Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιόντας το sports tracker παρατήρησα ένα θέμα που έχει με τους χάρτες. Του έχω βάλει σαν επιλογή να παίρνει τον χάρτη απο τη μνήμη του τηλεφώνου και όχι από το ιντερνετ. Το άνοιξα μια φορά στο σπίτι μου και όντως μου έβγαλε ένα κομμάτι του χάρτη περιμετρικά απο το σπίτι μου αλλά όταν φεύγω ποιο μακρυά απο αυτό απλά χαράζει διαδρομή στο κενό. Υπάρχει τρόπος να του περάσω μέσα όλο το χάρτη της αττικής? (όταν ανεβάζω τη διαδρομή στο ιντερνετ δεν έχει θέμα μου τα δείχνει όλα μια χαρά)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο νοκια 79 μου εχει τυχη το εξης περιεργο:ξαφνικα ο browser του κινητου εμφανισει σχεδον ολα τα site στη mobile εκδοση τους!φυσικα σε μερικα υπαρχει κουμπι για να ξαναδειξει τη desktop σε αλλα ομως οχι.ειναι πραγματικα περιεργο...υπαρχει καποιος τροπος να το σταματήσω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή για τη διαχείριση των οικονομικών;

 

Ψάχνω και για διαχείριση της βενζίνης για να βλέπω τι καταναλώσεις έχω με το αυτοκίνητο αλλά δεν βρήκα κάτι παρά μόνο μια εφαρμογή για UIQ. Θυμάμαι είχα ψάξει και παλιότερα αλλά χωρίς να βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ:http://my-symbian.com/s60v3/software/applications.php?faq=6&fldAuto=7

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και από εμένα,

 

Είμαι κάτοχος ενος Ε66 και τώρα προσπάθησα να περάσω την εφαρμογή shazam (ευρεσή μουσικού κοματιου και καλιτεχνη με ηχογραφηση). Παρ οτι στο site του shazam λεει οτι υποστηριζεται (οχι τεσταρισμενο) απο το e66 δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει. Ξέρει κανεις τιποτα για αυτό η μήπως εχετε να προτείνεται καποίο άλλο αντιστοιχο πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζεται το λογαριασμό μου στο Twitter και να μου επιτρέπει να ανεβάσω και φώτο μέσω του TwitPic;

Στο παρελθόν είχα περάσει ένα πρόγραμμα (που ανέβαζα και φώτο) αλλά μετά το φορμάτ στο κινητό, το ξέχασα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

'Ομως θα προτιμούσα κάποια εφαρμογή και όχι μέσω browser.

 

Δεν θυμάμαι την εφαρμογή που είχα πρώτα αλλιώς θα σου έλεγα να την δοκιμάσεις, φίλε.

 

Κάτι σχετικό με το Twitter (σαν όνομα) ήταν, αλλά δεν θυμάμαι.

Και μάλιστα όταν την έτρεχα, μπορούσες να επιλέξεις αν θέλεις το μενού να είναι μαύρο ή γκρί ή λευκό.

 

Κάτι σαν το Tweets60 δηλαδή, αλλά να με αφήνει να ενσωματώσω και φώτο.

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και από εμένα,

 

Είμαι κάτοχος ενος Ε66 και τώρα προσπάθησα να περάσω την εφαρμογή shazam (ευρεσή μουσικού κοματιου και καλιτεχνη με ηχογραφηση). Παρ οτι στο site του shazam λεει οτι υποστηριζεται (οχι τεσταρισμενο) απο το e66 δεν μπορώ να το κάνω να λειτουργήσει. Ξέρει κανεις τιποτα για αυτό η μήπως εχετε να προτείνεται καποίο άλλο αντιστοιχο πρόγραμμα?

 

Ευχαριστώ.

 

Προσπάθησε να το κατεβάσεις μέσω ovi store. Εμένα αν θυμάμαι καλά, λειτουργούσε κανονικά όταν το είχα αυτό το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να το κατεβάσεις μέσω ovi store. Εμένα αν θυμάμαι καλά, λειτουργούσε κανονικά όταν το είχα αυτό το κινητό!

 

Και εμένα το shazam μου παίζει μια χαρά.

Προϋπόθεση είναι να γυρίσεις πίσω την ημερομηνία του κινητού (ΜΟΝΟ κατά την εγκατάσταση) αν θυμάμαι καλά στον Ιούλιο του 2007.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να διαχειρίζεται το λογαριασμό μου στο Twitter και να μου επιτρέπει να ανεβάσω και φώτο μέσω του TwitPic;

Στο παρελθόν είχα περάσει ένα πρόγραμμα (που ανέβαζα και φώτο) αλλά μετά το φορμάτ στο κινητό, το ξέχασα!

 

Φίλε χρησιμοποιώ το Gravity και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Το μόνο αρνητικό αν θες να ανεβάσεις φωτογραφία μέσω Twitpic μπορεί μόνο τις πρόσφατες, νομίζω τις 7-8 που έχεις τραβήξει τελευταία.

Για δαιχειρισμό twitter είναι άψογο. Αυτό είναι το μόνο αρνητικό του!

 

Ψάξε αν θες κάποια προγράμματα που ανεβάζουν μόνο φωτογραφίες, είχα βρει ένα (δεν θυμάμαι το όνομα) αλλά μου έκανε άνω κάτω τις φωτογραφίες στη συσκευή, τις μπέρδεψε!

 

Εγώ που ανεβάζω στο Twitpic έχω βολευτεί με αυτό που σου είπα!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς μερικά προγράμματα που μεταττρέπουν το κινητό (N86) σε WIFI HOTSPOT χρησειμοποιώντας το COSMOTE WIRELESS INTERNET (100 ΜΒ/μήνα )το οποίο έχω στην συνδεσή μου έτσι ώστε να συνδέομαι με το WIFI του Laptop μου και να έχω Internet.Έχω το JuikuSpot το οποιό κάνει ακριβώς αυτο που ζητάω αλλα ειναι Trial έκδοση , μέχρι στιγμής φένετε να "τρώει" από τα 100 ΜΒ/ μηνα που έχω ( τουλάχιστον στέλνωντας "1" στο 1256 μου δείχνει οτι από αυτά τα ΜΒ καταναλώνει) . Παρακαλώ αν γνωρίζετε παραπάνω για το θέμα αυτο (σύνδεσης Wifi του laptop με wireless mobile internet της cosmote ) ρίξτε λιγο φώς στην υπόθεση :)
"Wot we do in life echoes in eternity"
Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει καμια εφαρμογη για να εκτυπωσω της επαφες αντι να καθομαι να τις γραφω μια μια?:)
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο υπάρχει τρόπος να την κατεβάσω στο Σάτιο αυτήν την εφαρμογή? Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο υπάρχει τρόπος να την κατεβάσω στο Σάτιο αυτήν την εφαρμογή?

Δοκίμασε να κατεβάσεις το sis αρχείο, να το περάσεις στο satio και μετά να κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή μέσα από κάποιο file manager.

 

παιδες υπαρχει καμια εφαρμογη για να εκτυπωσω της επαφες αντι να καθομαι να τις γραφω μια μια?:)

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά με μία αναζήτηση βρήκα το παρακάτω, http://discussion.forum.nokia.com/forum/showthread.php?171858-How-to-print-Mobile-contacts-on-Paper

 

ραδιόφωνο με RDS για Ν95 8gb?

Ο δέκτης του Ν95 8GB δεν υποστηρίζει πληροφορίες RDS. Μπορείς όμως να δοκιμάσεις το Internet radio ή το virtual radio και να δεις αν δίνει τέτοιες πληροφορίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει καμια εφαρμογη για να εκτυπωσω της επαφες αντι να καθομαι να τις γραφω μια μια?:)

 

Μόνα από καταστήματα κινητής...

Από όσο γνωρίζω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει καμια εφαρμογη για να εκτυπωσω της επαφες αντι να καθομαι να τις γραφω μια μια?:)

 

Δεν ξέρω εφαρμογή που να το κάνει αυτό απ' ευθείας από το κινητό αλλά αν το συνδέσεις στον υπολογιστή με το nokia pc suite μπορείς να εξάγεις τις επαφές σε αρχείο που αναγνωρίζει το excel και να τις τυπώσεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εφαρμογή που να το κάνει αυτό απ' ευθείας από το κινητό αλλά αν το συνδέσεις στον υπολογιστή με το nokia pc suite μπορείς να εξάγεις τις επαφές σε αρχείο που αναγνωρίζει το excel και να τις τυπώσεις από εκεί.

 

thnx! δεν το ειχα σκεφτει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω εαν κανείς έχει δοκιμάσει να χρησιμοποιήσει το Ε66 ως web κάμερα για το skype κάνοντας χρήση του προγράμματος webcam mobiola, το θέμα έχει ως εξής, συνδέθηκε το κινητό κανονικά είτε με καλώδιο είτε με bluethooh και εικόνα έχω κανονικά για βιντεοκλήση αλλά δεν έχει ήχο. Ξέρει κανείς εαν υπάρχουν ρυθμίσεις ώστε να έχω και ήχο; μήπως χρειάζεται εξωτερικό μικρόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει δοκιμάσει κανένας σας τον Opera Mobile 10.1; Εννοώ την τελική έκδοση για 3rd Edition (όχι την έκδοση beta). Εμένα στο Ν82 μου δεν κάνει αυτόματη περιστροφή με τη βοήθεια του accelerometer. Έχει αυτή τη δυνατότητα η εφαρμογή, ναι ή όχι;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχει, κανονικά έπρεπε να στο γυρνάει. Για άλλαξε τις ρυθμίσεις και κάνε και μία επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχει, κανονικά έπρεπε να στο γυρνάει. Για άλλαξε τις ρυθμίσεις και κάνε και μία επανεκκίνηση.

 

Είναι σίγουρο ότι έχει αυτόματη περιστροφή; Εγώ μόνο χειροκίνητη μπορώ να κάνω στον Opera Mobile, είτε από τις ρυθμίσεις, είτε πατώντας * και #. Αυτόματα μόνο στον Opera Mini γίνεται. Μήπως φταίει που η αυτόματη περιστροφή στη συσκευή μου (Ν82) γίνεται με το rotateMe και όχι με την εργοστασιακή ρύθμιση; :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις την έκδοση 5.1 (κι ας είναι beta). Εγώ έβαλα και την 10.1 αλλά εκτός του ότι καθυστερεί στο άνοιξε/κλείσε της εφαρμογής, αργεί λίγο παραπάνω να ανοίξει τις σελίδες μιας και φορτώνει πολλά δεδομένα. Μπήκα πχ στο τρομακτικο και φόρτωσε πάνω από 1mb! Επίσης στην πλοήγηση, εφόσον έχει φορτώσει η σελίδα, πάλι καθυστερεί να ανοίξει κάποια σημεία (κείμενο, εικόνες).

Οπότε παραμένω με την 5.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...