Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει κανεις που να χρησιμοποιει το ADSM ,στη περιοχη αμαρουσιου?Ποιες ειναι οι εντυπωσεις του???Πλησιαζει καθολου το adsl,ή ειναι πολυ αργο?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας.

Χρησιμοποιω την υπηρεσια ADSM με το Free2Go που εχω.

Ενεργοποιω το πακετο των 10Ευρω που ειναι για 2 μερες.

Δεν περνανε καν οι 2 μερες και μολις παω να ακουσω το υπολοιπο :blink: βλεπω οτι ειναι -23 Ευρω!!!

 

Πριν 2 Εβδομαδες παλι το ιδιο δεν μπορω να καταλαβω.

Μηπως ξεπερνας τα 2 γιγα upload+download μεικτα?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξεπερνας τα 2 γιγα upload+download μεικτα?

 

Οχι μονο σερφαρισμα και ενα MSN χρησιμοποιω για να βλεπω το mail.

Ουτε downlοad κναω ουτε τιποτα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο σερφαρισμα και ενα MSN χρησιμοποιω για να βλεπω το mail.

Ουτε downlοad κναω ουτε τιποτα.

Εχοντας ενεργοποιησει την υπηρεσια σου ερχεται κανονικα το μηνυμα οτι εχεις 2 μερες ιντερνετ καθως και οταν ειναι να ληξει το μηνυμα οτι τα μεσανυχτα λήγει η συνδρομη σου?Φανταζομαι εχοντας ενεργοποιησει το F2G ADSM χρησιμοποιεις ως APN το gint.b-online.gr που ειναι για internet

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας ενεργοποιησει την υπηρεσια σου ερχεται κανονικα το μηνυμα οτι εχεις 2 μερες ιντερνετ καθως και οταν ειναι να ληξει το μηνυμα οτι τα μεσανυχτα λήγει η συνδρομη σου?Φανταζομαι εχοντας ενεργοποιησει το F2G ADSM χρησιμοποιεις ως APN το gint.b-online.gr που ειναι για internet

 

Δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις.:confused:

Εχω την HUAWEI την καρτα και αφησα τις ρυθμισεις οπως ηταν απο το WIND Connection Manager που εγκατεστησα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πειραξει τιποτα απο τις ρυθμισεις.:confused:

Εχω την HUAWEI την καρτα και αφησα τις ρυθμισεις οπως ηταν απο το WIND Connection Manager που εγκατεστησα.

Εφοσον χρησιμοποιεις το WIND Connection Manager τσεκαρε αν οντως εχεις περασμενο το gint στο προφιλ σου .Δεν εχει καποια αλλη ρυθμιση που χρειαζεται να βαλεις.Παρε το 1231 και ανεφερε το προβλημα σου.Το 1231 ειναι για τις νέες τεχνολογιες (ADSM κτλ) και ειναι δωρεαν η κληση
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον χρησιμοποιεις το WIND Connection Manager τσεκαρε αν οντως εχεις περασμενο το gint στο προφιλ σου .Δεν εχει καποια αλλη ρυθμιση που χρειαζεται να βαλεις.Παρε το 1231 και ανεφερε το προβλημα σου.Το 1231 ειναι για τις νέες τεχνολογιες (ADSM κτλ) και ειναι δωρεαν η κληση

 

ΟΚ θα το δοκιμασω.

Σε ευχαριστω πολυ.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου σαν modem ειτε μεσω καλωδιου ειτε με bluetooth.

 

Ευχάριστω για την απάντηση Κώστα. :)

Link to comment
Share on other sites

πηγα σε ενα καταστημα τιμ και ρωτησα για το φοιτητικο και η κοπελιτσα εκει μ λεει φυσικα και οχι δεν γινετε να μη σου δοσω το μοντεμ!!αλλα και να μη στο δοσω πως θα μπαινεις μετα?τις λεω θα κανω μοντεμ το κινητο μ επεμενε πως δεν γινετε να το κανω και τις λεω καλα, εχω μια τετοια συσκευη HUAWEI και δεν θελω δευτερη (οχι δεν εχω απλα τις το πα ετσι επειδη δε χαμπαριαζε και με διαβεβεωσε πως δεν γινετε αυτο!
Link to comment
Share on other sites

πηγα σε ενα καταστημα τιμ και ρωτησα για το φοιτητικο και η κοπελιτσα εκει μ λεει φυσικα και οχι δεν γινετε να μη σου δοσω το μοντεμ!!αλλα και να μη στο δοσω πως θα μπαινεις μετα?τις λεω θα κανω μοντεμ το κινητο μ επεμενε πως δεν γινετε να το κανω και τις λεω καλα, εχω μια τετοια συσκευη HUAWEI και δεν θελω δευτερη (οχι δεν εχω απλα τις το πα ετσι επειδη δε χαμπαριαζε και με διαβεβεωσε πως δεν γινετε αυτο!

 

χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος δεν ξέρω αν γίνετε αυτό στο φοιτιτικό πακέτο. Λόγω της αίτησης στην δίοδο εννοώ.

Σε όλα τα πακέτα adsm μπορείς και χωρίς δέσμευση αλλα για το φοιτιτικό κρατάω μια επιφύλαξη.;)

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος δεν ξέρω αν γίνετε αυτό στο φοιτιτικό πακέτο. Λόγω της αίτησης στην δίοδο εννοώ.

Σε όλα τα πακέτα adsm μπορείς και χωρίς δέσμευση αλλα για το φοιτιτικό κρατάω μια επιφύλαξη.;)

Ό,τι νά 'ναι έλεγε η κοπέλα από το κατάστημα. Το ίδιο πράγμα είναι και το φοιτητικό με τα υπόλοιπα. Θα έκανε την αίτηση και απλώς δεν θα περνούσε την επιδότηση. Έχασε και μια σύνδεση, ας πρόσεχε :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

καλα αμα το θελα θα την εστελνα αδιαβαστη αλλα εδω στο μεσολόγκ π με αποκλησμενος δεν εχει 3g σημα!σιγα μη πληρονω κερατιατικα για να εχω 56αρα:P αμα ειναι ετσι εχω και το νον στοπ!Χαχα
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι χρειαζεται για να σταματησω την συνδεση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι χρειαζεται για να σταματησω την συνδεση?

Οταν λες τι χρειάζεται τι εννοείς? Απλά πηγαίνεις σε κάποιο κατάστημα Wind και ζητάς διακοπή. Αν έχεις πάρει επιδότηση, πληρώνεις το αναπόσβεστο ποσό και σε μερικές μέρες γίνεται η αποσύνδεση.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πηρα επιδοτηση,οποτε δεν πληρωνω και τιποτα κι επιστρεφω τον εξοπλισμο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν πηρα επιδοτηση,οποτε δεν πληρωνω και τιποτα κι επιστρεφω τον εξοπλισμο?

 

Αν πηρες εξοπλισμο, πηρες και επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη δεν διαθετω σταθερη τηλεφ γραμμη σκεφτομαι να βελω το πακετακι αυτο.ειμαι εντελως ασχετως κ θα ηθελα την γνωμη σας..η χρηση που κανω ειναι περιηγηση στο internet , ραδιοφωνο,video

κληση στο msn αντε κ κανενα download τραγουδακι.πιστευτε οτι τα 30 GB που δινει ειναι αρκετα για αυτη τη χρηση η θα πληρωνω παραπανω λογαριασμο????

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.επειδη δεν διαθετω σταθερη τηλεφ γραμμη σκεφτομαι να βελω το πακετακι αυτο.ειμαι εντελως ασχετως κ θα ηθελα την γνωμη σας..η χρηση που κανω ειναι περιηγηση στο internet , ραδιοφωνο,video

κληση στο msn αντε κ κανενα download τραγουδακι.πιστευτε οτι τα 30 GB που δινει ειναι αρκετα για αυτη τη χρηση η θα πληρωνω παραπανω λογαριασμο????

Τα 30 γιγα ειναι υπεραρκετα για την χρηση που το θελεις.Και ενημερωνω οτι τα 30 γιγα ειναι μεικτα upload-download.Βεβαια δεν σε κοβουν μαχαιρι στα 30 ,δινουν και ενα περιθωριο αρκει να μην το ξεπερασεις κατα πολυ οποτε αρχιζει χρεωση(0,5ευρω το mb) και μετα φραγη της γραμμης μεχρι την ημερομηνια εκδοσης λογαριασμου.Φανταζομαι οτι εχεις καλο σημα 3G γιατι δουλευοντας με GPRS δεν κανεις τιποτα.Στο πακετο ADSM Non Stop θα πληρωνεις το μηνα συνολικα 54,95ευρω(πληρωνεις και ενα τελος συνδρομητων κινητης τηλεφωνιας μεσα)
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες εξοπλισμο, πηρες και επιδοτηση.

 

οποτε πληρωνω τον εξοπλισμο και την κοβω:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οποτε πληρωνω τον εξοπλισμο και την κοβω:)

Αν δεις το συμβολαιο εχει ενα πινακα με το ποσο που πρεπει να πληρωσεις αναλογα με τον μηνα συνδρομης που βρισκεσαι

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στον πρωτο μηνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στον πρωτο μηνα.

Θα σου ζητήσουν να επιστρέψεις ολόκληρη την επιδότηση, δηλαδή 214 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δώσανε σε μια φίλη μου αυτό το πακέτο δώρο .. κάνει το install αλλά μετά δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet.

Τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσει ρε παιδιά; να πάρει σε καμιά υπηρεσία της Wind και να τη βοηθήσουν;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Δώσανε σε μια φίλη μου αυτό το πακέτο δώρο .. κάνει το install αλλά μετά δεν μπορεί να συνδεθεί στο internet.

Τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσει ρε παιδιά; να πάρει σε καμιά υπηρεσία της Wind και να τη βοηθήσουν;

Ποιο software έχει; της huawei ή της wind; μήπως έχει vista windows;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...