Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ,εχω το omnia γυρω στις δεκα ημερες εχω περασει ολα σχεδον απο αυτα που γραφει ο saxovts ,ολα καλα μονο δυο προβληματακια για την ωρα,το youtubeplay δεν ανοιγει ουτε κατεβαζει ,και βγαζει error -3.Με core player βλεπω τα βιντεο (Help).

Επισης πατωντας το κατω κουμπι της φωνης αναβε το φλασακι τωρα δε γινετε ,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να ανοιγει το λαμπακι? Ευχαριστω.

 

Στην αρχη δουλευε κανονικα το youyubeplay.

 

Εχω επισης αρκετα πειραγμενα Qteks200 - HTCtytn II

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως εχουμε οντος μικροτερες μπαταριες απο τα αγγλικα ομνια? δειτε αν μπορειτε γιατι θελω να το παω πισω αλλα μην το αλλο που με δωσουν ειναι τα ιδια σκατα

 

Και το δικο μου ταμπελακι 1000 mAH λεει.. weird..

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε θα υπάρξει ROM μετατροπή απο ελληνικά σε αγγλικά στο μέλλον? Τα μισώ τα ελλήνικα στο κινητό μου:(

 

Α και κατι ακόμα με ελληνική ROM ....BH12/BDHI2 υπάρχει κάνα firmware που μπορώ να κάνω update άφοβα?

 

δεν χρειαζετε να λες 'θα υπάρξει' ,υπάρχουν ήδη ρομ να κάνεις το ομνια να πετάει,για αγγλικές ρομ μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τη samsung και μου ειπαν οτι η μπαταρια ειναι 1440 και το 1000 που λεει το ταμπελακι αφορα το τηλεφωνο.

Επισης μου ειπε off the record το παιδι με το οποιο μιλησα οτι το δικο του ομνια με wifi bluetooth ανοιχτο και βλεποντας και ταινιες του κραταει 2-3 μερες !!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τη samsung και μου ειπαν οτι η μπαταρια ειναι 1440 και το 1000 που λεει το ταμπελακι αφορα το τηλεφωνο.

Επισης μου ειπε off the record το παιδι με το οποιο μιλησα οτι το δικο του ομνια με wifi bluetooth ανοιχτο και βλεποντας και ταινιες του κραταει 2-3 μερες !!

 

Πάντως κι εμένα με bluetooth και wifi ανοιχτο συνέχεια, τόσο μου κρατάει.

Δεν έχω εντοπίσει τίποτα μεμπτό ως προς την μπαταρία, το αντίθετο θα έλεγα, το έχω πει και σε παλαιότερο ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανω paste το ιδιο που postaρα και στο btw forum :

 

Επικοινωνω με Πλαισιο προκειμενου να παρω καινουρια συσκευη λογω καμμενων πιξελς αυτης που εχω και μου λενε να περιμενω να επικοινωνησουν αυτοι με την αντιπροσωπεια.

Επικοινωνω εγω με το 801 11 64000 και μου λενε ρητα οτι και μισο πιξελ να εχει καει, εφοσον το κινητο ειναι μεσα στο 7ημερο να παω στο Πλαισιο να μου το αλλαξουν.

Μιλαω εκ νεου με το πλαισιο και μου λενε οτι η αντιπροσωπεια (smartec) τους ειπε να μην αλλαξουν τη συσκευη, αλλα να τη στειλω να την επισκευασουν αυτοι.

 

Με λιγα λογια, πιασε τ'αυγο και κουρεφτο ειναι η κατασταση και αντε να βγει ακρη.

 

Οσο για το prob που η μπαταρια πεθαινει με ελαχιστη χρηση μεσα σε λιγες ωρες, δεν το αναφερω καν γιατι θα με βγαλουν και τρελο

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τη samsung και μου ειπαν οτι η μπαταρια ειναι 1440 και το 1000 που λεει το ταμπελακι αφορα το τηλεφωνο.

Επισης μου ειπε off the record το παιδι με το οποιο μιλησα οτι το δικο του ομνια με wifi bluetooth ανοιχτο και βλεποντας και ταινιες του κραταει 2-3 μερες !!

 

Περίεργη απάντηση! Δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει να πει "αφορά το τηλέφωνο" :confused:

Τα ξένα το γράφουν αυτό το 1000;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,εχω το omnia γυρω στις δεκα ημερες εχω περασει ολα σχεδον απο αυτα που γραφει ο saxovts ,ολα καλα μονο δυο προβληματακια για την ωρα,το youtubeplay δεν ανοιγει ουτε κατεβαζει ,και βγαζει error -3.Με core player βλεπω τα βιντεο (Help).

Επισης πατωντας το κατω κουμπι της φωνης αναβε το φλασακι τωρα δε γινετε ,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να ανοιγει το λαμπακι? Ευχαριστω.

 

Στην αρχη δουλευε κανονικα το youyubeplay.

 

Εχω επισης αρκετα πειραγμενα Qteks200 - HTCtytn II

 

Έχει βγει νεα έκδοση του youtubeplay,δες εδώ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=385227&highlight=youtubeplay

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,εχω το omnia γυρω στις δεκα ημερες εχω περασει ολα σχεδον απο αυτα που γραφει ο saxovts ,ολα καλα μονο δυο προβληματακια για την ωρα,το youtubeplay δεν ανοιγει ουτε κατεβαζει ,και βγαζει error -3.Με core player βλεπω τα βιντεο (Help).

Επισης πατωντας το κατω κουμπι της φωνης αναβε το φλασακι τωρα δε γινετε ,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να ανοιγει το λαμπακι? Ευχαριστω.

 

Στην αρχη δουλευε κανονικα το youyubeplay.

 

Εχω επισης αρκετα πειραγμενα Qteks200 - HTCtytn II

 

Saxovts δεν ξερεις τιποτα γι'αυτα ,εχω διαβασει και τις 287 σελ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. θελω μια χαρη οσο αφορα την μπαταρια.εγω το πηρα το κινητο 3 η ωρα το σαββατο και μεχρι τωρα το εχω φωρτιση 3 φορες. εχει σιγουρα προβλημα και να πω οτι το πηρα απο γερμανο. λοιπον 4 η ωρα εχθες το βραδυ η μπαταρια εδειχνε 40-50 % τωρα που σηκωθηκα και το ειδα το κινητο ηταν ειδη κλειστο.

 

δειτε σας παρακαλω αν η μπαταρια σας γραφει πανω τα M.A γιατι εμενα δεν εχει τιποτα και την ετικετα που εχει η συσκευη κατω απο την μπαταρια γραφη 1000 Μ.Α :ninja::ninja:

 

Oσοι εχετε ελληνκα omnia (οπως και εγω..) ...τσεκαρετε τις επαφες της μπαταρια για καταλοιπα ,εμενα ειχε στην μεσαια επαφη ...και δεν φορτιζε καν..αφου την καθαρισα η μπαταρια εγινε πυραυλος...απο χθες στις 9 το πρωι και δεν εχει πεσει παυλα..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Saxovts δεν ξερεις τιποτα γι'αυτα ,εχω διαβασει και τις 287 σελ.

 

καταρχήν κατέβασε το νέο youtube που σου είπαν ποιο πάνω,επίσης βγάλε τον core player και βάλε το TCMPC player,είναι ο ίδιος και είναι και free και παίζει και υποτίτλους.

 

http://rapidshare.com/files/149046371/TCPMP-0.72RC1_WM_6.1___Subtitle.zip

 

το φλας για να το χρησιμοποιήσεις για φακο πρέπει καταρχήν να πας settings>system>personal>buttons>και από εκεί στο tab flash light και να το ενεργοποιήσεις.

από δω και στο έξεις όταν πατάς συνεχεία το κουμπί μείωσης ήχου (το πλαϊνό κάτω κουμπί) θα ανάβει το φλας ,άλλα μόνο όταν είσαι στην αρχική οθόνη!!!!

*εννοείτε ότι αν εχεις άλλο today screen όπως πχ το spbmobile shell δεν δουλευει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. Ειμαι νεος χρηστης ενος Samsung Omnia,στο οποιο εγκατεστησα το iGo 8.Δεν εχω καταλαβει ακομα,πως να προσθετω

νεους χαρτες(3D) με κτηρια,skins, κλπ,αλλα και αλλες φωνες(voices).Αν γνωριζει καποιος,παρακαλω ας με διαφωτισει!! Ευχαριστω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Τα πλήκτρα Έναρξης & Τερματισμού κλήσης έχουν φωτισμό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Τα πλήκτρα Έναρξης & Τερματισμού κλήσης έχουν φωτισμό;

 

όχι δεν έχουν

Link to comment
Share on other sites

Zenyee Notif Blinker

Αυτό είναι τρίτη εφαρμογή ή του τηλεφώνου;

Αν είναι του τηλεφώνου, στο Ελληνικό που υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω hard reset θα χαθούν και η επαφές μου???

Μετά πως μπορώ να τις επαναφέρω???

 

θα κατεβασεις το pimbackup

 

http://freewareppc.com/database/pimbackup.shtml

 

θα πάρεις backup τις επαφές σου,sms κτλπ μετά θα κάνεις hard reset και τέλος θα επαναφερεις το backup που πήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω hard reset θα χαθούν και η επαφές μου???

Μετά πως μπορώ να τις επαναφέρω???

 

Ναι χανονται ολα, εκτος και αν κανεις back up. Ψαξε για το προγραμματακι 1-2 σελιδες πριν που εβαλαν ολο το κατεβατο...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω hard reset θα χαθούν και η επαφές μου???

Μετά πως μπορώ να τις επαναφέρω???

 

αν συγχρονίσεις τις επαφές σου με τις επαφές του outlook στον υπολογιστή σου, μετά είναι μισό λεπτό υπόθεση να τα επαναφέρεις. Όταν το συνδέσεις πρώτη φορά μετά από το reset, το πρώτο πράγμα που θα σε ρωτήσει είναι από που να πάρει τις επαφές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... λοιπόν από τώρα κλαίω τα λεφτά μου που αγόρασα το OMNIA καθαρά για λόγους μπαταρίας ....

Πηγαίνω σήμερα το πρωί στην τεχνική υποστήριξη κινητών Samsung στο κέντρο, στα εξάρχεια ... τους λέω το θέμα με την μπαταρία και μου λένε ότι έχω πρόβλημα αλλά αφού είμαι μέσα στο 7ημερο αγοράς να απευθυνθώ στο ΠΛΑΙΣΙΟ ...

 

14:30 Το μεσημέρι ... ΠΛΑΙΣΙΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ στην Αργυρούπολη. Πάω στον τρίτο στο service ... τους εξηγώ ότι έχω πρόβλημα με την μπαταρία ... μου λένε ότι δεν μου το αντικαθιστούν αμέσως αλλά πρέπει να το ελέγξουν αυτοί πρώτα για να δουν αν όντως έχει θέμα. Τον ρωτάω .... πως ρε άνθρωπε θα το ελέγχεις εσύ αφού δεν είσαι Service Κινητών και μου απαντάει ότι θα το χρησιμοποιήσουν εκεί για 2 μέρες να δουν πόσο κρατάει η μπαταρία ... ΕΛΕΟΣ απλά ... Τελικά το άφησα αλλά είμαι σίγουρος ότι θα μου το επιστρέψουν όπως είναι πίσω ... επόμενη κίνηση ... τώρα τηλεφωνώ στην Euroelectronics ....

 

 

Μόλις μίλησα με Euroelectronics ... Η απάντησή τους ήταν ότι η μπαταρία με χρήση πρέπει να κρατάει τουλάχιστον 36 ώρες ... οπότε όσοι έχετε πρόβλημα με τις μπαταρίες απευθυνθείτε εκεί που το αγοράσατε ή στα service της Samsung

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο το εχεις???

 

περιμενε μεχρι να στρωθει η μπαταρια ..και εμενα την πρωτη μερα μου κρατησε 10 ωρες χωρις να κανω τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια πρώτη μέρα ... μιλάμε για 5-6 φορτίσεις όπου η μεγαλύτερη μου έβγαλε 20 ώρες μέχρι το 10% ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εντόπισα μερικά σφαλματάκια που είχα κάνει κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης του diamond skin, και θα κάνω άλλη μια προσπάθεια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...