Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
λοιπόν θα κανω μια γελεία ερώτηση.

το soft reset που λετε γινετε πατώντας το μικρό κουμπί απο πανω που γράφει reset...?

 

Αυτό είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν θα κανω μια γελεία ερώτηση.

το soft reset που λετε γινετε πατώντας το μικρό κουμπί απο πανω που γράφει reset...?

 

. . . . . . :X

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει κανεις κανενα οδηγο να μου προτεινει, για να βαλω μια αλλη rom στο κινητο; Εχω τη rom αλλα δεν ξερω πως να την περασω...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γώ ένας από τους τυχερούς ..κατόχους αυτής της κινητάρας!

Παιδιά μια ερώτηση μόνο: Δεν μπορώ να μπώ στην φωτογραφική μηχανή(μου βγάζει μήνυμα : η μνήμη βίντεο δεν επαρκεί,κλείστε όλες τις άλλες εφαρμογές και δοκιμάστε ξανά)..Έχω το ομνια των 16 giga..καμμια συμβουλή? (Υπόψιν,έχω κλείσει όλες τις εφαρμογές)

 

Σόρρυ αν είναι κάτι εύκολο,αλλά δεν μπορώ να το βρώ....Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κ γώ ένας από τους τυχερούς ..κατόχους αυτής της κινητάρας!

Παιδιά μια ερώτηση μόνο: Δεν μπορώ να μπώ στην φωτογραφική μηχανή(μου βγάζει μήνυμα : η μνήμη βίντεο δεν επαρκεί,κλείστε όλες τις άλλες εφαρμογές και δοκιμάστε ξανά)..Έχω το ομνια των 16 giga..καμμια συμβουλή? (Υπόψιν,έχω κλείσει όλες τις εφαρμογές)

 

Σόρρυ αν είναι κάτι εύκολο,αλλά δεν μπορώ να το βρώ....Ευχαριστώ

 

Μπες στον task manager και κλεισε απο εκει οτι εχει μεινει ανοιχτο. Πρεπει να ειναι πολλα που δεν εκλεισαν μαλλον...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπες στον task manager και κλεισε απο εκει οτι εχει μεινει ανοιχτο. Πρεπει να ειναι πολλα που δεν εκλεισαν μαλλον...

 

Μπήκα στην διαχείριση εργασιών και τα έκλεισα όλα τα προγράμματα...Κάτι άλλο φταίει...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με τις γελοίες ερωτήσεις.

θέλω να περασω ένα βίντεο .avi

τι θα κανω...? Αντιγραφή-Επικόλληση στον φακελο απο το κινητο.? η θα πρεπει να το περασω με καποιο προγραμμα.?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συνεχίζω με τις γελοίες ερωτήσεις.

θέλω να περασω ένα βίντεο .avi

τι θα κανω...? Αντιγραφή-Επικόλληση στον φακελο απο το κινητο.? η θα πρεπει να το περασω με καποιο προγραμμα.?

 

Κατευθείαν copy/paste. Θα χρειαστείς όμως και τον Core Player για να το δεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για gps ποιο προγραμμα χρησιμοποιείτε.?

και θελω να περασω το youtubeplay που θα το κανω copy/paste.?

 

Δες λιγο πιο πισω. Εχουν απαντηθει προσφατα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έγινα και εγώ κάτοχος του Omnia μετά κόπων και βασάνων και άρχισα να περνάω και να δοκιμάζω διάφορα . Πάντως οι εγκαταστάσεις γίνονται αστραπιαία . Αλλά θέλει πολλές δοκιμές μέχρι να καταλήξει κανείς στο τι θέλει να βάλει . Ευτυχώς έχουμε το Hard reset πάντα :D:rolleyes:

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για gps ποιο προγραμμα χρησιμοποιείτε.?

 

Destinator 7 με το κατάλληλο για τη συσκευή σου skin.

 

και θελω να περασω το youtubeplay που θα το κανω copy/paste.?

 

Όπου θέλεις. Προτείνω στην Internal Storage σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες

μια ερωτηση γιατι ειμαι ασχετος πανω στο wifi...βλεπω οτι βρισκει καποια ρουτερ..συνδεομαι με ενα συγκεκριμενο...μετα προσπαθω να δω ιστοσελιδες αλλα δεν γινεται υπαρχουν καποιες ρυθμισεις?χρεωνεται το συγκεκριμενο?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia to 3g pos to apenergopoio?

 

Πάτα πάνω στην κεραία , μετα πήγαινε στο Settings-->more-->band selection-->get settings και βάλε Frequency Band--> GSM 900/180

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το θεμα της μπαταριας, νομιζω οτι η επιστροφη της συσκευης δεν ειναι λυση.

Γιατι αν τελικα δε φταιει η ελληνικη rom, μιλαμε για ελλατωματικες παρτιδες.

Εγω επεστρεψα τη συσκευη, πηρα καινουρια (για αλλο λογο οχι για θεμα μπαταριας), αλλα η μπαταρια ειναι μαλλον τα ιδια σκατα με την προηγουμενη.

Φαινεται να μου κραταει λιγο παραπανω, αλλα με πολυ λιγοτερη χρηση. Με απειροελαχιστη χρηση με το ζορι θα με βγαλει 24ωρο.

Αρα θεωρω οτι πρεπει να βομβαρδιστει η samsung με παραπονα, ωστε να το λαβουν σοβαρα υποψη και να το ψαξουν το θεμα. Εαν προκειται για ελλατωματικες παρτιδες η θα κανουν ανακληση, η με το που θα παιρνεις και θα κανεις παραπονο, αν εχουν βρει τι φταιει θα σου δινουν αμεσως τη λυση.

Ξαναλεω, η αντικατασταση συσκευης ειναι δωρο αδωρο γιατι μαλλον και η καινουρια τα ιδια σκατα θα ειναι.

Τα τηλεφωνα της Samsung ειναι :

801 11 64000 (ειναι η euroelectronics αντιπροσωποι και διανομεις της samsung στην ελλαδα)

210 58 20 000 (ειναι η smartec η οποια ειναι το επισημο service των samsung)

 

Ειναι σημαντικο να ενημερωθει και η smartec για το ζητημα, καθως ειναι η αρμοδια εταιρεια για τα ζητηματα service.

 

Οσοι εχουμε προβλημα με τη μπαταρια ας τους βομβαρδισουμε και ας τους δωσουμε να καταλαβουν οτι πρεπει να βρουν λυση ΑΜΕΣΑ κι οτι η αντικατασταση που γι'αυτους ειναι η ευκολη λυση προς το παρον, ΔΕ ΛΥΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

 

Ανοιξα νεο θεμα οπου μπορουμε να συζηταμε συγκεκριμενα το ανωτερω προβλημα οσοι το αντιμετωπιζουμε, ωστε και να δωσουμε μεγαλυτερη βαση και να μην κουραζουμε οσους δεν αντιμετωπιζουν προβληματα :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2539945#post2539945

Link to comment
Share on other sites

παιδες

μια ερωτηση γιατι ειμαι ασχετος πανω στο wifi...βλεπω οτι βρισκει καποια ρουτερ..συνδεομαι με ενα συγκεκριμενο...μετα προσπαθω να δω ιστοσελιδες αλλα δεν γινεται υπαρχουν καποιες ρυθμισεις?χρεωνεται το συγκεκριμενο?

 

Μπορει να μην υπαρχει συνδεση internet στο router, δοκιμασε σε αλλο.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να βλεπω υποτιτλους με το tcpmp πως τους μετονομαζω;

ευχαριστω

 

πηγαινε εδω

http://gsm-tuning.blogspot.com/2008/04/bla.html

και καντους smi

επιπλεον να κανεις και αυτα

options>video>GDI

options>settings>select page>subtitles>και επιλεγεις enable subtitles και Bold default font

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει εμένα την επιλογή subtitles οταν πηγαίνω στο options>settings>select page?

Εχω κατεβάσει το TCMP απο το Link που είχε μέσα στο OMNIA all you need.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...