Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά όποιος ακούει για ταχύτητες 3,6mbps και 7,2mbps και νομίζει ότι θα είναι σφαίρα το Internet κάνει λάθος.

Να ξέρετε ότι μια απλή 1024/256 adsl είναι πολύ καλύτερη στο surfing από οποιοδήποτε πακέτο adsm και χωρίς ογκοχρεώσεις και όρια.

Και φυσικά πιο φτηνή.

 

Οι λόγοι που θα προτιμήσει κάποιος το adsm είναι η φορητότητα (με ένα laptop έχεις νετ παντού) και αν δεν έχει adsl στην περιοχή του, αλλά έχει σήμα 3g όπως γινόταν σε μένα τους τελευταίους 4 μήνες που ήρθα στο καινούργιο σπίτι (σχεδόν επαρχία).

Δεν βρίσκω άλλο λόγο να θέλει να βάλει κάποιος μια πανάκριβη και ασταθής υπηρεσία.

Γι αυτό προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω τι σημα 3G εχει η Wind αλλα τωρα στην Λυκοβρυση Aττικης δεν εχω 3G σημα με Vodafone.

 

Το πρωι ημουν Καλιθεα και εκει ειχε σημα 3G.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα πακετο και το ενεργοποιησα σχετικα ευκολα.

 

Επελεγξα στο κινητο Nokia E65 διπλή λειτουργια και κατεβασα απο rapidshare με 30ΚΒ/sec.

 

Μηπως επρεπε νε επιλεξω λειτουργια utms ή gsm ???

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα πακετο και το ενεργοποιησα σχετικα ευκολα.

 

Επελεγξα στο κινητο Nokia E65 διπλή λειτουργια και κατεβασα απο rapidshare με 30ΚΒ/sec.

 

Μηπως επρεπε νε επιλεξω λειτουργια utms ή gsm ???

 

Ευχαριστω.

Umts λειτουργια να επιλεξεις.Η ταχυτητα που επιασες ειναι λογικη και μπορει να παει και λιγο παραπανω.θεωρητικα μπορει να πιασεις ταχυτητες μεχρι 364kbps.Επειδη το κινητο σου δεν υποστηριζει HSDPA δεν μπορεις να πιασεις μεγαλυτερες ταχυτητες.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Umts λειτουργια να επιλεξεις.Η ταχυτητα που επιασες ειναι λογικη και μπορει να παει και λιγο παραπανω.θεωρητικα μπορει να πιασεις ταχυτητες μεχρι 364kbps.Επειδη το κινητο σου δεν υποστηριζει HSDPA δεν μπορεις να πιασεις μεγαλυτερες ταχυτητες.

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το Authentication Protocol στο ADSM ποιο ειναι? PAP ή CHAP.Ρωταω γιατι εκανα αναβαθμιση λογισμικου στο Ericsson W21 και δεν ξερω ποια επιλογη να κρατησω ως την πιο σωστη.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

παιδιά drivers για το huaweei e220 για MacBook υπάρχουν; Έχετε κάποιο link?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

 

είναι "κλειδωμένο" πάνω στη wind??

 

ή είναι για οποιαδήποτε εταιρία; (προσωπικά έχω cosmote, αλλά στο forum δεν μου απαντάει κανείς :X )

 

βρήκα και μια εφαρμογή στην επίσημη της huawei αλλά δεν ξέρω κατά πόσο λειτουργεί..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κατεβαζεις να το δοκιμασεις?:wacko:

Μικρη ειναι η εφαρμογη....

Λογικά ομως, δεν θα εχεις προβλημα, αφου σου δινεται η δυνατοτητα να αλλαξεις ολες τις ρυθμισεις, (ΑΡΝ κτλ) ...Διαφορετικα, εαν δεν δουλευει, δοκιμασε της μαμας που κατεβασες...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα αυτό της μαμάς που βρήκα θα το δοκιμάσω όμως αργότερα γιατί το έχω δανείσει το modem-ακι..

Thnx anyway!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

επιτρέψτε μου να καταγραψω και εγω την εμπειρία μου απο το ADSM

αγόρασα το πακέτο NS7 το ενεργοποιησα με SMS-laptop συνδεση με τη βαση του SE P1i και δικτυο 3G

ταχυτητα απο ftp της ΟΤΕΝΕΤ ή NTUA ~30-35Kb/sec

δεν νομιζω να είναι άσχημα............

το τηλέφωνο δεν είναι HSDPA οπότε μάλλον είναι καλά

εσεις τι λέτε???

Link to comment
Share on other sites

επιτρέψτε μου να καταγραψω και εγω την εμπειρία μου απο το ADSM

αγόρασα το πακέτο NS7 το ενεργοποιησα με SMS-laptop συνδεση με τη βαση του SE P1i και δικτυο 3G

ταχυτητα απο ftp της ΟΤΕΝΕΤ ή NTUA ~30-35Kb/sec

δεν νομιζω να είναι άσχημα............

το τηλέφωνο δεν είναι HSDPA οπότε μάλλον είναι καλά

εσεις τι λέτε???

Μια χαρα εισαι,τετοιες ταχυτητες να υπολογιζεις χωρις HSDPA
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα σας πω τι...ψαρια πιανω απο το χωριο στην Μεσσσηνια !!!!Αν βεβαια εχω σημα....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα θα εχεις GPRS, οποτε σε ιδανικη περιπτωση θα εχεις ταχυτητες 5-6 kb/s.

Αλλα εαν εισαι στα 4-5, παλι οκ ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις ολόκληρη την επιδότηση, δηλαδή 214 ευρώ.
ωραια,κανενα προβλημα:)ευχαριστω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλά αξιζει να αναφερθει

ενα μεγάλο ευχαριστώ στην παρέα των παιδιων εδω μέσα που μοιράζονται τις εμπειριες τους με τελικό αποδέκτη όλους εμας που με τη βοηθεια τους καταφερνουμε νε βρισκουμε λύση σε μερικά καθημερινα μας προβλήματα

απο τη μερια μου ευχαριστω όλους που με τις υποδειξεις τους με βοήθησαν να βρω λύση στη συνδεση μου με το Internet κατα τη διαρκεια των διακοπων μου

 

 

απλα διαβαζοντας το forum ΜΑΣ

 

 

ΥΓ

οι χρηστες PC Suite ας μην θεωρουν αυτονοήτη την κληση του *99# και το APN gint.b-online.gr

σε μενα τουλαχιστον το PC suite ειχε ως default τη συνδεση μέσω WAP!!!!!:mad:

απλά τα διόρθωσα και σερφαρω σε ?αξιοπρεπεις ταχύτητες?

Link to comment
Share on other sites

 

ΥΓ

οι χρηστες PC Suite ας μην θεωρουν αυτονοήτη την κληση του *99# και το APN gint.b-online.gr

σε μενα τουλαχιστον το PC suite ειχε ως default τη συνδεση μέσω WAP!!!!!:mad:

απλά τα διόρθωσα και σερφαρω σε ?αξιοπρεπεις ταχύτητες?

 

Εγω με pc suite χρειαστηκε να παω στις ιδιοτητες του modem του Nokia E65 και να γραψω καποια εντολη για να δουλεψει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι και απο το χωριο της Μεσσηνιας με 5.5 ΚΒ /sec !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι και απο το χωριο της Μεσσηνιας με 5.5 ΚΒ /sec !!!
Τουλαχιστον εισαι σε χωριο εδω αυτες τις τιμες τις βλεπουμε και σε αστικα κεντρα :):):lol::lol::lol::lol::lol:
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

http://img99.imageshack.us/img99/7910/fdmer5.th.jpg' alt='fdmer5.th.jpg'>

 

UPDATE

 

σε περιπτωση που θελετε να εκμεταλευτείτε πλήρως τη συνδεση για :X χρησιμοποιηστε το FDM (google it!!!!)

με δεδομενο το μεγιστο θεωρητικό 48 Kbyte/sec (=384kbps/8) να επιτυγχανεις 44 kbyte/sec χρησιμοποιώντας το δεν είναι ασχημα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα...επειδη διαβασα τα προηγουμενα post κ ομολογω πως μπερδευτηκα εχω καποιεσ ερωτησεις..

1.ποιο προγραμμα να χρησιμοποιω για να ελεγχω σωστα την κινηση τησ ογκοχρεωσης????

2.η κονσολα με τις μετρησεις που παρεχει η wind δεν ειναι αξιοπιστες??

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα...επειδη διαβασα τα προηγουμενα post κ ομολογω πως μπερδευτηκα εχω καποιεσ ερωτησεις..

1.ποιο προγραμμα να χρησιμοποιω για να ελεγχω σωστα την κινηση τησ ογκοχρεωσης????

2.η κονσολα με τις μετρησεις που παρεχει η wind δεν ειναι αξιοπιστες??

 

1. freeware http://www.metal-machine.de/readerror/index.php?PHPSESSID=c0c849fdc561cbf394aa26d7a9443c49&action=tpmod;dl=item14

2. απο ο,τι λεγεται:rolleyes: δεν ειναι και το καλυτερo

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το κατεβαζεις να το δοκιμασεις?:wacko:

Μικρη ειναι η εφαρμογη....

Λογικά ομως, δεν θα εχεις προβλημα, αφου σου δινεται η δυνατοτητα να αλλαξεις ολες τις ρυθμισεις, (ΑΡΝ κτλ) ...Διαφορετικα, εαν δεν δουλευει, δοκιμασε της μαμας που κατεβασες...

 

katebasa tis mamas, alla den douleyei. k evala ayto pou mou edwses. to opoio episis den douleyei.

den mporw na tou peiraxw tis rythmiseis.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...