Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΚ ΤΩΡΑ

εστειλα για internet (μου εβγαλε πολλες επιλογες mms, wap κλπ εγω ηθελα μονο για αυτη)....

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ giannisvolos !!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο αντίστοιχο topic της cosmote δεν υπάρχει απόκριση και επειδή εδώ τουλάχιστον με έχετε βοηθήσει :

 

πήρε κι ένας γνωστός μου το modem της huaweii από την Cosmote, για να το τρέξει σε mac, και εκείνου (σε αντίθεση με το δικό μου) είχε μέσα τους drivers για το mac. Αφού τους εγκατέστησε δεν μπορεί να συνδεθεί.. εγώ που μπαίνω από την επίσημη ιστοσελίδα της huaweii για να κατεβάσω τους drivers δεν τους δέχεται το mac. Τελικά τι συμβαίνει; Όσοι χρήστες της cosmote data pack υπάρχουν με mac, πολύ απλά θα αποκλειστούν από αυτή την υπηρεσία;

Μήπως να αρχίσω να βαράω τηλέφωνα στην Cosmote?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Στο αντίστοιχο topic της cosmote δεν υπάρχει απόκριση και επειδή εδώ τουλάχιστον με έχετε βοηθήσει :

 

πήρε κι ένας γνωστός μου το modem της huaweii από την Cosmote, για να το τρέξει σε mac, και εκείνου (σε αντίθεση με το δικό μου) είχε μέσα τους drivers για το mac. Αφού τους εγκατέστησε δεν μπορεί να συνδεθεί.. εγώ που μπαίνω από την επίσημη ιστοσελίδα της huaweii για να κατεβάσω τους drivers δεν τους δέχεται το mac. Τελικά τι συμβαίνει; Όσοι χρήστες της cosmote data pack υπάρχουν με mac, πολύ απλά θα αποκλειστούν από αυτή την υπηρεσία;

Μήπως να αρχίσω να βαράω τηλέφωνα στην Cosmote?

 

1. Μπορεις να πας σε καταστημα Cosmote να αλλαξεις τον εξοπλισμο με εναν customized by Cosmote που εχει το προγραμμα.

 

2. Μπορεις να κατεβασεις απο το site το firmware update, το οποιο θα τρεξεις με τον εξοπλισμο σε windows. Θα ενσωματωθει το προγραμμα διαχειρησης mobile partners.

Link to comment
Share on other sites

1. Μπορεις να πας σε καταστημα Cosmote να αλλαξεις τον εξοπλισμο με εναν customized by Cosmote που εχει το προγραμμα.

 

2. Μπορεις να κατεβασεις απο το site το firmware update, το οποιο θα τρεξεις με τον εξοπλισμο σε windows. Θα ενσωματωθει το προγραμμα διαχειρησης mobile partners.

 

Σε windows τι να το κάνω; Αφού κι εγώ κι ο γνωστός μου έχουμε mac..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

firmware update θα το κάνεις από PC.

 

Α! κατάλαβα.. Σαν να το περνάω δλδ στο modemάκι μέσω xp και να το τρέξω σε mac.

Πάντως το παιδί που είχε τους drivers του mac μέσα, και του εγκαταστάθηκε κανονικά δεν μπορεί να συνδεθεί, του ζητάει password, account name και κάτι τέτοια..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να ενημερώσω απο εμπειρία απο χρήση του Huawei E220 στο δικτυο WIND

Περιοχή Αμερικανική Πρεσβεία-πλατεία Μαβίλη

το φωτάκι έγινε cyan, το mobile partner έδειχνε HSDPA 93% και με download manager έπιασε έως 210 Kb/sec.

παρατήρηση: είναι πολύ ευαίσθητο στη ΄λήψη σήματος. σε ένα σημείο στον ίδιο χώρο κατέβαζε με την ταχύητα που ανέφερα και σε ένα μέτρο πιο μακριά κατέβαζε το ίδιο αρχείο με 30 Kb/sec.

απλά το καταγράφω γιατί στο παρελθόν είχα συγκρίνει το E220 δίπλα σε ένα Sony Ericsson P1i (ως modem) και το Ε220 υστερούσε.

αυτά..............

Link to comment
Share on other sites

H WIND δε δίνει και το Modem της Ericsson? Γιατί δε παίρνετε αυτό καλύτερα;:worry: Προς τους νέους αγοραστές απευθύνομαι...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kalispera gnwrizei kapoios poios einai o aritmos pou stelnoume sms gia energopoihsh proplirwmenoy adsm???to 3553 den isxuei.euxaristw

Στο site της Wind εχει αυτο παντως και δεν ειδα καποια ανακοινωση για αλλαγη του αριθμου?Ενεργοποιησες την υπηρεσια και σου στειλανε αρνητικο μηνυμα επιβαιβαιωσης της υπηρεσιας?Μηπως η καρτα σου δεν εχει αλλο διαθεσιμο υπολοιπο περαν αυτου που απαιτειται για την ενεργοποιηση της υπηρεσιας?

 

edit:ΟΚ δεν ηξερα οτι εχει αλλαξει ο αριθμος.Ας ενημερωσουν ,λοιπον,και το site τους

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Wind εχει αυτο παντως και δεν ειδα καποια ανακοινωση για αλλαγη του αριθμου?Ενεργοποιησες την υπηρεσια και σου στειλανε αρνητικο μηνυμα επιβαιβαιωσης της υπηρεσιας?Μηπως η καρτα σου δεν εχει αλλο διαθεσιμο υπολοιπο περαν αυτου που απαιτειται για την ενεργοποιηση της υπηρεσιας?

 

19595

ns2 ή ns7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

 

Σκέφτομαι να βάλω ADSM προπληρωμένου χρόνου για να δοκιμάσω την ταχύτητα στην περιοχή πριν προχωρήσω σε συμβόλαιο. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τη ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο Touch Cruise μου για να το χρησιμοποιήσω σαν modem;

Ευχαριστώ:)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είδα φευγελαια μια διαφήμιση της wind που εlεγε κάτι για 20 ώρες τον μήνα νέο πρόγραμμα wind clock.

 

Αν δεν κάνω λάθος, έλεγε 20€=30 λεπτά ADSM και ήθελε να δείξει ότι δεν θα μετράς τα MB πλέον, αλλά ότι θα συνδέεσαι με χρονοχρέωση...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας εφταναν οι μετρητες ογκου τωρα θα βαλουμε και χρονομετρα???καλα αντε να γινει καμια στραβη και ψαξε να βρεις το δικιο σου.Απο τρικ για να μαζεουν λεφτα αλλο πραγμα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, έλεγε 20€=30 λεπτά ADSM και ήθελε να δείξει ότι δεν θα μετράς τα MB πλέον, αλλά ότι θα συνδέεσαι με χρονοχρέωση...

30 Ώρες... :cool:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι σχετικα με τα ADSM 2και 7 ποιες ειναι οι χρεωσεις σε καρτοκινητη?

 

kalitera na min matheis... (10evro kai 30 antistoixa)

Link to comment
Share on other sites

To gprs τι ταχυτητες ποιανει?Επειδη απο οτι βλεπω στο χαρτη καλυψης η αιγινα δεν εχει 3g δικτυο.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

To gprs τι ταχυτητες ποιανει?Επειδη απο οτι βλεπω στο χαρτη καλυψης η αιγινα δεν εχει 3g δικτυο.

4.5 με 5kbs δεν λεει ουτε για το στοιχειωδη σερφαρισμα

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω αν υποστηρίζει η υπηρεσία ADSM VPN? εάν όχι τότε γιατί διαφημίζει στο site http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1444

άσχετα με τι συσκευή θα επιλέξεις.

από την εξυπηρέτηση τις wind δεν ξέρουν τι τους γίνεται. ιδίως στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθηστε με να καταλαβω.

 

Εχω λαπτοπ και στις διακοπες μου θα χρειαζομαι ιντερνετ. ειδα αυτο το προπληρωμενο της wind αλλα δεν μπορω να καταλαβω.

 

εγω για παραδειγμα θελω για 2 μερες ιντερνετ με 10ευρω που διαφημιζει. πρεπει να παρω καποια συσκευη ; πρεπει να παρω και καρτοκινητο wind ;

 

δεν βγαζω ακρη...καποιος να μου εξηγησει...γιατι με συνδεση δεν θελω αφου θα το χρησιμοποιησω μονο για οποτε το χρειαστω.

 

ευχαριστω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ADSM clock 30 πάει για απόσυρση; Το λέω αυτό διότι έχει περάσει μία εβδομάδα και δεν υπάρχει ανακοίνωση, ούτε στα δελτία τύπου του site καθώς επίσης δεν αναφέρεται και στα προγράμματα ADSM του site.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...