Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως ρε παιδια εχει κανεις καμια ιδεα πως η WIND εστω και για τρεις μερες εδωσε το κινητο σε τιμη 216? Εδω να πω κι ενα μεγαλο ευχαριστω στο site γιατι αν δε το διαβαζα εδω δε θα το ειχα παρει χαμπαρι. Ευτυχως το βρηκα εκεινη την Παρασκευη στο 5ο καταστημα που ρωτησα και το τσιμπισα. Το κινητο για τα λεφτα που εδωσα ειναι super. Δεν εχω κανενα προβλημα. Αλλα και παλι μου φαινεται πολυ περιεργο να το δωσουν σε τετοια τιμη.
Link to comment
Share on other sites

:happy:.. Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από τo Multirama στην τιμή τών 357 ευρώ.. ή Πέμπτη ή Παρασκευή θα το έχω.
Link to comment
Share on other sites

:happy:.. Σήμερα το παρήγγειλα και εγώ από τo Multirama στην τιμή τών 357 ευρώ.. ή Πέμπτη ή Παρασκευή θα το έχω.

 

multirama ε? Λες να το τσιμπίσω και γώ? Αλλά τι σόι εγγύηση έχει το multirama? Μπα μάλον θα περιμένω από το πλαίσιο π έχει και εγγυισάρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση είναι από τη Sonyericsson, όχι από το πλαίσιο/Multirama... Είναι εγγύηση αντιπροσωπίας. Ό,τι πάθει, το πας στη sonyericsson, όχι στο κατάστημα που το πήρες. Οπότε το παίρνεις από όπου το βρεις φθηνότερο...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

multirama ε? Λες να το τσιμπίσω και γώ? Αλλά τι σόι εγγύηση έχει το multirama? Μπα μάλον θα περιμένω από το πλαίσιο π έχει και εγγυισάρα.

 

συμφωνω μαζι σου οτι εχει εγγυησαρα αλλα οχι στα κινητα γιατι το κινητο παει απο το πλαισιο στην εκαστοτε εταιρεια.

 

μονο εντος καποιων ημερων γινεται αντικατασταση ...

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το έχει στα 369 και το multirama στο οποίο πήρα τηλ για επιβεβαίωση το έχει 365 και φυσικά διαθέσιμο στα καταστήματα.

Η τιμή μεταχειρισμένου δεν μπορεί να υπερβεί πλέον τα 250 και του καινούριου στο κουτί από ιδιώτη τα 300-320.

Προσοχή λοιπον στις αγγελίες όχι μόνο εδώ στο myphone αλλά γενικά.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Multirama στο οποίο πήρα τηλ για επιβεβαίωση το έχει 365 και φυσικά διαθέσιμο στα καταστήματα.

 

Όπως είπες το Multirama το έχει 365€, και του ζητάς να σου κάνει και έκπτωση ένα -2%.. οπότε σου βγαίνει 357.70€ ;).

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά δεν "υπάρχει" Vodafone πιά στο κινητό, (εφύγε με το daVinci). Το παράξενο είναι ότι και το TrackId παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα (κινέζικα) αλλά μετά το reset επανήλθε. Μπορώ να βάλω Opera στο κινητό και να μπαίνω από εκεί; (Μήπως είναι θέμα του default browser που έχει). Παρεπιτόντως, μήπως υπάρχει τρόπος να καθαρίσουμε την cash μνήμη του browser στο τηλέφωνο;

 

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω με το κινητο...μαλλον πρπει να ειναι μα*****α τησ βοντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Sorry που ειμαι off-topic στο πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ αλλα εχω μεγαλο προβλημα βραδιατικα...

 

Διαβασα σε προηγουμενα ποστ την λειτουργια του update μεσω του προγραμματος που κατεβαζεις απο την SE και ειπα να την δοκιμασω. Εχω το k800i Vodafone Live.

 

Κατεβασα το προγραμμα, το εγκατεστησα ακολουθησα τις οδηγιες αλλα στο 25% μου εβγαλε μηνυμα οτι το update απετυχε. Απο εκεινη την ωρα το κινητο ειναι νεκρο. Δεν ανοιγει, δεν ανταποκρινεται οταν παω να ξανακανω την διαδικασια και γενικα δεν κανει απολυτως τιποτε... Τι εγινε ρε παιδια? Μηπως φταιει επειδη ειναι Vodafone Live?

 

Απ'οτι βλεπω δεν το γλυτωνω το service... Εγγυηση εχει μεχρι 6/9/2008 οπου και κλεινει τα 2 χρονια. Που να το παω εφ'οσον δεν βρεθει λυση? Απο ΄κει που το πηρα (Ηλεκτρονικη Αθηνων) η κατευθειαν σε καποιο καταστημα της SE?

 

Και κατι αλλο.... Να τους αναφερω οτι αυτο εγινε κατα την διαδικασια του update η να κανω τον κινεζο μπας και μου πουνε οτι φταιω εγω?

 

Ευχαριστω για καθε πιθανη βοηθεια και αν ειναι δυνατον οσο πιο γρηγορα μπορειτε γιατι αυριο σκεφτομαι να το παω...

 

Edit:Πριν απο λιγο ξαναδοκιμασα το update και εγιναν ολα κανονικα.... Τι να πω ισα-ισα την τρομαρα που εφαγα...

 

Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την μπαταρία...

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την μπαταρία...

Sorry.Τώρα διάβασα το μήνυμα μέχρι κάτω...! :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

"Without racing there is no Honda"

Soichiro Honda

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μήπως υπαρχει καμια εφαρμογη που να μας δειχνει τις εορτες και τις αργίες κάθε χρόνου?
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά! Μήπως υπαρχει καμια εφαρμογη που να μας δειχνει τις εορτες και τις αργίες κάθε χρόνου?

 

Βεβαίος και υπάρχει.. Ορίστε :)

Link to comment
Share on other sites

Mετα την τρομαρα που εφαγα και αφου διαβασα 60 σελ.:blink: απο αυτο το topic εχω μπει στον πειρασμο να το παρω και ειδικα τωρα που εχει πεσει στα 365... Αλλα με κοβουν αυτα:

 

1) Μπαινω φανταρος (11/2) και δεν θα το χαρω πολυ.

2) Να περιμενω μπας και βγει σε κανα 3-4μηνο καποιο k860-880 κτλ με wifi (οχι οτι το χρειαζομαι πραγματικα βεβαια) και με διορθωμενες τις οποιες ατελειες του 850. Εχω διαβασει καποια παρομοια αρθρα στο net.

3) Να περιμενω να πεσει το N82 που τα 'χει πραγματικα ολα + gps...

 

Αλλα ειμαι SE Fanboy ρε γμτ!

 

H γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Mετα την τρομαρα που εφαγα και αφου διαβασα 60 σελ.:blink: απο αυτο το topic εχω μπει στον πειρασμο να το παρω και ειδικα τωρα που εχει πεσει στα 365... Αλλα με κοβουν αυτα:

 

1) Μπαινω φανταρος (11/2) και δεν θα το χαρω πολυ.

2) Να περιμενω μπας και βγει σε κανα 3-4μηνο καποιο k860-880 κτλ με wifi (οχι οτι το χρειαζομαι πραγματικα βεβαια) και με διορθωμενες τις οποιες ατελειες του 850. Εχω διαβασει καποια παρομοια αρθρα στο net.

3) Να περιμενω να πεσει το N82 που τα 'χει πραγματικα ολα + gps...

 

Αλλα ειμαι SE Fanboy ρε γμτ!

 

H γνωμη σας?

 

επειδη τα εχω και τα δυο (κ850 & Ν82)

 

σου συστηνω Ν82 ;)

 

μια συμβουλη απο εναν μεγαλυτερο?

 

μην εισαι fanboy καμιας εταιρειας!!

δεν τους χρωστας τπτ...αντιθετα τους χρυσοπληρωνεις;)

εκτος και αν σου δινουν τσαμπα κινητα :rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα εχω και τα δυο (κ850 & Ν82)

 

σου συστηνω Ν82 ;)

 

μια συμβουλη απο εναν μεγαλυτερο?

 

μην εισαι fanboy καμιας εταιρειας!!

δεν τους χρωστας τπτ...αντιθετα τους χρυσοπληρωνεις;)

εκτος και αν σου δινουν τσαμπα κινητα :rolleyes:

 

Eχεις δικιο αλλα ολοι εχουμε τα κολληματα μας..:rolleyes:

 

Και 'γω βλεπω το 82 να ναι καλυτερο αλλα το θεμα ειναι οτι θα αργησει να πεσει στα 350-400 που δινω εγω και το δευτερο ειναι το μενου των Nokia που ποτε δεν συμπαθησα:whip:

 

Α και επισης τωρα τα εχω τα χρηματα ζεστα-ζεστα και με τρωει να τα δωσω... Μετα μπορει να μην εχω ουτε για σουβλακια:lol::p:p

Link to comment
Share on other sites

Mετα την τρομαρα που εφαγα και αφου διαβασα 60 σελ.:blink: απο αυτο το topic εχω μπει στον πειρασμο να το παρω και ειδικα τωρα που εχει πεσει στα 365... Αλλα με κοβουν αυτα:

 

1) Μπαινω φανταρος (11/2) και δεν θα το χαρω πολυ.

2) Να περιμενω μπας και βγει σε κανα 3-4μηνο καποιο k860-880 κτλ με wifi (οχι οτι το χρειαζομαι πραγματικα βεβαια) και με διορθωμενες τις οποιες ατελειες του 850. Εχω διαβασει καποια παρομοια αρθρα στο net.

3) Να περιμενω να πεσει το N82 που τα 'χει πραγματικα ολα + gps...

 

Αλλα ειμαι SE Fanboy ρε γμτ!

 

H γνωμη σας?

 

Άμα μπαίνεις φαντάρος μην πάρεις τίποτα τέτοιο γιατί θα στο ψειρίσουν...

Πάρε ένα φτηνοκινητό με ραδιοφωνάκι και μεγάλη αυτονομία, ίσως και μια 2η μπαταρία γιατί οι μπρίζες πολλές φορές σπανίζουν...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

MOLIS ALLAKSA KINHTO KAI PHRA TO K850i ALLA..... EXONTAS DIABASEI OLA TA PROHGOYMENA MHNYMATA SAS EXW FOBHTHEI LIGO.... OLO GIA PROBLHMATA LETE.... MA KALA DEN YPARXEI KENENAS POY NA EINAI IKANOPOIHMENOS APO AYTH TH SYSKEUH?????????????
Link to comment
Share on other sites

MOLIS ALLAKSA KINHTO KAI PHRA TO K850i ALLA..... EXONTAS DIABASEI OLA TA PROHGOYMENA MHNYMATA SAS EXW FOBHTHEI LIGO.... OLO GIA PROBLHMATA LETE.... MA KALA DEN YPARXEI KENENAS POY NA EINAI IKANOPOIHMENOS APO AYTH TH SYSKEUH?????????????

 

Όχι απλά είχε αρχικά πολλά προβλήματα που έχουν τα περισσότερα λυθεί...

 

Καλή και φτηνή θήκη για το k850:

 

http://cgi.ebay.com/Leather-Case-Cover-for-SONY-Ericsson-K850i-K850-Phone_W0QQitemZ140202532024QQihZ004QQcategoryZ20367QQtcZphotoQQcmdZViewItem

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό εδώ θα μπορείς να κάνεις θέματα για το k850i.

 

http://rapidshare.com/files/87497937/Themes_Creator_v3.2.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Πήγαινε στην επίσημη ιστοσελίδα και κατέβασέ το. Είναι free.

http://developer.sonyericsson.com/site/global/docstools/multimedia/p_multimedia.jsp

Δεν έχει σημασία ποιο μοντέλο SE έχεις. Μπορείς να επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μπορεί να περαστεί μόνο απ'το SEUS,την εφαρμογή της εταιρίας που μπορείς να κατεβάσεις απ'την ιστοσελίδα της,απ'το μενού Υποστήριξη!Από κει και πέρα,αν το κινητό έχει κάποια συγκεκριμένα προβλήματα(όπως το να μην ανοίγει παιχνίδια κι εφαρμογές),αυτό δε λύνεται με απλή αναβάθμιση αλλά με πλήρες φλασάρισμα σε κάποιο σέρβις ή με κάποια ειδικά προγράμματα απ'το σπίτι!Η νέα έκδοση περιμένουμε να έρθει από μέρα σε μέρα...Αν και είναι απαράδεκτο να περιμένουμε τόσο καιρό..Τέλος,ο wotanserver,θα προσφέρει φλασάρισμα για Κ850,Κ630,W910 μάλλον απ'την επόμενη εβδομάδα..Αυτή ήταν η απάντηση τους μόλις σήμερα σε e-mail που τους έστειλα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...