Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry αλλά τι σχέση έχει ότι ήταν προσφορά με το ότι δεν είχε manual στη συσκευασία; :X Δεν είχε κουτί;Δεν ήταν σφραγισμένο;Δεν μπορώ να διανοηθώ ηλεκτρική συσκευή που να πωλείται χωρίς manual.. :!: Εδώ ένα μικρό μιξεράκι χειρός παίρνεις και έχει μέσα οδηγίες.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

eggiisi exei 2 xronia kanonika oso gia to allo pou eipes den katalaba ti na bro sto internet

 

H fisrtline είναι εμπορική φίρμα της carefour για τα ηλεκτρονικά .

Κάποιος άλλος (πχ Philips ,Toshiba ...αλλά και άγνωστοι Κινέζοι κλπ όπωs έχω δεί σε service) ....τα κατασκευάζει κατά παραγγελία (φασόν) βάζοντας αυτή την φίρμα.Αν μπορείς να το βρείς αυτό,θα λύσεις πολλά μελλοντικά προβλήματα υποστήριξης ανταλλακτικά κλπ

Link to comment
Share on other sites

tha pao simera carrefour na paro odigies na rotiso kai kati teleutaio peste oti bazo to xronodiakopti na grapsei se 2 lepta to kleino pernane 2 lepta kai arxizei kanonika na grafei otan omos as poume xthes giro stis 2 to mesimeri to ebala na grafei gia tis 19:30 apla i eggrafi den anoikse kai otan girisa spiti brika adeio to dvd kai tin endeiksi tou xronodiakopti epano stin othoni eno itan kleisti. molis tin anoigo gia na do ti egine patao na do ti exo balei sto xronodiakopti kai den ipirxe kamia rithmisi oti ego to exo balei na grapsei stis 19:30 genika diladi thelo na rotiso iparxei periptosi na grafei me xronodiakopti sta epomena 5-10 lepta kai na min grafei stis epomenes 4 ores ante giati ta exo parei tora tha to spaso kai :vava:
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο δύο εβδομάδες χρήσης του Siemens Gigaset A110 μπορώ να πω ένα πράγμα με σιγουριά. Το ασύρματο τηλέφωνο είναι απλά καταπληκτικό για τα λεφτά του!!!

 

Έχει συγκριθεί με Panasonic 410 και το 430 και είναι εμφανώς καλύτερο σε ποιότητα ακουστικής.

Η μπαταρία του κρατάει χαλαρά 4 μέρες (ανοιχτό και το βράδυ) και με αρκετή ομιλία.

 

Έχω πάρει 2 συσκευές μέχρι τώρα και σκέφτομαι να πάρψ ένα και για την μάνα μου, με €25 είναι πολύ καλή προσφορά, ίσως η κορυφαία.

Επείσης σε πολλά site η προτεινόμενη τιμή του είναι σαφώς ποιό ανεβασμένη απο αυτήν στην ελλάδα!!!

 

 

http://se.pricerunner.com/phones/co.../175059/details

 

http://de.pricerunner.com/phones/co.../175059/details

 

http://www.technikdirekt.de/main/page.xp?pageid={58643F0C-9F38-42E1-A7D1-B8E01D8E5137}&SESSIONID=228209214232&DS=1&TS=1009472320&type=focus&doctype=article&focus=581593&focuslayout=full5&focuslayout=full5&history=add[/url

 

Υπάρχει και ένα πολύ καλό site με κριτικές και βαθμολογίες σχεδόν όλων των ασυρμάτων της αγοράς. Τσεκάρετέ το.

 

http://www.kieskeurig.nl/nl/product...%20telefoon.htm

Link to comment
Share on other sites

Egw pandws pira to Siemens A340 kai de mou aresan arketa pramata opws

1.Edash akoustikou (xamhlh) me tis 3 skales diakosmitikes

2.Mh fwtizomeno pliktrologio

3.Oi anapandhtes klhseis de sinodevondai apo thn wra pou eginan!

Meta apo 24 wres to steila pisw giati mou rthe germanikwn prodiagrafwn (germaniko manual kai oxi elliniko menu) kai tha parw ena Panasonic KX-TCD455.Borei na xei 79 eyrw alla exei 200 noumera mnhmh (andi 30) , fwtizomeno pliktrologio,stelnei sms (otan filotimithei o OTE) , exei anoixth akroash ,50 anapadhtes (adi gia 10) me wra pou eginan kai alla polla........

Link to comment
Share on other sites

To Siemens Α110 εχει αναγνωριση στην αναμονη κλισης?

Το πουλανε ακομα κ τωρα στα Careefour?

 

 

Ναι έχει αναγνώριση κλήσης και το πουλάνε ακόμα στο Carrefour. Αν είσαι απο Θεσσαλονίκη προτείνω να πας σε αυτό που είναι δίπλα στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου μιά που το έχουν στα €25 σε αντίθεση με το άλλο που το έχουν στα €30.

Link to comment
Share on other sites

Rwtaei omws an ENW MILAS kai xtypaei i anamonh sou deixnei pios se kalei!Eisai sigouros (dokimases px na kaleseis ap to kinhto sou to sthathero sou enw milas?) oti iposthrizei?
Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια καλη ευκαιρια ειναι στα DIA supermarket, General electric στα 24.90 ευρω.

Αλλα ουτε αυτο δεν ξερω αν εχει αναγνωριση στην αναμονη κλησεων.

Οποιος ξερει για αναγνωριση ενω μιλας ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Ehw anevasei merikes apo tis foto pou travhxa sthn Cebit. Einai fotografies apo thn ekthesh alla kai merikes apo thn periohi sthn opoia emena.

 

Einai oligon proheirodouleia (lege me ...wizard) kai fainetai swsta me Internet Explorer.

 

http://users.forthnet.gr/ath/billdanos/

:cool:

 

PS: Den einai kai oti kalytero gia pstn syndeseis... :rolleyes:

PS2: H prwth foto einai apo to aeroplano kai fainontai oi hionismenes periohes plhsiazontas pros to Monaho.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μία καταγγελία στο αρμόδιο τμήμα του ΙΝστιτούτου ΚΑταναλωτών θα ήταν η πιο ενδεδειγμένη ενέργεια under the circumstances? Αλλά και ένα "ενημερωτικό" email στην LG Europe, όπως προειπώθηκε, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα... ;)

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

Rwtaei omws an ENW MILAS kai xtypaei i anamonh sou deixnei pios se kalei!Eisai sigouros (dokimases px na kaleseis ap to kinhto sou to sthathero sou enw milas?) oti iposthrizei?

 

Σωστά επισήμανες την ερώτηση του φίλου. Όχι δεν έχει αναγνώριση στην αναμονή κλήσης το συγκεκριμένο ασύρματο.

 

Όμως, ψάχνοντας κάποιο διάστημα τώρα την αγορά, θα ήταν μάλλον παράλογο να αναζητήσουμε τέτοια λειτουργία στα χρήματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το σκέφθηκα κι αυτό,αλλά αν είναι να μπλέξω με δικηγόρους κτλ. μία τηλεόραση των 250 ευρώ θα την πληρώσω στο 5πλάσιο οπότε...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ασυζητητή siemens SL100 απλά κορυφή στα ασύρματα. Σα δεύτερη επιλογή το siemens SL440 ή siemens S440

 

Διαβασα την απάντησή σου μετά την αγορά του νέου ασύρματου αλλά μετά απο ψάξημο στο ιντερνετ κατέληξα στο SL100. Αυτό αγόρασα και χαίρομαι πάρα πολύ γιατί είναι καταπληκτικό!

Κοιτάω τa Ericsson που εξακολουθώ να χρησιμοποιώ (τα ακουστικά DECT) πάνω στην βάση της Siemens και μου΄ρχεται να τa πετάξω.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πάρα πολυ καλό τηλεφωνάκι και κομψότατο. Εγω το μετάνιωσα που προτίμησα το sl740 (αυτό με την κάμερα) απ'το sl100 :( .

Μου φαίνεται πάντως οτι θα παω και εγω να το πάρω ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το μετάνιωσες?Η κάμερα δεν είναι καλή??

(που φτάσαμε..αντί να ρωτάμε εάν η ακουστική στο ασύρματο είναι καλή,ρωτάμε για την κάμερα :p :p :p)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το μετάνιωσες?Η κάμερα δεν είναι καλή??

(που φτάσαμε..αντί να ρωτάμε εάν η ακουστική στο ασύρματο είναι καλή,ρωτάμε για την κάμερα :p :p :p)

Η κάμερα του είναι επιεικώς άθλια :down: . Αν θες να δείς έχω ανεβάσει μια φωτογραφία στο My gallery. Βέβαια τι να περιμένεις ασύρματο τηλέφωνο είναι... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ψηφιακό μαγνητόφωνο OLYMPUS VN-480PC για να το χρησιμοποιώ σε μερικά μαθήματα στην σχολή μου. Από την συσκευή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Δεν είμαι όμως καθόλου ικανοποιημένος με το πρόγραμμα διαχείρισης για τον εξής λόγο: όταν θέλεις να μεταφέρεις τα αρχεία στο pc, πρέπει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ (και να θες αλλιώς δεν έχει επιλογή το πρόγραμμα) να μεταφέρεις ΟΛΟ τον φάκελο!! Δεν υπάρχει επιλογή να βλέπεις τα αρχεία και να τα μεταφέρεις ένα-ένα... Και το κακό είναι ότι δεν το βλέπει ως αφαιρούμενο δίσκο. Αν το έβλεπε, δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Υπάρχει καμιά λύση; Έψαξα στο site της Olympus και δεν βρήκα τίποτα.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ημαρτον ασυρματα με καμερα?Τι να βγαζεις το μπανιο σου την ωρα που μιλας χεζοντας? :p

 

Εγω πηρα Panasonic τελικα (440) παιδια ειναι κορυφαιο,κλασεις ανωτερο απ το Siemens A340 και σε ποιοτητα και σε features (βλεπε ανοιχτη ακροαση,φωτιζομενη οθονη,πολυ καλυτερες μπαταριες-αυτονομια στην πραξη)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Τίποτα;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το Panasonic KX-TCD455 το πήρα απο το ΜΑΚRΟ με 53 ευρώ (με το ΦΠΑ) πρίν ένα μήνα, την στιγμή που οι άλλες αλυσίδες το πουλάνε στα 80 ευρώ. Ξέρω οτι το ΜΑΚRO κάνει δική του εισαγωγή, όμως καί 2 χρόνια εγγύηση δίνει και Panasonic γνήσιο είναι. Η intertech δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. Στα 53 ευρώ πιστεύω οτι είναι η καλύτερη επιλογή. Είχα αγοράσει ενα Siemens πριν ενάμιση χρόνο 200 ευρώ και συγκριτικά η ποιότητα συνομιλίας (ειδικά στην ανοιχτή ακρόαση) είναι πολύ καλύτερη με το Panasonic...
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το Panasonic KX-TCD455 το πήρα απο το ΜΑΚRΟ με 53 ευρώ (με το ΦΠΑ) πρίν ένα μήνα, την στιγμή που οι άλλες αλυσίδες το πουλάνε στα 80 ευρώ. Ξέρω οτι το ΜΑΚRO κάνει δική του εισαγωγή, όμως καί 2 χρόνια εγγύηση δίνει και Panasonic γνήσιο είναι. Η intertech δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση. Στα 53 ευρώ πιστεύω οτι είναι η καλύτερη επιλογή. Είχα αγοράσει ενα Siemens πριν ενάμιση χρόνο 200 ευρώ και συγκριτικά η ποιότητα συνομιλίας (ειδικά στην ανοιχτή ακρόαση) είναι πολύ καλύτερη με το Panasonic...

 

Πήρα και εγώ ένα από το ΜΑΚΡΟ αλλά έχει ισπανικό μενού. Ξέρεις μήπως μπορώ να το γυρίσω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...