Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάω να το δοκιμάσω λοιπόν και ελπίζω να πάνε όλα καλά, θέλω πριν ξεκινήσω να σκαλίζω το κινητό να έχω πάνω από όλα σωστή Ρομ.. Θα ενημερώσω μετα. Ευχαριστώ!

 

Edit: Δεν έχει σημασία τι ROM έχω τώρα για να ακολουθήσω αυτό τον οδηγό σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To Grand prix ειναι φανταστικο...με τη βοηθεια ενος service code που δοθηκε σε προηγουμενα ποστ,τσιμπησα το volume σε πολλες λειτουργειες...τωρα ειναι super...:up: ..θα ηταν χρησιμο να υπηρχαν ολα τα service codes σε ενα σημειο ωστε να ειναι προσβασιμα ευκολα...

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μου ήρθε και εμένα από το pda4u. Το πρώτο πράγμα που θέλω να κάνω είναι αναβάθμιση της ROM γιατί έχει την MSHG1 που από ότι έχω διαβάσει είναι παλιά. Είναι ελληνική?

Έβαλα κανονικά το ActiveSync και το Οδηγός Εγκατάστασης συσκευής από το Cd , αυτά δεν χρειάζονται μόνο? Και κατέβασα το πρόγραμμα για την ΗΗ3 που έχει στο σιτε της samsung αλλά μου βγάζει Incorrect software version,Please check the devise. Τι φταίει?

Επίσης δοκίμασα το πρόγραμμα για την ΗΙ1 αλλά απλά περιμένει να συνδεθεί η συσκευή. Δεν μπορώ να πατήσω το START.

 

SaxoVTS σου είπα ότι θα σε χρειαστώ. χεχε!

 

g4 pda kai g1 phone... μαλλον uk

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Πάω να το δοκιμάσω λοιπόν και ελπίζω να πάνε όλα καλά, θέλω πριν ξεκινήσω να σκαλίζω το κινητό να έχω πάνω από όλα σωστή Ρομ.. Θα ενημερώσω μετα. Ευχαριστώ!

 

Edit: Δεν έχει σημασία τι ROM έχω τώρα για να ακολουθήσω αυτό τον οδηγό σωστα?

 

οχι καμία απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

ενω δουλευε μια χαρα το destinator τωρα ξαφνικα ανοιγει τη πρωτη οθονη που λεει pappoulis και μετα με πεταει εξω και θελει και soft reset καμια ιδεα για το τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει σήμερα να κάνω update..Evώ όλα είναι απλά , λέει να πατήσω Detect και μετά να συνδέσω το κινητό και να πατήσω reset. Και πάλι όμως περιμένει στο μήνυμα Waiting for the device και δεν μπορώ να πατήσω το reset.. Ουφ..

Μήπως πρώτα να συνδέσω το κινητό και μετά να πατήσω Detect και Reset?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το i900 voda live, και ενω γινεται σύνδεση με δίκτυο , δεν μου ανοίγει σελίδες , ποιές πρέπει να είναι οι ρυθμίσειςγια wi-fi ?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θέλει σήμερα να κάνω update..Evώ όλα είναι απλά , λέει να πατήσω Detect και μετά να συνδέσω το κινητό και να πατήσω reset. Και πάλι όμως περιμένει στο μήνυμα Waiting for the device και δεν μπορώ να πατήσω το reset.. Ουφ..

Μήπως πρώτα να συνδέσω το κινητό και μετά να πατήσω Detect και Reset?

 

θα εχεις συνδεδεμένο το κινητό,θα το κλείσεις τελείως ,να σβήσει παντελώς δηλαδή και θα το ανοίξεις πάλι,εννοείτε πάντα συνδεδεμένο με το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει JOB DONE! Perform H/W reset. Πρέπει να κάνω μόνος μου ρεσετ? γιατί στον οδηγό λέει ότι θα ξεκινήσει μόνο του.

To hard reset γίνεται με πατημένα τα δύο κουμπάκια των κλησεων και το ρεσετ?

 

Ή μήπως εννοεί το κουμπάκι reset που έχει το πρόγραμμα?

 

no no,δεν έκανε επανεκκίνηση το ομνια ?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι επαθε τωρα το GPS mou?ημουν το μεσημερι σε ανοικτο χωρο(χωριο) και αργησε σχετικα να πιασει σημα(destinator 7).κανω to gpstest τπτ δεν βρισκει...το γυρναω στο destinator και ειχε πιασει(7 δορυφορους) και δειξει κιολας με ακριβεια που ημουν.ολα αυτα συνεβησαν ακινητος στο ιδιο σημειο.πριν λιγο καθως γυρνουσα σπιτι μεσα στην πολη το ειχα στο χερι μου για να πιασει σημα κινουμενος και δεν επιανε με τπτ...3 δορυφορους το καλυτερο που καταφερε και φυσικα δεν ανανεωθηκε ο χαρτης..εμεινε στο χωριο που ημουν το μεσημερι...φρικαρα..:cry: λετε να χει προβλημα???μηπως θελει τπτ ρυθμισεις??το μονο που αλλαξα ειναι το baud rate sto megisto και φυσικα το omnia skin pou ebala kai doulevei apsoga..help please
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τι επαθε τωρα το GPS mou?ημουν το μεσημερι σε ανοικτο χωρο(χωριο) και αργησε σχετικα να πιασει σημα(destinator 7).κανω to gpstest τπτ δεν βρισκει...το γυρναω στο destinator και ειχε πιασει(7 δορυφορους) και δειξει κιολας με ακριβεια που ημουν.ολα αυτα συνεβησαν ακινητος στο ιδιο σημειο.πριν λιγο καθως γυρνουσα σπιτι μεσα στην πολη το ειχα στο χερι μου για να πιασει σημα κινουμενος και δεν επιανε με τπτ...3 δορυφορους το καλυτερο που καταφερε και φυσικα δεν ανανεωθηκε ο χαρτης..εμεινε στο χωριο που ημουν το μεσημερι...φρικαρα..:cry: λετε να χει προβλημα???μηπως θελει τπτ ρυθμισεις??το μονο που αλλαξα ειναι το baud rate sto megisto και φυσικα το omnia skin pou ebala kai doulevei apsoga..help please

 

γιατί το άλλαξες το baund rate?

βάλε το πάλι στο 4800

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε μόνο του! Είχε κλείσει τελείως. Το άνοιξα απλά από το κουμπάκι και έκανε μετά μόνο του restart και συνεχισα τα υπόλοιπα. Να μην τα πολυλογώ όλα πήγαν καλά. Είμαι πλέον σε HH1.

SaxoVts σε ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ!

Και τώρα ξεκινάει το ψάξιμο. :D

Link to comment
Share on other sites

ενω δουλευε μια χαρα το destinator τωρα ξαφνικα ανοιγει τη πρωτη οθονη που λεει pappoulis και μετα με πεταει εξω και θελει και soft reset καμια ιδεα για το τι συμβαινει?

 

μου το εκανε κι εμενα καποια στιγμη, αν δεν διορθωνεται με soft reset κανε απεγκατασταση το προγραμμα και ξαναβάλτο, αν παλι τιποτα κανε full backup και hard reset

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα και κατέβασα από ένα forum που λεγόταν εδώ μέσα το Destinator 7 και κάτι ελληνικούς χάρτες, αλλά όταν τρέχει και πατάω τους χάρτες μου λέει ότι οι χάρτες δεν είναι registered. Και θέλει κωδικό. αν μπορεί κάποιος να μου στείλει το πρόγραμμα με τους χάρτες απο που να το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο σημερινό rom απο modaco i900DXHJ1 το κακό ειναι οτι κανει μονο για ΧΡ
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους νυν και μέλλοντες κατόχους του εξαίρετου Omnia!

 

Λοιπόν το πήρα και γω πριν 4 μέρες και παίζω ακόμα μαζί του...

 

Ερώτηση 1)

Ένα θέμα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:έχω ενα bluetooth handsfree συνδεδεμένο στο Omnia,το Jabra BT500v ,το οποίο όταν καλώ εγώ δεν έχει κανένα θέμα,αλλά όταν δέχομαι κλήση και απαντώ από το hands - free, μου ανοίγει την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου κι όχι στο ακουστικό του hands - free.Η κλήση μεταφέρεται εκεί μετά από 20-30 δεύτερα,οπότε καταλαβαίνετε.....ψάχνεις να δεις που μιλάς.....:mad:

Το 'χει αντιμετωπίσει κανείς το θέμα μ'αυτο ή με άλλο ακουστικό,κι αν ναι,πώς το 'λυσε?

Ερώτηση 2)

Είναι δυνατόν να προσθαφαιρέσεις στοιχεία από το Samsung widget?

Ερώτηση 3)

Πόσες φορτίσεις θέλει η μπαταρία για να στώσει,γιατί μου κάνει τα τρελά που διαβάζω κι από άλλους εδώ μέσα....μονίμως στο 20% είναι ρε ^&%*&

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να μειώσουμε το μέγεθος των χαρακτήρων, είναι τεράστιοι, από το ιστορικό κλήσεων και την εφαρμογή των επαφών της samsung;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους νυν και μέλλοντες κατόχους του εξαίρετου Omnia!

 

Λοιπόν το πήρα και γω πριν 4 μέρες και παίζω ακόμα μαζί του...

 

Ερώτηση 1)

Ένα θέμα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:έχω ενα bluetooth handsfree συνδεδεμένο στο Omnia,το Jabra BT500v ,το οποίο όταν καλώ εγώ δεν έχει κανένα θέμα,αλλά όταν δέχομαι κλήση και απαντώ από το hands - free, μου ανοίγει την κλήση στο ακουστικό του τηλεφώνου κι όχι στο ακουστικό του hands - free.Η κλήση μεταφέρεται εκεί μετά από 20-30 δεύτερα,οπότε καταλαβαίνετε.....ψάχνεις να δεις που μιλάς.....:mad:

Το 'χει αντιμετωπίσει κανείς το θέμα μ'αυτο ή με άλλο ακουστικό,κι αν ναι,πώς το 'λυσε?

Ερώτηση 2)

Είναι δυνατόν να προσθαφαιρέσεις στοιχεία από το Samsung widget?

Ερώτηση 3)

Πόσες φορτίσεις θέλει η μπαταρία για να στώσει,γιατί μου κάνει τα τρελά που διαβάζω κι από άλλους εδώ μέσα....μονίμως στο 20% είναι ρε ^&%*&

 

1)Με το ΒΤ της Samsung ξεκινάει η κλήση στο ΒΤ απο το πρωτο δευτερολεπτο

2)Εννοείς να μπούν άλλα στη λιστα? Οχι μόνο σε καινουριες Ρομ που εχει 2-3 καινουρια και ίσως στο μέλλον να το πειραξουν π.χ.@ modaco or xda developers

3)Μετα απο 2 φορτισεις αν σου κραταει 2 μέρες με αρκετη χρηση εισαι καλα

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να μειώσουμε το μέγεθος των χαρακτήρων, είναι τεράστιοι, από το ιστορικό κλήσεων και την εφαρμογή των επαφών της samsung;

 

Αυτο δεν γινεται, μόνο με thrird party application Fun contact

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανε μόνο του! Είχε κλείσει τελείως. Το άνοιξα απλά από το κουμπάκι και έκανε μετά μόνο του restart και συνεχισα τα υπόλοιπα. Να μην τα πολυλογώ όλα πήγαν καλά. Είμαι πλέον σε HH1.

SaxoVts σε ευχαριστώ πραγματικά πάρα πολύ!

Και τώρα ξεκινάει το ψάξιμο. :D

 

 

πολύ χαίρομαι,θα χαρώ περισσότερο αν καταφέρω και φτιάξω την δίκη μου ρομ που ετοιμάζω και μαγειρεύω,αν το καταφέρω θα χαρώ να σε δω να την βάλεις!!!!

 

 

:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορούμε να μειώσουμε το μέγεθος των χαρακτήρων, είναι τεράστιοι, από το ιστορικό κλήσεων και την εφαρμογή των επαφών της samsung;

 

settings>screen>text size

Link to comment
Share on other sites

πολύ χαίρομαι,θα χαρώ περισσότερο αν καταφέρω και φτιάξω την δίκη μου ρομ που ετοιμάζω και μαγειρεύω,αν το καταφέρω θα χαρώ να σε δω να την βάλεις!!!!

 

 

:ninja::ninja:

αν μπορεις να τρεχει και απο vista ...:thanks:

Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...