Jump to content

eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις


Silmur
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ελαβα το πακετακι μου απο Χονγκ Κονγκ! Αψογα συσκευασμενο, ο,τι εταζε ο πωλητης αυτο κι ελαβα, καινουριο και πληρεστατο! 27/10 ειχα κανει την παραγγελια, κι ειχε σταλει με απλο ταχυδρομειο! :)

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σημερα ελαβα το πακετακι μου απο Χονγκ Κονγκ! Αψογα συσκευασμενο, ο,τι εταζε ο πωλητης αυτο κι ελαβα, καινουριο και πληρεστατο! 27/10 ειχα κανει την παραγγελια, κι ειχε σταλει με απλο ταχυδρομειο! :)

 

 

written on Tapatalk

12 μέρες δηλαδή. Και γω περιμένω courier από Θεσσαλονίκη και κάνει 5 μέρες...:X

Link to comment
Share on other sites

12 μέρες δηλαδή. Και γω περιμένω courier από Θεσσαλονίκη και κάνει 5 μέρες...:X

 

Ναι τοσο! Κι ειχα απογοητευτει διαβαζοντας για 30+ μερες! Ολα καλα! Θα ξαναπροτιμησω την κινεζικη αγορα για τετοια μικροπραγματα! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι τοσο! Κι ειχα απογοητευτει διαβαζοντας για 30+ μερες! Ολα καλα! Θα ξαναπροτιμησω την κινεζικη αγορα για τετοια μικροπραγματα! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Μα ο μέσος όρος είναι στις 15 μέρες περίπου.Πώς έβαλες στο μυαλό σου εσύ το διπλάσιο? :)

Και εννοείται ότι αξίζει για μικροαγορές από Ασία.Ειδικά όταν ξέρεις ότι τα μικρά πακέτα δεν περνάνε από τελωνείο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μα ο μέσος όρος είναι στις 15 μέρες περίπου.Πώς έβαλες στο μυαλό σου εσύ το διπλάσιο? :)

Και εννοείται ότι αξίζει για μικροαγορές από Ασία.Ειδικά όταν ξέρεις ότι τα μικρά πακέτα δεν περνάνε από τελωνείο.

 

ακουσα απο διαφορα παιδια (κι εδω μεσα) οτι καθυστερουν πολυ. Κυριως ομως βασιστηκα στον πωλητη, που ελεγε για Αμερικη τοσες μερες, για την ταδε χωρα τοσες, κλπ κλπ.. Για λοιπη Ευρωπη, που συμπεριλαμβανεται και η Ελλαδα, ελεγε ~30-35 μερες!:)

Δεν ειχα ξαναψωνισει για να ξερω το μεσο ορο!:happy::happy::happy::happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μα ο μέσος όρος είναι στις 15 μέρες περίπου.Πώς έβαλες στο μυαλό σου εσύ το διπλάσιο? :)

Και εννοείται ότι αξίζει για μικροαγορές από Ασία.Ειδικά όταν ξέρεις ότι τα μικρά πακέτα δεν περνάνε από τελωνείο.

Εξαρτάται τον πωλητή, εξαρτάται και από άλλους παράγοντες όμως. Πχ σου λένε "next day shipped" και το στέλνουν μετά από 10 ημέρες...:rolleyes:

Και δεν έχουμε και τα καλύτερα ταχυδρομεία...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι παίζει και απο χθες δεν μπορώ να μπω στο ebay. Δοκίμασα τα πάντα, έσβησα cookies άλλαξα 4 browsers, 3 υπολογιστές ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ, σε όλες τις άλλες μπαίνω κανονικότατα τι διάολο;
...
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά ανοίγει η σελίδα

και το μεσημερακι που τσεκαρα ήταν οκ

Ναι το ξέρω ρώτησα και άλλους.

Μεχει εκνευρίσει αφάνταστα γιατι δεν βρισκω προβλημα καπου.

:mad:

Παίζει να φταίει ο οτε; η η γραμμή μου;

...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ρώτησα και άλλους.

Μεχει εκνευρίσει αφάνταστα γιατι δεν βρισκω προβλημα καπου.

:mad:

Παίζει να φταίει ο οτε; η η γραμμή μου;

Για άλλαξε τους DNS

Link to comment
Share on other sites

Για αποστολες απο Κινα, μιλαμε για 20-30 μερες παραδοση; Εχω παραγγειλει κατι, μικρης αξιας -χωρις tracking, και εχουν περασει πανω απο 20 μερες κι ακομη δεν παρελαβα.
Link to comment
Share on other sites

Για αποστολες απο Κινα, μιλαμε για 20-30 μερες παραδοση; Εχω παραγγειλει κατι, μικρης αξιας -χωρις tracking, και εχουν περασει πανω απο 20 μερες κι ακομη δεν παρελαβα.

10-30 μέρες θα έλεγα.

Μετά τις 30 έχεις πολύ μικρές πιθανότητες να έρθει, αλλά δεν είναι απίθανο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για άλλαξε τους DNS

 

Αυτό έφταιγε, έβαλα κάποιους τυχαίους και μπήκε.

Γιατι έγινε αυτό όμως τώρα;

Ποιοι είναι οι κατάλληλοι DNS και σε τι χρησιμεύουν;

...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έφταιγε, έβαλα κάποιους τυχαίους και μπήκε.

Γιατι έγινε αυτό όμως τώρα;

Ποιοι είναι οι κατάλληλοι DNS και σε τι χρησιμεύουν;

Μπορεί να άλλαξε τους DNS το ebay και να μην είχε ενημερωθεί ο ISP σου. Μπορεί οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έφταιγε, έβαλα κάποιους τυχαίους και μπήκε.

Γιατι έγινε αυτό όμως τώρα;

Ποιοι είναι οι κατάλληλοι DNS και σε τι χρησιμεύουν;

Οι DNS μεταφράζουν τις αλφαριθμητικές διευθύνσεις του στυλ http://www.myphone.gr σε IP διευθύνσεις (με τις οποίες είναι δομημένες τα δίκτυα) του στυλ 69.20.16.199.

Κάθε πάροχος τρέχει δικούς του DNS servers για να είναι πιο γρήγορα τα αποτελέσματα, αλλά μπορείς να χρησιμοποιείς και άλλους. Η Google διαθέτει π.χ. τον γνωστό 8.8.8.8.

 

Να ρωτησω κατι ....το Tracking number τι ειναι ? :O

Πρόκειται για ένα μοναδικό κωδικό αριθμό που συνοδεύει ένα ταχυδρομικό αντικείμενο και χρησιμοποιείται για την αναζήτηση του πακέτου κατά τη διάρκεια της διαδρομής του. Όταν ένα γράμμα είναι συστημένο, έχει πάντα ένα τέτοιο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

 

Πρόκειται για ένα μοναδικό κωδικό αριθμό που συνοδεύει ένα ταχυδρομικό αντικείμενο και χρησιμοποιείται για την αναζήτηση του πακέτου κατά τη διάρκεια της διαδρομής του. Όταν ένα γράμμα είναι συστημένο, έχει πάντα ένα τέτοιο αριθμό.

 

Αρα οταν εμφανιστει διπλα στο προιον που εχω αγορασει,σημαινει οτι εχει ερθει Ελλαδα?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αρα οταν εμφανιστει διπλα στο προιον που εχω αγορασει,σημαινει οτι εχει ερθει Ελλαδα?

Δεν θα εμφανιστεί κάπου ούτε θα σημαίνει κάτι αν δεν τον ψάξεις με την ταχυδρομική εταιρεία.

Καταρχήν το σημαντικό είναι αν υπάρχει tracking ή όχι.Αυτό βγαίνει από την αρχή, που στέλνει το πακέτο ο αποστολέας.

Με αυτό το παρακολουθείς στο site της ΕΛΤΑ για την πορεία του πακέτου, από την στιγμή που μπει Ελλάδα, δηλαδή μετά το αεροδρόμιο μέχρι την παράδοση στο τοπικό ταχυδρομείο ή σπίτι σου.

Αλλά έχουμε ήδη ξεφύγει από το θέμα του EBAY..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο κινα και μου εχουν δωσει το tracking number και με βαση αυτο εφυγε απο Κινα 24/10 και και ακομα δεν εχει μπει Ελλαδα..τοσο πολυ κανει???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλα tracking

Τα ακριβά αντικείμενα έχουν , αλλά για αντικείμενα 3 ή 4 δολάρίων δεν συμφέρει το Tracking ( θα πρέπει να πληρωθεί επιπλέον τέλος συστημένου )

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα αντικειμενα εχουν tracking number :help: ?

 

Επειδή βλ ότι ξαναρωτας τα ίδια, είχες διαβάσει το προηγούμενο μήνυμα που σου έλεγα ότι εξαρτάται αν θα έχει tracking number η όχι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...