Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παιδια το εχω εγκαταληψει το Wind Connection Manager απο την πρωτη μερα και χρησιμοποιω το προγραμμα της καρτας
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω παιδια το εχω εγκαταληψει το Wind Connection Manager απο την πρωτη μερα και χρησιμοποιω το προγραμμα της καρτας

Και γω το προτιμώ. Αλλά τα modem που κυκλοφορούν τους τελευταίους μήνες (έχουν και τυπωμένο λογότυπο wind επάνω) δεν περιλαμβάνουν το original της huawei αλλά το wind connection manager.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχουν όλες οι καρτες νομιζω και το προγραμμα της huawei μεσα στο φακελο support μαζι με το manual
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή φτιάχνει ένα εικονικό drive κάθε φορά που την συνδέεις, κάνε ένα explore μέσα στο drive και δες τι έχει στην rom.

Αν έχει το "mobile connect" κάπου κάνε το Install και στα network connection settings βάλε Number *99# και στα APN and additional settings: gint.b-online.gr

 

Αν δεν υπάρχει το Mobile connect δοκίμασε να το βρεις και να το κατεβάσεις από κάπου.

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ πάντα γιατί ανά πάσα στιγμή βλέπω στο volume statistics την κίνηση που έχω κάνει χωρίς να χάνει gb's.

Τον περασμένο μήνα μου έδειχνε 26gb download/upload και ο λογαριασμός της wind έδειχνε το ίδιο.

 

edit: Τώρα είδα ότι ο Petros the Great σου δίνει link για το mobile connect, οπότε κατέβαστο και όρμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα τις σελιδες αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει...Για να εχω inetnet με φορητο λιγες μερες αρκει ενα πακετο F2G , η sim , μια συσκευη κινητου με modem που συνδεεται με usb με τον φορητο και ενα προπληρωμενο πακετο ???

 

Αν ναι ποια ειναι η ταχυτητα συνδεσης ???

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα τις σελιδες αλλα δεν το εχω ξεκαθαρισει...Για να εχω inetnet με φορητο λιγες μερες αρκει ενα πακετο F2G , η sim , μια συσκευη κινητου με modem που συνδεεται με usb με τον φορητο και ενα προπληρωμενο πακετο ???

 

Αν ναι ποια ειναι η ταχυτητα συνδεσης ???

 

Ευχαριστω πολυ.

Ακριβως ετσι,διαλεγεις ποσες μερες θελεις να εχεις ιντερνετ 2 ή 7 ,φορτωνεις την καρτα μετα τα αναλογα λεφτα στελνεις μην και εισαι οκ.οσο για την συνδεση εφοσον εχεις κινητο 3G με HSDPA μπορει να φτασεις να κατεβαζεις μεχρι και 150KBs.τουλαχιστον μεχρι εκει εγω εχω φτασει,Το πακετο που θα διαλεξεις ενεργοποιειται αμεσως.Αν εκει που θελεις να το δουλευψεις δεν εχει 3G σημα καλυτερα να μην ασχοληθεις γιατι περισοοτερα να νευρα σου θα επιβαρυνεις
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ετσι,διαλεγεις ποσες μερες θελεις να εχεις ιντερνετ 2 ή 7 ,φορτωνεις την καρτα μετα τα αναλογα λεφτα στελνεις μην και εισαι οκ.οσο για την συνδεση εφοσον εχεις κινητο 3G με HSDPA μπορει να φτασεις να κατεβαζεις μεχρι και 150KBs.τουλαχιστον μεχρι εκει εγω εχω φτασει,Το πακετο που θα διαλεξεις ενεργοποιειται αμεσως.Αν εκει που θελεις να το δουλευψεις δεν εχει 3G σημα καλυτερα να μην ασχοληθεις γιατι περισοοτερα να νευρα σου θα επιβαρυνεις

 

Ευχαριστω παρα πολυ.Πως ξερω αν στο χωριουδακι της Μεσσηνιας που θα παω για Πασχα εχει 3G σημα ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρα πολυ.Πως ξερω αν στο χωριουδακι της Μεσσηνιας που θα παω για Πασχα εχει 3G σημα ???

Μπορεις να παρεις μια ιδεα απο εδω.Αλλα πρακτικα θα το δεις εκει καθως το κινητο σου θα σου δειξει αν εχεις σημα 3G ή οχι οποτε ενεργοποιεις και καποιο πακετο F2G adsm

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις μια ιδεα απο εδω.Αλλα πρακτικα θα το δεις εκει καθως το κινητο σου θα σου δειξει αν εχεις σημα 3G ή οχι οποτε ενεργοποιεις και καποιο πακετο F2G adsm

 

Ευχαριστω και παλι.Αν δεν πιανει 3G θα εχω εστω pstn ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

ενδιαφερομαι για το προπληρωμενο πακετο της wind Που θα το χρησιμοποιήσω στο branded Huawei της VODA που θέλω να αγοράσω από E-bay και ο πωλητής αναφερει ότι είναι unlocked

ξερει κανείς αν θα μπορέσει να λειτουργήσει.

το εχει δοκιμασει κανεις

η τιμή του είναι σχεδόν μισοτιμής

σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι.Αν δεν πιανει 3G θα εχω εστω pstn ???
Σε τετοια επιπεδα θα κινηθεις οποτε πρεπει να εφοδιαστεις με λιγο παραπανω υπομονη:D

 

καλησπέρα σε όλους

ενδιαφερομαι για το προπληρωμενο πακετο της wind Που θα το χρησιμοποιήσω στο branded Huawei της VODA που θέλω να αγοράσω από E-bay και ο πωλητής αναφερει ότι είναι unlocked

ξερει κανείς αν θα μπορέσει να λειτουργήσει.

το εχει δοκιμασει κανεις

η τιμή του είναι σχεδόν μισοτιμής

σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Εφοσον σε διαβεβαιωνει οτι ειναι unlocked δεν θα εχει προβληματα.Αλλα και παλι ειναι επιφοβο καθοτι στηριζεσαι στην γνωμη του πωλητή
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Σε τετοια επιπεδα θα κινηθεις οποτε πρεπει να εφοδιαστεις με λιγο παραπανω υπομονη:D

 

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σε διαβεβαιωνει οτι ειναι unlocked δεν θα εχει προβληματα.Αλλα και παλι ειναι επιφοβο καθοτι στηριζεσαι στην γνωμη του πωλητή

 

Στεφανε οντως με διαβεβαιώνει και με παραπεμπει σε feedback αγοραστών από Πολωνία και Ιρλανδία.

Από την άλλη, στη χειρότερη περίπτωση να πρέπει να πάρω κάρτα VΟDA (Η Voda έχει ανάλογα πακέτα?????-το site της ειναι down μεχρι δευτερα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παρεις μια ιδεα απο εδω.Αλλα πρακτικα θα το δεις εκει καθως το κινητο σου θα σου δειξει αν εχεις σημα 3G ή οχι οποτε ενεργοποιεις και καποιο πακετο F2G adsm

 

και οι χρεώσεις αυτής της υπηρεσίας;

πρέπει να έχεις μια οποιαδήποτε sim ή είναι συγκεκριμένες; και μπορεί αυτό να δουλέψει με καρτοκινητό; αρκεί να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο από Wind?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 πακετα για F2G .Στείλε το μήνυμα NS 2 ή NS 7 από το F2G καρτοκινητό σου στο 3553 και ενεργοποιεις την υπηρεσια για 2 ή για 7 μερες με ογκο 2 ή εφτα γιγα διακινηση αντιστοιχα.Στην πρωτη περιπτωση πρεπει να καταβαλεις (φορτωσεις στην καρτα) 10 ευρω και στη δευτερη 30 ευρω.Αλλη χρεωση δεν εχεις αρκει βεβαια να μην ξεπερασεις τον ογκο που αναλογει στο καθε πακετο.Οσο για την sim μπορεις να κανεις δουλεια και με μια απλη.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κινητό όμως τι ρυθμίσεις θα πρέπει να έχει για να λειτουργήσει; Πέρα ότι το συνδέεις με τον υπολογιστή μέσω usb, υπάρχει κάποιο προφίλ που θα διαμορφώσεις χειροκίνητα σε pc και κινητό;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Το κινητό όμως τι ρυθμίσεις θα πρέπει να έχει για να λειτουργήσει; Πέρα ότι το συνδέεις με τον υπολογιστή μέσω usb, υπάρχει κάποιο προφίλ που θα διαμορφώσεις χειροκίνητα σε pc και κινητό;
Εφοσον εχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσια πρεπει να δημιουργησεις ειτε στο κινητο είτε στο λογισμικο του κινητου προφιλ με APN gint.b-online.gr με αριθμο κλισης *99#.Αυτο βεβαια για να μην εχεις καμια αλλη χρεωση περα απο τα λεφτα που θα φορτωσεις την καρτα και θα στειλεις μηνυμα.Βεβαια ακριβεστερες οδηγιες δεν μπορω να σου δωσω καθοτι δεν γνωριζω τι κινητο θελεις να χρησιμοποιησεις ως μοντεμ :)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσια πρεπει να δημιουργησεις ειτε στο κινητο είτε στο λογισμικο του κινητου προφιλ με APN gint.b-online.gr με αριθμο κλισης *99#.Αυτο βεβαια για να μην εχεις καμια αλλη χρεωση περα απο τα λεφτα που θα φορτωσεις την καρτα και θα στειλεις μηνυμα.Βεβαια ακριβεστερες οδηγιες δεν μπορω να σου δωσω καθοτι δεν γνωριζω τι κινητο θελεις να χρησιμοποιησεις ως μοντεμ :)

 

xexe :) έχεις δίκιο σε αυτό.. ας πούμε ένα sony ericsson w960i αρχικά, αλλιώς πάλι κάποιο της ίδιας εταιρείας.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοιξεις το sony ericsson pc suite και λογικα εφοσον το εχεις συνδεσει το κινητο θα το αναγνωρισει.Μετα θα πας στον Οδηγο Δημιουργιας Κινητου δικτυου.Εκει θα δεις το κινητο σου ως μοντεμ.Αν θυμαμαι καλα δεν θα χρειαστει να κανεις κατι στο κινητο γιατι με το που θα κανεις στο λογισμικο νεα συνδεση θα δημιουργηθει αυτοματα μεσα στο κινητο ενα προφιλ που θα χρησιμοποιησει το κινητο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοιξεις το sony ericsson pc suite και λογικα εφοσον το εχεις συνδεσει το κινητο θα το αναγνωρισει.Μετα θα πας στον Οδηγο Δημιουργιας Κινητου δικτυου.Εκει θα δεις το κινητο σου ως μοντεμ.Αν θυμαμαι καλα δεν θα χρειαστει να κανεις κατι στο κινητο γιατι με το που θα κανεις στο λογισμικο νεα συνδεση θα δημιουργηθει αυτοματα μεσα στο κινητο ενα προφιλ που θα χρησιμοποιησει το κινητο

 

ωραία ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχι καποιο οδηγο η wind για διαφορες μαρκες κινητων ???

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχι καποιο οδηγο η wind για διαφορες μαρκες κινητων ???

 

Ευχαριστω.

Αν εννοεις οδηγο πως κανουμε χρηση του κινητου μας ως μοντεμ στην υπηρεσια ADSM οχι δεν εχει. Οταν παιρνεις ενα πακετο adsm συνηθως σου δινουν μια data card με επιδοτηση.Πες μας ομως ποιο κινητο εχεις πολυ πιθανον να σε βοηθησει καποιος εδω μεσα που το εχει χρησιμοποιησει και ως μοντεμ στο ADSM
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις οδηγο πως κανουμε χρηση του κινητου μας ως μοντεμ στην υπηρεσια ADSM οχι δεν εχει. Οταν παιρνεις ενα πακετο adsm συνηθως σου δινουν μια data card με επιδοτηση.Πες μας ομως ποιο κινητο εχεις πολυ πιθανον να σε βοηθησει καποιος εδω μεσα που το εχει χρησιμοποιησει και ως μοντεμ στο ADSM

 

Ευχαριστω.Θα χρησιμοποιησω ενα Nokia E65

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει το τηλέφωνο οπωσδήποτε να υποστηρίζει/ έχει δυνατότητες 3g? Με ένα w580i δηλ δεν μπορεί να γίνει "δουλειά";

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα χρησιμοποιησω ενα Nokia E65
Προσωπικα δεν εχω εμπειρια απο το συγκεκριμενο κινητο.Πιθανον καποιος άλλος φιλος.Ψαξτο λιγο ομως και με το λογισμικο του κινητου σου.Οι μονες ρυθμισεις που χρειαζονται για το ADSM ειναι APN gint.b-online.gr και αριθμο κλησης αν σου ζητηθει ειτε απο το κινητο ειτε απο το λογισμικο *99#

 

Θα πρέπει το τηλέφωνο οπωσδήποτε να υποστηρίζει/ έχει δυνατότητες 3g? Με ένα w580i δηλ δεν μπορεί να γίνει "δουλειά";

Δουλεια κανεις και με αυτο αλλα θα ειναι πολυ αργο και θα εισαι με ταχυτητες pstn.Απλα το κινητο αυτο δεν ειναι 3G οποτε θα χρησιμοποει το δικτυο GPRS με πολυ αργες ταχυτητες όπως προανεφερα.Δεν αξιζει και τοσο πολυ τον κοπο και πιο πολυ βεβαια τα λεφτα που ειναι αρκετουτσικα.Θα πληρωσεις κατι που δεν μπορεις να το εκμεταλλευτεις στο 100%.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...