Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα μπαίνεις φαντάρος μην πάρεις τίποτα τέτοιο γιατί θα στο ψειρίσουν...

Πάρε ένα φτηνοκινητό με ραδιοφωνάκι και μεγάλη αυτονομία, ίσως και μια 2η μπαταρία γιατί οι μπρίζες πολλές φορές σπανίζουν...

 

Eχεις δικιο σ'αυτο αλλα στην μοναδα που θα παω μετα -λογικα- θα παρω το κανονικο μου. Μονο στο κεντρο δεν θα το παρω στο οποιο αντε να μεινω ενα μηνα.

 

Τελοσπαντω μαλλον θα περιμενω ακομα να κατεβει το N82 η να βγει καποιο επομενο "k"

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά. Μεταχειρισμένο αλλα... δεν πειράζει!

Αντε καλοτάξιδο ... :p

Ερώτηση 1 : Έκδοση λογισμικού : 1200-4400 R1CA029 070922. Θέλω αναβάθμιση;

 

Ερώτηση 2: Άν κρατήσεις πατημένο το καγκελάκι, ενεργοποιείται η "σιωπηλή λειτουργία". Πώς θα γίνει αυτή να μην έχει δόνηση;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

1. Έχεις την αρχική έκδοση fw. Αλλά αν δεν έχεις προβλήματα δεν είναι ανάγκη να κάνεις αναβάθμιση.

2. Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις την δόνηση από το μενού. Διαφορετικά δεν γίνεται απ΄όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίος και υπάρχει.. Ορίστε :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Το κινητό το έχω απο τη πρωτοχρονιά! Παλαιότερο κινητό K800i. Και εγώ έχω παρατηρήσει προβλήματα σε χαμηλό φωτισμό σχετικά με τη λήψη φωτογραφίας,δηλαδή θολή εώς σκοτεινή φωτογραφία και κάτι μικροκολλήματα! Ας ελπίσουμε να δοθεί αναβάθμιση σύντομα!

 

Μία ερώτηση, ξέρει κανείς σας που μπορούμε να βρούμε τις εφαρμογές που είχε το παλαιότερο κινητό της σειράς π.χ. κ800 face wrap και κάτι άλλες??

 

Υ.Γ. Δε ξέρω αν το έχει ξαναποστάρει κανείς απο εσάς και έχει δοθεί απάντηση,αλλά 120 σελίδες με posts είναι αρκετές για ψάξιμο!

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Άμα μπαίνεις φαντάρος μην πάρεις τίποτα τέτοιο γιατί θα στο ψειρίσουν...

Πάρε ένα φτηνοκινητό με ραδιοφωνάκι και μεγάλη αυτονομία, ίσως και μια 2η μπαταρία γιατί οι μπρίζες πολλές φορές σπανίζουν...

 

Μπαίνω και γώ, β' εσώ όμως και έχω παρόμοιο προβληματισμό. Ο αδερφός μου είναι ήδη και το πρόβλημα φόρτησης-ψίρισης είναι πολύ πραγματικό ειδικά στο κέντρο. Στην αρχή πήρε το ποιο φτηνό και απλό Νόκια και μόλις πήγε μονάδα μετά από 2 μήνες πήρε το samsung d900 π είχε αφήσει σπίτι. Συμβουλή-κόλπο, ότι και να πάρεις, ότι και να κάνεις, το πρόβλημα είναι κυρίως η κάμερα στο στρατό οπότε καλύπτεις την κάμερα να μην φαίνεται ( π.χ. με μαύρη μονοτική ταινία ). Αυτό έκανε ο αδερφός μου και άμα σε ποιάσουν τουλάχιστον δεν τρώς την καμπάνα για την κάμερα. Τέλος εγώ θα το πάρω αλλά μπαίνω μάι :) Αφού λοιπόν μπαίνεις α΄εσώ, κράτα ότι έχεις και μόλις πας μονάδα, και το Κ850 θα χει πέσει και το Ν82. Για καινούριο Κ θα αργήσει μέχρι να βγεί. Ακόμα ούτε καλά καλά φήμες δεν υπάρχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Αφού λοιπόν μπαίνεις α΄εσώ, κράτα ότι έχεις και μόλις πας μονάδα, και το Κ850 θα χει πέσει και το Ν82. Για καινούριο Κ θα αργήσει μέχρι να βγεί. Ακόμα ούτε καλά καλά φήμες δεν υπάρχουν.

 

Αντε σας περιμενουμε ψαρακλες:lol::p

 

Αυτο θα κανω τελικα. Αν εχει πεσει το N82 το τσιμπαω σε κανα 2-3μηνο αλλιως παιρνω το k850

Link to comment
Share on other sites

Αντε σας περιμενουμε ψαρακλες:lol::p

 

Αυτο θα κανω τελικα. Αν εχει πεσει το N82 το τσιμπαω σε κανα 2-3μηνο αλλιως παιρνω το k850

 

Μπα φίλε, μεγάλο πεύκο παρουσιάζομαι, δε νομίζω να βρεθούμε :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Αντε σας περιμενουμε ψαρακλες:lol::p

 

Αυτο θα κανω τελικα. Αν εχει πεσει το N82 το τσιμπαω σε κανα 2-3μηνο αλλιως παιρνω το k850

 

Δυσκολα θα πεσει η τιμη του Ν82 τουλαχιστον μεσα στο επομενο διαστημα(4-5 μηνεσ).Θα σου συνιστουσα να παρεισ το Κ810 που ειναι πολυ καλο και εχει καλυτερη καμερα απο το Κ850

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα πεσει η τιμη του Ν82 τουλαχιστον μεσα στο επομενο διαστημα(4-5 μηνεσ).Θα σου συνιστουσα να παρεισ το Κ810 που ειναι πολυ καλο και εχει καλυτερη καμερα απο το Κ850

 

Mα αυτη την στιγμη εχω το k800i:)

 

Θα μου πεις μια χαρα ειναι κρατα το...αλλα με εχει πιασει το μικροβιο αλλαγης κινητου και τα N82-k850 ειναι τα μονα που μου αρεσουν παρα πολυ και με καλυπτουν διοτι δινω ιδιαιτερη εμφαση στην cam. Δεν μπορω να κουβαλω δυο συσκευες και δεν ειμαι ιδιαιτερα απαιτητικος στην φωτογραφια.

 

ΥΓ. Καλυτερη cam απο αποψη δυνατοτητων σιγουρα δεν εχει απλα απ'οτι καταλαβα το sw του k850i ειναι λιγο προβληματικο...

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα πεσει η τιμη του Ν82 τουλαχιστον μεσα στο επομενο διαστημα(4-5 μηνεσ).Θα σου συνιστουσα να παρεισ το Κ810 που ειναι πολυ καλο και εχει καλυτερη καμερα απο το Κ850

 

Καλύτερες απο το Κ850???? Από που και ως που???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

to k810i dn exei kaluterh camera apo to k850i!!deuteron to k850i bgike prosfora sto germano 369 eurw!:shifty:

w800i,w960i,t290i,t65,r380s,t18s,t29s,GA628,A1628s kai otan bgei kai to xperia

 

H nokia kanei to megalo vhma sthn agora!agoraste kinhta N series k 8a exete k hlektrokinhto jet ski:lol:!

Link to comment
Share on other sites

Είναι αστείο αυτό με τα κλειδώματα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197317

Σε παραπέμπουν οι moderators τάχα για διευκόλυνσή σου εδώ ώστε να βρείς software και γενικά εφαρμογές και αντί να βρείς αυτό που θές, μπαίνεις εδώ και συναντάς, αγόρασα το κινητό, πότε έρχεται το κινητό, είναι ακριβο το κινητό, ωραίο το πρασινούλι στο κινητό, τι κάρτα πέρνει το κινητό, τι φωτογραφίες βγάζει, είναι καλύτερο η χειρότερο απο τα ΝΟΚΙΑ, και ένα σωρό άλλα άσχετα, σε 10άδες σελίδες!!!!

Λογικότατη η ενέργειά τους, ε;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ο mod στο θέμα που λες δε λέει πουθενά ότι θα το βρεις σίγουρα εδώ. Λέει "Είναι καλύτερα να κάνεις την ερώτησή σου στο επισημασμένο θέμα, Sony Ericsson K850i". Απλά αυτό είναι το επισημασμένο θέμα, οπότε ό,τι χρειάζεται κάποιος για το Κ850 το ρωτάει εδώ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia kai ego exo to k850i

alla exo problima me ta mms, exo whats up kai den mporo na stilo oute na labo mms.

Stin cosmote mou lene pos to kinito einai ainourio akoma kai den exoun tis ri8misis ti allo 8a akousoume ,

mipos mpori kapios na boh8isi

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο ERICSSON K850i και τελευταια μου δημιουργει πολλα προβληματα.

1. πολλες φορες κολλαει και δεν ανοιγει το καλυμα της φωτογραφικης μηχανης. Χρειαζεται επανακινηση για να λειτουργησει.

2. ενω ειναι Vodafone live η λειτουργια συνδεσης με το Vodafone live απο την οθονη αφης δεν λειτουργει.

3. χαθηκε η λειτουργια "οι εφαρμογες μου" . μου απαντα πως "η ενεργεια απετυχε".

4. πολλες λειτουργιες της φωτογραφικης μηχανης ( οπως κοντινη λήψη - ρυθμιση iso - σημειακη φωτομετριση κ.α.) δεν ειναι ενεργοποιημενες.

 

μηπως ξερει κανεις τι φταιει;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος που θα βρω (free) software για κ850ι?
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος που θα βρω (free) software για κ850ι?

 

http://www.sony-ericsson.ru/forums2/index.php?showtopic=27581

 

Den ksero an einai metefrasmenes H yparxei epilogh glossas.Dokimase pandos... kai pes kai emas,an exeis thn kalosini.

Den exw valei pote kamia Java application :)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος που θα βρω (free) software για κ850ι?

 

Δες στο ipmart-forum.com ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προσέξει κάτι ενοχλιτικό με το κινητό μου.

Οταν πιέζω το καπάκι της μπαταρίας, στο σημείο που έχω κυκλώσει κουνιέται και τρίζει.

Υπάρχει καμιά λύση γι αυτό η έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

http://i176.photobucket.com/albums/w182/lefteris112/se_k850_vs_n95.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το μόνο σημείο του κινητού που τρίζει το καπάκι του. Τρίζει αρκετά όταν πιέζεται η μαύρη αντιολισθιτική λωρίδα όταν κυρίως πατάω τα πλήκτρα για να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω SMS με το ένα χέρι. Μαζί με τα πλήκτρα είναι τα 2 χειρότερα σημεία του κινητού...
I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...