Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα κ στον Γερμανο. Εληξε κ σε αυτους η προσφορα ενω στο site την εχει ακομα.

Ενα εχω να πω...

...S700 κ τα μυαλα στα καγκελα!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι,τα 360 ευρώ λιγότερα είναι από την κανονική τιμή κυκλοφορίας που κυμαίνεται από 411 έως 433..Για πόσο χρονικό διάστημα θα την έχουν στα 360 την τιμή στον Γερμανό;Παρεμπιπτόντως,ακόμη η αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω την δυσαρεστη ειδηση οτι εληξε η προσφορα.τα ιδια ειπαν στον αδερφο μου απο καταστημα WIND στο Παγκρατι.:(:(:(

 

Ο Γερμανος οντως εριξε την τιμη,το θεμα ειναι τι κανει η vodafone!θελω να παρω με αναβαθμιση κινητο και απ'οτι βλεπω εχει ακομη 432 ευρω...η WIND πλεον ποσο το δινει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Paidia distixws mou pan oti eleikse:(:(

Pragmatika 8a agorasa 10 kommatia sta 2160 eyrw;)

Itan kali eukairia!!!Kai sigoura dn 8a pigainan xamena;)

Euelpistw na ksanaginei paromia prosfora gia na to apokteisete oloi osoi to 8elete toso polu:!:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Paidia distixws mou pan oti eleikse:(:(

Pragmatika 8a agorasa 10 kommatia sta 2160 eyrw;)

Itan kali eukairia!!!Kai sigoura dn 8a pigainan xamena;)

Euelpistw na ksanaginei paromia prosfora gia na to apokteisete oloi osoi to 8elete toso polu:!:

 

Θα το πάρω και ας κάνει 500 ευρώπουλα. Με αρέσει τόσο πολύ που και 700 να έκανε θα το έπαιρνα! Αλλά πρώτα θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Πως είναι η φωτογραφίες (καθαρές, σκούρες, θολές);

2) Έχει δυνατό ήχο;

3) Έχει καθαρό ήχο;

4) Το πληκτρολόγιο είναι εύχρηστο;

5) Η οθόνη είναι θαμπή;

6) Το πίσω μέρος γρατσουνίετε εύκολα;

7) Τι προβλήματα έχει;

 

Sorry που σας κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

εντάξει τα 360€ ... έχει μια διαφορά από τα 216€ βέβαια, τελοσπάντων ιστορίες για αγρίους / εμπορικά τρικ , όπως θέλετε το λέτε . Μου φαίνεται όμως πως το μόνο που καταφέρνουν είναι να έχουν δυσαρεστημένους υποψήφιους πελάτες. Τώρα όσοι πήραν 4 - 5 για να τα πουλήσουν μετά 300€/κομμάτι και να επωφεληθούν είναι άλλη υπόθεση...Δείτε τις αγγελίες για να καταλάβετε...
Link to comment
Share on other sites

Scottas προς θεού μην παρεξηγηθείς... Εννοώ άλλες "περιπτώσεις" που θα τα δώσουν με αυξημένες τιμές...
Link to comment
Share on other sites

@user10010, οι φωτογραφίες του είναι καθαρές και καλής ποιότητας και δεν πρόκειται να έχεις το παραμικρό παράπονο!Άσχετα με το αν προσπαθούν ορισμένοι να το υποβαθμίσουν,κάνει πολύ καλή δουλειά και καλύτερα από τα Κ800/Κ810 που αντικαθιστά!Επίσης,ο ήχος στις κλήσεις και απ'το μεγάφωνο και απ'τ'ακουστικό είναι καθαρός και δυνατός.Όταν κουδουνίζει έχει ωραίο,βαθύ και μπάσο ήχο,που δυστυχώς καλύπτεται λόγω του ότι η οπή του μεγαφώνου φράσεται απ'την επιφάνεια που το ακουμπάς!Η λεία του επιφάνεια γενικά δεν γρατσουνίζεται εύκολα-έως καθόλου!Το πληκτρολόγιο που είναι ο φόβος και ο τρόμος πολλών λόγω της περίεργης διάταξης του είναι τελικά απείρως καλύτερο από του Κ800/Κ810!!Σε καμιά εβδομάδα θα το έχεις συνηθίσει και θα πληκτρολογείς με ταχύτητα αστραπή!Τα πλήκτρα μεν έχουν μικρή επιφάνεια,πατιούνται δε εύκολα και έχουν σωστές αποστάσεις μεταξύ τους!Η οθόνη δεν είναι θαμπή,απλά έχει πιο ζεστα χρώματα,πιο κιτρινωπές αποχρώσεις σε αντίθεση με αυτην του Κ800 που είχε πιο μπλεδίζουσα χροιά!Πιστεύω καλύτερη απ'του Κ800 είναι,καθώς έχει πολύ καλή αντίθεση-παραπάνω λέω ότι το μαύρο της είναι πραγματικό μαύρο,όχι μαβί...Ελπίζω να βοήθησα!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο,αλλά όσον αφορά την έλλειψη ρολογιού στην οθόνη ύπνου,έχω να κάνω την παρατήρηση ότι δεν πρόκειται για έλλειψη του Κ850 μόνο,καθώς τα τελευταία μοντέλα της εταιρίας,δεν το έχουν,όπως Κ770,W660 κλπ..Περίεργο..Τι την έκανε την εταιρία να οδηγηθεί σε τέτοια απόφαση;;Πραγματικά,είναι λίγο τρελό να κάνεις κάτι τέτοιο,απ'τη στιγμή που αυτό δεν εξασφαλίζει αύξηση της αυτονομίας...

 

Εγώ πάντως όταν πατάω τα πλήκτρα της έντασης, εμφανίζεται κανονικά το ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ρολόι εμφανίζεται όταν πατάς κάποιο από τα πλαϊνα πλήκτρα έντασης!Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζεται από μόνο του σε κατάσταση λειτουργίας ύπνου!Το ίδιο βέβαια συνέβαινε και σε παλαιότερα μοντέλα όπως το S700i αλλά και σε πολλά νεώτερα όπως τα Κ770i & W660i!Δεν πρέπει να σχετίζεται με τον τύπο της οθόνης,μιας και σε όλα τα μοντέλα αν δεν κάνω λάθος η οθόνη είναι τύπου TFT..
Link to comment
Share on other sites

@user10010, οι φωτογραφίες του είναι καθαρές και καλής ποιότητας και δεν πρόκειται να έχεις το παραμικρό παράπονο!

 

:whistle::whistle::whistle::whistle:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω και ας κάνει 500 ευρώπουλα. Με αρέσει τόσο πολύ που και 700 να έκανε θα το έπαιρνα! Αλλά πρώτα θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις:

 

1) Πως είναι η φωτογραφίες (καθαρές, σκούρες, θολές);

2) Έχει δυνατό ήχο;

3) Έχει καθαρό ήχο;

4) Το πληκτρολόγιο είναι εύχρηστο;

5) Η οθόνη είναι θαμπή;

6) Το πίσω μέρος γρατσουνίετε εύκολα;

7) Τι προβλήματα έχει;

 

Sorry που σας κούρασα...

 

Σαν κατοχοσ του Κ850 θα σου συνιστουσα να αγοραζεσ το Κ810...

Link to comment
Share on other sites

@user10010,επαναλαμβάνω ότι οι φωτό του είναι πολύ καθαρές και καλής ποιότητας(έχω ποστάρει δείγματα στο θέμα των Διαξιφισμών: Ποιο κινητό τραβάει τις καλύτερες φωτογραφίες; )οπότε μπορείς να τις δεις και να αποφανθείς!!Και άσε κάποιους που δεν έχουν δώσει καν ανάλογης ποιότητας φωτό να σφυρίζουν αδιάφορα...

Αν και το Κ810 που προτείνει ο φίλος παραπάνω είναι μια εξίσου πάρα πολύ καλή αγορά και σε πολύ προσιτή τιμή!Η κάμερα βέβαια του Κ850 έχει και ισχυρότερο φλας,και φως για το βίντεο,τραβάει βίντεο υψηλότερης ανάλυσης,έχει πιο καθαρές φωτό,ρύθμιση ISO και έχει πιο πολύ λεπτομέρεια λόγω υψηλότερης ανάλυσης!Απλά το Κ810 από άποψης λογισμικού είναι πολύ ώριμο και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα!Περίμενε να βγει αυτές τις μέρες η αναβάθμιση για το λογισμικό του Κ850,να ποστάρουμε όσοι το έχουμε τις εμπειρίες μας και κατά πόσο λειτουργεί καλά το τηλ και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα.Κατά το συγχρονισμό με τον υπολογιστή τα τελικά σίγμα γίνονται λατινικά c.Μετά από αναβάθμιση του λογισμικού κάποιες σε κάποιες επαφές διορθώθηκε το πρόβλημα σε κάποιες παραμένει.Όταν στέλνω επαφές από άλλο κινητό δεν υπάρχει πρόβλημα.Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

:whistle::whistle::whistle::whistle:

 

Καλησπέρα Δημήτρη (:)) θα ήθελα την δικιά σου άποψη επάνω στο k850.. Αξίζει η αγορά του

(για δεύτερο το χρειάζομαι); Κάμερα καλή; Από μπαταρία πώς τα πάει, αντέχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δημήτρη (:)) θα ήθελα την δικιά σου άποψη επάνω στο k850.. Αξίζει η αγορά του

(για δεύτερο το χρειάζομαι); Κάμερα καλή; Από μπαταρία πώς τα πάει, αντέχει;

 

Xtupa to aneleita:!:Einai korifaio se poiotita kataskeuis gia mena poli kali kamera kai i mpataria otan strwsei me arketi xrisi mono se gsm krataei xalara 4-5 meres;)

Auta apo mena an kai dn eimai o dimitris alla o nikos:p:lol::):rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το κινητό και έχω το εξής πρόβλημα.Κατά το συγχρονισμό με τον υπολογιστή τα τελικά σίγμα γίνονται λατινικά c.Μετά από αναβάθμιση του λογισμικού κάποιες σε κάποιες επαφές διορθώθηκε το πρόβλημα σε κάποιες παραμένει.Όταν στέλνω επαφές από άλλο κινητό δεν υπάρχει πρόβλημα.Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

Ευχαριστώ.

 

Στην τελευταία έκδοση του PC Suite έχει λυθεί το πρόβλημα με τα c και τα ς. Αν δεν το έκανες ήδη κατέβασέ την από το site της SE.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

πηρα χθες το κ 850 απο την vodafon στο προγραμα χωρις παγιο με πιστωτικη καρτα στα 293 ευρω

μπορω να βαλω games μεσα στο τηλ. κατεβασμενα απο ιντερνετ στον υπολογιστη μου ???

η οχι λογου του vodafon live που εχει ???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ψάξεις σε άλλο site. Στο myphone υπάρχει πολύ υλικό. Δες εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=154762&page=28

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει την διαδικασία για να βάλω τέτοια θέματα στο κινητό μου;εχω κατεβάσει στον υπολογιστή μου αλλά δε περνάνε μέσα σωστά:(...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Bghkan eidh sto Buy & Shell ta prota komatia apo kapoious "filous" sta +300 euro !!!....

NAI auta pou agorastikan 216 euro.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...