Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελουμε βασικα στην εταιρια να μην χρησιμοποιουν οι εργαζομενοι τα κινητα τους και αυτο μοιαζει σαν η καλυτερη λυση...

 

Ωχχχχχχ....

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

:X :X :X :X :X

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

συσκευες υπαρχουν, αλλα δεν ξερω κατα ποσο νομιμο ειναι. Μην ξεχνας οτι πρεπει να τσεκαρεις τους νομους της ευρωπαικης ενωσης μηπως φας μηνυση απο τους εργαζομενους.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το νεο calc της hp..

το πηρε κανεις;;

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping/product_detail.do?storeName=storefronts&landing=handhelds&category=calculators&orderflow=1&a1=Price+after+rebate&v1=Over+%24100&product_code=F2229AA%23ABA&catLevel=2

http://en.wikipedia.org/wiki/HP-49G#HP_50G

The HP 50G is the latest calculator in the "49" series. The most apparent change is a revised color scheme, returning the unit to a more traditional HP calculator appearance. Using dark black plastic for the entire body, white, orange and yellow are used for function shift keys. The back shell, unlike the 49G+, is textured to provide a more secure grip.

 

The form and size of the calculator shell is identical to the current 49G+ series, but four AAA batteries are used as opposed to three in previous models. In addition to all the features of the 49G+, the 50G also includes the full equation library found in the 48G series (also available for the 49G+ with

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε βρει κάπου;; Με ενδιαφέρει για άμεση αγορά. Ρώτησα σε Παπασωτηρίου, αλλά δεν είχαν ιδέα...
Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

expansys

215 euro + μεταφορικα..

εχεις καποιο απο τα προηγουμενα;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

expansys

215 euro + μεταφορικα..

εχεις καποιο απο τα προηγουμενα;;

 

Ναι, το είδα. Αλλά δεν υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα. Λέει για 9 ημέρες. Υπάρχει περίπτωση να το χρεωθώ και να μην μου στο φέρνουν άλλο;

 

Όχι, το πρώτο μου είναι.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

καμμια περιπτωση με πιστωτικη..

με καταθεση σε τραπεζικο λογιριασμο, μενουν τα χρηματα,

εως οτου παρεις κατι αλλο..

Αλλα γιατι να μην το φερουν..

το πλασιο τα φερνει, αλλα δεν τα βαζει στο site του..

και ο παπασωτηριου θα το φερει καποια στιγμη..

αν επιτρεπεται τι σχολη εισαι;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον θα μου το φέρει φίλος από Αμερική. Θα μου κοστίσει μια ανάσα πάνω από τα 100€. Νομίζω πολύ καλά!

Στο πλαίσιο μου είπαν ότι φέρνουν μόνο Texas. Αξίζουν αυτά;

Πληροφορική Αθήνας είμαι.

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιο ασυρματο κατω απο 30e που να εχει προεπιλογη φορεα?
Link to comment
Share on other sites

 

Καλό φαίνεται αυτό.Σκέφτομαι να το πάρω.Ξέρει όμως κανείς με ποιό τρόπο συνδέεται με το ασύρματο;Είναι απλή υπόθεση ή θα αναγκαστώ να πετάξω το ασύρματο που έχω;(DECT είναι πάντως)

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι λέει συνδέεται στη βάση του dect.Με ποιον τρόπο δεν το αναλύει,δεν δουλεύουν και τα pdf's που έχει στο τέλος.Να προσέξεις την εμβέλεια απο την στιγμή που θα συνδέεται στη βάση,αν σε καλύπτουν τα 10-15 μέτρα που λέει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εαν η F30 διατίθεται στην Κύπρο και ναι, πού μπορώ να τη βρω;

 

Δεν θα την βρεις ευκολα παρα μονο με παραγγελια διοτι δεν πολυπουλιετε η εν λογο εταιρεια στο νησι.γιατι δεν την παραγγελνεις απο

http://www.pixmania.com.cy

θα σου ερθει και πολυ πιο φθηνα πιστεψεμε

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το παρατήρησα. Πράγματι η τιμή του pixmania είναι πολύ καλή απλώς δεν είναι διαθέσιμη άμεσα και θα ήθελα να τη βρω γρηγορότερα. Απ' ό,τι φαίνεται όμως θα περιμένω να την πάρω εκεί και λόγω τιμής και λόγω ποιότητας της ίδιας της φωτογραφικής.

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΙΝΗΤΩΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ?(ΤΙΜΕΣ,ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ,ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΛΠ)?
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταιους μηνες ολοι ξερουμε οτι γινεται ενας χαμος με ληστειες κλπ κλπ.

 

Σκεφτομαστε να βαλουμε μια καμερα εξω απο το σπιτι μας (ειναι μονοκατοικια) κοντα στην κεντρικη εισοδα μας ετσι ωστε να εχουμε μια τυπικη επιβλεψη του χωρου.

 

Θα ηθελα την γνωμη σας πανω σ'αυτο, εαν καποιος απο εσας εχει βαλει τετοια καμερα, τι να προσεξω, τι τυπο να αγορασω, να ειναι ασυρματη ή οχι κ.α

 

Εαν κριθει απο moderator οτι το θεμα πρεπει να μετακινηθει καπου αλλου.. no probl.. :cool:

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω οτι με την καμερα θα εισαι ανησυχος...καθε κινηση που θα γινεται θα την βλεπεις υποπτη...

παρε εναν καλο σκυλο φυλακα...θα εχεις και παρεα:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα, πήγα σε μαγαζί με κάμερες και μίλησα με τον πωλητή.

 

Κατέληξα σε περιστρεφόμενη εξωτερική κάμερα και μερικές (κρυφές) σε διάφορα μέρη του σπιτιού. Επίσης η κάμερα έχει και θυροτηλέφωνο.

 

Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να σου πω.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τη Fujifilm και μου είπαν ότι η F30 διατίθεται στην αγορά σε κάποια φωτογραφεία. Ζήτησα από έναν γνωστό μου φωτογράφο να επικοινωνήσει ο ίδιος μαζί τους για να την παραγγείλει στην πόλη όπου βρίσκομαι. Στη Λευκωσία πάντως η μηχανή διατίθεται στο κατάστημα της Fujifilm.

Αν για κάποιο λόγο δεν μπορέσω να τη βρω μέσω του φωτογράφου, τότε θα την παραγγείλω από το Pixmania. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς; Είναι όντως αξιόπιστο;

 

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Το Pixmania είναι από τα μεγαλύτερα και πιο αξιόπιστα eshop της Ευρώπης. Η αποστολή στη Κύπρο γίνεται πολύ γρήγορα μέσω DHL (εφόσον το προϊόν υπάρχει στο απόθεμα).
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΠΟΝΗΡΟ GADGETακι που βρικα ψαχνοντας.

 

Αρκετα καλο αλλα νομιζω λιγο extreme σε τιμη:confused:

 

Καρτα SD που μετατρεπει το Pocket pc σας ή το smartphone σε τηλεοραση

 

ΔΕΙΤΕ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_137&products_id=3146

Apple iPhone 3G 16GB Jailbroken 2.2.1

Just waiting for OS 3.0 ...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ίσως μπορώ να διακρίνω στην φωτογραφία πρέπει να έχεις και εξωτερική κεραία?:wacko:

E,παραπάει νομίζω...

Πάντως, ωραίο είναι, αν και δεν το βρίσκω πολύ χρήσιμο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...