Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτον, μπορείς να μετατρέψεις τις ταινίες σου σε πιο γνωστές μορφές αρχείων.Δεύτερον, στο μέλλον θα υπάρχουν συσκευές που θα μπορούν να αναπαράγουν τέτοιου είδους αρχεία.Τέλος, εάν δεν έχεις κάποια επιτραπέζια συσκευή dvd, τότε μπορείς να συνδέσεις την κεντρική μονάδα με την tv και να βλέπεις τις ταινίες από εκεί.;)

 

αγαπητε φιλε,

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Παρολ'αυτα επειδη θα ειναι λιγο αβολο να μετακινησω ολοκληρο pc για να το συνδεω στην tv για την προβολη ταινιων, θα με εξυπηρετουσε ενα μηχανηματακι (κατι σαν external hard disc),στο οποιο θα μπορουσα να φορτωνω αρχικα τις ταινιες, και μετα να το συνδεω στην tv για την προβολη τους.

 

Ξερεις τιποτα για αυτο?

 

φιλικα

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχουν πολλές συσκευες dvd player που παιζουν άνετα avi,xvid κτλ.

 

Ξερεις ποιες?

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Και οταν λεω φυσηγμα εννοω εκεινο το πολυ μικρο θορυβο που κανει κατα την διαρκεια των τραγουδιων. Οι περισσοτεροι σιγουρα δεν θα το ακουτε. Αλλα εμενα με ενοχλει παρα πολυ στα αυτα. Στην αρχη ειχα το κινητο για να ακουω μουσικη, αλλα ακουγοταν αυτος ο θορυβος. Ε λεω θα παρω το Ipod να υσηχασω. Πηρα το Ipod Video, αλλα βλεπω οτι και εδω υπαρχει αυτο το φυσηγμα. Σε μικροτερη ενταση, αλλα υπαρχει. Μπορει να φταινε τα ακουστικα; Αν ναι, ποια μου προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειναι θεμα equalizer. Με το που συνδεσω τα ακουστικα και χωρις να παιζει κανενα τραγουδι, αρχιζει αυτος ο θορυβος. Οποτε ή εναι φυσιολογικος ή φταινε τα ακουστικα..
Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειχα ξαναπει, ειναι σχεδον αδυνατο να μην ακους φυσημα, δε γινεται...

τωρα ή θα πρεπει να συμβιβαστεις, ή να αλλαξεις οπως λες ακουστικα για να μειωθει λιγο. ψαξε για reviews ακουστικων για να δεις ποια ειναι καλα.

κατι σαν αυτο να δεις δηλαδη ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1762360#post1762360

Link to comment
Share on other sites

Α νομιζω καταλαβα τι εννοεις...

 

Δλδ εκει που εχεις απολυτη ησυχια και πατησεις το play, αρχιζει αυτο το φυσημα.

Νομιζω εχει να κανει με την ποιοτητα του καθε κομματιου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αρχιζει απο τη στιγμη που συνδεσω τα ακουστικα. Θελει απολυτη ησυχια για να το καταλαβαιτε.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θεωρώ πως φταίει η πηγή και όχι τα ακουστικά αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία από iPod. Κάπου είχα όμως κάτι καλά ακουστικά-ψείρες - μόλις... ξεπακετάρω και τα βρω θα σου πω την μάρκα.
Link to comment
Share on other sites

Tην εκανα παλι ο μλκς...

...Αγορασα 2 παιχνιδια απο το itunes, sudoku και tetris (εχω και γουστο ο ΅@!#!$#@$!@) και αφου πληρωσα τα 10ευρακια συνειδητοποιησα οτι ειναι για το video.... :wacko:

 

Τα θελει κανενας? Και κυριως, γινεται να τα δωσω σε αλλους?

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει η δυνατοτητα ενοικιασης δορυφορικου τηλεφωνου? Χρειαζεται ενας φιλος και ανελαβα να μαθω αν υπαρχει καπου στην Αθηνα...
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ψηφιακη HP R607 και προσφατως επεσε στα χερια μου μια καρτα μνημης 512 ΜΒ μαρκας PNY. Εχω βαλει κι αλλες καρτες στην καμερα και τις διαβαζε μια χαρα... Αυτην ομως δε τη δεχεται και μου γραφει "Card Is Unreadable". Στην επιλογη για φορματ μου βγαζει failure ενω στον υπολογιστη που τη βαζω στο card reader τη διαβαζει μια χαρα, και την εκανε και φορματ κιολας! Εχετε καμια ιδεα ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Τα εχει ο θειος τα παιχνιδια, αλλα για να τα βαλεις μεσω Itunes θελει να εχεις account.. Μηπως υπαρχει καποιο προγραμματακι που να κανει αυτη τη δουλεια;
Link to comment
Share on other sites

KALHMERA SE OLOYS,

THELW NA RWTHSW OLOYS AN XEROYN AN YPARXEI KINHTO POY NA MPOREI NA KANEI AUTOANSWER SE VIDEO KLHSH. EXW BREI MONO ENA SANYO S750i POY EXEI AYTH TH DYNATOTHTA ALLA DEN ERXETAI ELLADA APO OTI XERW. AN KAPOIOS EXEI KAPOIO ALLO KINHTO POY EXEI SIGOYRA AYTH THN DYNATOTHTA PARAKALW AS TO PEI. EINAI PRAGMATIKA POLY XRHSIMO AN KAPOIOS MPOREI NA SKEFTEI SE POSES EFARMOGES MPOREI NA XRHSIMEYSEI.

EYXARISTW EK TWN PROTERWN

 

 

DEN XERW AN PREPEI NA TO BALW SE AYTO TO SECTION. OI ADMINISTRATORS AS TO BALOYN KAPOY ALLOY AN THELOYN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εχω το Κ800. Δεν εχει αυτοματη απαντηση για βιντεο κληση. Ισως ομως να δουλεψει η εξης πατεντα. Να εχεις συνδεμενο ενα handsfree στο κινητο και να εχεις ρυθμισει αυτοματη απαντηση στο προφιλ του handsfree.Δεν μπορω να το δοκιμασω εγω γιατι δεν εχω 3G. Αν το δοκιμασεις πες μου αν δουλεψε. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου. Εχω το Κ800. Δεν εχει αυτοματη απαντηση για βιντεο κληση. Ισως ομως να δουλεψει η εξης πατεντα. Να εχεις συνδεμενο ενα handsfree στο κινητο και να εχεις ρυθμισει αυτοματη απαντηση στο προφιλ του handsfree.Δεν μπορω να το δοκιμασω εγω γιατι δεν εχω 3G. Αν το δοκιμασεις πες μου αν δουλεψε. :)

 

se eyxaristo gia tin apantisi file.

to exo dokimasei ayto me 2-3 kinita kai paizei mono me apli klisi. sti video klisi xreiazetai na patiseis koympi. mono to sanyo brika sto net oti paizei alla den erxetai edo kai mallon tha to paro apo agglia alla kata pasa pithanotita tha einai kleidomeno stin orange kai na doyme poy tha to xekleidoso.

eyxaristo pantos

Link to comment
Share on other sites

hard disc packard bell 80gb 199euro 320gb 249euro στον κοτσοβολο,αναπαραγει τα πιο πολλα και γνωστα αρχεια στην tv η στο hi-fi
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε,

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Παρολ'αυτα επειδη θα ειναι λιγο αβολο να μετακινησω ολοκληρο pc για να το συνδεω στην tv για την προβολη ταινιων, θα με εξυπηρετουσε ενα μηχανηματακι (κατι σαν external hard disc),στο οποιο θα μπορουσα να φορτωνω αρχικα τις ταινιες, και μετα να το συνδεω στην tv για την προβολη τους.

 

Ξερεις τιποτα για αυτο?

 

φιλικα

 

Η θα μπορούσες να έχεις ένα Media Center Extender, δηλαδή ένα ασύρματο ή ενσύρματο set-top μηχάνημα με δυνατότητα streaming αναπαραγωγής ΟΛΩΝ των αρχείων ήχου, εικόνας και video που έχεις στο PC σου, που βρίσκεται όπως λες μακρυά από την TV σου. Μερικά από αυτά έχουν τοπικό σκληρό δίσκο για εγγραφή και βέβαια πολλά άλλα καλούδια (internet radio, wheather reports).

Αραχτός στον καναπέ σου με το τηλεκοντρόλ χειρίζεσαι ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Το κόστος είναι σαφώς μεγαλύτερο (ξεκινά από 350€ για ένα KISS DP-558 με 80άρι HDD (χωρίς HDMI, HD DivX και WMV9 αναπαραγωγή) αλλά νομίζω πως αξίζει. Επίσης κυκλοφορούν και άλλα τέτοιου τύπου μηχανήματα όπως το KISS DP-600 με 250€ αλλά και το H&B DNX-8620 το οποίο υποστηρίζει αναπαραγωγή και απεικόνιση μέχρι 1080p!!! (για μελλοντική χρήση). Δυστυχώς το τελευταίο δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα αλλά το βρίσκεις στο διαδίκτυο με τιμές από 220-250€.

 

Υ.Γ.

Υπάρχει βέβαια και το Ελληνικό iZak της Unibrain. Το μηχανάκι είναι στην ουσία USB2-Firewire HDDisk 80-160-250Mb ή ότι άλλο σκληρό δίσκο θες με δυνατότητα αναπαραγωγής των αρχείων που ζητάς και με τιμές που ξεκινούν από 199€ με 80άρι HDD.

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Υπάρχει βέβαια και το Ελληνικό iZak της Unibrain. Το μηχανάκι είναι στην ουσία USB2-Firewire HDDisk 80-160-250Mb ή ότι άλλο σκληρό δίσκο θες με δυνατότητα αναπαραγωγής των αρχείων που ζητάς και με τιμές που ξεκινούν από 199€ με 80άρι HDD.

 

οτι ειναι το izak ειναι και αυτο της packard και εχει εξοδο και για 1080dpi

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...