Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

18 ώρες;;; Υπερβολικά πολλές! :)

Τα πάντα είναι σχετικά... Πόσα θέλεις να δώσεις;

Πολλές πληροφορίες θα βρεις στο:

http://www.dpgr.gr/forum/index.php?board=11;action=display;threadid=950

 

 

Βρε συ unforgiven και γω μεσω του dpgr διαλεξα τον συγκεκριμενο φορτιστη ο οποιος νομιζω ειναι η πρωτη επιλογη για επαναφορτιζομενες μπαταριες σε ψηφιακη και οχι μονο :)

 

Τεσπα το link ειναι παρακατω για οποιον θελει να μαθει περισσοτερα:

http://www.gppowerbank.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομίζω να είναι αυτός η πρώτη επιλογή...

Τότε ο Powerex C401FS τι είναι; :)

Είναι λίγο τσιμπημένος... 50$ με τέσσερις 2.2Ah... Στην Ελλάδα δεν τον βρήκα, αλλά πιθανόν να υπάρχει.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το 380 (και το 311 που ειναια απο τις καλες παλιες παντοφλες)........ειναι το ιδιο με αλλα χρωματα και χωρις ραδιοφωνο.Ειναι πολυ καλο και μικρο.......τα ταγκς εμφανιζονται κανονικα στο τηλεχειρηστηριο.Αν θες να το δεις απο κοντα περνα μια βολτα απο το Πλαισιο (πρεπει να εχει και το 396)

 

Αν θες να ρωτησεις κατι αλλο εδω ειμαι.......

 

@vbm

 

Υπαρχει σιγουρα στο πλαισιο σε τιμη λιγο κατω των 100€ Για περισσοτερες πληροφοριες στο http://www.plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Υπαρχει σιγουρα στο πλαισιο σε τιμη λιγο κατω των 100€ Για περισσοτερες πληροφοριες στο http://www.plaisio.gr

 

 

 

Το ψάχνω στο πλαίσιο (το 380) από τα Χριστούγεννα... κάθε φορά που ρωτάω η απάντηση είναι "Δε νομίζω να το ξαναφέρουμε". Βέβαια έχω να ρωτήσω κανα δίμηνο τώρα... το φέρανε?? :eek:

 

vbm

Link to comment
Share on other sites

Το 380 δεν προκειται να το ξαναβρεις γιατι φερανε το 381 το οποιο εχει και ραδιοφωνο και ειναι στο ιδιο μεγεθος με το 380.Την τελευταια φορα που ειχα παει νομιζω ειχανε και το 380 (1-2 κομματια που ειχανε περισσεψει αλλα σιγουρα θα εχουν "φυγει")Παντως το 380 πουλουσε αβερτα.......θυμαμαι οταν ειχα παει να το αγορασω ητανε αλλοι 3-4 που το πηρανε.
Link to comment
Share on other sites

mono h HITACHI vgazei kai h PANASONIC (me texnologia HITACHI). oxi, h SONY kai h CANON den vgazoun!

 

H Hitachi pou grafei se DVD einai korifaia kamera, idaitera h 380. kai den kanei 2000-3000 euro! to mono provlima me ayth thn kamera einai oti ta 8cm DVD-Ram einai dysereyta kai panakriva.

 

opoios endiaferetai gia xarakthristika kai sygkritika test, as to psaksei kai as mhn akouei oti toy leei o kathenas. kamia fora oi simvoules poy didontai sto forum einai entelos apotyxhmenes kai katholoy enhmeromenes!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

κάποιος που να έχει παίξει στο συγκεκριμένο mp3 player και να μην έχει κανένα πρόβλημα με VBR mp3, να μου πει αν είναι ΟΚ!

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι στο σωστό section του forum. Αν όχι, κάποιος moderator ας το μεταφέρει παρακαλώ.

 

Ψάχνω να βρω, κάποια συσκευή από αυτές που χρησιμοποιούνται για να μεταδώσεις ασύρματα, ΕΝΤΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ, σήμα από βίντεο, από filmnet box κλπ.

 

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ :(

 

Είχα αγοράσει κάποτε ένα, αλλά η τηλεόραση στο διπλανό δωμάτιο δεν λάμβανε το σήμα πολύ καλά.

 

Στην προκειμένη περιίπτωση, θέλω το σήμα να φτάσει ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ το μηχάνημα σε έναν όροφο ποιο πάνω (από τον 1ο όροφος σε 2ο).

 

Ερώτηση : Ξέρει κανείς, κανένα τέτοιο μηχάνημα με αξιόπιστη εμβέλεια;;; :(

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Μια βόλτα στο πλησιέστερο κατάστημα ηλεκτρονικών εξαρτημάτων θα σου λύσει το πρόβλημα. Προχτές είδα και μια κάμερα παρακολούθησης ασύρματη και με ήχο σε χαμηλό κόστος. Ακόμα κι αν δεν βρείς αναμεταδότη, παίρνεις μια τέτοια και συνδέεις το video out του filmnet σ'αυτήν με μικρή πατέντα... Αλλά λογικά υπάρχουν τέτοιες λύσεις...
Flying is easy, just throw yourself at the ground and miss...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον valerio

 

Μια βόλτα στο πλησιέστερο κατάστημα ηλεκτρονικών εξαρτημάτων θα σου λύσει το πρόβλημα. Προχτές είδα και μια κάμερα παρακολούθησης ασύρματη και με ήχο σε χαμηλό κόστος. Ακόμα κι αν δεν βρείς αναμεταδότη, παίρνεις μια τέτοια και συνδέεις το video out του filmnet σ'αυτήν με μικρή πατέντα... Αλλά λογικά υπάρχουν τέτοιες λύσεις...

 

 

Αυτό έκανα. Είχα αγοράσει ένα τέτοιο μηχανημα πριν 3-4 χρόνια. Εμβέλεια ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! :mad: :mad:

 

Περισσότερο με ενδιαφέρει η εμβέλεια. Βέβαια δεν ζητάω πομπό :p

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

xerei kanenas tipota giaythn th psifiakh mhxanh?

sto site tous leei pws trabaei kai video me hxo kai pws de xriazete drivers se windows xp gia na leitourghsei oute san sklhros diskos oute san wweb camera,pragma poly praktiko.an exei dei kaneis th mhxanh h an exei akousei tipota as mou pei

Link to comment
Share on other sites

Θα αγόραζες ποτέ κινητό Blue Sky; Mustek; Όχι, ε; :)

Γιατί τότε θέλεις να αγοράσεις ψηφιακή αγνώστου προελεύσεως;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Paidia gia sas. Prin liges imeres agorasa ton DREAMBOX. Theorisa kalo na anixo ena thema edo shetika me ton soggekrimeno apokodikopiiti etsi oste na mporoume kai edo na enimeronomaste kai na linoume ta provlimata mas.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα DVD Player για την τηλεόραση και μου γιάλυσαν το μάτι κάποια με δυνατότητα εγγραφής σε DVD-RW.

Η τιμή τους βέβαια είναι λίγο τσουχτερή αλλά δεν ξέρω, αξίζει τον κόπο, τι λέτε;

 

Μετά από αυτό προσανατολίζομαι σε ένα DVD Player που ταυτόχρονα παίζει και βιντεοκασσέτες. Σε αυτήν την περίπτωση μπορεί να παίζει ένα DVD και να γράφει στην κασσέτα ταυτόχρονα; Τις αντιγραμένες ταινίες τις παίζει στο DVD;

 

Τέλος η εγγραφή με SHOWVIEW υποστηρίζεται από τα κανάλια; Αν ναι που θα βρίσκω τους ανάλογους κωδικούς;

Link to comment
Share on other sites

Το Σόου-Βιου νομίζω έχει πεθάνει σαν σύστημα, είχε αποτύχει πάντως παταγωδώς. Τους κωδικούς του τους δημοσίευε για κάθε εκομπή το 7 Μέρες ΤιΒί αλλά όχι πια, έχει καιρό που σταμάτησε.

Όσο γι'αυτό που θες να πάρεις, βίντεο δεν έχεις ήδη? Αν ναι τότε γιατί να πάρεις το ντιβιντί+βίντεο μαζί? Πάρε ένα σκέτο ντιβιντί, τα πολύπλοκα είναι πάντα και τα χειρότερα. Θα σου πρότεινα να κάνεις μια ανάλυση αγοράς και να πάρεις ένα σχετικά καλό ντιβιντί φέτα που παίζει τα πάντα και θα'σαι οκ. Για ντιβιντί-αντιγραφικό είναι νωρίς ακόμα αφού όπως είπες και συ είναι πανάκριβα, άσε που ακόμα δεν έχουν κατασταλάξει σ'ένα φορμά οι μπάσταρδοι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

Όσο γι'αυτό που θες να πάρεις, βίντεο δεν έχεις ήδη? Αν ναι τότε γιατί να πάρεις το ντιβιντί+βίντεο μαζί? Πάρε ένα σκέτο ντιβιντί, τα πολύπλοκα είναι πάντα και τα χειρότερα.

 

Χάλασε το video που είχα για αρκετά χρόνια και λέω να πάρω ένα 2 σε 1 μιας και θα πάρει αρκετά χρόνια για να πεθάνει η απαραίτητη σήμερα βιντεοκασσέτα και με την ευκαιρία αυτή να μην παρακολουθώ τις ταινίες DVD αποκλειστικά και μόνο από την οθόνη του PC.

Το ερώτημα βέβαια παραμένει αν παίζουν τις αντιγραμμένες ή εξαρτάται από το μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

ποιές αντεγραμμένες? αν εννοείς τις βιντεοκασσέτες, δε νομίζω να υπάρχει ορίτζιναλ ή αντεγραμμένη που να μην την παίζει το βίντεο στο 2 σε 1 που θες να πάρεις. Αλλά και ντιβιντί να εννοείς κι αυτά παίζουν στις φέτες, αρκεί να είναι καμμένα σε δισκάκια πλην (είναι το πιο διαδεδομένο φορμά αυτή τη στιγμή). Για ποιό μοντέλο 2 σε 1 προσανατολίζεσαι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον atsalakwtos

 

DVD μπορείς να βλέπεις και στην τηλεόρασή σου αρκεί η κάρτα γραφικών σου να είναι twin view δηλαδή να έχει Τν-ΟυΤ

 

 

Ναι μεν αλλά....

 

Το "αλλά¨στο ότι το tower με την τηλεόραση απέχει κάποια δεκάδες μέτρα και ένα όροφο συν τοις αλλοις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sallax

 

ποιές αντεγραμμένες? αν εννοείς τις βιντεοκασσέτες, δε νομίζω να υπάρχει ορίτζιναλ ή αντεγραμμένη που να μην την παίζει το βίντεο στο 2 σε 1 που θες να πάρεις. Αλλά και ντιβιντί να εννοείς κι αυτά παίζουν στις φέτες, αρκεί να είναι καμμένα σε δισκάκια πλην (είναι το πιο διαδεδομένο φορμά αυτή τη στιγμή). Για ποιό μοντέλο 2 σε 1 προσανατολίζεσαι?

 

Φυσικά τα DVD εννοώ.

Όσον αφορά για μοντέλο δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα. Έχεις στο νου κάνα καλό και αξιόπιστο να προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάτι άλλο υπόψιν εκτός απ'το Φουνάι που διαφημιζόταν και στην τιβί πριν λίγο καιρό, δείχνει καλό, τίμιο και προπαντός φθηνό. Τσέκαρε τα χαρακτηριστικά του εδώ:

http://www.funai.gr/companies.html?lang=1#

 

Αν δω και κάνα άλλο θα σου πω :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,συνδέω το DVD με το Video για να αντιγράψω την ταινία και η ταινία αντιγράφετε πολύ χάλια,προφανός υπάρχει προστασία;

Αν ναί πως μπορώ να την βγάλω,αν επιτρέπετε βέβαια να υποθεί δημόσια.

Επιτρέπεται 1 εικόνα όχι μεγαλύτερη από 420 X 150 pixels και όχι μεγαλύτερη από 16K.
Link to comment
Share on other sites

@Demon

 

όλα τώρα παίζουν τις αντεγραμμένες, ακόμη και τα αντεγραμμένα VCDs. Μόνο κάτι παλιά Sony δεν είχαν αυτή την πολυτέλεια....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...