Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τρίτης γενιάς είναι 32&64 Gb, αλλά εξωτερικά δεν διαφέρουν μου φαίνεται.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρα εχω τα πρωτης γεννιας ..αυτο χωρις το εξωτερικο ηχειο....-αρα παω για αυτα τα ηχεια φιλε μου ε..??ευχαριστω πολυ http://www.electroland.gr/philips/forita-audio-video/forita-icheia/sbp1100-philips-sbp1100-mini-icheia.htm
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σας,

σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου Apple iPod Touch 3G 8GB είμαι ''καινούργιος'' στα iPod και δέν γνωρίζω τίποτα! Λοιπόν τα φώτα σας, θέλω να κατεβάσω την έκδοση 3.0 έως 3.1.2 και θέλω να την κάνω (JB & Unlock).Δέν ξέρω τίποτα γύρο από το θέμα όμως! Λίγα link για το *.ipsw & το απαραίτητο program για το JB & Unlock + λίγες οδηγείες. Επίσης θέλω να εγκαταστησω games από το appulo.us τα κατέβασα μέν αλλά........

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Φιλικά Μανώλης!

Link to comment
Share on other sites

βάλε το καλωδιο στον υπολογιστή μήπως γίνει η σου ζητάει κάτι, δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς πως γίνετε, αύριο πάντως μπορώ να πάρω έναν τεχνικό φιλο μου και να σου πω γιατί αυτός μου είχε πει αν μου τύχει καμία φορά αλλά δεν θυμάμαι.

 

Mε το που συνδέω το ipod στα itunes μου λέει ότι το ipod μου έχει πρόβλημα και μπορώ να κάνω μόνο restore.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση : Τα ipod 3ης γενιας τα 32 και 64 αρια υπαρχει περιπτωση να εχουν το προβλημα jailbreak που εχουν και τα iphone 3gs τελευταιας παραγωγης ;
Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σας,

σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου Apple iPod Touch 3G 8GB είμαι ''καινούργιος'' στα iPod και δέν γνωρίζω τίποτα! Λοιπόν τα φώτα σας, θέλω να κατεβάσω την έκδοση 3.0 έως 3.1.2 και θέλω να την κάνω (JB & Unlock).Δέν ξέρω τίποτα γύρο από το θέμα όμως! Λίγα link για το *.ipsw & το απαραίτητο program για το JB & Unlock + λίγες οδηγείες. Επίσης θέλω να εγκαταστησω games από το appulo.us τα κατέβασα μέν αλλά........

 

Σας ευχαριστώ πολύ,

Φιλικά Μανώλης!

Για να το αναβαθμίσεις ανοίγεις το iTunes, συνδέεις το iPod και πατάς Update.

Οδηγός Jailbreak και οδηγός εγκατάστασης ipa.

Σημείωση:

Το iPod Touch 8GB που έχεις δεν είναι το 3G. Το 2G είναι. Για αυτό είναι και σχετικά φθηνό.

Να κανω μια ερωτηση : Τα ipod 3ης γενιας τα 32 και 64 αρια υπαρχει περιπτωση να εχουν το προβλημα jailbreak που εχουν και τα iphone 3gs τελευταιας παραγωγης ;

Στα iPod 3ης γενιάς αν κάνεις Jailbreak θα πρέπει να το συνδέεις με τον Η/Υ κάθε φορά που το ανοίγεις.

Link to comment
Share on other sites

Mε το που συνδέω το ipod στα itunes μου λέει ότι το ipod μου έχει πρόβλημα και μπορώ να κάνω μόνο restore.

 

Κανε restore και ξανά κανε την διαδικασία και πάλη από την αρχή δηλαδή περνά και πάλη το iTunes μέσα. Πρώτα όμως κανε ένα restore, αν γίνετε.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:

Το iPod Touch 8GB που έχεις δεν είναι το 3G. Το 2G είναι. Για αυτό είναι και σχετικά φθηνό.

Δέν νομίζω δές και http://www.skroutz.gr/c/568/mp3-kai-media-players.html?keyphrase=ipod+touch+3g. Και επίσης κάτι άλλο δέν μπορώ να κατεβάσω την έκδοση 3.1.2 για το ipod μέσω itunes ενώ είναι updated. Μήπως παίζει κάποιο link ? Σε ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Δέν νομίζω δές και http://www.skroutz.gr/c/568/mp3-kai-media-players.html?keyphrase=ipod+touch+3g. Και επίσης κάτι άλλο δέν μπορώ να κατεβάσω την έκδοση 3.1.2 για το ipod μέσω itunes ενώ είναι updated. Μήπως παίζει κάποιο link ? Σε ευχαριστώ πολύ!:)

Μόνο το skroutz το λέει αυτό. Αφού δεν ξέρουν, γιατί γράφουν;;)

Ποια έκδοση έχεις; Αν έχεις την τελευταία πως να κάνεις αναβάθμιση; ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το skroutz το λέει αυτό. Αφού δεν ξέρουν, γιατί γράφουν;;)

Ποια έκδοση έχεις; Αν έχεις την τελευταία πως να κάνεις αναβάθμιση; ;)

 

Όταν λέω έκδοση ενοώ itunes.Το iPod ακόμη δέν το έχω ανοίξει! Πώς μπορώ να δώ οτι είναι η έκδοση 2G και όχι 3G ? Επίσης έχει το iPod τίποτα μικρόφωνο για ηχογραφήσεις ? To link της αγοράς είναι αυτό: http://www.pixmania.gr/gr/gr/3673042/art/apple/ipod-touch-8-ga-new.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNTg3NDEyMDY7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

Link to comment
Share on other sites

Το iPod 8 giga είναι το δεύτερης γενιάς, με τον παλιό επεξεργαστεί γραφικών.

Τρίτης γενιάς είναι το 32,και το 64 με το καινούργιο επεξεργαστεί

 

Το iPod 8 giga το μόνο που έκαναν είναι να το αναβαθμίσουν σε 3.1 νομίζω.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το iPod 8 giga είναι το δεύτερης γενιάς, με τον παλιό επεξεργαστεί γραφικών.

Τρίτης γενιάς είναι το 32,και το 64 με το καινούργιο επεξεργαστεί

 

Το iPod 8 giga το μόνο που έκαναν είναι να το αναβαθμίσουν σε 3.1 νομίζω.

 

Δέν ξερω φίλε μου έχω !(*&$^&@( δηλαδή μας δουλεύουν κανονικά ? Αν είναι να ξερω δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω έκδοση ενοώ itunes.Το iPod ακόμη δέν το έχω ανοίξει! Πώς μπορώ να δώ οτι είναι η έκδοση 2G και όχι 3G ? Επίσης έχει το iPod τίποτα μικρόφωνο για ηχογραφήσεις ? To link της αγοράς είναι αυτό: http://www.pixmania.gr/gr/gr/3673042/art/apple/ipod-touch-8-ga-new.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyNTg3NDEyMDY7UGFydGVuYWlyZT1za3JvdXR6JkNvZGVQcm9tbz1vdWk=

Δεν κατάλαβα.;):wacko:

Όχι δεν έχει. Μπορείς όμως να αγοράσεις αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το 8 γιγα το είχε πει η apple ότι δεν θα είναι της τρίτης γενιάς αλλά της δεύτερης αναβαθμισμένο.

Θα συμφωνήσω με τον isidorosr ότι το 8 γιγα τα ακουστικά με το μικρόφωνο δεν τα έχει μόνο της Τρίτης γενιάς το έχουν μέσα το 32 και το 64 γιγα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα.;):wacko:

Όχι δεν έχει. Μπορείς όμως να αγοράσεις αυτά.

 

Βρε σύ, λέω οτι έχω την τελευταία έκδοση του itunes και όχι *.ipsw στο iPod! :blink: OK νομίζω ότι στην συσκευασία του έχει πάνω στα ακουστικά και μικρόφωνο!:) Τώρα επιμένω στην προηγούμενη ερώτηση: ΠΩΣ ξέρω και πώς μπορώ να δώ ότι είναι το 2G και όχι 3G ? Ευχαριστώ και συγνώμη για το μπέρδεμα!:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε σύ, λέω οτι έχω την τελευταία έκδοση του itunes και όχι *.ipsw στο iPod! :blink: OK νομίζω ότι στην συσκευασία του έχει πάνω στα ακουστικά και μικρόφωνο!:) Τώρα επιμένω στην προηγούμενη ερώτηση: ΠΩΣ ξέρω και πώς μπορώ να δώ ότι είναι το 2G και όχι 3G ? Ευχαριστώ και συγνώμη για το μπέρδεμα!:p

Δηλαδή έχεις το iTunes 9.02 αλλά όχι το iPod Touch OS 3.1.2. Σωστά;;)

Τώρα δεν τα είπαμε;;)

Τα μοντέλα 32 και 64 GB είναι 3G το μοντέλο των 8 GB είναι 2G. Άρα έχεις το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σύ, λέω οτι έχω την τελευταία έκδοση του itunes και όχι *.ipsw στο iPod! :blink: OK νομίζω ότι στην συσκευασία του έχει πάνω στα ακουστικά και μικρόφωνο!:) Τώρα επιμένω στην προηγούμενη ερώτηση: ΠΩΣ ξέρω και πώς μπορώ να δώ ότι είναι το 2G και όχι 3G ? Ευχαριστώ και συγνώμη για το μπέρδεμα!:p

 

Σωστά την έκδοση itunes τώρα είμαστε οκ έχεις και δίκιο!

 

Το βρήκα εδώ το κείμενο και λέει :

Apple iPod 8GB ---->

Το μοναδικό iPod touch επιστρέφει πιο ανανεωμένο.

Περιλαμβάνει ενσωματωμένο ηχείο και πρωτοποριακές

τεχνολογίες όπως Multi-Tοuch display , accelerometer και 3d

graphics και αποδίδει μια μοναδική εμπειρία διασκέδασης και

παιχνιδιού. Πλοηγηθείτε ασύρματα (Wi-Fi 802.11b/g) σε

ιστοσελίδες και κατεβάστε μουσική κατευθείαν από το iTunes

Store στο iPod touch .Διαβάστε τα email σας, δείτε τα Google

Maps, ή το δελτίο καιρού κ.α. Το iPod Touch έχει οθόνη 3.5"

με LED backlight. Περίπου 1,750 τραγούδια, 10.000

φωτογραφίες ή 10 ώρες video μπορούν να χωρέσουν μέσα σε

115 γραμμάρια καινοτομίας. Η μπαταρία ιόντων λιθίου που

διαθέτει ,διαρκεί μέχρι 30 ώρες μουσικής ή 6 ώρες video. Το

iPod touch διατίθεται μαζί με ακουστικά, καλώδιο USB και

dock adapter.

 

Δηλαδή αναβάθμησαν και τον επεξεργαστή γραφικών μαζί perfect my dear !:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε σύ, λέω οτι έχω την τελευταία έκδοση του itunes και όχι *.ipsw στο iPod! :blink: OK νομίζω ότι στην συσκευασία του έχει πάνω στα ακουστικά και μικρόφωνο!:) Τώρα επιμένω στην προηγούμενη ερώτηση: ΠΩΣ ξέρω και πώς μπορώ να δώ ότι είναι το 2G και όχι 3G ? Ευχαριστώ και συγνώμη για το μπέρδεμα!:p

 

Δεν γίνετε να δεις από όσο ξέρω ποια έκδοση είναι. Αν έχεις το 8γιγα είναι το δεύτερης το εγγραφε και η apple στο site της. Τώρα όσο να έχει μικρόφωνο στα ακουστικά αυτό δεν το ξέρω μόνο και αν τώρα άρχισαν να βάζουν γιατί και αυτό το γραφή η apple στο site της ότι μόνο της Τρίτης γενιάς θα έχουν ακουστικά με μικρόφωνο

 

το 8γιγα δεν έχει τον καινούργιο επεξεργαστεί. Αν έχεις το iPod touch ανοιξετο και δεν πως είναι τα ακουστικά τα οποία τα είχε μέσα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε να δεις από όσο ξέρω ποια έκδοση είναι. Αν έχεις το 8γιγα είναι το δεύτερης το εγγραφε και η apple στο site της. Τώρα όσο να έχει μικρόφωνο στα ακουστικά αυτό δεν το ξέρω μόνο και αν τώρα άρχισαν να βάζουν γιατί και αυτό το γραφή η apple στο site της ότι μόνο της Τρίτης γενιάς θα έχουν ακουστικά με μικρόφωνο

To iPod Touch 8GB δεν έχει ακουστικά με μικρόφωνο! Τα μοντέλα των 32 και 64GB έχουν!

Μπορεί να μπορείς να δεις ποιο μοντέλο έχεις μέσω του Battery Magic. Εκτός από το πόσο της % της μπαταρίας σου έχει μείνει λέει και ποιο μοντέλο έχεις.:)

Link to comment
Share on other sites

To iPod Touch 8GB δεν έχει ακουστικά με μικρόφωνο! Τα μοντέλα των 32 και 64GB έχουν!

Μπορεί να μπορείς να δεις ποιο μοντέλο έχεις μέσω του Battery Magic. Εκτός από το πόσο της % της μπαταρίας σου έχει μείνει λέει και ποιο μοντέλο έχεις.:)

 

την εφαρμογή δεν την έχω περάσει για να σου πω με βεβαιότητα.

 

Απευθύνομαι κυρίως στην συσκευασία

 

ναι γραφή ποια έκδοση είναι αλλά η καινούργια έκδοση

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή δεν την έχω περάσει για να σου πω με βεβαιότητα.

 

Απευθύνομαι κυρίως στην συσκευασία

 

Παιδιά εγώ δέν έχω πιστωτική κάρτα και ζητάει το itunes 5$ για το download τί να κάνω ? Βρήκα κάτι λίγα link αλλά δέν λένε τίποτα, γνωρίζει κανείς κανα link να δώσει με την έκδοση 3.1.2 για το ipod touch ? Και εκτός αυτού να πώ οτί ποιό τελικά firmware να κατεβάσω ?:wacko::wacko::confused::(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δέν έχω πιστωτική κάρτα και ζητάει το itunes 5$ για το download τί να κάνω ? Βρήκα κάτι λίγα link αλλά δέν λένε τίποτα, γνωρίζει κανείς κανα link να δώσει με την έκδοση 3.1.2 για το ipod touch ? Και εκτός αυτού να πώ οτί ποιό τελικά firmware να κατεβάσω ?:wacko::wacko::confused::(

 

Προσωπική γνώμη μην βάλεις στο iPod την καινούργια έκδοση η 3.1 είναι μια χαρά.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι;;)

 

για τον λόγο ότι είναι καινουργαι η έκδοση και μπορεί να έχεις κάποια μικρό προβλήματα.

Αλλά εντάξει και να την βάλει δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...