Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο software έχει; της huawei ή της wind; μήπως έχει vista windows;

 

paidia sorry. den ixera. twra ematha oti einai cosmote.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

paidia sorry. den ixera. twra ematha oti einai cosmote.

ΟΚ :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ως δια μαγιας εγινε το εξής:

 

Στις 5 του φλεβαρη ενεργοποιησα το φοιτιτικο πακετο του συρματου ιντερνετ, ηρθε ο πρωτος λογαριασμός και στην συνεχεια, με τα απο ενα μηνα σχεδον μου κοβετε η συνδεση, μαθαινω πως με χρεωνουν 200 ευρω οτι υπερβισα το οριο των 3 γιγκα το πρωι. Δεν πληρωνω το λογαριασμο, και τον επομενο λογαριασμο και μου ρχεται 302 ευρω συνολικος χρωστουμενος λογαριασμος. εστηλα μηνυμα λεγοντας πως εχει γινει καποιο λαθος στην μετρηση γιατι δεν υπερσιβα το οριο, μου ειπαν πως κατι τετιο δεν ισχυει και οτι πρεπει να πληρωσω 200 εναντι για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος.

 

Σημερα μου ηρθε ενας παραξενος λογαριασμος εναντι που αφερουνται τα 200 ευρω προστιμο. (Δεν τα ειχα πληρωσει ετσι και αλλιως, οσοτου θα εβρισκα τα χρηματα που δεν ειχα να τα πληρωσω) Περνω τηλεφωνο στα κεντρικα και μου ειπαν πως εχει αφερεθει το προστιμο υπερβασης για καποιο λογο που δεν ξέρουν. και τωρα ολα μελι γαλα θα παω απλα να πληρωσω 100 ευρω για τους 3 μηνες που δεν εχω πληρωσει.

 

Εγινε και σε καποιον αλλο αυτό;;; εβαλε χερι η εεττ? ξερει κανεις;

 

καταρχάς δεν είναι πρόστιμο υπέρβασης.

ειναί χρήματα από την πλήγηση σου.

Αν βγήκε πιστωτικό τότε θα είχε γίνει λάθος και διορθώθηκε.

Αν φαίνετε μέσα πληρωμή 200 τότε κάποιος σου έκανε δώρο.

Η ΕΕΤΤ πως να έβαλε το χεράκι της? να σου πλήρωσε το λογ/μο?

Link to comment
Share on other sites

η wind από αύριο για νέες συνδέσεις θα δίνει το non-stop μόνο με 29 ευρώ!!!

Βέβαια η προσφορά δεν είναι για όλο τον χρόνο αλλά μέχρι το σεπτέμβριο.

20 ευρώ έκπτωση για 5 μήνες περιπου δεν είναι και άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

η wind από αύριο για νέες συνδέσεις θα δίνει το non-stop μόνο με 29 ευρώ!!!

Βέβαια η προσφορά δεν είναι για όλο τον χρόνο αλλά μέχρι το σεπτέμβριο.

20 ευρώ έκπτωση για 5 μήνες περιπου δεν είναι και άσχημα.

 

Καλά είναι. Ας είναι καλά ο ανταγωνισμός. Βλέπεις την πρόλαβε το "Internet On The Go" της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να ρωτισω και σε ποιο link μπορω να ενημερωθω για το ποιες περιοχες εχουν καλο σημα 3G! η περιοχη που 8α κανω κυριως χρηση ειναι η Πατρα!
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι. Ας είναι καλά ο ανταγωνισμός. Βλέπεις την πρόλαβε το "Internet On The Go" της cosmote.

 

o οποίος τι δίνει? γιατί δεν το έμαθα.......

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

o οποίος τι δίνει? γιατί δεν το έμαθα.......

ευχαριστώ

 

Για δες λίγο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=204387

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να κάνω κι εγώ μια νέα σύνδεση ADSM Non Stop για laptop. Τι χαρτιά χρειάζονται για μια τέτοια σύνδεση; Θα μπορώ να το χρησιμοποιώ και στο εξωτερικό;Η σύνδεση γίνεται άμεσα; Ζητάνε πιστωτική για τη χρέωση; 'Η πρέπει εκείνη την ώρα να σκάσω τα λεφτά για όλο το πακέτο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να κάνω κι εγώ μια νέα σύνδεση ADSM Non Stop για laptop. Τι χαρτιά χρειάζονται για μια τέτοια σύνδεση; Θα μπορώ να το χρησιμοποιώ και στο εξωτερικό;Η σύνδεση γίνεται άμεσα; Ζητάνε πιστωτική για τη χρέωση; 'Η πρέπει εκείνη την ώρα να σκάσω τα λεφτά για όλο το πακέτο;

 

1.Βασικά η ταυτοτητά σου χρειάζεται και να γνωρίζεις το ΑΦΜ σου.

2.Θα μπορείς να το χρησιμοποιείς και στο εξωτερικό αλλά καλύτερα πρώτα να δεις πόσο θα χρεώνεσαι...Κατι μου λέει οτι θα αλλάξεις γνώμη...

3.Η σύνδεση γινεται όντως άμεσα,και δεν χρειάζεσαι πιστωτική εκτός και εαν το ζητήσει ο πιστωτικός έλεγχος[είναι ενας τύπος εγγύησης].

4.Γενικά χρήματα δεν δίνεις καθόλου,απο την ενεργοποίηση και μετά θα λαμβάνεις κανονικά μηνιαίο λογαριασμό στο σπίτι.(49ε το non stop+5.85ε τέλη συνδρομητών.)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι να κάνω κι εγώ μια νέα σύνδεση ADSM Non Stop για laptop. Τι χαρτιά χρειάζονται για μια τέτοια σύνδεση; Θα μπορώ να το χρησιμοποιώ και στο εξωτερικό;Η σύνδεση γίνεται άμεσα; Ζητάνε πιστωτική για τη χρέωση; 'Η πρέπει εκείνη την ώρα να σκάσω τα λεφτά για όλο το πακέτο;

 

καλησπερα,

 

το παγιο για το ADSM NON STOP επεσε στα 29 ευρω για συνδεσεις που θα γινουν μεχρι το τελος του μηνα, γι΄αυτο τρεξτε!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

το παγιο για το ADSM NON STOP επεσε στα 29 ευρω για συνδεσεις που θα γινουν μεχρι το τελος του μηνα, γι΄αυτο τρεξτε!!!!!!!!

Αναφέρθηκε πριν από επτά μηνύματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2315332#post2315332

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

το παγιο για το ADSM NON STOP επεσε στα 29 ευρω για συνδεσεις που θα γινουν μεχρι το τελος του μηνα, γι΄αυτο τρεξτε!!!!!!!!

 

Τους πρόλαβε η cosmote με το Imternet On The Go που δίνει ταυτόχρονα και απεριόριστο στο πακέτο με τα 5Gb και στο student με 25 ευρώ πάγιο. Η διαφορά του student της cosmote είναι ότι όταν τελειώσει η προσφορά του απεριόριστου (30/09/2008) δίνει 5 Gb δωρεάν το μήνα και μετά προνομοιακή χρέωση 0,02 ευρω/MB.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μήπως θα έπρεπε στα πλαίσια της δέσμευσης τιμής να κάνουν και αυτοί 0,02 ευρω/MB;;;

 

Μην παρασείρεσαι από το σλόγκαν "πολύ περισσότερα" :lol::lol::lol:

 

Πλάκα κάνω αν ήταν θα το έκαναν. Προφανώς θα το κάνουν σε δεύτερη φάση όταν για παράδειγμα δώσει και η cosmote "απεριόριστο" wap με χαμηλό πάγιο σαν το wid plus non stop.

Link to comment
Share on other sites

Τους πρόλαβε η cosmote με το Imternet On The Go που δίνει ταυτόχρονα και απεριόριστο στο πακέτο με τα 5Gb και στο student με 25 ευρώ πάγιο. Η διαφορά του student της cosmote είναι ότι όταν τελειώσει η προσφορά του απεριόριστου (30/09/2008) δίνει 5 Gb δωρεάν το μήνα και μετά προνομοιακή χρέωση 0,02 ευρω/MB.

 

με μόνη διαφορά την ταχυτητα. Γιατι η cosmote σερνεται.και ας λεει μέχρι 7 mbs. Τουλάχιστον στην περιοχή μου η wind έχει σχεδόν 90% κάλυψη 3g.Eνώ της κοτε ειναι πολύ λιγότερο το ποσοστο.

Πιστευω ότι το μόνο κριτηριο είναι το σημα.και τι εξυπηρετεί τον καθενα.Γιατί πχ σε άλλη πολη μπορεί να εχει 3g η κοτε και να μην εχει η wind.

 

Eπισης ενα πολύ καλό στοιχείο της wind ειναι ότι μόλις βγαζει κατι ο ανταγωνισμός το λανσαρει και αυτη πολυ γρηγορα.σε αντιθεση με τις αλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

με μόνη διαφορά την ταχυτητα. Γιατι η cosmote σερνεται.και ας λεει μέχρι 7 mbs. Τουλάχιστον στην περιοχή μου η wind έχει σχεδόν 90% κάλυψη 3g.Eνώ της κοτε ειναι πολύ λιγότερο το ποσοστο.

Πιστευω ότι το μόνο κριτηριο είναι το σημα.και τι εξυπηρετεί τον καθενα.Γιατί πχ σε άλλη πολη μπορεί να εχει 3g η κοτε και να μην εχει η wind.

 

Eπισης ενα πολύ καλό στοιχείο της wind ειναι ότι μόλις βγαζει κατι ο ανταγωνισμός το λανσαρει και αυτη πολυ γρηγορα.σε αντιθεση με τις αλλες 2.

Κοίτα είναι βέβαια πολύ καλό που αμέσως μειώνει τις τιμές αλλά θα ήταν καλύτερο να τις έκανε ακόμη μικρότερες και όχι ίσες του ανταγωνισμού :wink:

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι βέβαια πολύ καλό που αμέσως μειώνει τις τιμές αλλά θα ήταν καλύτερο να τις έκανε ακόμη μικρότερες και όχι ίσες του ανταγωνισμού :wink:

 

πολύ σωστό αυτό που λες αλλά ξέρεις πολύ καλά ότι όσο ελευθερη και άγρια αν ειναι η αγορα, αυτο δεν γίνετε. γιατί μετά θα τα κατεβασει και η αλλή εταιρεία και στο τελος θα τα κλεισουν τα μαγαζια (λεμε τωρα.....)

 

Και πάντα συγκρινουμε τις 3 εταιρειες και πως αντιδρουν σε καποια προσφορα της μιας!

Link to comment
Share on other sites

με μόνη διαφορά την ταχυτητα. Γιατι η cosmote σερνεται.και ας λεει μέχρι 7 mbs.

 

Αυτό που λες είναι υποκειμενικό διότι κάποιος άλλος θα πει το αντίθετο και στην χειρότερη θα πει ότι σε μενα δεν έχει καθόλου σήμα η μία ή η άλλη εταιρεία. Εδώ η αναφορά γίνεται για τις τιμές χρέωσης, μετά τα δωρεάν Mb, που η διαφορά αντικειμενικά είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι υποκειμενικό διότι κάποιος άλλος θα πει το αντίθετο και στην χειρότερη θα πει ότι σε μενα δεν έχει καθόλου σήμα η μία ή η άλλη εταιρεία. Εδώ η αναφορά γίνεται για τις τιμές χρέωσης, μετά τα δωρεάν Mb, που η διαφορά αντικειμενικά είναι μεγάλη.

 

συμφωνώ σ αυτο που λες. Αλλά τι να την κάνω την χαμηλη χρεωση αν δεν εχω 3g?

Εννοείται ότι αν υπάρχει καλυψη 3g και απο τα 2 δυκτια θα προτιμουσα την cosmote.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα:βάζω το usb modem huawei e220 στο laptop και βγάζει κάτω δεξιά "επιτυχης εγκατάσταση οδηγών υλικού" αλλά όταν ξεκινάει το setup έχω την παρακάτω εικόνα

http://www.geocities.com/kost_kst/kst.jpg

δεν υπάρχουν όλες οι επιλογές και συγκεκριμένα το "επομενο" ώστε να προχωρησει η εγκατασταση

προσπάθησα με το πληκτρολόγιο "στα τυφλά" (tab,enter κλπ) αλλά τίποτα

απο την τεχνικη υποστηριξη μου είπαν να απενεργοποιησω firewall και antivirus

αλλα το ίδιο αποτέλεσμα

το laptop ειναι το 6500 της hp με windows vista

έχει κανεις κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

αντιμετωπιζω το εξης πρόβλημα:βάζω το usb modem huawei e220 στο laptop και βγάζει κάτω δεξιά "επιτυχης εγκατάσταση οδηγών υλικού" αλλά όταν ξεκινάει το setup έχω την παρακάτω εικόνα

http://www.geocities.com/kost_kst/kst.jpg

δεν υπάρχουν όλες οι επιλογές και συγκεκριμένα το "επομενο" ώστε να προχωρησει η εγκατασταση

προσπάθησα με το πληκτρολόγιο "στα τυφλά" (tab,enter κλπ) αλλά τίποτα

απο την τεχνικη υποστηριξη μου είπαν να απενεργοποιησω firewall και antivirus

αλλα το ίδιο αποτέλεσμα

το laptop ειναι το 6500 της hp με windows vista

έχει κανεις κάποια ιδέα?

 

Δοκίμασες να αλλάξεις την ανάλυση των windows;

Το mobile connect που είναι στην rom του huawei δουλεύει κανονικά τουλάχιστον;

Αν δουλεύει δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να προτιμήσεις το "Wind Hellas connection manager"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις την ανάλυση των windows;

Το mobile connect που είναι στην rom του huawei δουλεύει κανονικά τουλάχιστον;

Αν δουλεύει δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να προτιμήσεις το "Wind Hellas connection manager"

 

δοκίμασα όλες τις δυνατές αναλύσεις και τίποτα

όσο για το πρόγραμμα δοκίμασα και το εσωτερικό του modem αλλά κατέβασα και το τελευταίο από το site της wind και παλι δεν δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα όλες τις δυνατές αναλύσεις και τίποτα

όσο για το πρόγραμμα δοκίμασα και το εσωτερικό του modem αλλά κατέβασα και το τελευταίο από το site της wind και παλι δεν δούλεψε

Επειδή πιθανότατα και στη rom του usb, το connection manager της wind έχει, κατέβασε αυτό της huawei και δοκίμασε:

http://rapidshare.com/files/107630101/USB_Modem_software.zip

 

Είναι συνηθισμένο πρόβλημα αυτό που αντιμετωπίζεις, το έχω δει αρκετές φορές.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...