Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την πολυποθητη αναβαθμιση κανενα νεο εχουμε ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μπααα...Τίποτα ακόμη,ούτε εδώ ούτε σε άλλες χώρες..Το μόνο που έχει πει ένα αξιόπιστο άτομο στο esato είναι ότι η έκδοση θα έχει μάλλον την ονομασία R3AA030 ή κάτι παραπλήσιο...Αυτό βέβαια το μεταδίδω με κάθε επιφύλαξη,αλλά το εν λόγω άτομο δίνει πραγματικές πληροφορίες,οπότε..
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε γιατι κοκορευονται στο ν82 !!!

αν και για μενα το κ850 τραβα πολυ καλες φωτογραφιες (στο iso 100) παντα !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε γιατι κοκορευονται στο ν82 !!!

αν και για μενα το κ850 τραβα πολυ καλες φωτογραφιες (στο iso 100) παντα !!!

 

Ειχα αγορασει το Κ850 δευτερο χερι στα 350ε το προηγουμενο μηνα.Η αληθεια ειναι πως δεν ειχα μεινη κ πολυ ευχασιστημενος κ το εδωσα.Μετα απο περιπλανησεις(Πηρα κ τα Samsung G800 k 600 με αυτη τη σειρα)αγορασα απο Πλαισιο το Ν82.Λοιπον λογο κατοχης κ των 4 αυτων κορυφαιων φωτοκινητων,συν του Ν95 του απλου απ το καλοκαιρι,μπορω να κανω αμεση συγκριση κ να σας πω με βεβαιωτητα πρωτον οτι..κανενα κινητο σημερα αλλα πιστευω ουτε στο αμεσο μελλον δε μπορει να αντικατατηση μια καλη φωτογραφικη μηχανη αν εχουμε απαιτησεις,αλλα υπο προυποθεσεις καλου φωτισμου ολα οκ,ειδικα αν θελεις να εχεις παντα μαζι σου κ δυνατοτητα αρκετα καλης φωτογραφιας χωρις να κουβαλας 2 συσκευες.Για μερα κ τα 5 που πρανεφερα no problem.Τη νυχτα βγαζουμε εξω τα 2 Samsung και ο Ν95,και μενει το Κ850(τουλαχιστον οταν συγχρονιζει καλα το φλας) με το Ν82.Μη θεοποιητε το Νοκια,η αληθεια ειναι οτι απ το 1ο Κ850 που ειχα εβγαζε αρκετα καλυτερες φωτο,αλλα απ το νεο(ξεσασα να πω οτι το ξαναπηρα προχθες απ τη ΤΙΜ δεν ειναι καλυτερο.Εγω παντα ηθελα 1 φωτοκινητο στη τσεπη,ε κατεληξα στο Κ850.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ψάξεις σε άλλο site. Στο myphone υπάρχει πολύ υλικό. Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=154762&page=28

Kατέβασα παιχνίδια από το λινκ ρε παιδια,αλλα λεει οτι δεν ειναι συμβατα με το τηλεφωνακι μου....:(:(

Link to comment
Share on other sites

@manan69t,αν πας μια βόλτα στους Διαξιφισμούς,στο θέμα σχετικά με ποιο κινητό τραβάει καλύτερες φωτό,θα διαβάσεις ένα σωρό επιχειρήματα που έχω δώσει,στα οποία αναφέρω ότι η ισχύς του φλας του Ν82 είναι στην πράξη ίδια με αυτην του Κ850,μόνο που η ΝΟKIA ρυθμίζει το ISO σε υψηλότερη τιμή ώστε να φαίνονται φωτεινότερες οι φωτό..Αυτό συνεπάγεται αύξηση χρωματικών κουκκίδων και καμένα χρώματα συνήθως!Δεν είπα βέβαια ότι το Ν82 δεν έχει καλή απόδοση,αλλά μάλλον κανείς δε λέει να το καταλάβει εκεί..Ούτε είπα ότι το Κ850 δεν έχει θόρυβο..Αν και με το ISO στο 100 δεν έχει σχεδόν καθόλου..Το μόνο προβληματικό πάνω του είναι σαφώς το λογισμικό που φοράει τώρα..Και ακόμη πιο ενοχλητικό είναι το γεγονός ότι η εταιρία κοιμάται 3,5 μήνες τώρα...
Link to comment
Share on other sites

@manan69t,αν πας μια βόλτα στους Διαξιφισμούς,στο θέμα σχετικά με ποιο κινητό τραβάει καλύτερες φωτό,θα διαβάσεις ένα σωρό επιχειρήματα που έχω δώσει,στα οποία αναφέρω ότι η ισχύς του φλας του Ν82 είναι στην πράξη ίδια με αυτην του Κ850,μόνο που η ΝΟKIA ρυθμίζει το ISO σε υψηλότερη τιμή ώστε να φαίνονται φωτεινότερες οι φωτό..Αυτό συνεπάγεται αύξηση χρωματικών κουκκίδων και καμένα χρώματα συνήθως!Δεν είπα βέβαια ότι το Ν82 δεν έχει καλή απόδοση,αλλά μάλλον κανείς δε λέει να το καταλάβει εκεί..Ούτε είπα ότι το Κ850 δεν έχει θόρυβο..Αν και με το ISO στο 100 δεν έχει σχεδόν καθόλου..Το μόνο προβληματικό πάνω του είναι σαφώς το λογισμικό που φοράει τώρα..Και ακόμη πιο ενοχλητικό είναι το γεγονός ότι η εταιρία κοιμάται 3,5 μήνες τώρα...

 

 

Εγω φιλε μου λεω απλα τη γνωμη μου,καταλαβαινω το χειροτερο ειναι μερικοι να ειναι κολημενοι σε κατι που αγορασαν κ πληρωσαν ακριβα!Σε αυτους οσο και να προσπαθησεις να τους πεις 2 απλα πραγματα το λιγοτερο ειναι να σε αγνοησουν η να σε αντιπαθησουν,και να συνεχισουν να ζουν στην ονειρικη τελειοτητα τους!Δεν ειμαι ουτε ειμουν κολημενος με καποια εταιρια,προσπαθω να βρω 1 κινητο να μου προσφερει αυτο που ζηταω,και δυστηχως με το Ν82 δε το βρηκα.Εν συντομια οσο και να γραφουν οτι ειναι ταχυτατο και γρηγορο κ δε ξερω τι,το τηλεφωνο λογο συμπιαν παραμενει αργο σε συγκριση με το Κ850 π.χ. η καμερα του σε δυσκολες συνθηκες με προβληματισε αρκετα,το βιντεο του μισες φορες ηταν ικανοποιητικο σε τηλεοραση και μερικες σκουρο και θολο.Το τηλεφωνο δεν εχει τη πρακτικοτητα του Κ850 στη καμερα γενικα σε snap shoot πιστευω το Κ850 υπερτερη.Χωρια που η ¨οθοναρα΅ του μου εχει σπασει τα νευρα λογο της μειωμενης φωτεινοτητας που την αναγκαζει ο αυτοματος αισθητηρας της,και κυριος τη βλακεια ολων των συμπιαν να μη μπορεις να βαλεις 1 wallpaper fullscreen,αλλα να σου βγαζει 2 ενοχλειτικες μπαρες μη αφηνοντας σε να χαρεις μια φωτογραφια του της φιλη σου,η του παιδιου σου τελος τελος!Α,και οσο για το GPS ευχαριστο δε θα παρω,να οδηγαω και να βγαζω τα ματια μου προσπαθωντας να δω τι δειχνει η οθονη σε αυτο το μεγεθος(και με αυτους τους μαπα χαρτες)!Εχει και τα καλα του βεβαια το συμπιαν αλλα σε αυτα με υπερκαληπτη το..Touch Cruise που εχω!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τα ξεφτέρια της εταιρίας να αυξήσουν λίγο το bitrate του βίντεο,ώστε να σπάει λιγότερο σε γρήγορη κίνηση..Είχε γίνει παλιότερα αύξηση στο ρυθμό ροής του Κ750 και απέδωσε σε σχέση με την αρχική απόδοση του κινητού..Βασικα,ό,τι αλλαγές ή βελτιώσεις ήταν να γίνουν έγιναν!Το λογισμικό μέσα σ'αυτές τις μέρες θα είναι διαθέσιμο,οπότε μόνο να ελπίζουμε μπορούμε..
Link to comment
Share on other sites

Ε άντε να δούμε. Λογικά θα είναι σαν να πήραμε καινούριο κινητό! (ελπίζω)

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω επιμενω οτι το κ850 στο iso 100 ωρες ωρες τραβα ΤΕΛΕΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ , αλλα σε γενικες γραμμες με το iso στο 100 παντα μερα και νυχτα οι φωτογραφιες του ειναι πολυ καλες , συγνωμη αλλα δεν εμπιστευομαι πλεον τα Νοκια και ειδικα τα sybian τα οποια μονο smart phone δεν ειναι .

Αν θελετε πραγματικα smartphone και navigation με gps τα ppc ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ....

Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα ενα ppc με την καμερα του Κ850 ...... (που θα παει μετα απο 5 χρονια μπορει ..........)

Πιστευω οτι με την επερχομενη αναβαθμιση η sony θα κανει θαυματα με το κ850 ...... με το κ800 το ιδιο εκανε ......

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Οι προφανείς αλλαγές θα είναι οι εξής:απομνημόνευση των ρυθμίσεων του equaliser,υποστήριξη Real Player 9 και 10(εκτός του Real Player 8 που υποστηρίζεται τώρα),αφαίρεση όλων των εφέ του media player,υποστήριξη κάποιων επιπλέων κλειδωμάτων DRM της Microsoft(για όσους τα χρησιμοποιούν),αύξηση της ταχύτητας του μενού,διόρθωση όλων των ασυμβατοτήτων με τις συσκευές Bluetooth και κάποιες ακόμη...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αφαίρεση όλων των εφέ του player τι εννοείς κ για ποιο λόγο να το κάνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κάνουν ώστε να μην επιβαρύνεται ο επεξεργαστής..Λόγω του ότι το Κ850 δεν έχει ξεχωριστό επεξεργαστή για τα γραφικά..Βέβαια,ακόμη δεν είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση..Ίσως να θέλουν να τη βγάλουν ταυτόχρονα για όλες τις χώρες,ώστε να μην υπάρχουν πελάτες που να είναι δυσαρεστημένοι λόγω αργοπορίας στη δική τους γλώσσα!Άντε να δούμε..Τελειώνει ο Γενάρης..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα για ποια εφέ μιλάς;εγώ δε βλέπω κάτι.μόνο το εξώφυλλο του σίντι βλέπω.άντε να βγει να μας ενημερώσεις να την περάσω μέσω SEUS
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφέ θεωρούνται τα πάντα,όπως οι φούσκες που υπάρχουν στην επιφάνεια OK κλπ,κλπ!Αν θα γίνει πλήρης αφαίρεση ή μετατροπή τους αυτό δεν μπορώ να το πω,καθώς δεν το γνωρίζω!Μπορεί βέβαια η SE να εννοεί γενικά όλα τα εφέ που μπορεί να έχει η πλατφόρμα DB3150!Ας μην ξεχνάμε ότι το Κ850 δεν εκμεταλλεύεται πλήρως όλα τα πλεονεκτήματα και τις δυνατότητες της νέας πλατφόρμας..
Link to comment
Share on other sites

kalhspera.tha ithela na kano 2 erotisis gia to k850. 1 stin plagia meria toy kinitoy exei mia grami xromatos mple.ayti anabei??giati sto site tis SE dixnei na anabei.

2 otan pao sto menu gia na dialkso fakelo, i othoni arxizei na xamilonei ton fotismo kai na ton ksana dynamoni. ayto einai fysiologiko??

eyxaristo poly :)

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κάρτα μνήμης 2GB microSD???

 

 

 

 

 

EDIT: Δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει αλλά στην επίσημη σελίδα έχουν προσθέσει και ένα νέο χρώμα το "Quicksilver black"

 

 

http://img403.imageshack.us/img403/5470/01gc6.png

 

http://img403.imageshack.us/img403/1487/k850isilverix4wc4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο εχει τιμη 360 στο γερμανο η 430+ οπως γραφει στο site?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κινητο εχει τιμη 360 στο γερμανο η 430+ οπως γραφει στο site?

 

Στο Γερμανό που ρώτησα, θα το έχει 305 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ρώτησες φίλε μου; Γιατί αυτή η προσφορά έχει λήξει μάλλον....

 

 

 

Πάντως σήμερα που έτυχε να χρησιμοποιήσω το A2DP απογοητεύτηκα, γιατί το κινητό όχι απλά σερνόταν καθώς έπαιζε, αλλά ήταν σε κάποιες στιγμές σαν να έχει κολλήσει!! Το μόνο καλό ότι η αναπαραγωγή της μουσικής δεν είχε διακοπές. Πάλι καλά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κάρτα μνήμης 2GB microSD???

 

 

 

 

Ναι. Δέχεται τόσο M2 όσο και MicroSD (όχι ταυτόχρονα). Με μια των 2GB micro SD μου λειτούργησε κανονικά. Όπως και με την Μ2 που χρησιμοποιώ καθημερινά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

305 καλα ειναι αλλα δε το νομιζω να ισχυει. Ιδαλλως η χαμηλοτερη τιμη θα ειναι πλεον 400+ που με καμια δυναμη δεν τα αξιζει το κινητο.

 

Ελεγα να το επερνα αν ηταν καπως φτηνο αλλα τελικα με βλεπω να παιρνω το κ800ι που δεν εχει και πολλες διαφορες με το κ850 χωρια την αριστη τιμη και το πολυ χαμηλοτερο sar. Εκει στην ericsson θελουν να μας ξεκανουν με τετοιες τραγικες τιμες sar στα νεα μοντελα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δέχεται τόσο M2 όσο και MicroSD (όχι ταυτόχρονα). Με μια των 2GB micro SD μου λειτούργησε κανονικά. Όπως και με την Μ2 που χρησιμοποιώ καθημερινά.

 

Ευχαριστώ :rolleyes:.

 

 

 

305 καλα ειναι αλλα δε το νομιζω να ισχυει.

 

Όχι δεν ισχύει.. Σήμερα που ξαναρώτησα (στων Γερμανό) τους είχαν στείλει με φαχ τις νέες τιμές 360+ ευρώ.

Τα 305 ευρώ ήταν σαν προσφορά η οποία δεν ισχύει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους αν δεις το εχουν 430+,αντε βγαλε ακρη. Και 360 παλι καλα αρκει να το επισημοποιησουν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...