Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τελικα παρατηρησα οτι στις αποφυγες οταν παταω αποφυγη αττικης οδου δεν με την αποφυγε.αλλα οταν πατησα αποφυγη με διοδια,ολα καλα.Ισως να μην ειναι και τοσο σωστη λυση η απλη μετονομασια των ForLinks,αλλα τουλαχιστον κατι αποφευγει.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μια ερωτηση... ποια εκδοση του προγραμματος πρεπει να ψαξω για να βαλω στο HTC touch cruise(Iolite)? εχω ηδη μια εκδοση την οποια χρησιμοποιω σε μηχανακι gps RYE 4306. μπορω να χρησιμοποιησω αυτο? Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Έχω το destinator 7 στο κινητό μου αλλά μου είπανε ότι χρειάζεται να αλλάξω ένα αρχείο destcore.dll για να μην έχω πρόβλημα με τους χάρτες. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει μιας και είμαι λίγο γκάου από αυτά? Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που αναφέρεις είναι για χρήση "σπασμένης" εφαρμογής κάτι που δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό αλλά όχι μόνο αυτό.Οι παλιότεροι χάρτες του destinator,τις αποφυγές τις είχαν σε ξεχωριστό αρχείο με όνομα forlinks.Η νέα έκδοση του 2010 δεν έχει forlinks και για να λειτουργούν σωστά όλες οι αποφυγές,πρέπει να βάλεις και το αρχείο destcore,το οποίο δίνει η mls στο http://www.mlsdestinator.gr στο zip αρχείο που περιέχει και το χάρτη.Από εκεί και πέρα,επειδή ακριβώς δεν διανέμεται δωρεάν η εφαρμογή,δεν είναι δυνατόν να δοθεί εδώ σε αυτό το φόρουμ λινκ με αυτό το αρχείο σε κάποιον server π.χ. rapidshare

Aν δε βάλεις αυτό το destcore,μπορείς να δουλέψεις τον χάρτη,αλλά θα έχεις μόνο αποφυγή διοδίων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα αλάνια, απο που κατεβάζουμε αυτό το ωραίο πρόγραμμα?

ευχαριστώ εκ προοιμίου

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία τώρα και ένα μήνα έχω Βρει τον καινούργιο χάρτη Dest9_4.1.2010_withMap και έχει τον χάρτη GreeceGRE πήρα τον φάκελο αυτό και τον έβαλα στο Destinator 7 και έχω το παλιό πρόγραμμα με τον καινούργιο χάρτη το μόνο πρόβλημα που έχω είναι πηγαίνω διαδρομή πατάω αποφυγή δρόμων και έχει 1] με διόδια 2] αυτοκινητόδρομοι 3]δρόμοι αποφ. 4]κοινότητες με πύλες 5] φερυ κατά την γνώμη μου λείπουνε τα πιο σοβαρά τα 1] Αττική οδός 2] δακτύλιος 3] χωματόδρομοι και η χωματόδρομοι είναι το πρόβλημα μου πήγα να περάσω από την ιόνιο οδό στο Αγρίνιο και ήτανε κλειστή από Ρίο προς Αμφιλοχία και πήγα από Αγρίνιο και με έστελνε σε χωματόδρομους και εκεί προσπάθησα να τους βγάλω και δεν τους βρήκα και αναγκάστηκα να το κλίσω ξέρη κανίς τη πρέπει να κάνω και πως να το κάνω και που θα τα βρω για να βάλλω και τους χωματόδρομους μέσα αλλά και τα αλλά δυο Αττική οδός, και δακτύλιος που δεν έχει και εάν μπορείτε στιλέτο μου papbasilhs@yahoo.com ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι εβαλα στο hd2 το igo8 και δουλευει αριστα .εβαλα και το δεστινατορ7 αλλα δεν ανοιγει φορτωνει και στο τελευταιο σημειο κομπλαρει και μου κομπλαρει ολο το τηλεφωνο.εχει κανεις καμια ιδεα?ελληνικο τηλεφωνο ελληνικη ρομ.αν ειμαι off topic ασ μου στειλει καποιος pm γιατι παιδευομαι απο το μεσημερι και μαλιστα δεν ειναι και δικο μου χαρη κανω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι εβαλα στο hd2 το igo8 και δουλευει αριστα .εβαλα και το δεστινατορ7 αλλα δεν ανοιγει φορτωνει και στο τελευταιο σημειο κομπλαρει και μου κομπλαρει ολο το τηλεφωνο.εχει κανεις καμια ιδεα?ελληνικο τηλεφωνο ελληνικη ρομ.αν ειμαι off topic ασ μου στειλει καποιος pm γιατι παιδευομαι απο το μεσημερι και μαλιστα δεν ειναι και δικο μου χαρη κανω

 

μαλλον αλλο σκιν χρειαζεσαι.γοογλαρε navimania destinator skins :)

Link to comment
Share on other sites

skin για το hd mini που δουλευει μια χαρα (απο τον φιλο bbbb)

 

 

 

http://rapidshare.com/files/399016458/hd_mini_skin_dest.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι διορθώνει κάποια προβλήματα(π.χ. αδυναμία εύρεσης οδών στην έδεσσα) που είχε ο 3642.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παίδες!

Θα καταθέσω 2 εμπειρίες που είχα χτες από τον τελευταίο χάρτη του Destinator (3650) να μου πείτε κι εσείς τη γνώμη σας.Λοιπόν,επέστρεφα χτες βράδυ από το Άργος για Αθήνα.Του έβαλα αποφυγή διοδίων,κι ενώ όλα πήγαιναν καλά,κάποια στιγμή βρέθηκα έξω από τα ταμεία διοδίων στον κόμβο Σπαθοβούνι (ευτυχώς έιχα κάτι ψιλά...).Στα επόμενα διόδια του Ισθμού λειτούργησε κανονικά και τα απέφυγα.Μπαίνοντας στη Αθήνα,διαπίστωσα ότι η διαδρομή που είχε προγραμματίσει δεν υπολόγισε την αποφυγή του δακτυλίου (ενώ είχα επιλέξει την αποφυγή). Διαβάζοντας παλαιότερες σελίδες στο thread κατάλαβα ότι για να ενεργοποιηθούν οι αποφυγές πρέπει να υπάρχει ένα συγκεκριμένο αρχείο (destcore.dll). Που στο καλό μπορώ να το βρω;

 

Απορία:Ο χάρτης 3642 χρειάζεται κι αυτός το destcore.dll; Ή δουλεύει με τα Forlinks όπως και οι παλαιότεροι χάρτες;

Ας προσπαθήσει να απαντήσει κάποιος (ακόμα και με PM) προκειμένου να βγάλω άκρη και να μην βρεθώ μελλοντικά σε περιπέτειες (π.χ. Αττική οδό, χωματόδρομοι,κλπ)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για να εγκαταστήσω στο Mio P350 μου το Destinator 7 θα πρέπει να βάλω τα Windows Mobile 6.1;

 

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε τον τελευταίο χάρτη (του 2010) της Ελλάδας;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό αλλά όχι μόνο αυτό.Οι παλιότεροι χάρτες του destinator,τις αποφυγές τις είχαν σε ξεχωριστό αρχείο με όνομα forlinks.Η νέα έκδοση του 2010 δεν έχει forlinks και για να λειτουργούν σωστά όλες οι αποφυγές,πρέπει να βάλεις και το αρχείο destcore,το οποίο δίνει η mls στο http://www.mlsdestinator.gr στο zip αρχείο που περιέχει και το χάρτη.

 

Αν κάνεις την αναβάθμιση, θα λειτουργούν όμως και οι παλιοί χάρτες ταυτόχρονα με τον νέο;

 

Έχω τον παλιότερο χάρτη Ελλάδας και μαζί χάρτες Ισπανίας, Γερμανίας και Αγγλίας και δε θα ήθελα να τους χάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να εγκαταστήσω στο Mio P350 μου το Destinator 7 θα πρέπει να βάλω τα Windows Mobile 6.1;

 

Όχι, δεν είναι απαραίτητο κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το Destinator 7 δούλεψε μια χαρά...

Τώρα είμαι σε αναζήτηση του τελευταίου χάρτη της ελλάδας του 2010 ή έστω τον τελευταίο του 2009, ξέρετε που μπορώ να τον βρω;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ωραία, το Destinator 7 δούλεψε μια χαρά...

Τώρα είμαι σε αναζήτηση του τελευταίου χάρτη της ελλάδας του 2010 ή έστω τον τελευταίο του 2009, ξέρετε που μπορώ να τον βρω;

 

Ευχαριστω!

 

Μόλις άρχισα κι εγώ να ψάχνω τώρα που ξετρύπωσα το παλιό μου GPS αλλά βλέπω ότι οι τελευταίοι χάρτες τις NGi είναι του 2009!! Ιανουάριος παρακαλώ η έκδοση 2008.Q4.115.EL!

 

Είναι δυνατόν να μην έχει βγει κάτι νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άρχισα κι εγώ να ψάχνω τώρα που ξετρύπωσα το παλιό μου GPS αλλά βλέπω ότι οι τελευταίοι χάρτες τις NGi είναι του 2009!! Ιανουάριος παρακαλώ η έκδοση 2008.Q4.115.EL!

 

Είναι δυνατόν να μην έχει βγει κάτι νεότερο?

 

Yπάρχουν νεώτεροι χάρτες για Destinator, λέω υπάρχουν γιατί είναι δύο διαφορετικές εκδόσεις από διαφορετικούς map providers

 

O ένας είναι ο μετατοπισμένος Gi,

http://an-esorropoi.blogspot.com/2009/09/blog-post_19.html

κάποια μετακίνηση είχε γίνει στον φλοιό της γης μόνο στην Ελλάδα όταν κάνανε χαρτογράφηση

και ο άλλος είναι της εταιρίας terra

που είναι αμφιβόλου ποιότητας καθώς είναι ο πρώτος της χάρτης για GPS

μέχρι τώρα έβγαζε μόνο έντυπους.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά με κάτι τέτοιες ερωτήσεις νομίζω πως ζούμε στο 2007.:lol:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φταίει η προώθηση που κάνει συνεχώς η MLS (και με τις αντίστοιχες προσφορές στις εκπτώσεις στις ηλεκτραγορές):)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...