Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Επειδή ειμαι νέος με το p560 μπορείτε να μου πείτε πώς προσθαφαιρούμε shortcuts απο την επιφάνεια εργασίας

 

Xreiazesai extra programma opws to Spb Pocket Plus.

 

και πώς ρυθμίζουμε το πληκτρολόγιο ώστε να μήν γυρίζει αυτόματα στα αγγλικά όταν έχω επιλέξει ένα ελληνικο γράμμα και ξάνα-μανά μετά?

 

Patise dyo fores synexomena to pliktro allagis glwssas.

 

Κανείς...???:worry:

 

Dokimase me Opera 9.5

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν αδειάζει η Storage Memory από μόνη της. Προτιμότερο βέβαια είναι να μην εγκαθιστάς προγράμματα σε αυτή... είναι καλύτερα να είναι όσο το δυνατό πιο άδεια.

 

Εντούτοις... κάποια προγράμματα όπου και να τα εγκαταστήσεις, γράφουν και κάποια πράγματα (πχ. registry) και στην Storage memory.

 

Άρα βρε φίλε αν δεν πρέπει(δεν θα ήταν καλό, όπως λες και εσύ) να εγκαθηστούμε προγράμματα στο flash disk, τότε που τα κάνουμε εγκατάσταση χωρίς να γεμίζει η storage memory? Το flash disk σε τι μας είναι χρήσιμο?

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει, μετα απο εγκαταστασει του spb pocket plus και ενω δουλευε δυο μερες κατι με τις ριθμισεις εκανα ,και επαψε να δουλευει .ουτε hard reset μπορω να κανω γιατι το κατω κουμπι δεν δουλευει .απλως οταν το ανοιγω μετο πανω κουμπι βλεπω οτι ανοιγει λιγο το φως αλλα δεν ξεκιναει τιποτα . ?????
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να βοηθησει, μετα απο εγκαταστασει του spb pocket plus και ενω δουλευε δυο μερες κατι με τις ριθμισεις εκανα ,και επαψε να δουλευει .ουτε hard reset μπορω να κανω γιατι το κατω κουμπι δεν δουλευει .απλως οταν το ανοιγω μετο πανω κουμπι βλεπω οτι ανοιγει λιγο το φως αλλα δεν ξεκιναει τιποτα . ?????

 

Μήπως δεν έχει σχέση με το πρόγραμμα αλλά έμεινε από μπαταρία?

 

Δοκίμασε να το αφήσεις μερικές ώρες με το φορτιστή μπριζωμένο (και όχι με το καλώδιο USB) μήπως άδειασε εντελώς η μπαταρία και δεν μπορεί καν να ξεκινήσει...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ειναι φορτισμενο πληρες,αλλα δεν γινετε τιποτα ,αναβει το φως αλλα δεν ξεκινανε τα windows

 

Οταν το πήρα εγω ειχε πρόβλημα η οθόνη το πηγα στην αντιπροσωπία μου άλλαξαν οθονη και ολα καλά.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι φορτισμενο πληρες,αλλα δεν γινετε τιποτα ,αναβει το φως αλλα δεν ξεκινανε τα windows

 

Και εσύ δεν βλέπω να το γλυτώνεις το service! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι? Έχω κάνει εγκατάσταση το Skype και κάθε φορά που το ανοίγω, παρόλο που έχω κάνει Βlock και Remove 1000 φορές το Echo/Sound Test Servise αυτό επιμένει να εμφανίζεται. Έχω παίξει και με μία επιλογή που έχει στο settings αλλά τίποτα. Ξέρετε κάτι γι' αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες ημερες εχω προβλημα με τον φορτιστη αυτοκινητου. Ειχε καει η ασφαλεια που εχει και πηγα και αγορασα αλλη. Μου την εκαψε και αυτην ομως οπως και οσες εβαλα μετα. Εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες ημερες εχω προβλημα με τον φορτιστη αυτοκινητου. Ειχε καει η ασφαλεια που εχει και πηγα και αγορασα αλλη. Μου την εκαψε και αυτην ομως οπως και οσες εβαλα μετα. Εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο?

άμα τις καίει, τα έχει παίξει...μπορεί και να έχει βραχυκυκλώσει το καλώδιο, από κανα τσάκισμα ή να το έπιασες κάπου. Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί

Link to comment
Share on other sites

άμα τις καίει, τα έχει παίξει...μπορεί και να έχει βραχυκυκλώσει το καλώδιο, από κανα τσάκισμα ή να το έπιασες κάπου. Πολλά μπορεί να έχουν συμβεί

 

...οπότε η λύση είναι αγορά νέου φορτιστή για να μην παιδεύεσαι με τις ασφάλειες!

 

Το καλό είναι ότι το βύσμα του Μιο είναι κοινό και θα βρεις εύκολα και οικονομικά εναλλακτική λύση. :)

 

Είμαι από τους ανθρώπους που θέλουν να βγάζουν το 101% από κάθε συσκευή τους, όσο μικρής αξίας και να είναι, αλλά μερικές φορές δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση από την αντικατάσταση... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι το βύσμα του Μιο είναι κοινό και θα βρεις εύκολα και οικονομικά εναλλακτική λύση. :)

 

Παιδια ευχαριστω.

Μιας και δεν βλεπω να την αποφευγω την αγορα φορτιστη μηπως εχεις καμμια προχειρη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω.

Μιας και δεν βλεπω να την αποφευγω την αγορα φορτιστη μηπως εχεις καμμια προχειρη?

 

Αυτά βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα βρεις και πιο φθηνά με καλύτερο ψάξιμο:

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_91_188&products_id=9700&zenid=c6727f29ab46d159745092e02406f524 (original)

 

http://multistore.gr/shop/product_info.php?products_id=3221

 

http://multistore.gr/shop/product_info.php?cPath=44_302&products_id=3613

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το κάψιμο της ασφάλειας του φορτιστή αυτοκινήτου μου παρουσιάστηκε και εμένα πρόσφατα.

Πήρα 3 ασφάλειες απο ένα φίλο ηλεκτρονικό και μου τις έκαψε και αυτές αμέσως.

Τελικά, για να μην μείνω χωρις φορτιστή μιας και ήμουν στην επαρχία, πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και πήρα ένα φορτιστή της Motorola με 12 Ευρω και σώθηκα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εναν τετοιο πηρα. Το σωμα του φορτιστη ομως καπως στενο με αποτελεσμα να μην εφαρμοζει καλα στην τρυπα του αναπτηρα και με την παραμικρη κινηση να μην κανει επαφη. Εχει και σπιραλ καλωδιο και μετακινηται ακομα πιο ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά SOS !!!

 

Μου έμεινε απο μπαταρία και έσβησε.

Όταν το έβαλα στην πρίζα, είχε ημερομηνία 1/1/1980 :!: και στο ημερολόγια κανένα ραντεβού!!! Εκεί έπαθα το 1ο σόκ!:cry:

 

Έφτιαξα την ημερομηνία και ευτυχώς όλα τα ραντεβού στο ημερολόγιο ήταν εκεί!

Αλλά μόλις το ανοίγω μου βγάζει το εξής μήνυμα :

 

Notification error

Cannot execute /Windows/Spb TimeNotify.exe

 

Αυτό δεν το έβγαζε πρίν!

Και υπόψην...το spb time το έχω απεγκαταστήσει πριν 5-6 μέρες...

 

Τί μπορώ να κάνω????

 

Ευχαριστώ!:O

Link to comment
Share on other sites

...Το σκέφτηκα...αλλά τα μόνα που υπάρχουν εκει μέσα είναι :

poutlook, RKbdInit & Services...

 

Είναι κάποιο απο αυτά???

Link to comment
Share on other sites

...Το σκέφτηκα...αλλά τα μόνα που υπάρχουν εκει μέσα είναι :

poutlook, RKbdInit & Services...

 

Είναι κάποιο από αυτά???

 

Κανε δοκιμές μετονόμασε ένα-ένα από αυτά μέχρι να το πετύχεις. Εκτός από το poutlook.

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...