Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα εχω βρει και το 2g και το 3g στα 160 ευρο. Δεν ξερω ομως τι να παρω, απο τη μια σκευτομαι οτι στο 3g η πατατα ειναι αυτο με το νεο jailbrake που δεν λειτουργει ακομα οκ κ πως πρεπει να ξανα κανω το boot αμα μου κλεισει η σησκευη αλλα απο την αλλη λεω οτι ειναι λογικο να σημβενει αυτο μιας και ειναι νεα σησκευη και καπια στηγμη θα φτιαξει. Οχι δεν εχω το 2g, αυτο θα ειναι το πρωτο i pod που θα παρω. Απο ταχυτητα ειναι καλυτερο απο το 8αρι 2g ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμφωνα με τον steve jobs το νεο itouch ειναι πιο γρηγορο κατα 50% απο το προηγουμενο.τωρα εαν εχει την ιδια αποδοση με το 3gs δεν το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τον steve jobs το νεο itouch ειναι πιο γρηγορο κατα 50% απο το προηγουμενο.τωρα εαν εχει την ιδια αποδοση με το 3gs δεν το ξερω...

To 8άρι όχι.

Link to comment
Share on other sites

το 8αρι ειναι δευτερης γενιας για αυτο.απο 16 γιγα και πανω θα κυκλοφορησουν τα νεα ipod.

Έχει μικρόφωνο νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

τα καινουργια νανο εχουν μικροφωνο.τα νεα itouch εχουν μεγαλυτερη χωρητικοτητα και πιο γρηγορο επεξεργαστη.δυστυχως αν και υπηρχε θεση και για καμερα οπως ειδα απο καποιες φωτο στο ιντερνετ μαλλον λογω τεχνικων προβληματων η apple αποφασισε να μην τα κυκλοφορησει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ξεκαθαρίζουμε λίγο αφού τα μπερδέψατε και τα κάνατε... :p

 

Ερωτήσεις άλλες δεν θα υπάρξουν αφού θα τα γράψω όπως είναι τα πράγματα έτσι μην αρχίσετε να υποστηρίζεται άλλα των άλλων.

 

Αρχίζουμε λοιπόν. Τα νέα iPod Touch (3G) που βγήκαν είναι 32GB και 64GB (όχι 16GB). Οι διαφορές με το προηγούμενο (2G) έχουν αναφερθεί. Επιπλέον δεν έχουν μικρόφωνο όπως αναφέρει ο Ισίδωρος αλλά έχουν τα νέα ακουστικά με ενσωματωμένο μικρόφωνο.

Πάμε τώρα στο επόμενο στάδιο που αφοράει την έκδοση των 8GB. Η έκδοση των 8GB λοιπόν είναι η παλιά (2G) που υπήρχε πάντα. Δεν έχει καμιά διαφορά, ούτε πιο γρήγορο, ούτε τίποτα. Είναι απλά τα ίδια. Πολύ απλά δεν υπάρχει έκδοση των 16GB. Άρα η έκδοση των 8GB είναι 2G και όχι 3G.

 

Αυτά και ελπίζω να λύθηκαν οι απορίες σας που έχουν απαντηθεί 1000 φορές αλλά καλό είναι να ανανεώνουμε την μνήμη μας! :) ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει μια εικόνα με το 3ο να είχε μικρόφωνο... Τέλος πάντων...

Το Genius Mixes είναι μόνο για το 3ο;;)

Οτι εχει να κανει με το λειτουργικο δουλευει σε ολα τα generations ipods. Μη μπερδευεται τα πραγματα. Και ελληνικα εχουν (απορω γιατι να θελει καποιος ελληνικα) but anyhow, και genious εχουν. Εγω εχω ακομα το 1st generation - ναι αυτο χωρις μικροφωνο, αλλα με την ωραια οψη πισω και οχι την πλαστικουρα - και λειτουργικα εχω οτι και το 3rd generation ipod touch;)

Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει να κανει με το λειτουργικο δουλευει σε ολα τα generations ipods. Μη μπερδευεται τα πραγματα. Και ελληνικα εχουν (απορω γιατι να θελει καποιος ελληνικα) but anyhow, και genious εχουν. Εγω εχω ακομα το 1st generation - ναι αυτο χωρις μικροφωνο, αλλα με την ωραια οψη πισω και οχι την πλαστικουρα - και λειτουργικα εχω οτι και το 3rd generation ipod touch;)

Δεν κατάλαβα τίποτα!:X

Αφού απευθύνθηκες σε εμένα που είναι η απάντηση; ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τίποτα!:X

Αφού απευθύνθηκες σε εμένα που είναι η απάντηση; ;)

 

Εδώ:

 

Οτι εχει να κανει με το λειτουργικο δουλευει σε ολα τα generations ipods.

 

Και πιο καθαρά, εδώ:

 

Και ελληνικα εχουν (απορω γιατι να θελει καποιος ελληνικα) but anyhow, και genious εχουν.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι;;) Δεν το έχω δει...

 

Μα, στο Music. :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με windows 7?

στον εναν υπολογιστη μου αναγνωριζει το ipod μια χαρα ενω στον αλλο μου λεει να κανω reinstall το itunes...

βασικα απο ψαξιμο βρηκα οτι δεν μου κανει εγκατασταση το apple device support...!

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με windows 7?

στον εναν υπολογιστη μου αναγνωριζει το ipod μια χαρα ενω στον αλλο μου λεει να κανω reinstall το itunes...

βασικα απο ψαξιμο βρηκα οτι δεν μου κανει εγκατασταση το apple device support...!

καμια ιδεα κανεις?

Δοκίμασε να κατεβάσεις αυτό.

Δεν έχω ξανακούσει το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα κατι και χαζεψα, δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρον τοπιν αλλα μολις ειδα εναν τυπο στο youtube που ειχε βαλει στο i pod του καμια 100ρα games απο snes game boy. game boy advance κα. Γινετε αυτο? το εχει κανει κανεις σας?

Να και το video

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα κατι και χαζεψα, δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρον τοπιν αλλα μολις ειδα εναν τυπο στο youtube που ειχε βαλει στο i pod του καμια 100ρα games απο snes game boy. game boy advance κα. Γινετε αυτο? το εχει κανει κανεις σας?

Να και το video

Ναι, γίνεται. Είναι προσομοιωτές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα στο ebay το 2g 16gb στα 140 ευρο περιπου κ εδω στην ελλαδα το 3g 8gb στα 160 ευρο. Τι λετε εσεις? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?ViewItem&item=370280827754
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα στο ebay το 2g 16gb στα 140 ευρο περιπου κ εδω στην ελλαδα το 3g 8gb στα 160 ευρο. Τι λετε εσεις? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPII.dll?ViewItem&item=370280827754

 

Γιατί δεν βλέπες στο site της Apple τι παίζει με τα μοντέλα πριν κάνεις βλακεία; http://www.apple.com/ipodtouch/specs.html

Όπως βλέπεις το 8GB το διαχωρίζει από τα 32/64GB και αυτό γιατί το 8GB είναι το παλιό 2g.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Aρα με χιλια για το 16αρι?

 

Ότι νομίζεις αλλά και το 16άρι θα είναι 2g(second generation), 3G(third generation) είναι μόνο τα 32/64.

Επίσης το 16άρι θα είναι ότι έχει ξεμείνει σε στοκ σε διάφορα καταστήματα καθώς η παραγωγή του σταματά. Η παραγωγή συνεχίζει μόνο για αυτά στην ιστοσελίδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

E και πιο το προβλημα αμα ειναι στο στοκ? Απο την στηγμη που θα ειναι αχρισιμοποιητο ειναι σαν να το αγοραζεις καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...