Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα το παραπάνω μοντέλο. Κάθε φορά που προσπαθώ να γράψω ή να διαχειριστώ MDs από το πρόγραμμα που το συνόδευε (SonicStage 1.5) εμφανίζεται το μήνυμα "Failed to authenticate Device/Media"

 

Σίγουρα δεν φταει:

-το καλώδιο (έχω δοκιμάσει 2)

-τα δισκάκια. (έχω δοκιμάσει πολλά)

 

Το ΝetMD φαίνεται σωστά εγκατεστημένο από τον Device Manager και στους δυο υπολογιστές που το δοκίμασα. (Windows XP Prof.)

 

Καμιά ιδέα;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον ipparxos

 

Αγόρασα το παραπάνω μοντέλο. Κάθε φορά που προσπαθώ να γράψω ή να διαχειριστώ MDs από το πρόγραμμα που το συνόδευε (SonicStage 1.5) εμφανίζεται το μήνυμα "Failed to authenticate Device/Media"

 

Σίγουρα δεν φταει:

-το καλώδιο (έχω δοκιμάσει 2)

-τα δισκάκια. (έχω δοκιμάσει πολλά)

 

Το ΝetMD φαίνεται σωστά εγκατεστημένο από τον Device Manager και στους δυο υπολογιστές που το δοκίμασα. (Windows XP Prof.)

 

Καμιά ιδέα;

 

Γιατί δεν μιλάς με το care line της Sony να μάθεις άμεσα και υπεύθηνα?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

Γιατί δεν μιλάς με το care line της Sony να μάθεις άμεσα και υπεύθηνα?

 

 

Εστειλα ένα e-mail αλλά δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Δεν είμαι αθήνα και δεν έχω πάρει μαζί τα χαρτιά του. Ποιο είναι το τηλέφωνο;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Global moderator

 

210-6782000

 

 

ΟΚ, ευχαριστώ. :)

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι προ της αγοράς ενος mp3 cd-player και είμαι μεταξύ του Napa 381 και Napa 396. Η διαφορά στην τιμή τους είναι αμελητέα (~ 5 ευρώ) αλλά με προβληματίζουν κάποια πράγματα. Πρώτον, απο ποιότητα κατασκευής τι λένε γενικώς τα Napa? Αξίζουν? Δεύτερον, το 381 είναι μικρότερο, ευκολότερο στην μεταφορά, αλλα δέχεται mini-cds, τα οποία προσφέρουν μικρότερη χωρητικότητα (200mb αν δεν κάνω λάθος) και επίσης έχει και ψηφιακό ραδιόφωνο. Απο την άλλη το 396 δέχεται κανονικά CD, έχει μεγαλύτερη αυτονομία, αλλα δεν έχει ραδιόφωνο και φυσικά είναι αρκετά μεγάλο και ογκώδες αν και αρκετά λεπτό (18mm). Εχει κανείς κάποιο απο τα δύο να μου πεί γενικώς εντυπώσεις? Επίσης αν μπορεί να ανεβάσει κάποιες φωτογραφίες κυρίως απο το remote-control και την LCD οθόνη του, την οποία βλέπω αρκετά μικρή ωστε να εμφανίζει και ID3 tags όπως λένε τα specifications.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο απο τα 2 για να σου προτείνω, αλλα εδώ και ΠΟΛΥ καιρό θέλω να αγοράσω το 381. Γι αυτό θα ήθελα να σε ρωτήσω απο που σκοποεύεις να το πάρεις, γιατί δεν το έχω δεί πουθενά ! :'( (εντός Ελλάδας, τουλάχιστον)

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ξέρετε αν έχει έρθει στην Ελλάδα η nokia observation camera και αν έχει έρθει σε ποια καταστήματα μπορώ να την βρω και πόσο κοστίζει;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να αγοράσω μια ψηφιακή camera που να γράφει απευθείας σε DVD. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το θέμα, οπότε κάθε πρόταση δεκτή, για μοντέλα, για τιμές, για καταστήματα (καλύτερα στη Θεσσαλονίκη) σχόλια για την κατηγορία γενικότερα (θετικά - αρνητικά) και γενικότερα ότι άλλο σκέφτεσται ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζει μόνο η Hitatchi. Βγάζει και η Sony και η Canon και ίσως και άλλες εταιρίες και μάλιστα αρκετά μοντέλα. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι η ποιότητά τους είναι ... λίγο χαμηλότερη από τις ... άλλες. Καμοία δεν ξεπερνά τα 1,3 Mpixel ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Xamena lefta mou fenonte ta 2500-3000 euro afou mporeis na pareis me 1000 euro dv, na exeis kaliteri poiotita kai mporeis na epexergasteis tin eikona poi eukola sto pc.. ase pou logika tha einai kai polu megaliteres.. perneis kai ena dvd-r 300 euro kai eisai arxontas ;)
Link to comment
Share on other sites

pantos ego agorasa tin panasonic 50GS sta 800k me miniDV pou einai apo tis mikroteres tis agoras me dv in/out kai ola ta kaloudia...

montelo iounios 2003 me 850euro apo internet shop...

timi montelou 2001 panasonic 5GS stin ellada 1200 euro...

sigkrinete kai krinete...

Link to comment
Share on other sites

Ποια γνώμη έχετε για το dvd της bluesky που έχουν στο carrefour; Το έχει κανείς; Το έχουν πολύ φτηνά στα carrefour (79 ευρώ νομίζω) και φοβάμαι μηπως είναι μούφα τελικά :D
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα...

 

Με το παλαιότερο μοντέλο δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε και αρκετοί γνωστοί μου που το προτίμησαν. Παίζει τα πάντα και είναι και region-free, όπως άλλωστε και το καινούριο.

 

Το νέο μοντέλο που έχουν τώρα όμως, έχει βγάλει αρκετά ελαττωματικά κομμάτια! Καλύτερα να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις για να μην τρέχεις να το αλλάζεις μετά, αλλά γενικά νομίζω ότι είνα καλή αγορά γι αυτά τα χρήματα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει και svcd με κατ'επιλογήν υπότιτλους παρ'ότι το βιβλίο οδηγιών δεν το αναφέρει.Έχει και πάρα πολύ καλή εικόνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Τί γνώμη έχετε για αυτή την καμερούλα?

Τραβάει και βίντεο,είναι πολύ μικρή,αλλά από ανάλυση μάλλον είναι χάλια

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

This super small recorder and player is Internet enabled, multitalented and super fun. Record digital video & still images, enjoy listening to your favorite tunes, you can even use this amazing palm size wonder as a voice recorder.

 

1/4" C-MOS Image Sensor

 

Recording media: SD Memory Card (32MB Included)

 

2" LCD (200,000 Pixels)

 

MPEG4 Video Compression, JPEG (VGA) Image Compression

 

Built-in Flash

 

F2.35 Lens, Focal Length: 3.55mm

 

Min. Image Distance: approx. 1.7 ft. from lens

 

G.726 Voice Compression

 

Mono Microphone

 

Standard Illumination: 1400 lux

 

Minimum Required Illumination: 60 lux

 

MPEG 2-AAC, MP3 Music Expansion

 

Video Compression Modes: 320x240 dot, 176x144 dot

 

Compatible with: Windows 98SE, ME, 2000 & XP

 

Power consumption (Record): 2.3W (AC Adapter); 2.1W (Battery)

 

Power Source: AC Adapter 4.8V; Battery Pack 3.7V

 

Built-in Speaker

 

Approx. 3.25 oz. (without Battery Pack & SD Card)

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εικόνα δεν ξέρω πώς να επισυνάψω.............
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν? Πόσο κοστίζουν? Γιατί με τις απλές μπαταρίες είναι λίγο οικονομική καταστροφή... Τι΄ς "τρώει" πολύ γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον antonis_wrx

 

Υπάρχουν? Πόσο κοστίζουν? Γιατί με τις απλές μπαταρίες είναι λίγο οικονομική καταστροφή... Τι΄ς "τρώει" πολύ γρήγορα...

 

 

Θα πας και θα πάρεις έναν φορτιστή και επαναφορτιζόμενες (2 σετ) :-)

 

Θα τις τρώει λίγο πιο γρήγορα από τις αλκαλικές (μπορείς βέβαια να πάρεις μεγαλύτερης χωρητικότητας (και τιμής φυσικά)) αλλά θα είναι κάνεις γρήγορα απόσβεση...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

GP Powerbank II απο τον Δησιο,φορτιστης και 4 μπαταριες ΑΑ των 1800mAh, 40 ευρω και θα ξεχασεις να τις φορτιζεις.Μοναδικο μειονεκτημα οτι θελουν 18 ωρες φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες;;; Υπερβολικά πολλές! :)

Τα πάντα είναι σχετικά... Πόσα θέλεις να δώσεις;

Πολλές πληροφορίες θα βρεις στο:

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=11;action=display;threadid=950

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

18 ώρες;;; Υπερβολικά πολλές! :)

Τα πάντα είναι σχετικά... Πόσα θέλεις να δώσεις;

Πολλές πληροφορίες θα βρεις στο:

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=11;action=display;threadid=950

 

όχι πολλά γιατί από οικονομικά μάμησε τα... Το φάγαμε όλο το χατζιλίκι στις διακοπές.... Πάντως πρέπει να έχω κάτι επαναφορτιζόμενες που τις χρησιμοποιούσα προ πολλών ετών στο game-boy... ελπίζω να τις βρω κ να δουλεύουν ακόμα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...