Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να δείς και το Noblesse της Premier με ελληνικό μενού, μπλε οθόνη, όμορφο design και 2 χρόνια εγγύηση.

 

Εδώ είναι το link για το Premier Noblesse Ασύρματο

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα με τα panasonic,αλλα αληθευει οτι υπερεχουν των siemens??

 

Δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Πού το άκουσες? Τα siemens είναι τα καλύτερα ασύρματα που κυκλοφορούν και με το καλύτερο design νομίζω. Και τα panasonic καλά είναι πάντως

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα για video editing. Δοκίμασα το windows movie maker το οποίο είναι πάρα πολύ απλό και κάνει όλες τις βασικές λειοτυργίες. Θα ήθελα όμως περισσότερα φίλτρα και εφέ αλλά με όσο το δυνατόν ποιο user friendly interface! Το premiere είναι πολύ δύσκολο?
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που κυκλοφορούν ευρέως θα έλεγα το Premiere.

Το Premiere είναι ένα ακριβό πρόγραμμα και κατά συνέπεια απευθύνεται σε επαγγελματίες ή ερασιτέχνες αλλά πολύ πορωμένους χρήστες. Αυτές οι δύο κατηγορίες χρηστών ενδιαφέρονται περισσότερο για τις δυνατότητες που έχει ένα πρόγραμμα παρά για την ευκολία χρήσης.

Επιπλέον όσο περισσότερες δυνατότητες έχει ένα πρόγραμμα τόσο πιο δύσχρηστο γίνεται.

Άρα, ναι, το Premiere είναι πολύ δύσκολο για κάποιον που ξεκινάει τώρα να ασχολείται με το video editing ειδικά αν θέλει να χρησιμοποιήσει τις επιπλέον δυνατότες που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που κυκλοφορούν ευρέως θα έλεγα το Premiere.

Το Premiere είναι ένα ακριβό πρόγραμμα και κατά συνέπεια απευθύνεται σε επαγγελματίες ή ερασιτέχνες αλλά πολύ πορωμένους χρήστες. Αυτές οι δύο κατηγορίες χρηστών ενδιαφέρονται περισσότερο για τις δυνατότητες που έχει ένα πρόγραμμα παρά για την ευκολία χρήσης.

Επιπλέον όσο περισσότερες δυνατότητες έχει ένα πρόγραμμα τόσο πιο δύσχρηστο γίνεται.

Άρα, ναι, το Premiere είναι πολύ δύσκολο για κάποιον που ξεκινάει τώρα να ασχολείται με το video editing ειδικά αν θέλει να χρησιμοποιήσει τις επιπλέον δυνατότες που έχει σε σχέση με τα υπόλοιπα.

 

Κάποιο ανάμεσα στο premiere και στο windows movie maker έχεις υπόψην σου?

Link to comment
Share on other sites

agorase MAC! ;) ekei na deis!!!!! paradeisos!

 

mono na deis tin filikotita tou iMOVIE ... einai se eykolia to windows movie maker me dinatotites premiere !!!

genika ola ta MAC programs einai etsi!!!

 

aaaaaax ti kala ekana pou phra powerbook! :)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει και δε θέλω να γράφω για πράγματα που δεν ξέρω από πρώτο χέρι, αλλά υπάρχει και το Premiere Elements το οποίο είναι αρκετά φθηνότερο και (όπως λέγεται) πολύ φιλικότερο για τον απλό χρήστη σε σχέση με το πλήρες Premiere.

 

Η άλλη λύση είναι να πάρεις Power mac & final cut studio. Με μόλις 3000-3500 ευρώ καθάρισες :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει και δε θέλω να γράφω για πράγματα που δεν ξέρω από πρώτο χέρι, αλλά υπάρχει και το Premiere Elements το οποίο είναι αρκετά φθηνότερο και (όπως λέγεται) πολύ φιλικότερο για τον απλό χρήστη σε σχέση με το πλήρες Premiere.

 

Η άλλη λύση είναι να πάρεις Power mac & final cut studio. Με μόλις 3000-3500 ευρώ καθάρισες :p

 

 

Eγώ υπολόγιζα κόστος γύρω στα 10 ευρώ με ένα software αντιγραμμένο οπότε τα 3000 ευρώ είναι λίγο πάνω από τον προυπολογισμό μου!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο ανάμεσα στο premiere και στο windows movie maker έχεις υπόψην σου?

Υπάρχει το Nero Vision Express 3 το οποίο περιέχεται στο πακέτο Nero 6 Reloaded και είναι απλό σε χρήση δεν ξέρω όμως αν σε ικανοποιεί από πλευράς δυνατοτήτων.

Υπάρχει και το Pinnacle Studio (νομίζω η τελευταία έκδοση είναι η 9.3 plus) το οποίο έχει πολλές δυνατότητες. Δεν το έχω δουλέψει και δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι αν και υποθέτω ότι θα είναι πιο εύκολο από το Premiere.

Eγώ υπολόγιζα κόστος γύρω στα 10 ευρώ με ένα software αντιγραμμένο οπότε τα 3000 ευρώ είναι λίγο πάνω από τον προυπολογισμό μου!!!!

Με τις προϋποθέσεις που αναφέρεις και τα δύο είναι μέσα στο budget σου. :D

Link to comment
Share on other sites

k gw xenerwsa mias k leei kahke to modem pou tous phga...k pleon den ta ftiaxnoun ta palia...apla sou dinoun thn eukairia na pareis nea montela me 30-40% ekptwsh...

asxetws an egw eixa parei to modem gia ton monadiko logo tou na pernei fax me kleisto pc-ayto k robotics uparxoun k egw dialexa gr etairia-kati pou den uparxei+oti h timh tou eixe 50xil an 8umamai!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για πολύ ισχυρά και ποιοτικά ηχεία για Η/Υ κι έχω καταλήξει ανάμεσα στα creative gigaworks S-750 και logitech Z-5500.Το δωμάτιο είναι γύρω στα 12 τ.μ.Αν είναι πολύ δυνατά,τα βάζω και στο σαλόνι(33 τ.μ.).Είναι καλύτερα από τα έτοιμα(ενισχυτής,DVD,ηχεία) συστήματα 5.1?Ποιό απ'τα 2 να διαλέξω?Ακούω απόψεις ή εμπειρίες.....
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πάρε ένα της BLUESKY.

 

Μιλάμε κάνει μπαμ (στην κυριολεξία)

φοβερό εργαλείο

 

 

Mπορεις να μου πεις το μοντελο ?ευχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες τον τρόπο που το είπα,

ήθελα να σου πώ να αποφύγεις αυτού του είδους της μάρκες.

 

Μια πολύ καλή μάρκα στο χώρο των συσκευών ήχου είναι η Marrage (ελπίζω να το έγραψα σωστά).

Link to comment
Share on other sites

plati μηπως εννοεις Marantz? :) Εκτος και αν υπαρχει και Marrage...Αλλα δεν γνωριζω :)

 

 

 

Αυτό εννοώ,απλά εγώ εκείνη την στιγμή το σκέφτηκα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς να μου υποδείξει τι τύπο εξωτερικής κεραίας (μοντέλο μάρκα) να χρησιμοποιήσω σε συνδυασμό με το bt car kit που έχω ,και απο που μπορώ να την προμηθευτώ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εγο χτυπησα κατι Cobra MT, πολυ καλα, επιαναν σε μεγαλη αποσταση, φανταστειτε δυο παραλιεσ με ενα λοφακι μπροστα, γυρω στα 2 χιλιομετρα στην ευθεια και βάλε, και συνενοηθηκα μια χαρα, ειμαι ευχαριστημενοσ απο την αγορα
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά γνώμη βρε παιδιά?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κεραία εννοείς για το στερεοφωνικό;Μάλλον δεν θα κατάλαβα..το bt car kit τι σχέση έχει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κεραία εννοείς για το στερεοφωνικό;Μάλλον δεν θα κατάλαβα..το bt car kit τι σχέση έχει; :confused:

Εννοώ εξωτερική κεραία για το κινητό που συνδέτεαι με το bt car kit δεν εχεις ακούσει ποτέ?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...