Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ean den bgaleis akri... apegkatastasi kai ksanaegkatastasi.

 

Thanx για την άμεση απάντηση. Από το Μιο πώς θα το απεγκαταστήσω, μιας και δεν βρίσκω το Active Sync στην "κατάργηση προγραμμάτων"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Thanx για την άμεση απάντηση. Από το Μιο πώς θα το απεγκαταστήσω, μιας και δεν βρίσκω το Active Sync στην "κατάργηση προγραμμάτων"?

 

Από τη συσκευή δεν απεγκαθιστάται μιας και είναι embedded στη ROM. Εάν πάλι δεν σου δουλέψει με ότι δοκιμές και να κάνεις... το hard reset είναι η λύση σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάνει εγκατάσταση στο 560 το skype και όταν πάω να πάρω τηλ ή όταν με παίρνουν τηλ η εφαρμογή κλείνει. Την έκανα απεγκατάσταση την έκανα εγκατάσταση πάλι, αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το επανεγκατάστησα και δουλεύει πλέον κανονικά.

 

Ευχαριστώ

 

Ωραιος!

 

Εγω απο χτες το βραδυ αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το 360 μου. Ξαφνικα η οθονη εσβησε σαν να εκλεισε η συσκευη. Προσπαθουσα να την ανοιξω απο το sandby χωρις αποτελεσμα. Eκανα soft reset, ξεκινησε κανονικα αλλα μετα απο 5 δευτερα εσβησε παλι. Κοιτωντας το πιο προσεκτικα ανακαλυψα οτι η συσκευη δουλευε αλλα η φωτεινοτητα της οθονης ηταν τοσο χαμηλη που νομιζες η συσκευη εχει κλεισει. Το εχει παθει κανενας αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να συμβεί από μπέρδεμα στις ρυθμίσεις της φωτεινότητας όταν η συσκευή είναι στο ρεύμα ή όχι. Όπως και να χει δεν αποτελεί πρόβλημα της συσκευής εάν αυτό σε απασχολεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να φταιει η ρυθμιση φωτεινοτητας. Η οθονη ειναι παρα πολυ σκοτεινη, τοσο που δεν μπορεις να πλοηγηθεις στο μενου. Μονο αν φωτισεις την οθονη με φακο ή κατι τετοιο ισα που διακρινεις οτι δουλευει. Απο το μεσημερι ειναι στο cervise. Oταν το παραλαβω θα ενημερωσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται να φταιει η ρυθμιση φωτεινοτητας. Η οθονη ειναι παρα πολυ σκοτεινη, τοσο που δεν μπορεις να πλοηγηθεις στο μενου. Μονο αν φωτισεις την οθονη με φακο ή κατι τετοιο ισα που διακρινεις οτι δουλευει. Απο το μεσημερι ειναι στο cervise. Oταν το παραλαβω θα ενημερωσω.

 

Αν διαβάσεις το forum θα δεις οτι και άλλοι ειχαν πρόβλημα όπως και εγώ με την οθόνη και τις αντικαταστήσαμε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πηγες εχασες τα δεδομενα απο την συσκευη?

 

Δεν ειχα προλάβει να βαλω κάτι μέσα στις 3 μέρες έσβησε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οταν το πηγες εχασες τα δεδομενα απο την συσκευη?

 

Εάν τα χρειάζεσαι, πάρε πρώτα ένα backup με το Sprite Backup πριν το παραδώσεις για να το επαναφέρεις όταν το παραλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To εχω παραδωσει ηδη. 1-2 προγραμματα που ειχε στη flash, δεν με πειραζει, τα ξαναπερναω. Καποια σημαντικα στιγματα ξεχασα να κρατησω δυστηχως...
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia.

Exo ena p350 alla den ksero na mpo sto diadiktyo meso toy p350!!mporei na me boithisei kapoios kai na moy pei ti energeies na kano gia na mpo sto internet?!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kalispera paidia.

Exo ena p350 alla den ksero na mpo sto diadiktyo meso toy p350!!mporei na me boithisei kapoios kai na moy pei ti energeies na kano gia na mpo sto internet?!

 

Kατ' αρχήν εάν μπορείς να μη γράφεις με greeklish.

 

Δεύτερον εδώ δεν είναι το thread για τα Ρ350 αλλά για τα Ρ350. Υπάρχει αντίστοιχο thread για τη συσκευή σου.

 

Τρίτον η συσκευή σου δεν έχει wifi (μόνο το Ρ550 έχει) και κατά συνέπεια ο μοναδικός τρόπος για να μπεις στο Internet είναι είτε να το έχεις συνδεδεμένο με τον υπολογιστή (μέσω ActiveSync) είτε να αγοράσεις μια κάρτα SD-Wifi κάτι που δεν σου το συνιστώ γιατί αφενός οικονομικά κρίνω ότι δε συμφέρει, αφετέρου δεν θα μπορείς να έχεις τη συμβατική κάρτα μνήμης σου στο συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυο μερες μετα την παραδοση του 360 στην arvato, η συσκευη ειναι και παλι στα χερια μου. Τελικα απο οτι μου ειπαν δεν ειχε καποιο προβλημα η οθονη. Εκαναν απλα αναβαθμιση λογισμικου.

Και μολις παρατηρησα οτι το μενου πλεον ειναι στα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Aναβαθμιση εκαναν. Τουλαχιστον ετσι μου ειπε η κοπελα που μου το παρεδωσε και στο χαρτι που μου εδωσε λεει "software updated, ελεγχος ΟΚ". Οποτε δεν αλλαξαν οθονη, πλακετα ή κατι αλλο. Το 360 εχει 1 gb rom. Τοση ειχα και τοση εχω.

Μου την εχουν σπασει ομως τα ελληνικα, ειχα βολευτει με τα αγγλικα. Δε μπορω να καταλαβω γιατι το αλλαξαν αυτο χωρις να με ενημερωσουν. Κατα τα αλλα παντως αψογο το service της arvato. Σαββατο μεσημερι το αφησα και Δευτερα πρωι μου εστειλαν μηνυμα για να το παρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν τους το ξαναπας δεν βρίσκω λόγο να αρνηθούν να περάσουν την αγγλική έκδοση. Υποθέτω ότι για καλύτερα το έκαναν!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To 560 εχει μια υποδοχη για ακουστικα αλλα ειναι πολυ μικρη

Μπορουμε να βαλουμε κανονικα ακουστικα με καποιο ανταπτορα?

Link to comment
Share on other sites

To 560 εχει μια υποδοχη για ακουστικα αλλα ειναι πολυ μικρη

Μπορουμε να βαλουμε κανονικα ακουστικα με καποιο ανταπτορα?

 

Ναι, πάνε σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών και ζήτα αντάπτορα mini jack στερεο από 3,5" (βύσμα ακουστικών) σε 2,5" (υποδοχή 560). Θηλ στο 3,5 και αρσ στο 2,5 αλλά καλύτερα να έχεις μαζί σου το PDA και ένα ζευγάρι ακουστικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον για καλυτερα το εκαναν. Δεν θα το ξαναπηγαινα αλλα δυστηχως το προβλημα ξαναπαρουσιαστηκε! Οποτε σε λιγακι θα ειναι παλι στο σερβις...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...