Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα, δε θα καταφέρεις κάτι. Αφού όλα τρίζουν εκεί, μάλλον δεν φτιάχνεται.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια!!!το Κ850 εχει αισθητηρα κινησης οπως το Ν95??και αν εχει,μηπως εχει βγει καμμια εφαρμογη(οπως βηματομετρητης στο w580) που να εκμεταλλευεται τον αισθητηρα κινησης???
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ FOR EVER!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ο mod στο θέμα που λες δε λέει πουθενά ότι θα το βρεις σίγουρα εδώ. Λέει "Είναι καλύτερα να κάνεις την ερώτησή σου στο επισημασμένο θέμα, Sony Ericsson K850i". Απλά αυτό είναι το επισημασμένο θέμα, οπότε ό,τι χρειάζεται κάποιος για το Κ850 το ρωτάει εδώ.
Διαφωνώ φίλε μου με την άποψή σου σε απόλυτο βαθμό. Δεν δυναμαι να αναγνώσω 120 και πλέον σελίδες(αργότερα μπορεί να φτάσουν και τις 200) για να ανιχνεύσω και να βρώ εφαρμογές για το κινητό. Με μεγάλο κόπο ψάχνωντας στις πρώτες σελίδες αφού πρώτα έπρεπε να προσπεράσω τις σελίδες τύπου, ήρθε, δεν ήρθε, πόσο θα κάνει, ποιές φώτος είναι αληθινές, που θα το βρουμε και τόσα άλλα, το μόνο που μπόρεσα να βρώ είναι μια εφαρμογή απλή με το εορτολόγιο!!! Σίγουρα υπάρχουν και πολλές άλλες αφαρμογές κλπ σε αυτό το επισημασμένο θέμα. Μέσα όμως σε αυτό το χάος - πλήθος σελίδων που κάποιος θα πρέπει να έχει τεράστια υπομονή και χρόνο ώστε να καταφέρει να αποκτήσει χρήσιμα εργαλεία για το κινητό του.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να το βρω την εβδομάδα που είχε η WIND προσφορά στο 50%, στα 210 ευρώ... Στα 360 δεν το παίρνω. Ίσως στην επόμενη προσφορά 50% το πάρω...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε θα καταφέρεις κάτι. Αφού όλα τρίζουν εκεί, μάλλον δεν φτιάχνεται.

 

Στην τελική να πάρω ένα καπάκι και να το αλλάξω μόνος μου, δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβό.

Λογικά κρατιέται με τις δυο βίδες που κρατούν την πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

paidia to led pou exei otan travas video litourgei kai san fakos opos sta alla montela tis SE?

 

Ναι λειτουργεί και σαν φακός.

 

 

 

 

Μάλλον σήμερα το απόγευμα θα μου το έχουν φέρει και το δικό μου :happy:.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια!!!το Κ850 εχει αισθητηρα κινησης οπως το Ν95??και αν εχει,μηπως εχει βγει καμμια εφαρμογη(οπως βηματομετρητης στο w580) που να εκμεταλλευεται τον αισθητηρα κινησης???

 

ξερει κανεις?????????????????????:(:(:(:(:(:(

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ FOR EVER!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ΣΙΓΟΥΡΑ αναγνωρίζει microSD 2GB :worry::worry::worry:?????

 

Ρωτάω γιατί ενώ την έχω βάλει στο τηλ. όταν ανοίγω την κάμερα μου λέει...

 

«Κάρτα μνήμης μη διαθέσιμη. Τα δεδομένα θα αποθηκευτούν στο τηλ. »

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο manual και βάλε σωστά την κάρτα. Μάλλον την έχεις βάλει ανάποδα. Δεν μπαίνει όπως η Μ2 αλλά με τις επαφές από την άλλη πλευρά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ geofil, αυτό ήταν :).

 

(Δεν γνώριζα ότι μπορεί να μπει και ανάποδα η κάρτα μνήμης :blink:)

Link to comment
Share on other sites

@k73917391: Όχι είναι η νεότερη (προς το παρών τουλάχιστον) :)
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai kalo mina se olous :).exw to k850i kai eimai efxaristimenos einai kalos kinito alla exw mia erwtisei na kanw.exw faei olla ta site gia na vrw merika programatakia na tou valw alla den exw vrei an mporei kapoios na me voithisei ligo???
Link to comment
Share on other sites

Οσοι ψηνεστε για το Κ850 σε μαυρο-πρασινο πλεον υπαρχει λυση:Σε καποια Service Centers υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης της προσοψης σε Luminous Green.To σετ αποτελειται απο την προσοψη (ενιαια με το μισο πλαινο μερος),την πλατη (ενιαια με το αλλο μισο πλαινο μερος :p ),το καπακι της μπαταριας,το πληκτρολογιο,το καπακι της μπαταριας,το πληκτρο on-off και τα πληκτρα αυξομοιωσης της εντασης,ενω τα 2 πληκτρα της φωτογραφικης δεν αλλαζουν (ειναι τα ιδια με την Velvet Blue version).To συνολικο κοστος ειναι 53,5 Ε.Και επειδη το γουσταρω πολυ το Κ850 και εχω και ορεξη να γραψω,ακολουθει ενα μινι review της.... προσοψης (για να απαλυνω και λιγο την αναμονη για το νεο fw)

 

To μονο που με χαλουσε μεχρι στιγμης στο Κ850 ηταν το χρωμα του και η ποιοτητα κατασκευης.Αυτη η τριχρωμια μαυρο-ασημι-μπλε παντα που καθοταν στο λαιμο για καποιο λογο (δε μου κολλουσε στο ματι,και εκανε και το κινητο να δειχνει πιο χοντρο).Η ποιοτητα κατασκευης παλι (τουλαχιστον του δικου μου,07w40,μιας και εχω πιασει και πιο νεα,πιο στιβαρα)ηταν οτι να ναι,δηλαδη το πισω καπακι ετριζε παντου,τα πλαινα της οθονης το ιδιο,σε σημειο το τριξιμο να μεταφερεται μεσω του ακουστικου στον συνομιλητη μου.Γενικα σου εδινε την εντυπωση πως το κινητο περιβαλλεται απο ενα χαλαρο,κακης ποιοτητας πλαστικο,ετοιμο να σπασει.Η νεα προσοψη για καποιο λογο καθησε αψογα πανω στο κινητο και του εδωσε μια τελειως διαφορετικη αισθηση στην αφη.Αργοτερα (αφου το ανοιξα δλδ)διαπιστωσα μικρες διαφορες στο εσωτερικο της προσοψης (κατι σαν μικρες εξτρα πατουρες)που τη βοηθανε να εφαπτεται απολυτα στο κυριως σωμα του κινητου και να μην τριζει.Το δε πλαινο μερος του κινητου ειναι πλεον mat και οχι gloss οπως το ασημι,κατι που το βοηθαει στο να μην γλυστρα απο το χερι ενω το κρατας.

 

Απο αποψης εμφανισης τωρα...Προσωπικα δεν εχω γνωρισει κανεναν που να του αρεσει περισσοτερο η μπλε εκδοση απο την πρασινη.Το τηλεφωνο φαινεται ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ομορφο πλεον και η αντιθεση της πολυ γυαλιστερης πρασινης αποχρωσης σε directional button και πλαινο μερος σε σχεση με το ολομαυρο σωμα ειναι εντιπωσιακη.Πιστευω οτι το Κ850 σχεδιαστηκε για να κυκλοφορησει σε αυτο το χρωμα και υστερα προστεθηκε και το αλλο.Τωρα γιατι στην Ελλαδα δε το φερνουν σε πρασινο,ενας θεος ξερει...

 

ΥΓ Μεγαλη προσοχη στις οθονες των Κ850 σας.Απο οσο πληροφορηθηκα και διαπιστωσα αργοτερα(λιγο αργα ειναι η αληθεια αλλα καλλιο αργα παρα ποτε)το τζαμακι της οθονης δεν αλλαζει με την προσοψη γιατι πολυ απλα ειναι ΕΝΑ με την οθονη.Δηλαδη δεν ειναι οπως στα αλλα κινητα που μαζι με την προσοψη εβγαινε και το προστατευτικο της οθονης.Θελει προσοχη γιατι αμα κατσει καμια χοντρη γρατζουνια δεν μπορεις να πεις "ελα μωρε,αλλαζω μια προσοψη με 25ε και ΟΚ,θες οθονη που λογικα θα παει καμια 100αρα.

Link to comment
Share on other sites

Ψηνόμαι να αλλάξω χρώμα αλλά με φοβίζει μήπως δε κάνουν καλή δουλειά.σίγουρα πάει μόνο 53;σε ποιο ΣEPBIΣ σέντερ να το παω;πειραιά μένω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai kalo mina se olous :).exw to k850i kai eimai efxaristimenos einai kalos kinito alla exw mia erwtisei na kanw.exw faei olla ta site gia na vrw merika programatakia na tou valw alla den exw vrei an mporei kapoios na me voithisei ligo???

 

Δες εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες ενδεχεται να διαφερουν αναλογα με το καταστημα,καθως παιζει να χρεωνουν διαφορετικα την εργασια.Για το αν κανουν ζημια τωρα τι να σου πω,τεχνικοι ειναι,υποτιθεται ξερουν τι κανουν :blink:

Παντως το ανοιγμα της συσκευης ειναι αρκετα μυστηριο,γιατι η ολη κατασκευη ειναι κουμπωτη (με εξαιρεσh 2 βιδες) και θελει προσοχη οταν την ανοιγεις για να μη σπασεις τιποτα.

Για τον Πειραια δεν ξερω να σου πω,εγω ειμαι Θεσσαλονικη και την αλλαγη την εκανα στο καταστημα της Δωδεκανησου,στο οποιο που φερθηκαν αψογα,επαγγελματικα και κυριως γρηγορα.Κανονικα η πολιτικη τους ειναι 1 εργασιμης ημερας,αλλα επειδη τους ειπα οτι δεν μπορω να μεινω χωρις κινητο,μου ειπαν να παω νωρις το πρωι και να το παραλαβω το μεσημερι,οπως και εγινε!

Link to comment
Share on other sites

Οποίος μπορεί να μαθει που στην αθήνα κάνουν αλλαγή πρόσοψης με την καινούργια κ πόσο γιατί στην ομνιτεκ Δε κάνουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποίος μπορεί να μαθει που στην αθήνα κάνουν αλλαγή πρόσοψης με την καινούργια κ πόσο γιατί στην ομνιτεκ Δε κάνουν.

Πέρνα μια από ενιάβολτο...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις :

1.το k850 από wind, έχει wind μενού? Και αν ναι είναι "σπαστικό" σαν αυτό της voda? Τι διαφορετικό έχει από το καθ'εαυτού Κ850?

2.Ποιό hands free έχει στο κουτί του? Είναι "σπαστό"? Παίρνει δλδ ότι ακουστικά θέλεις από την μέση και μετά ή είναι "φίξ"? Αν ξέρει και κάποιος ακριβώς τον τύπο θα βοηθούσε πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Τι κανω λαθος και οι φωτογραφιες οι βραδυνες βγαινουν καλυτερες στο Κ810 απο οτι στο Κ850?Και τα 2 κινητα εχουν τις default ρυθμισεις.(Αυτοματο) :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...