Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ti lete re paidia pou sas ftanoun ta 40?

mhdeniste ligo ton metrhth kai mphte se ena forum kai meta sto web mail sas kai meta sto msn.

Metrhste na doume poso 8a katevasei!

Egw konteyw sto Giga mono apo ayta pou sas lew kia exw energopoihsei to wind plus edw kai 4-5 meres.

 

Η κεντρικη σελιδα του myphone ειναι 100 kb με τον opera. Δηλαδη εσυ σε 4 ημερες ανοιξες 10000 τετοιες σελιδες? αρα 2500/Ημερα αρα ~100/Ωρα? χωρις να κοιμηθεις καθολου? δυσκολο μου φαινεται. Για forum, ενημερωση και mail με λογικη χρηση μια χαρα ειναι τα 40 mb.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημασια εχει οτι υπαρχει απεριοριστο adsm με 5 ευρω εστω για 2 μερες προπληρωμενα,τωρα το wap δεν προσφερει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό?

Μπορούμε να το διασταυρώσουμε?

 

H λογικη αυτο λεει..

Το ιδιο και η εμπειρια μου απο παρομοιες περιπτωσεις οπως το νον στοπ προς ολους με τα 200λεπτα.

Αφου ισχυει η υπηρεσια κανονικα μεχρι 20οκτωβριου αν ανανεωσεις π.χ. στις 15 πληρωνεις 3.49 για ενα μηνα "απεριοριστης" πλοηγησης.

Δεν γινεται να σου πουν απο 20 στο κοβουμε ή σου βαζουμε οριο 40ΜΒ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ο proxy θα βγει;

 

Λογικα θα πρεπει να βγει ή να αλλαχτεί, αλλιως web sites θα πρεπει να μπενουμε με αλχημιες παλι.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση: τα 40 MB είναι μόνο τα ληφθέντα ή μαζί με τα σταλθέντα :confused:

 

Ότι και να λέμε, η αύξηση είναι χαώδης, από 0,1€/MB για τα πρώτα σαράντα πάει επί 120:lost:, εκεί που ήταν σχεδόν τζάμπα.

1 ευρώ ανά MB μου φαίνεται λογική τιμή, άντε 2€

Τουλάχιστον θα ενημερώσουν τους συνδρομητές ή θα έρθει κανά χιλιάρι και θα 'χουμε απρόοπτα :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μια διευκρίνηση: τα 40 MB είναι μόνο τα ληφθέντα ή μαζί με τα σταλθέντα :confused:

 

Ότι και να λέμε, η αύξηση είναι χαώδης, από 0,1€/MB για τα πρώτα σαράντα πάει επί 120:lost:, εκεί που ήταν σχεδόν τζάμπα.

1 ευρώ ανά MB μου φαίνεται λογική τιμή, άντε 2€

Τουλάχιστον θα ενημερώσουν τους συνδρομητές ή θα έρθει κανά χιλιάρι και θα 'χουμε απρόοπτα :lol:

Οτι νουμερα βλεπετε σε οποιοδηποτε πακετο που αφορα ογκο ειναι το συνολο ληφθεντων και σταλθεντων.

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση: τα 40 MB είναι μόνο τα ληφθέντα ή μαζί με τα σταλθέντα :confused:

 

Ότι και να λέμε, η αύξηση είναι χαώδης, από 0,1€/MB για τα πρώτα σαράντα πάει επί 120:lost:, εκεί που ήταν σχεδόν τζάμπα.

1 ευρώ ανά MB μου φαίνεται λογική τιμή, άντε 2€

Τουλάχιστον θα ενημερώσουν τους συνδρομητές ή θα έρθει κανά χιλιάρι και θα 'χουμε απρόοπτα :lol:

 

Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να έχουν ενημερώσει ήδη τους συνδρομητές τους από την μέρα που έβαλαν και την σχετική ανακοίνωση στο Web site τους... Προβλέπω να κλείνουν σπίτια αν δεν ενημερώσει. Πότε περιμένουν;

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να έχουν ενημερώσει ήδη τους συνδρομητές τους από την μέρα που έβαλαν και την σχετική ανακοίνωση στο Web site τους... Προβλέπω να κλείνουν σπίτια αν δεν ενημερώσει. Πότε περιμένουν;

 

περιμενουν να τσιμπισουν κανα ******** να βγαλουν τα χρεωστουμενα

Link to comment
Share on other sites

Να δεχτώ ότι κάποιο το είχανε παρακάνει με την κατάχρηση του απεριορίστου ορίου.

Ακόμα κι έτσι όμως, είναι απαράδεκτο να αυξάνει την τιμή από 3.49 σε 3.99 για το "non stop" και να βάζει και όριο 40 MB το οποίο είναι απελπιστικά μικρό και απέχει παρασάγγας από την προαναφερόμενη κατάχρηση.

 

Διαμαρτυρηθείτε μαζικά και με όποιο τρόπο μπορείτε για τις αλλαγές αυτές, αν και δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι. Πιο πιθανό είναι να προσφέρουν κάποιο πακέτο με μεγαλύτερο όριο, σε υψηλότερη φυσικά τιμή.

 

Προσωπικά, είμαι συνδρομητής της εταιρείας τα τελευταία 10 χρόνια αλλά τα τελευταία χρόνια πάει από το κακό στο χειρότερο σε πάρα πολλά θέματα. Επομένως με βλέπω να κάνω φορητότητα και να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια.

 

Υ.Γ.: Και να μην ίσχυαν τα παραπάνω, είναι δυνατό να μη σου δίνει τη δυνατότητα να δεις πόσα MB ξόδεψες;;; ΑΙΣΧΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Η κεντρικη σελιδα του myphone ειναι 100 kb με τον opera. Δηλαδη εσυ σε 4 ημερες ανοιξες 10000 τετοιες σελιδες? αρα 2500/Ημερα αρα ~100/Ωρα? χωρις να κοιμηθεις καθολου? δυσκολο μου φαινεται. Για forum, ενημερωση και mail με λογικη χρηση μια χαρα ειναι τα 40 mb.

 

φαντάζομαι ότι η λογική με την οποία η εταιρία δίνει 40ΜΒ για πλοήγηση ΕΚΤΟΣ του portal της, είναι για πλοήγηση ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, συνεπώς τα 40ΜΒ δεν είναι τόσο λίγα όσο κάποιοι ισχυρίζονται (σε κάθε περίπτωση, ευχής έργο θα είναι να αυξηθεί το όριο αυτό)

 

Παιδιά τελικά ο proxy θα βγει;

 

Λογικα θα πρεπει να βγει ή να αλλαχτεί, αλλιως web sites θα πρεπει να μπενουμε με αλχημιες παλι.

 

πάντως στην Cosmote στην "αντίστοιχη" περίπτωση, τα 40ΜΒ είναι και αυτά ΜΕΣΩ ΕΝΟΣ PROXY, αλλά εκεί ο proxy λειτουργεί καλύτερα (πχ: κωδικοποίηση χαρακτήρων). Πάντως, proxy υπάρχει. Για παράδειγμα: με τα 40ΜΒ αυτά ΔΕΝ μπορείς να έχεις push-email στο κινητό. Βέβαια, η Cosmote έχει το Mycosmos Email, οπότε εάν προωθείς τα email σου (και) σε αυτό, έχεις δωρεάν ένα μήνυμα στο κινητό σου με τον αποστολέα, το θέμα και άλλα βασικά στοιχεία για κάθε email που λαμβάνεις.

 

Να δεχτώ ότι κάποιο το είχανε παρακάνει με την κατάχρηση του απεριορίστου ορίου.

Ακόμα κι έτσι όμως, είναι απαράδεκτο να αυξάνει την τιμή από 3.49 σε 3.99 για το "non stop" και να βάζει και όριο 40 MB το οποίο είναι απελπιστικά μικρό και απέχει παρασάγγας από την προαναφερόμενη κατάχρηση.

 

Διαμαρτυρηθείτε μαζικά και με όποιο τρόπο μπορείτε για τις αλλαγές αυτές, αν και δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι. Πιο πιθανό είναι να προσφέρουν κάποιο πακέτο με μεγαλύτερο όριο, σε υψηλότερη φυσικά τιμή.

 

Προσωπικά, είμαι συνδρομητής της εταιρείας τα τελευταία 10 χρόνια αλλά τα τελευταία χρόνια πάει από το κακό στο χειρότερο σε πάρα πολλά θέματα. Επομένως με βλέπω να κάνω φορητότητα και να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια.

 

Υ.Γ.: Και να μην ίσχυαν τα παραπάνω, είναι δυνατό να μη σου δίνει τη δυνατότητα να δεις πόσα MB ξόδεψες;;; ΑΙΣΧΟΣ...

 

ξέρεις τι μπορούσε να κάνει κατά τη γνώμη μου? Απλά και όμορφα:

 

1) με το wind plus με τιμή που είχε να μπορεί να μπαίνει κανείς ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ή αν θέλει ας δώσει και τα 40ΜΒ,

 

ΑΛΛΑ να πει και το εξής:

 

2) να δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες καρτοκινητής να ενεργοποιούν τα πρόσθετα ADSM των συμβολαίων στις ίδιες τιμές με τα συμβόλαια.

 

Οπότε μετά ... "κάθε κατεργάρης στον πάγκο του"

 

edit:

 

όσον αφορά το ΥΓ σου, θα συμφωνήσω στο ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ κατά τη γνώμη μου να μην δίνουν [καμιά από τις τρεις εταιρίες νομίζω, ας με διορθώσει όποιος(α) ξέρει κάτι διαφορετικό]:

 

α) ενημέρωση για τον όγκο δεδομένων που έχει καταναλωθεί

 

ή έστω

 

β) δυνατότητα στο χρήστη να βάζει "κόφτη" στην περίπτωση που υπερβεί τον προπληρωμένο όγκο δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι μπορούσε να κάνει κατά τη γνώμη μου? Απλά και όμορφα:

 

1) με το wind plus με τιμή που είχε να μπορεί να μπαίνει κανείς ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ή αν θέλει ας δώσει και τα 40ΜΒ,

 

ΑΛΛΑ να πει και το εξής:

 

2) να δώσει τη δυνατότητα στους χρήστες καρτοκινητής να ενεργοποιούν τα πρόσθετα ADSM των συμβολαίων στις ίδιες τιμές με τα συμβόλαια.

 

Οπότε μετά ... "κάθε κατεργάρης στον πάγκο του"

 

edit:

 

όσον αφορά το ΥΓ σου, θα συμφωνήσω στο ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ κατά τη γνώμη μου να μην δίνουν [καμιά από τις τρεις εταιρίες νομίζω, ας με διορθώσει όποιος(α) ξέρει κάτι διαφορετικό]:

 

α) ενημέρωση για τον όγκο δεδομένων που έχει καταναλωθεί

 

ή έστω

 

β) δυνατότητα στο χρήστη να βάζει "κόφτη" στην περίπτωση που υπερβεί τον προπληρωμένο όγκο δεδομένων

 

Ε οχι και ολοι δεν προσφερουν την ενημερωση..... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Να δεχτώ ότι κάποιο το είχανε παρακάνει με την κατάχρηση του απεριορίστου ορίου.

Ακόμα κι έτσι όμως, είναι απαράδεκτο να αυξάνει την τιμή από 3.49 σε 3.99 για το "non stop" και να βάζει και όριο 40 MB το οποίο είναι απελπιστικά μικρό και απέχει παρασάγγας από την προαναφερόμενη κατάχρηση.

 

Διαμαρτυρηθείτε μαζικά και με όποιο τρόπο μπορείτε για τις αλλαγές αυτές, αν και δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι. Πιο πιθανό είναι να προσφέρουν κάποιο πακέτο με μεγαλύτερο όριο, σε υψηλότερη φυσικά τιμή.

 

Προσωπικά, είμαι συνδρομητής της εταιρείας τα τελευταία 10 χρόνια αλλά τα τελευταία χρόνια πάει από το κακό στο χειρότερο σε πάρα πολλά θέματα. Επομένως με βλέπω να κάνω φορητότητα και να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια.

 

Υ.Γ.: Και να μην ίσχυαν τα παραπάνω, είναι δυνατό να μη σου δίνει τη δυνατότητα να δεις πόσα MB ξόδεψες;;; ΑΙΣΧΟΣ...

 

Συμφωνω με αυτα που λες για το PLUS αλλα μην γενικευεις.Κοιτα και κατι που δινει MONO η wind http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1399

Link to comment
Share on other sites

H wind έβγαλε τρία νέα οικονομικά προγράμματα από τα οποία στο φθηνότερο wind i-100 = 35 € προσφέρει όγκο 300ΜΒ και για επιπλέων, χρέωση 0,098€ ανά ΜΒ.

Αυτή η χρέωση ισχύει άραγε και γι’ αυτούς που έχουν παλιά οικονομικά προγράμματα?:worry:

 

Σαν να μας άκουσαν..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμίστε μου λιγο....που στελνεις sms για να ακυρωσεις το wind plus.....???(εχω συμβολαιο....)....

ψαχνω ψαχνω στο site της wind και δεν μπορω να το βρω πουθενα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα τηλ.

 

1. Είναι απεριόριστη πλοήγηση ακόμα στο χώρο του wind plus και 40ΜΒ πλοήγηση εκτός αυτού.

2. Το ποιό φθηνό πρόγραμμα που δίνει είναι με 10€/μήνα 100ΜΒ. Η τιμή είναι για το addon του Internet σε συμβόλαιο.

 

τον .... αλλά που να πάμε ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμίστε μου λιγο....που στελνεις sms για να ακυρωσεις το wind plus.....???(εχω συμβολαιο....)....

ψαχνω ψαχνω στο site της wind και δεν μπορω να το βρω πουθενα....

 

Στέλνεις μήνυμα στο 19348 με τη λέξη (κεφαλαία) STOP. Έτσι μου είπανε από την Εξυπηρέτηση Πελατών...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για θυμίστε μου λιγο....που στελνεις sms για να ακυρωσεις το wind plus.....???(εχω συμβολαιο....)....

ψαχνω ψαχνω στο site της wind και δεν μπορω να το βρω πουθενα....

 

Στέλνεις STOP στο 19348...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτα που λες για το PLUS αλλα μην γενικευεις.Κοιτα και κατι που δινει MONO η wind http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=1399

Αυτό δε μου λέει κάτι. Το ότι πάει από το κακό στο χειρότερο δεν αναιρείται.

 

H wind έβγαλε τρία νέα οικονομικά προγράμματα από τα οποία στο φθηνότερο wind i-100 = 35 € προσφέρει όγκο 300ΜΒ και για επιπλέων, χρέωση 0,098€ ανά ΜΒ.

Αυτή η χρέωση ισχύει άραγε και γι’ αυτούς που έχουν παλιά οικονομικά προγράμματα?:worry:

 

Σαν να μας άκουσαν..:p

Καμία σχέση. Καταρχήν αυτό είναι για συμβόλαια. Τα καρτοκινητά;

Τα παραπάνω είναι αντιγραφή των προγραμμάτων της Vodafone για το iphone, κάτι που κάνει την περίφημη δέσμευση τιμής να καταντάει γελοιότητα...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την μπερδευεις με την vodafone?Στο Β΄τριμηνο στις νεες συνδεσεις πηγε πολυ καλα wind http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=216467
Link to comment
Share on other sites

Πέστα ρε φίλε sideras1985!

Πού το βλέπει ο φίλτατος mod ότι πάει από το κακό στο χειρότερο;

Με 256.638 νέες συνδέσεις «έκλεισε» το δεύτερο τρίμηνο του 2008 για τη Wind!

Απλώς φίλε eLeKtriK EyE, παραθέτεις τις προσωπικές σου απόψεις, οι οποίες από τα στοιχεία αναιρούνται.

Ούτε το ότι θα φύγει κάποιος με ελαφρά ή βαριά πηδηματάκια πρόκειται να έχει κάποια επίπτωση στη Wind και σε οποιαδήποτε εταιρεία, απορώ πώς το χρησιμοποιούν ορισμένοι αυτό ως επιχείρημα!

Κάνετε λες και ήρθε το τέλος του κόσμου!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ε αφού ξέρεις ... δεν μας λες κι εμάς? :p

 

Η Vodafone δίνει ενημέρωση για το υπόλοιπο των ΜΒ από την εξυπηρέτηση πελατών της στο 13830.

Link to comment
Share on other sites

ε αφού ξέρεις ... δεν μας λες κι εμάς? :p

 

Ειναι εκτος θεματος και δεν λεω τιποτα. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...