Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους,

εχω το miop560, και χρειαστηκε να παρω δυο φορες στιγμα δορυφορου, οι συντεταγμενες που μου εβγαλε, και ενω ειχα πολυ αξιοπιστο σημα απο 7 δορυφορους, οταν τις εδωσα σε πολιτικο μηχανικο δεν εβγαιναν Ροδο οπως θα επρεπε, αλλα Τουρκια.

το ιδιο ξανα και περυσι που ειχα παρει στιγμα απο Κω, παλι στα προγραμματα πολιτικου μηχανικου εβγαινε Τουρκια.

εχει διασταβρωσει κανεις κατι αναλογο στο miop560 ?

τι μπορει να φταιει ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

εχω το miop560, και χρειαστηκε να παρω δυο φορες στιγμα δορυφορου, οι συντεταγμενες που μου εβγαλε, και ενω ειχα πολυ αξιοπιστο σημα απο 7 δορυφορους, οταν τις εδωσα σε πολιτικο μηχανικο δεν εβγαιναν Ροδο οπως θα επρεπε, αλλα Τουρκια.

το ιδιο ξανα και περυσι που ειχα παρει στιγμα απο Κω, παλι στα προγραμματα πολιτικου μηχανικου εβγαινε Τουρκια.

εχει διασταβρωσει κανεις κατι αναλογο στο miop560 ?

τι μπορει να φταιει ?

http://www.fcc.gov/mb/audio/bickel/DDDMMSS-decimal.html

 

με λίγα λόγια, άλλο φορμάτ συντεταγμένων χρησιμοποιεί το GPS και άλλο οι χάρτες οι hardware...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτηση,πως βρισκουμε το device id της συσκευης p560 ?

 

Δηλαδή; Μήπως εννοείς το ΙΜΕΙ; Στο dial pad δώσε *#06*.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.Ρωτάω για ένα φίλο.έχει το p560 και θέλει να βάλει το garmin gps.ποιά έκδοση είναι η καλύτερη για το pda;και που θα το βρούμε.είναι το ίδιο πρόγραμμα που είναι και για τα smartphone?
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Πως κανει reset αυτό το πράγμα ρε πεδία, δλδ να γυρίσει σε factory default settings.

Το σύνδεσα σήμερα στο pc και κόλησε στην αρχικη οθονη που γράφει ΜΙο ούτε ανοιγει ούτε τπτ.

Στο site της εταιρείας δεν υπάρχει βιβλιο οδηγιών και είμαι στο γραφείο αυτή τη στιγμή, το κουτί με τα cd το έχω σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

αν κλείσεις το διακοπτάκι που έχει απο κάτω και το ανοίξεις μετά απο λίγο κάνει soft reset. αν δεν επανέλθει έτσι, κρατάς το joystick πάνω, κλείνεις το διακοπτάκι και μετά από λίγο το ανοίγεις πάλι και κρατάς το joystick συνέχεια πάνω μέχρι να ανάψει η οθόνη. Αυτό είναι το hard reset. Αν δεν επανέλθει και με αυτό, δύσκολα τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

αν κλείσεις το διακοπτάκι που έχει απο κάτω και το ανοίξεις μετά απο λίγο κάνει soft reset. αν δεν επανέλθει έτσι, κρατάς το joystick πάνω, κλείνεις το διακοπτάκι και μετά από λίγο το ανοίγεις πάλι και κρατάς το joystick συνέχεια πάνω μέχρι να ανάψει η οθόνη. Αυτό είναι το hard reset. Αν δεν επανέλθει και με αυτό, δύσκολα τα πράγματα.

 

 

Κάνω HARD RESET και δε γίνετε τπτ. Ανάβει η κόκινη οθόνη που λέει Μιο Digiwalker Και δείχνει και την έκδοση που έχει μέσα και μετά τπτ. απλά μένει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνω HARD RESET και δε γίνετε τπτ. Ανάβει η κόκινη οθόνη που λέει Μιο Digiwalker Και δείχνει και την έκδοση που έχει μέσα και μετά τπτ. απλά μένει εκεί.

 

Bgale tin mpataria gia kana dekalepto kai ksanadokimase meta...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bgale tin mpataria gia kana dekalepto kai ksanadokimase meta...

μανίκι....για να βγάλεις τη μπαταρία, πρέπει να το ανοίξεις στα 2 σαν καρπούζι

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγενα.

Για να παραγγείλω απο Pdaplaza και να γλιτώσω το φπα πρέπει να συμπληρώσω τα στοιχεία μου στην φόρμα του invoice και το αφμ μου το οποίο δεν είναι εταιρικό?

Επίσης δέχονται paypal γιατί δεν είδα να αναγράφεται πουθενά?

Περιμένω απάντηση για να προχωρήσω στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία απο Pdaplaza για το P560 έγινε απο χθές ημέρα Δευτέρα και αυτό που με παραξενεύει είναι ότι ενώ έχουν banneraki στο site ότι κλείνουν την Τετάρτη παραμονή Χριστουγέννων δεν μου έχουν στείλει email για confirmation order αλλά ούτε απαντάνε και στο τηλέφωνο.:(
Link to comment
Share on other sites

Kane ligo ypomoni, einai aksiopisto site.

 

;););)

 

Guys υπάρχει κάποιο tutorial για το πως μπορώ να εγκαταστήσω το destinator μιας και είμαι noob στον χώρο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Guys υπάρχει κάποιο tutorial για το πως μπορώ να εγκαταστήσω το destinator μιας και είμαι noob στον χώρο?

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά σε όλους

 

έχω παρατηρήσει το εξής στο δικό μου p560 και θα ηθελα να ακούσω την γνώμη αας. Θέλω να συνδεθώ με wifi με το router ( USR 9108) και να μπω στο internet όμως ενώ έχει συνδεθεί to p560 και στα settingς του router είναι συνδεδεμένο ( εμφανίζεται στους DCHP client με IP address την οποία την εμφανίζει στo CSR UniFi adapter) ποτε μπορώ να δω internet απο το PDA και ποτε όχι ενώ αφού έχω συνδεθεί ασυρματα και στην συνέχεια συνδεθώ με USB με το laptop μου το οποίο συνδέεται wireless με το router εμφανίζει όι δεν είναι δυνατή η εύρεση IP του διακoμιστή και ποτε βλέπω και πότε δεν βλέπω internet.

Εχω δοκιμάσει καρφωτές IPs για το wifi και στο Απομακρυσμένο κεντρικό υπολογιστή αλλα τίποτα.

Η ερώτηση μου είναι η εξής: Ποιες είναι οι σωστές ρυθμίσεις για να δουλεύει απροβλημάτιστα το wifi και το interent connection τοy p560. Ειλικρινά κάθε γνώμη σας καλοδεχούμενη γιατί με έχει προβληματίσει πολύ απο την αρχή της αγοράς του το θέμα και δεν έχω βρεί ακόμα ακρή

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...