Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To 8άρι ΔΕΝ είναι εξίσου γρήγορο με το 32/64άρι.

Το 8άρει νομιζω είναι το παλιό. Αυτό που κρατάω τώρα στα χέρια μου. Το 2G:)

Τώρα θυμήθηκα. Το μοντέλο των 32GB είναι 50% (!) πιο γρήγορο σύμφωνα με την Apple.

Επίσης τα μοντέλα των 16 και 32 GB έχουν voice over.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 8άρει νομιζω είναι το παλιό. Αυτό που κρατάω τώρα στα χέρια μου. Το 2G:)

Τώρα θυμήθηκα. Το μοντέλο των 32GB είναι 50% (!) πιο γρήγορο σύμφωνα με την Apple.

Επίσης τα μοντέλα των 16 και 32 GB έχουν voice over.

 

ειπαμε 32 και 64gb :P!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου προτείνετε να προτιμήσω 32gb απο το 8αρι?

Όσον αφορά το jailbreak, γνωρίζετε αν ισχύει για το καινούριο ό,τι και για το προηγούμενο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 16άρι το 2nd και είμαι μια χαρά από ταχύτητα... Με την 3.1.2 είναι πολυ πιο γρήγορο.

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά... Παρήγγειλα ένα πίσω καπάκι καινούριο για το iPod Touch 2ND Gen aλλά δε το διακινδυνεύω να το τοποθετήσω επειδή είναι πολύ δύσκολο...

Ξέρετε κανέναν που να αναλαμβάνει την αλλαγή???

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε 32 και 64gb :P!!:lol:

Πάλι λάθος έκανα;:lol:

Εγώ έχω το 16άρι το 2nd και είμαι μια χαρά από ταχύτητα... Με την 3.1.2 είναι πολυ πιο γρήγορο.

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά... Παρήγγειλα ένα πίσω καπάκι καινούριο για το iPod Touch 2ND Gen aλλά δε το διακινδυνεύω να το τοποθετήσω επειδή είναι πολύ δύσκολο...

Ξέρετε κανέναν που να αναλαμβάνει την αλλαγή???

Και εμένα πολύ γρήγορο είναι. Ειδικά στην απενεργοποίση.

Δεν γνωρίζω κανέναν.

Δηλαδή μου προτείνετε να προτιμήσω 32gb απο το 8αρι?

Όσον αφορά το jailbreak, γνωρίζετε αν ισχύει για το καινούριο ό,τι και για το προηγούμενο?

Εγώ ναι.

Το blacra1n λένε πως κάνει jailbreak τα πάντα. Λογικά θα γίνεται και στο 3ο. Δεν έχεις και κάποια άλλη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

αν και εχουν αναφερθει αρκετες ασαφιες και λαθη,θα αναφερθω στο στο πιο σημαντικο,δηλαδη στο jailbreak...!

στο 3g προς το παρον υπαρχει αλλα θα πρεπει καθε φορα που θες να ανοιξεις την συσκευη σου να εχεις υπολογιστη,αλλιως δεν ανοιγει καθολου.(πραγμα καθολου ενοχλητικο μιας και το ipod σπανιο να το κλεισεις ακομα και για αρκετες μερες!)

αλλα πιστευω οτι θα βγει και το jailbreak που θα σου επιτρεπει να το ανοιγοκλεινεις χωρις την βοηθεια υπολογιστη.

σου προτεινω το 32αρι...!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε βράδυ το κλεινω. Τόσες ώρες γιατί να χαλάει μπαταρία αφού δεν το χρησιμοποιώ;

Το bug με το jailbreak στο 3ο και να μην αληθεύει δεν μπορείς να κανείς και αλλιώς. Ή θα το κανείς jb και δεν θα το κλεινεις, πράγμα αδύνατο γιατί και να εγκαταστησεις κάτι απο Cydia που θέλει reboot θα χρειάζεται Η/Y ή δεν θα κανείς jb μεχρι να βγει λύση. Ή δεν θα πάρεις καθόλου το 3ο.;):rolleyes::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε βράδυ το κλεινω. Τόσες ώρες γιατί να χαλάει μπαταρία αφού δεν το χρησιμοποιώ;

Το bug με το jailbreak στο 3ο και να μην αληθεύει δεν μπορείς να κανείς και αλλιώς. Ή θα το κανείς jb και δεν θα το κλεινεις, πράγμα αδύνατο γιατί και να εγκαταστησεις κάτι απο Cydia που θέλει reboot θα χρειάζεται Η/Y ή δεν θα κανείς jb μεχρι να βγει λύση. Ή δεν θα πάρεις καθόλου το 3ο.;):rolleyes::wacko:

 

ΠΑΙΔΙΑ το jailbreak δουλευει κανονικα στο 2G ετσι? αυτα με το μη κλεισιμο

ειναι για το 3 ετσι?

 

Isirode help ! το μπρικαρα ! τι κανω τωρα ? εχει μεινει με αναμμενη την οθονη...

δεν κανει τιποτα :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ το jailbreak δουλευει κανονικα στο 2G ετσι? αυτα με το μη κλεισιμο

ειναι για το 3 ετσι?

 

Isirode help ! το μπρικαρα ! τι κανω τωρα ? εχει μεινει με αναμμενη την οθονη...

δεν κανει τιποτα :(

Δουλεύει κανονικά.

(Ισίδωρος)

Ξαναπροσπάθησε να το εγκαταστήσεις. Βάλτο σε DFU Mode και μέσω iTunes ξαναβάλτο.

Link to comment
Share on other sites

Προειδοποίηση:

Όσοι δεν έχετε κάνει ακόμα jb την 3.1.2,ΜΗΝ εγκαταστήσετε το ICY μαζί με το Cydia. Μετά από λίγες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η διαφορα απο την 3,0 στην 3,1,2 τι περισσοτερο προσφερει στο ipod?

Είναι πάρα πολύ πιο γρήγορη, μπορείς να οργανώσεις τα app σου από το iTunes και έχει κάποια bug fixes.

Ένα bug fix που βρήκα μόλις τώρα είναι το εξίς (δεν το έχει αναφέρει η Apple):

Στην 3.0 αν αλλάξεις την Αφετηρία (δηλαδή από το iPod σε Αφετηρία ή Αναζήτηση) δεν θα γίνει τίποτα. Στην 3.1.2 (δεν ξέρω αν είχε διορθωθεί από την 3.1) αυτό έχει φτιαχτεί. Επίσης στο iPod αν κάνεις 2 κλικ σε πάει στο Μουσική για να επιλέξεις τραγούδι. Για να εμφανίσει σε εκείνο το τετραγωνάκι πρέπει να ακούς μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογες απο cydia εχεις συναντησει καποιο προβλημα? γιατι κατι διαβασα οτι καποιες δεν λειτουργουν στη νεα εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικά απλά όχι όλες ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οι κυριότερες δουλεύουν κανονικά. Δεν θα συναντίσεις κάποιο πρόβλημα. Η μόνη εφαρμογή που δεν δουλεύει, από αυτές που έχω δει, είναι το SBSettings.:(:cry: Κρίμας γιατί ήταν πολύ χρήσιμο. Μακάρι να βγεί πάρα πολύ σύντομα αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά.

Bug που βρήκα. Δεν μπορώ να αλλάξω θέματα!:cry:

Isidore μη λες τετοια και ημουν ετοιμος να την περασω !

 

οντως ισχυει? και το αλλο με την αφετηρια που λες δεν καταλαβα...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Isidore μη λες τετοια και ημουν ετοιμος να την περασω !

 

οντως ισχυει? και το αλλο με την αφετηρια που λες δεν καταλαβα...

Γιατί να μην γίνεται σε εμένα και σε άλλους να γίνεται;;):p

Όταν πας στις Ρυθμίσεις - Γενικά - Αφετηρία και από το iPod το πας στο Αφετηρία ή Αναζήτηση και πατήσεις 2 φορές το κουμπί του μενού δεν θα γίνει τίποτα στην 3.0. Στην 3.1.2 αυτό το bug έχει φτιαχτεί. Δηλαδή αν το ρυθμίσεις στην Αφετηρία και είσαι στο Safari (πχ) και πατήσεις 2 φορές το κουμπί του μενού σε πηγαίνει στην Αφετηρία (εκεί που είναι το Mail, Ημερολόγιο κτλ.) Αν το βάλεις στο Αναζήτηση και είσαι στο Safari και πατήσεις 2 φορές το κουμπί του μενού θα σε πάει στην Αναζήτηση - Spotlight. Αυτό δεν γινόταν στην 3.0. Αν το ρυθμίσεις στο iPod θα σε πάει στην μουσική.

(Ισίδωρος)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αλλάζει θέματα.

Εγώ κάθε μέρα αλλάζω.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το ipod touch 8GB τρίτης γενιάς. Μπορώ να του περάσω σπασμένες εφαρμογές?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το ipod touch 8GB τρίτης γενιάς. Μπορώ να του περάσω σπασμένες εφαρμογές?

Φυσικά γίνεται.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...