Jump to content

Mitac Mio P360 και Mio P560


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατι εκανα στο pda και του εβγαλα τα ελληνικα καποιος να βοηθησει??

Παρεπιτοντως πριν τα βγαλω ηταν τα ΠΑΝΤΑ στα ελληνικα το pda αγορασμενο απο το VNP.

Να σημειωθει οτι πηγα στα regional settings και εβαλα ελληνικα αλλα τιποτα

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επανέφερε τη συσκευή του στην εργοστασιακή του κατάσταση με hard reset.

 

1. Πιέζουμε το Navigation stick προς τα πάνω κι ενώ το κρατάμε βάζουμε το On/OFF switch που είναι στο κάτω μέρος της συσκευής στη θεση OFF.

2. Ενώ συνεχίζουμε να κρατάμε το Navigation Stick επάνω ,δεν αφήνουμε καθόλου, μετά από λίγο επαναφέρουμε το switch ON/OFF στην θέση ON.

3. Η συσκευή θα κάνει επανεκκίνηση στα εργοστασιακά settings.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορούμε να τρέξουμε σε Μιο 360 παιχνίδι σε ανάλυση VGA? Πρέπει να κάνουμε κάποιες ειδικές ρυθμίσεις? Στην συσκευή αυτή τρέχουν καλύτερα παιχνίδια VGA ή QVGA?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιχνίδια και εφαρμογές που προορίζονται αποκλειστικά για VGA οθόνες δεν παίζουν σε αυτή τη συσκευή. Μόνο QVGA λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια και εφαρμογές που προορίζονται αποκλειστικά για VGA οθόνες δεν παίζουν σε αυτή τη συσκευή. Μόνο QVGA λοιπόν.

 

Thanx φίλε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει βάλει κανείς το skype?

 

Εγώ.

 

Πού μπορούμε να βρούμε καινούρια ακίδα, αν η αρχική σπάσει?

 

Αν μπορείς να αγοράσεις από το ebay, να το προτιμήσεις: Στην τιμή που εδώ παίρνεις 1 εκεί θα πάρεις 3 (μαζί με τα ταχυδρομικά). Εγώ είχα πάρει μια Inox που είχε και στυλό μέσα, και ήταν πολύ βολική!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θελω να παρω για εναν φιλο ενα pda και θελω να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αυτη την στιγμη απο το 360/560 στα ιδια χρηματα περιπου, ισως και λιγο παραπανω. Υπαρχει κατι με 128 ραμ?

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει? Μπορεις και μιλάς? Γιατι εμένα μόλις πάω να κάνω κλήση, το skype κλείνει!

 

Όχι, λειτουργεί κανονικά.

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις την τελευταία κανονική έκδοση του Skype (2.5) και όχι την 3.0 beta που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο. Αν την έχεις ήδη εγκατεστημένη, δοκίμασε απεγκατάσταση, soft reset και νέα εγκατάσταση. Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Θελω να παρω για εναν φιλο ενα pda και θελω να σας ρωτησω αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο αυτη την στιγμη απο το 360/560 στα ιδια χρηματα περιπου, ισως και λιγο παραπανω. Υπαρχει κατι με 128 ραμ?

To μόνο pda με 128ραμ είναι το hp 214,αλλά θα χρειαστείς και bt gps.Περίπου 50€ ακόμη κόστος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο P560 μπορούμε να βάλουμε καινούρια windows?

 

Γενικά τα PDA της Mio είναι δύσκολα στο φλασάρισμα και την αναβάθμιση. Προφανώς αναφέρεσαι στα 6.5 αλλά είναι νωρίς ακόμα.

 

Επίσημη έκδοση ROM από την Mio κατά 99% δεν θα κυκλοφορήσει (δεν μας συνηθίζει σε αναβαθμίσεις), οπότε απλά έχε το νου σου αν μπορέσει κάνενας "μάγειρας" και ετοιμάσει κάτι σύντομα. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: Στο πρόγραμμα για να βλέπουμε τα e-mail μας, δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούριο λογαριασμό. Πατάω εκεί που πρέπει, αλλά δεν κάνει τίποτα. Μήπως έχει σβηστεί κάποιο αρχείο; Χρειάζομαι τα e-mail μου και δε θέλω να κάνω hard reset, γιατί έχω αρκετά μέσα.
Link to comment
Share on other sites

To μόνο pda με 128ραμ είναι το hp 214,αλλά θα χρειαστείς και bt gps.Περίπου 50€ ακόμη κόστος.

 

Eυχαριστω φιλε, δεν ειχα δει το μηνυμα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
paidia antimetwpizw ena problima me ti sindesi tou p560 sti sindesi internet mesw usb. To problima emfanistike otan enw palaiotera empaina mesw modem to opoio empaine sto internet mesw usb enw twra me to kainourgio pou agorasa mesw ethernet.Euxaristw poli gia tis opoies boithies sas
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν το συνδέεις μέσω wifi? με το usb ή θα συνδεθεί με τη μία, ή θα σου βγάλει την πίστη....και εσένα μάλλον σου έπεσε η 2η περίπτωση :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia antimetwpizw ena problima me ti sindesi tou p560 sti sindesi internet mesw usb. To problima emfanistike otan enw palaiotera empaina mesw modem to opoio empaine sto internet mesw usb enw twra me to kainourgio pou agorasa mesw ethernet.Euxaristw poli gia tis opoies boithies sas

 

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση, γιατί όταν κλείνω το ΜΙΟ από το πάνω κουμπάκι συνεχίζει να ξοδεύει μπαταρία; Και σε σας έτσι κάνει ;

ναι, η συσκευή μπαίνει σε stand by mode. Για να κάνεις οικονομία στην μπαταρία, πρέπει να κλείσεις το Active sync για να μην ξεκινά αυτόματα συγχρονισμό και να προσέξεις ενα δυο πραγματάκια ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από τότε που έστειλα για επισκευή το Ρ360 δυσκολεύομαι να μπω στο ίντερνετ.

Συγκεκριμένα το συνδέω με υπολογιστή με USB. Συνέχεια μου βγάζει να ρυθμίσω τη σύνδεση αλλά δεν μου λέει τι να κάνω για να συνδεθώ (ζητά σύνδεση modem ή VPN ή διακομιστή και όχι usb).

Με το activesync συνδέομαι με τον υπολογιστή.

Με ενδιαφέρει το αρχείο ephemeris.

Σημειωτέο πριν την "αναβάθμιση" συνδεόμουν κανονικά. Το έστειλα για τη ρύθμισή του, ώστε να μην αδειάζει την μπαταρία, κάτι έγινε στην αρχή όταν το πήρα πίσω και μετά αυξήθηκαν απλώς τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν έχω βρει κάποια rom για να την αλλάξω, και δε νομίζω ότι υπάρχει και λόγος, εκτός μόνο για να βάλεις κάποια με wm6.5 ....αλλά αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...