Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To μοντέλο που αναφέρεις θα έρθει στην Ελλάδα αρχές Μαρτίου με ενδεικτική τιμή 450-500ε μετρητοίς .Μερικές αλυσίδες φωτογραφικών έχουν τελευταία καλύτερες τιμές σε βιντεοκάμερες (και after sales εξυπηρέτιση).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η AEG σαν μάρκα ασυρμάτων τι λέει?

 

Έχει ένα τηλέφωνω με καλή αυτονομία αλλά δεν έχω ιδέα απο ποιότητα.

 

Το AEG Ventura D10 λέω.

Εμένα προσωπικά δε μου λέει κάτι, πάντως αν σε ενδιαφέρει ενα τηλέφωνο με καλή αυτονομία χωρίς ιδιέταιρες δυνατότητες να προτιμήσεις απ'το AEG το philips ONIS 300. Η τιμή του είναι γύρω στα 80e :)

Link to comment
Share on other sites

Το Philips ε, το είχα σκεφτεί αλλά απο όσους είχαν την συγκεκριμένη μάρκα έχω ακούσει τα χειρότερα. Κανείς δεν έχει μείνει ευχαριστημένος, επομένος και εγώ αποσύρο το ενδιαφέρον μου.

 

Το εντελώς ανόητο της όλης υπόθεσης είναι πως οι τιμές που βρίσκεις σε αλυσίδες καταστημάτων σε διαφορετικά καταστήματα είναι αρκετά διαφορετικές. Πως γίνεται αυτό, με franchising λειτουργούν??

Link to comment
Share on other sites

Το Philips ε, το είχα σκεφτεί αλλά απο όσους είχαν την συγκεκριμένη μάρκα έχω ακούσει τα χειρότερα. Κανείς δεν έχει μείνει ευχαριστημένος, επομένος και εγώ αποσύρο το ενδιαφέρον μου.

 

Το εντελώς ανόητο της όλης υπόθεσης είναι πως οι τιμές που βρίσκεις σε αλυσίδες καταστημάτων σε διαφορετικά καταστήματα είναι αρκετά διαφορετικές. Πως γίνεται αυτό, με franchising λειτουργούν??

 

Μα και με Franchising να λειτουργούν μπορούν να ορίζουν έτσι τις τιμές αυθαίρετα; :O :O

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει αποφάσισα και αγόρασα το Siemens A110 και αυτό λόγω των πολύ καλών κριτικών που διάβασα στο ίντερνετ και το γεγονός πως σε όλη την ευρώπη το πουλάνε στα €50-55 ενώ εγώ το βρήκα σε καρφούρ στα €25 μόνο.

 

Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος, το ασύρματο σαν Value for Money είναι ότι ακριβώς περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Hello....

Ψάχνω να βρω PMR που να εχουν ασύρματο ακουστικό....

Υπάρχει κάτι τέτοιο γενικώς ,και αν ναι, υπάρχει στην ελληνική αγορά;

Η τιμή δεν με ενδιαφέρει....

Ευχαριστώ....

Information is the most dangerous weapon of all . . .
Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες αγόρασα μία τηλεόραση LG 21in Flatron (μοντέλο RZ-21FB55RX) (δεν είναι tft αλλά κανονική tv).

Όλα ωραία και καλά,τη σύνδεσα κανονικότατα και την ανοίγω να τη σεττάρω και να δω.

Το πρόβλημα αρχίζει από εκείνη τη στιγμή.

Κατά τη λειτουργία της τηλεόρασης,ακούγεται από το κουτί ένας ήχος ο οποίος είναι σε τέτοια συχνότητα που σε επηρεάζει κατευθείαν στα αυτιά με αποτέλεσμα να μη μπορείς να δεις πάνω από 15 λεπτά εξαιτίας του πόνου.

Δεν είχα πριν άλλη εμπειρία από τηλεοράσεις LG κι ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της εν λόγω εταιρείας αν αυτό το πρόβλημα είναι γενικό κι αν έχουν κάποιο αυτοί.

Αν μιλάμε για γενικό πρόβλημα τότε θα ήταν καλύτερα να στραφώ σε επιστροφή της τηλεόρασης και να πάρω κάποια άλλη μάρκα.

Στο σπίτι έχω κι άλλη μία Philips 29in η οποία κι αυτή κατά τη διάρκεια της λειτουργίας κάνε ένα θόρυβο αλλά είναι τελείως ανεπαίσθητος.

Περιμένω τις απόψεις σας. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Bill 210-4800564...η αντιπροσωπεία εδώ , η οποία είναι πολύ εξυπηρετική...πάρε ένα τηλέφωνο και πες τους το πρόβλημά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ναι...30min στην αναμονή και μόλις το σήκωσαν το έκλεισαν...

Κι είχα καλή απόψη για την LG από την οθόνη του pc..τέσπα,θα ξαναπροσπαθήσω από Δευτέρα γιατί Σάββατο δε δουλεύουν.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ωωωχχχ...απίστευτο...τους έχω πάρει πολλές φορές και το σηκώνουν με την μία....προφανώς Σάββατο δεν δουλεύουν...πάρε Δευτέρα πρωί ...:)
Link to comment
Share on other sites

re paidia exo ena mixanima egrafis dvd stin tileorasi me poia poiotita(taxitita) prepei na grafo etsi oste na anagnorizontai kai apo to pc ta antigrammena giati tora pou egrapsa ena otan to bazo sto pc na to do mou leei oti den einai simbato me ta windows kai kati tetoia thanks

 

ps. to dvd to egrapsa se hq poiotita oi poiotites pou exei einai apo to kalitero sto xeirotero hq,sp,lp,ep,slp.

Link to comment
Share on other sites

i marka einai firstline (Prosfora sto carrefour 129 euro apo 200 ) egrapsa ena dvd stin kaliteri poiotita kai to ekana finalize alla to pc den to ipostirizei mipos ftaei oti patousa kai stop kai oxi pause eno egrafa thanks
Link to comment
Share on other sites

i marka einai firstline (Prosfora sto carrefour 129 euro apo 200 ) egrapsa ena dvd stin kaliteri poiotita kai to ekana finalize alla to pc den to ipostirizei mipos ftaei oti patousa kai stop kai oxi pause eno egrafa thanks

Δεν έχει σημασία τόσο η ποιότητα, εγώ με ένα LG 4712 που πήρα πρόσφατα γράφω σε όλες τις ποιότητες (ακόμα και στη 6ωρη και το παίζει κανονικά ειδικά το pc). Σε τι dvd έγραψες, +R ή -R; Για δοκίμασε κανένα επαναγράψιμο για δοκιμή ή καμιά άλλη μάρκα;; Στο dvd player παίζουν κανονικά φαντάζομαι; Όταν λες stop, εννοείς ότι έγραφες κάτι και σταματούσες την εγγραφή και μετά ξεκινούσες καινούργια πάλί;; Δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

αν ψάχνετε για τη κορυφαία φορητότητα, χωρίς συμβιβασμούς στο οικονομικό :cry: , είναι ότι καλύτερο.

 

Μην περιμένετε πολλά από την ποιότητα του video, οι δε φωτογραφίες της είναι επιεικώς χάλια και μόνο με κινητό συγκρίνονται :mad:

 

στα συν η πολύ καλή μπαταρία και η καλή οθόνη

Link to comment
Share on other sites

telika eixa kanei mia blakeia rithmisi gia auto den epaize tora exo allo problima otan to bazo na grapsei me programmatismena otan arxizei i egrafi epeidi einai sindedemeno me tin tileorasi meso scart anagkastika anoigei kai i tileorasi mazi eixa balei na grapsei kati 5 to proi kai me ksipnise epeidi anoikse kai i tileorasi kai arxize na paizei mipos kserei kaneis pos rithmizetai etsi oste na min anoigei i tileorasi. epeidi itan prosfora kai den eixe manual mesa i an kapoios kserei to site ti firstline na to grapsei thanks
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην LG...

..."Συγγνώμη κύριε,δυστυχώς δε μπορούμε να προβούμε σε αλλαγή της τηλεόρασης μιας κι ο ήχος αυτής που οφείλεται στη τάση τον πιάνουν μόνο τα δικά σας αυτιά επειδή είνα υπερευαίσθητα..."!

Πολύ ωραία τόσο καιρό ήμουν ο Superman και δεν το ήξερα...

Δηλαδή εγώ τώρα θα πρέπει να μείνω με μία τηλεόραση την οποία έχω πληρώσει και δε μπορώ να τη χρησιμοποιήσω;!Πράγματι,πολύ καλό κι αυτό...

Συγχαρητήρια στην LG για την άψογη μεταχείριση του όλου θέματος και...που με ανάγκασε να αγοράσω πλέον μία Philips και να βρω την υγειά μου...

Είμαι τόσο δυσαρεστημένος από την εν λόγω εταιρεία που μου'ρχεται να δώσω και την LG οθόνη του pc...πλέον πήρα το μάθημα μου...θα δοκιμάζουμε μόνο εταιρείες από τις οποίες ήμαστε ήδη ικανοποιημένοι και θα αφήσουμε τα "πειράματα". :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Bill κάνεις λάθος εδώ...ίσως κάτι δεν κατάλαβαν καλά...πήραν την τηλεόραση για έλεγχο..?? τσέκαραν τον ήχο που λες..?? ή απλά σε άκουσαν και σου είπαν ότι δεν αλλάζουν την συσκευή σου..?

προσωπικά η εξυπηρέτηση που είχα από την Lg ήταν κορυφαία...δέχτηκαν σε μένα αλλά και σε άλλους 3 που γνώρισα στην πορεία να αλλάξουν την πλακέτα και τον επεξεργαστή της εικόνας σε μια plasma 42'' μόνο και μόνο επειδή τα τελευταία μοντέλα είχαν καινούργιο firmware..συγκεκριμένα μου είχαν πει θυμάμαι, ότι αν και η τηλεόρασή μου δεν παρουσιάζει πρόβλημα και δεν υπολειτουργεί, δέχονται να πρωβούν στην αλλαγή ώστε να έχω και εγώ την τελευταία έκδοση λογισμικού...

γενικά όπως είχε πει και κάποιος άλλος , είναι νέα αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και είναι -ακόμα τουλάχιστον- πολύ εξυπηρετικοί...

anyway, αν όντως δεν μπορέσεις να βγάλεις άκρη, κοίτα μήπως την δώσεις πίσω στο κατάστημα και πάρεις κάτι άλλο...

good luck..;)

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή...στείλε ένα email με το ακριβές πρόβλημα και την αντιμετώπιση που είχες στην LG εξωτερικό (δεν ξέρω που είναι) και δές την αντιμετώπιση τους. Αν και εκεί έχεις την ίδια τότε καλύτερα μείνε με την Philips! Εγώ πάντως θα ξαναπροσπαθούσα να τους πάρω και να δώ τι θα μου έλεγε και κάποιος άλλος από την εξυπηρέτηση πελατών...
Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα 3 φορές τηλέφωνο (3 διαφορετικές μέρες),κι αυτά ήταν τα λόγια του τεχνικού που την κοίταξε.

Νίκο,επικοινώνησα και με το κατάστημα που την είχα πάρει (μεγάλη αλυσίδα) αλλά ρίχνει ο ένας το μπαλάκι στον άλλον.

Δε ξέρω,είμαι απογοητευμένος μόνο και μόνο από τον τρόπο αντιμετώπισης,τέσπα θα ξαναπροσπαθήσω μπας και καταφέρω να γίνει η αλλαγή αλλά με χλωμό το πεδίο...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Carefour είναι υπεύθυνο να σου βρεί οδηγίες,αν το ψάξεις (και τους φοβήσεις με ένωση καταναλωτών κλπ) εφ'οσον υπάρχει εγγύηση-

-Aν μπορείς να βρείς (ψάξε και στο Ιnternet) το μοντέλο σου, με πιό αντίστοιχο γνωστής φίρμας είναι φασόν κατασκευή για την Carefour θα είναι το ίδιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...