Jump to content

Apple iPod Touch: Σχόλια και ερωτήσεις


alexism
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπερευχαριστημενος ιδιως αν εχεις και wifi προσβαση!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!!

Σκέφτομαι να πάρω το ipod touch 8gb!! Μπορεί κάποιος κάτοχος του να μου πει αν είναι ευχαριστημένος από την συσκευή?

Ποια έκδοση κυκλοφορεί τώρα? Ρωτάω γιατί ψάχνω για jailbreak και για εφαρμογές έτσι ώστε να είμαι προετοιμασμένη!

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Η συσκευη ειναι ιδια με το αιφον.Ειναι δηλ ενα αιφον χωρις τηλεφωνο καμερα και gps:p

το πρωτο διωρθωνεται με καπια προγ απο το ιντερνετ που το κανουν και τηλ skype etc μεσω WIFI και το GPS μπορει να γινει και αυτο με καπια προγ μεσω BLUETOOTH

Τωρα σαν συσκευη συνολικα απλα δεν ειπαρχει ανταγωνισμος απο πουθενα αλου.Ειχα και τα 2 αιποντ 1 και 2 GENERATION,, και ηταν σκετη απολαυση η αναπαραγωγη των MP3S και βιντεος.Μη πω και για την moultitouch screen που ειναι ετη φωτος μπροστα απο καθε αλη touch screen στον κοσμο και δεν θα ξεκολας τα χερια σου απο πανω της... ιδιως αν σερφαρεις στο ιντερνετ η πας στα αλμπουμς:rolleyes:

Το DOWNSIDE αυτου του φανταστικου gadget θα λεγα ειναι πως πρεπει να το κανεις jailbreak αν θες να βρισκεις τα παντα δωρεαν και χωρις περιορισμους απο το ΜΗΛΟ :wacko:. Eιπαρχουν οδηγοι στο youtube που σου δινουν βημα με βημα τι πρεπει να κανεις.Το θεμα ειναι πως η διαδικασια αν και ειναι απλη δεν παυει να ειναι και αγχωτικη.Kαι αν κανεις κανα λαθος τοτε θα εχεις ενα ομορφο τουβλο στα χερια σου.Αν το θες το αιποντ πιο πολυ για μουσικη και δε σε πειραζει να αγορασεις κανα 2 πεχνιδια απο το appstore τοτε μη το κανεις

Αν ομως τρωγεσαι να τα χεις ολα τσαμπε,,τοτε καντο και ο θεος μαζι σου...:lol:

Αν επησεις δε σε πειραζει να ξοδεψεις λιγα ευρω παραπανω θα σου λεγα να πας για τα 32 γιγα.Στα 32 και 64 γιγα που κυκλοφορει το αιποντ η διαφορα με τα 8 γιγα ειναι πως το γκατζετακι ειναι πιο γρηγορο εχει καλυτερο επεξεργαστη και καλυτερα γραφικα ιδιως για πεχνιδια..Και φυσικα ειναι και ο χωρος που βαζεις οτι θες.

Αν παλι ομως δεν σε ενδιαφερει αυτος ο τομεας τοτε και τα 8 γιγα θα σε καλυψουν <εμενα παντως δεν με καλυψαν για αυτο και το δωσα>

Τελος θα σου προτεινα αν δεν εχεις προβλημα με αυτο, να το αγοραζες απο κανα EBAY

Πρωτον γιατι ειναι παντα φθηνοτερο απο την αρχικη του τιμη και μετα παντα ο χρηστης που το πουλαει το κανει και JB και ετσι ξεπερνας αυτο το σταδιο να σπασεις τη συσκευη και περνας οτι θες.

Η διαδικασια παντα με αχωνε οσο απλο και να ταν..

Το αιποντ σιγουρα αξιζει για τα λεφτα του.Ειναι κατι σαν TOUCH SCREEN PSP

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερεσ θα κανω format στο pc. Υαρχει καποιος τροπος να κρατισω τα apps ποθ εχω κατεωασει στο itunes και ολα τα αρχεια σχετικαμε το Ipod??(εκτοσ απο τα τραγουδια)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερεσ θα κανω format στο pc. Υαρχει καποιος τροπος να κρατισω τα apps ποθ εχω κατεωασει στο itunes και ολα τα αρχεια σχετικαμε το Ipod??(εκτοσ απο τα τραγουδια)

 

ευχαριστω

Οι εφαρμογές θα αντιγραφτούν αυτόματα από το iPod στο iTunes. Τα αρχεία νομίζω δεν θα αντιγραφτούν.

Μην ξεχάσεις να κάνεις Deauthorize.

Link to comment
Share on other sites

ok eυχαριστω πολυ, και κατι αλλο οι εφαρμογες που ειναι στο itune alla den tiz exv sto ipod τι θα παθουν ? θα χαθουν??
Link to comment
Share on other sites

ok eυχαριστω πολυ, και κατι αλλο οι εφαρμογες που ειναι στο itune alla den tiz exv sto ipod τι θα παθουν ? θα χαθουν??

Ναι. Αν τις θες πέρνα τις στο iPod ή κατέβασές τις ξανά.

Δεν ξέρει κάνεις πως να διαγράψω το Icy;:(

Βγήκε τις τελευταίες μέρες NBA από την ΕΑ. Το κατεβάζω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το icy το διέγραψα μέσω του cydelete πήγα στοις ρυθμίσεις και το επέλεξε από εκεί είχε να διαγραψω το icy και το cydia και μετά πήγα στο μενού και μου εμφανίστηκε. Αν δεν γίνετε με την πρώτη ξανά πανε και τσεκαρετο αρκετές φορές μέχρι να εμφανιστεί το χ .

 

Κι εγώ κατέβασα το NBA αρκετά ωραίο αλλά και το asphalt5 αρκετά ποιο ωραίο από το 4 αλλά πιάνει πολύ μεγαλύτερη μνήμη .

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το icy το διέγραψα μέσω του cydelete πήγα στοις ρυθμίσεις και το επέλεξε από εκεί είχε να διαγραψω το icy και το cydia και μετά πήγα στο μενού και μου εμφανίστηκε. Αν δεν γίνετε με την πρώτη ξανά πανε και τσεκαρετο αρκετές φορές μέχρι να εμφανιστεί το χ .

 

Κι εγώ κατέβασα το NBA αρκετά ωραίο αλλά και το asphalt5 αρκετά ποιο ωραίο από το 4 αλλά πιάνει πολύ μεγαλύτερη μνήμη .

Ευχαριστώ. Το έκανα.

Πολύ χρήσιμο cydelete.

Το asphalt5 έχει καλά γραφικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκετά καλύτερα από το 4, και έχει και ποιο πολλά αυτοκίνητα και 2010 μοντέλα έχει.

 

Αυτό που βλέπω να αργή είναι το need for speed shift, για κινητά έχει βγει και για κονσόλες αλλά για το iPod/iPhone ακόμη.

 

Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι έχω το 8 giga και πολλές φορες διαγραφω καποια πράγματα για να περάσω κάποια που έχουν βγει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη ειναι ιδια με το αιφον.Ειναι δηλ ενα αιφον χωρις τηλεφωνο καμερα και gps:p

το πρωτο διωρθωνεται με καπια προγ απο το ιντερνετ που το κανουν και τηλ skype etc μεσω WIFI και το GPS μπορει να γινει και αυτο με καπια προγ μεσω BLUETOOTH

Τωρα σαν συσκευη συνολικα απλα δεν ειπαρχει ανταγωνισμος απο πουθενα αλου.Ειχα και τα 2 αιποντ 1 και 2 GENERATION,, και ηταν σκετη απολαυση η αναπαραγωγη των MP3S και βιντεος.Μη πω και για την moultitouch screen που ειναι ετη φωτος μπροστα απο καθε αλη touch screen στον κοσμο και δεν θα ξεκολας τα χερια σου απο πανω της... ιδιως αν σερφαρεις στο ιντερνετ η πας στα αλμπουμς:rolleyes:

Το DOWNSIDE αυτου του φανταστικου gadget θα λεγα ειναι πως πρεπει να το κανεις jailbreak αν θες να βρισκεις τα παντα δωρεαν και χωρις περιορισμους απο το ΜΗΛΟ :wacko:. Eιπαρχουν οδηγοι στο youtube που σου δινουν βημα με βημα τι πρεπει να κανεις.Το θεμα ειναι πως η διαδικασια αν και ειναι απλη δεν παυει να ειναι και αγχωτικη.Kαι αν κανεις κανα λαθος τοτε θα εχεις ενα ομορφο τουβλο στα χερια σου.Αν το θες το αιποντ πιο πολυ για μουσικη και δε σε πειραζει να αγορασεις κανα 2 πεχνιδια απο το appstore τοτε μη το κανεις

Αν ομως τρωγεσαι να τα χεις ολα τσαμπε,,τοτε καντο και ο θεος μαζι σου...:lol:

Αν επησεις δε σε πειραζει να ξοδεψεις λιγα ευρω παραπανω θα σου λεγα να πας για τα 32 γιγα.Στα 32 και 64 γιγα που κυκλοφορει το αιποντ η διαφορα με τα 8 γιγα ειναι πως το γκατζετακι ειναι πιο γρηγορο εχει καλυτερο επεξεργαστη και καλυτερα γραφικα ιδιως για πεχνιδια..Και φυσικα ειναι και ο χωρος που βαζεις οτι θες.

Αν παλι ομως δεν σε ενδιαφερει αυτος ο τομεας τοτε και τα 8 γιγα θα σε καλυψουν <εμενα παντως δεν με καλυψαν για αυτο και το δωσα>

Τελος θα σου προτεινα αν δεν εχεις προβλημα με αυτο, να το αγοραζες απο κανα EBAY

Πρωτον γιατι ειναι παντα φθηνοτερο απο την αρχικη του τιμη και μετα παντα ο χρηστης που το πουλαει το κανει και JB και ετσι ξεπερνας αυτο το σταδιο να σπασεις τη συσκευη και περνας οτι θες.

Η διαδικασια παντα με αχωνε οσο απλο και να ταν..

Το αιποντ σιγουρα αξιζει για τα λεφτα του.Ειναι κατι σαν TOUCH SCREEN PSP

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ manolissinger για την απάντησή σου!! Ήταν πάρα πολύ κατατοπιστική!:rolleyes:

Αρχικά να σου πω ότι με άγχωσες σχετικά με το jb...Νόμιζα πως θα ήταν κάπως πιο εύκολο και θα υπήρχε περίπτωση διόρθωσης οποιουδήποτε σφάλματος! Μάλλον θα πρέπει να προετοιμαστώ πάρα πολύ πριν κάνω πράξη το Jb στο ipod οταν το αποκτήσω!!

 

Σχετικά με την χωριτικότητα τώρα νομίζω πως θα μου φτάσουν τα 8GB (αυτό είναι σχετικό πάντα!:lol:),αφενός δεν θέλω να δώσω περισσότερα χρήματα και αφετέρου αλλάζω συχνά το περιεχόμενο του ipod μου οπότε δεν το πολυφορτώνω!!Άμα δεν είναι πολύ φορτωμένο ο επεξεργαστής λειτουργεί άψογα έτσι? Δεν τρώει μεγάλα κολλήματα?

Διάβασα ότι η Apple μπλοκάρει το jb στο iphone...το ίδιο συμβαίνει και το ipod touch?:O

 

 

Τώρα έχω εδώ και πάρα πολλά χρόνια ένα ipod shuffle 1GB οπότε νομίζω πως πρέπει να γίνει η αλλαγή,εφόσον δεν κατάφερα να πάρω το iphone!Αυτό που με ενθουσιάζει πιο πολύ απ'όλα είναι η οθόνη αφής και το WiFi,αλλά και το γεγονός ότι θα μπορώ να βλέπω καμμιά ταινία και στο ipod καθ'οδόν! Εχώ δει στο ipod ενός άλλου και ενθουσιάστηκα!!!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι!:D

:D
Link to comment
Share on other sites

Πως διαγράφω το Icy; Είναι χειρότερο και από το Cydia!

 

Βάλε το CyDelete και σβήστο απο το springboard, όπως σβήνεις και τις εφαρμογές απο appstore.

 

EDIT: Τώρα είδα οτι είχε και 2η σελίδα το topic, και απάντησα πριν την τσεκάρω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί λίγο!!

 

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω εφαρμογές για το touch??

Συγγνώμη που ρωτάω , σίγουρα θα υπάρχει κάπου αλλού αλλά όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα...!Μάλλον λάθος θα έψαξα!

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί λίγο!!

 

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω εφαρμογές για το touch??

Συγγνώμη που ρωτάω , σίγουρα θα υπάρχει κάπου αλλού αλλά όσο κι αν έψαξα δεν το βρήκα...!Μάλλον λάθος θα έψαξα!

Στο iTunes πηγαίνεις στο iTunes Store και App Store. Εκεί βρίσκονται όλες.

Μα γιατί ζητάς συγνώμη αφού δεν ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σου πω ότι με άγχωσες σχετικά με το jb...Νόμιζα πως θα ήταν κάπως πιο εύκολο και θα υπήρχε περίπτωση διόρθωσης οποιουδήποτε σφάλματος! Μάλλον θα πρέπει να προετοιμαστώ πάρα πολύ πριν κάνω πράξη το Jb στο ipod οταν το αποκτήσω!!

Είναι διαδικασία 2 λεπτών πλέον και είναι πολύ σπάνιο να πάθεις ζημιά. Έχω κάνει πολλά iPod και iPhone Jailbreak/unlock και όλα έγιναν μια χαρά. Ειδικά τώρα με το Blackra1n που γίνεται σε δύο λεπτά, μια πανεύκολη διαδικασία ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όσες υπάρχουν στο App Store και στο Cydia. Υπάρχουν επίσης σπασμένες αν δεν θες να αγοράζεις στο appulo αλλά έχει μια διαδικασία για να τις εγκαταστήσεις
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όσες υπάρχουν στο App Store και στο Cydia. Υπάρχουν επίσης σπασμένες αν δεν θες να αγοράζεις στο appulo αλλά έχει μια διαδικασία για να τις εγκαταστήσεις

Του Cydia είναι για το σύστημα. Λίγα είναι παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ακουστικά ψείρες Senheiser. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο ποιοτικό μοντέλο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να μην πάρεις τέτοιων ειδών ακουστικά για τον λόγο ότι έχω δοκιμάσει στο iPod και δεν ακουγόταν και τόσο δυνατά όσο αυτά τα οποία έχει μέσα η από τα κανονικά ακουστικά.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ακουστικά ψείρες Senheiser. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο ποιοτικό μοντέλο?

 

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε εφαρμογές και παιχνίδια που έχουμε κατεβάσει στον υπολογιστή μας από το internet?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tης Apple, τέλεια! Έχουν και ενσωματωμένα πλήκτρα για την αυξομείωση της έντασης καθώς και ενσωματωμένο μικρόφωνο.Είναι λίγο ακριβά βέβαια.;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...