Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό και το http://www.axbo.com αν και το Sleeptracker έχει το πλεονέκτημα ότι είναι και ρολόι χειρός

Δεν μου απαντήσατε αν υπάρχει και άλλο forum με gadget στην Ελλάδα?

Λέω να το παραγγείλω αύριο δεν ξερώ ίσως από http://www.sleep-tracker.gr ή από http://www.ouaou.gr εγώ Ελένη με τι να το συνδυάσω ?

Πάντως άμα λειτουργεί σε εμένα που κοιμάμαι σαν τούβλο θα σας δώσω review :D αλλιώς με βλέπω για το http://www.axbo.com γιατί κάτι πρέπει να κάνω:)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να αγοράσω σήμερα και τα δυο (το ξέρω είμαι τρελός, αλλά όταν είναι για gadget τρελαίνομαι !!!!) :lol: το επιτραπέζιο ρολόι από http://www.axbo.com είναι sold out καλό μου ακούγεται αυτό θα περιμένω….:!: και http://www.sleep-tracker.gr το αγόρασα θα περιμένω και ετοιμάζομαι για crash test με review και τα πάντα. Stay tuned for more news!!!!:X

Α και κάτι που με ψάρωσε στο site του sleeptracker ξέρατε ότι η κάρτα του λογαριασμού μας που γράφει Visa Electron είναι χρεωστική!!!!!! :O Και μπορείς να πληρώσεις απευθείας από το λογαριασμό σου ? τι μαθαίνει κανείς !!!!!!

Το έμαθα Όταν έκανα την παραγγελία , αν είναι όπως τα λένε αύριο πρέπει να το έχω για να δω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ gadgetάκια... Forum δεν έχουμε αλλά έχουμε 2 ultimate sites που μας έχουν ξετρελάνει...

 

το www.findyourgadget.com το οποίο είναι από τα ελάχιστα Ελληνικά sites αφιερωμένα μόνο σε gagdets (με τίτλο: Άχρηστα GADGETS που ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ) και το άλλο το www.stuffmag.gr που είναι το site του περιοδικού Stuff που είναι για gadget.

 

Και στα δύο μπορείς να κάνεις σχόλια...

 

Τώρα όσο για forum μακάρι να υπήρχε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικους εξωτερικους υποτιτλους θα βλεπει αραγε ????

 

Πολύ καλή προσφορά!Πάντως αν κρίνω από την τιμή, δεν νομίζω να σε καλύπτει.Παρόλα αυτά ψάξε για τα χαρακτηριστικά του, μήπως και βρείς τίποτα.;)

Link to comment
Share on other sites

Διακόπτης σε σχήμα VW Beetle Θα γέμιζα ευχαρίστως το σπίτι αλλά κάνουν 30 λίρες το ένα...Πάντως έχουν πλάκα... Να μην είχαν κι όλο αυτό τον ανθόκηπο background καλά θα ήτανε...
Link to comment
Share on other sites

Γινεται? και αν ναι τι χρειαζεται για να συνδεθουν με το pc ?? Θελω να κανω ενα παρτακι σε μερικες μερες και κοιταζω πως θα εξοπλισω ηχητικα το σπιτι...
Link to comment
Share on other sites

α ξεχασα να αναφερω το οτι ειναι χαλασμενο το βασικο μερος του hi-fi και ετσι δεν μπορω να το συνδεσω μεσω rca καλωδιων με το pc. εχω μονο κατι τεραστια ηχεια μοναχά τους....
Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία πώς συνδέονται με το Hi-Fi; Μάλλον θες κάποιον ενισχυτή, δε νομίζω η έξοδος του υπολογιστή να μπορεί να τα οδηγήσει.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μόνα τους...

Εκτός αν θες πυροτεχνήματα αντί για μουσική...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται μόνα τους...

Εκτός αν θες πυροτεχνήματα αντί για μουσική...

 

Tο ξερω οτι δεν γινονται μόνα τους γι'αυτό ρωτούσα το πως. Τα ηχεία τωρα κάθονται μόνα τους. Με τον ενισχυτή δεν υπάρχει προβλημα μήπως δεν τα σηκώνει ή τα κάψει ? Η μπορώ με έναν οποιονδήποτε ενισχυτή?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άργησα αλλά επέστρεψα με ενδιαφέροντα νέα!!!!

Καταρχήν το πήρα όντος σε μια μέρα και προς έκπληξη μου είδα μέσα ότι έχω τι δυνατότητα να το δοκιμάσω για δέκα μέρες και αν δεν μου κάνει να το στείλω πίσω «έχουν ειδική φόρμα» !!!!:rolleyes:

Το δοκίμασα και έπαθα πλάκα !!! πρώτα από όλα με τις ώρες αφύπνισης που έχω…καλά κοιμάμαι χάλια 15 φορές κάθε βραδύ είμαι σχεδόν ξύπνιος και κατά μέσο όρο ξυπνώ κάθε 25 με 30 λεπτά για αυτό είμαι ένα ράκος τελικά όλη την ημέρα….:(

Είναι αλήθεια ότι με ξύπνησε πολύ πιο εύκολα από ένα κανονικό ξυπνητήρι όταν μου βρήκε αφύπνιση γιατί όταν δεν μου βρήκε (2 φορές μέχρι στιγμής) ούτε που το άκουσα γιατί χτυπά πολύ σιγά…. :D

Γενικά είμαι χαρούμενος με την αγορά μου και έχω μπει στο τριπακι να τσεκάρω τους κύκλους του ύπνου μου !!!! το συνιστώ σε οπίων ξυπναει δύσκολα το πρωί ,

Α βρήκα και ένα επίσημο review από το cycling news http://www.cyclingnews.gr/?id=1362&parent=home

αν θέλετε τσεκάρετε το.

Πάντως ενθουσιαστικά τόσο πολύ που παρήγγειλα και το http://www.axbo.com και ετοιμάζομαι για crash test μεγατόνων stay tuned for more news :X

Link to comment
Share on other sites

προχτές ο θείος μου πήρε αυτό καθώς έγραφε ότι συνδέεται κ με τηλεόραση!

Δυστυχώς μετά από μια μικρή έρευνα είδα ότι μόνο το HP-8BT έχει ανταπτοράκι για εκπομπή bt και όχι το HP-4BT :blink:

 

μπορώ να βρω κάτι τέτοιο ξεχωριστά;;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Απορια

 

1. Υπαρχει η θα υπαρξει DVD που να αναπαράγει στην TV μορφες αρχειων οπως wmv, avi κλπ? Με λιγα λογια θα μπορω να βλεπω ταινιες που παιζει ο pc?

 

2. (δες πανω) Υπάρχει κάποιο αλλο μηχνμα που να το συνδεω με την tv και να κανει αυτη τη δουλεια?

 

μφχ

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Tο ξερω οτι δεν γινονται μόνα τους γι'αυτό ρωτούσα το πως. Τα ηχεία τωρα κάθονται μόνα τους. Με τον ενισχυτή δεν υπάρχει προβλημα μήπως δεν τα σηκώνει ή τα κάψει ? Η μπορώ με έναν οποιονδήποτε ενισχυτή?

 

Τελικά έχεις ενισχυτή?

Πιο πάνω γράφεις ότι μόνο τα ηχεία δουλεύουν.

 

Αν έχεις τον ενισχυτή τους, σύνδεσε το line out του PC σου στον ενισχυτή.

Θα χρειαστείς ένα καλώδιο που στη μία άκρη θα έχει jack και στην άλλη RCA κόκκινο+άσπρο. Μετά θέλει προσοχή και ρυθμίσεις στα volume control.

 

Αν δεν έχεις ενισχυτή, πρέπει να βρεις έναν αντίστοιχο, να ανταποκρίνεται δηλαδή στα watt+ohms των ηχείων σου.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία τα ηχεία και οι ενισχυτές που λέτε και μπορεί πράγματι να είναι hifi αλλά εγώ επιλέγω την fun πλευρά του ήχου κι έτσι κατέφυγα σε αυτά εδώ τα ηχεία (που θα δείτε ΕΔΩκαι που είμαι σίγουρος ότι ούτε τα έχετε ξαναδει αλλά ούτε και τα έχετε ακούσει.... Ε; Πώς σας φαίνονται;
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις ενισχυτή, πρέπει να βρεις έναν αντίστοιχο, να ανταποκρίνεται δηλαδή στα watt+ohms των ηχείων σου.

 

Οχι ενισχυτη δεν εχω. Το κυριο μερος του hi-fi τα τιναξε! Τελικως τα ηχεια μου ειναι 100W δηλαδη total 200W των 6 Ohm. Ενισχυτη μου ειπε ενας φιλος μου να φερει αλλα το μονο που ανεφερε ειναι οτι ειναι επαγγελματικος και ισως μου τα καψει...

Αυτο λογικα θα συμβει αν ξεπεραστει το maximum volume η τα watt που δεχονται ετσι? Θελει και αντιστοιχια με Ohm?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, μπορείς να μετατρέψεις τις ταινίες σου σε πιο γνωστές μορφές αρχείων.Δεύτερον, στο μέλλον θα υπάρχουν συσκευές που θα μπορούν να αναπαράγουν τέτοιου είδους αρχεία.Τέλος, εάν δεν έχεις κάποια επιτραπέζια συσκευή dvd, τότε μπορείς να συνδέσεις την κεντρική μονάδα με την tv και να βλέπεις τις ταινίες από εκεί.;)
Link to comment
Share on other sites

Kalispera:)

8a i8ela ti boi8ia sas,8elo na balo doriforiki sto spiti,8elo na mou pite sxetika me ton eksoplismo,ti prepei na prosekso,ti piato na paro ti apokodikopiiti me ti dinatotites na epilekso.

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ta posa kanalia piano eksartate apo ton apokodikopiiti?Ego nomiza apo to piato diladi an einai sta8ero i kinite.Auta pou kinounte den einai kalitera?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ο ενισχυτής είναι ο εγκέφαλος που μπαίνουν και τα cd?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...