Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ρε παιδιά , μου χουν σπάσει τα νεύρα

κάθε φορά που ανοίγω το PDA μετά απο 1 λεπτό κλείνει μόνο του, ενώ το έχω ρυθμίσει να μην κάνει κάτι τέτοιο

 

Otan les kleinei... apla sbinei i othoni i kleinei teleiws? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Otan les kleinei... apla sbinei i othoni i kleinei teleiws? :confused:

 

Σβήνει η οθόνη και πρέπει να πατήσω το κουμπάκι πάνω για να ανοίξει. Αν πατάω στην οθόνη δεν ανοίγει

 

Πήρα καινούρια SDHC κάρτα 8G και θέλω να αντιγράψω την παλιά στο λαπτοπ και αππο κει να βάλω τα αρχεία στην καινούρια.

Το λαπτοπ μου δυστυχώς δεν αναγνωρίζει SDHC και πρέπει όλη η δουλεία να γίνει μέσω PDA

. Όταν πάω να αντιγράψω όλα τα αρχεία της storage card στο σκληρό , αντιγράφει μερικά αρχεία, μετά σβήνει και κολλαέι. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει η οθόνη και πρέπει να πατήσω το κουμπάκι πάνω για να ανοίξει. Αν πατάω στην οθόνη δεν ανοίγει

 

Πήρα καινούρια SDHC κάρτα 8G και θέλω να αντιγράψω την παλιά στο λαπτοπ και αππο κει να βάλω τα αρχεία στην καινούρια.

Το λαπτοπ μου δυστυχώς δεν αναγνωρίζει SDHC και πρέπει όλη η δουλεία να γίνει μέσω PDA

. Όταν πάω να αντιγράψω όλα τα αρχεία της storage card στο σκληρό , αντιγράφει μερικά αρχεία, μετά σβήνει και κολλαέι. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα

αν έχεις κάνει τις ρυθμίσεις ενέργειας σωστά, δεν πρέπει να σου σβήνει. Όταν το συνδέεις με το laptop κανονικά πρέπει να φορτίζει μέσω usb. Μπορείς να το βάλεις όταν συνδέεται με παροχή ρεύματος να μην κλείνει ποτέ, για να μπορέσεις να κάνεις τη δουλειά σου άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Σβήνει η οθόνη και πρέπει να πατήσω το κουμπάκι πάνω για να ανοίξει. Αν πατάω στην οθόνη δεν ανοίγει

 

Πήρα καινούρια SDHC κάρτα 8G και θέλω να αντιγράψω την παλιά στο λαπτοπ και αππο κει να βάλω τα αρχεία στην καινούρια.

Το λαπτοπ μου δυστυχώς δεν αναγνωρίζει SDHC και πρέπει όλη η δουλεία να γίνει μέσω PDA

. Όταν πάω να αντιγράψω όλα τα αρχεία της storage card στο σκληρό , αντιγράφει μερικά αρχεία, μετά σβήνει και κολλαέι. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα

 

Κάνε απεγκατάσταση του παλιού driver από το laptop (τον βρίσκεις στον device manager) και μετά κάνε εγκατάσταση του αρχείου SP33416.exe.

Είναι ο Texas Instruments Media Card Driver που θα βρεις εδώ http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/genericSoftwareDownloadIndex?lc=en&cc=us&softwareitem=ob-42454-1.

Λογικά το laptop σου θα αναγνωρίζει πλέον τις SDHC κάρτες.

OnePlus 6T - Nexus 6P
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχασα την βαση για το αυτοκινητο και θελω να παρω μια ιδια. Την βρηκα μονο στο play247 και ειναι αρκετα τσιμπημενη. Ξερει καποιος που αλλου μπορω να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχασα την βαση για το αυτοκινητο και θελω να παρω μια ιδια. Την βρηκα μονο στο play247 και ειναι αρκετα τσιμπημενη. Ξερει καποιος που αλλου μπορω να την βρω?

 

 

Υπάρχει στην αγορά ένας φορτιστής για το αυτοκίνητο ο οποίος έχει έξοδο usb με αποτέλεσμα να μπορείς να φορτίζεις στο αυτοκίνητό σου όλες τις συσκευές (κινητό, pda κτλ). Αρκεί φυσικά να έχεις στο αυτοκίνητο το καλώδιο σύνδεσης της κάθε συσκευής με το pc :).

Κοστίζει περί τα €5. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ εδώ και καιρό οπότε δεν χρειάζεται να αγοράζω κάθε φορά φορτιστή αυτοκινήτου ια κάθε νέα συσκευή που αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχασα την βαση για το αυτοκινητο και θελω να παρω μια ιδια. Την βρηκα μονο στο play247 και ειναι αρκετα τσιμπημενη. Ξερει καποιος που αλλου μπορω να την βρω?

 

 

Υπάρχει στην αγορά ένας φορτιστής για το αυτοκίνητο ο οποίος έχει έξοδο usb με αποτέλεσμα να μπορείς να φορτίζεις στο αυτοκίνητό σου όλες τις συσκευές (κινητό, pda κτλ). Αρκεί φυσικά να έχεις στο αυτοκίνητο το καλώδιο σύνδεσης της κάθε συσκευής με το pc :).

Κοστίζει περί τα €5. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ εδώ και καιρό οπότε δεν χρειάζεται να αγοράζω κάθε φορά φορτιστή αυτοκινήτου για κάθε νέα συσκευή που αγοράζω.

Link to comment
Share on other sites

Ti sxesi exei afto pou les (2 fores malista)? :wacko: O anthrwpos rwtaei gia basi, oxi gia fortisti!!! :blink:

 

Κουβέντα να γίνεται :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ti sxesi exei afto pou les (2 fores malista)? :wacko: O anthrwpos rwtaei gia basi, oxi gia fortisti!!! :blink:

 

Σωστός σωστός....

Από την χαρά μου να τον βοηθήσω εννόησα λάθος!

Link to comment
Share on other sites

για βοηθηστε ρε παιδια ενω μεχρι τωρα με τα xp το mio 560 συγχρονιζε μια χαρα τα παντα με το office outlook, τωρα που εβαλα τα vista κανει πως συγχρονιζει για καμια ωρα και μετα μου βγαζει σφαλματα συγχρονισμου, τι θελει?
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το Garmin Mobile XT v5.0 For Windows Mobile 6 τρέχει σε Mio P360?

λογικά ναι. το 4.χ έτρεχε στο Ρ350 και στο Ρ560. το 5 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά πρέπει να τρέχει :)

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι. το 4.χ έτρεχε στο Ρ350 και στο Ρ560. το 5 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά πρέπει να τρέχει :)

 

Thanx. Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναεγκαταστήσεις το Windows Mobile Device Center 6.1

 

TO εκανα κι αυτο φίλε αλλα ενω ξεκιναει ο συγχρονισμος μετα απο 20 περιπου λεπτα μου βγαζει μηνυμα σφαλμα συγχρονισμου και οταν επιλεγω να δω το σφαλμα μου γραφει Ο συγχρονισμός του υπολογιστή δεν μπορεί να ολοκληρωθεί. Περιορίστε το μέγεθος της θυρίδας αλληλογραφίας σας διαγράφοντας μερικά στοιχεία και φακέλους και δοκιμάστε ξανά. ας σημειωθει πως δεν εχω επιλεξει συγχρονισμο αλληλογραφιας, παρα μονο τις επαφες το ημερολογιο τις εργασιες και τις σημειωσεις.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι. το 4.χ έτρεχε στο Ρ350 και στο Ρ560. το 5 δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά πρέπει να τρέχει :)

Ρε παιδιά προσπαθώ να βάλω στο ΜΙΟ P560 το garmin mobile και ενώ εγκαθιστώ, μετά όταν μπαίνω στο mapsource και επιλέγω get unit id μου βγάζει σαν αναγνωριστικό της συσκευής την τιμή 0. Ξέρει κανείς τί παίζει? Υπόψιν ότι το μηχάνημα ήδη μέσα έχει τον destinator-Μήπως αυτό είναι που μπλοκάρει το άλλο πρόγραμμα να δεί την ενσωματωμένη συσκευή gps? Αν μπορεί κάποιος ας μου πει που κάνω λάθος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να βάλω στο ΜΙΟ P560 το garmin mobile και ενώ εγκαθιστώ, μετά όταν μπαίνω στο mapsource και επιλέγω get unit id μου βγάζει σαν αναγνωριστικό της συσκευής την τιμή 0. Ξέρει κανείς τί παίζει? Υπόψιν ότι το μηχάνημα ήδη μέσα έχει τον destinator-Μήπως αυτό είναι που μπλοκάρει το άλλο πρόγραμμα να δεί την ενσωματωμένη συσκευή gps? Αν μπορεί κάποιος ας μου πει που κάνω λάθος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων παίδες.

 

Εργαλεια - ρυθμισεις - πληροφοριες. Εκει θα βρεις devise id. Το dest δεν σε εμποδιζει σε τιποτα. Μπορεις να βαλεις οσα προγραμμα θες στο pda.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Μιο Ρ360.

Ενώ το active sync δούλευε κανονικά και συνδέονταν κανονικά με το pc και το internet, δεν ξέρω τι πειράχτηκε και τώρα πλέον μου βγάζει μήνυμα "Απαιτείται προσοχή" με κόκκινα θαυμαστικά και αμέσως μετά μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τις τρέχουσες ρυθμίσεις σύνδεσης. Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσεις, επιλέξτε "Ρυθμίσεις".

 

Τι να κάνω για να διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...