Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία!!!Έχω το ΟΜΝΙΑ ΙΙ και έχς βάλει το garmin και το destinator 7 αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα και στα δυο ,στην αναζήτηση δεν βρίσκει δορυφόρους!!!!Γνωρίζει κανείς κάτι???Να υπάρχει θέμα με τις COM ή με το baudrate???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και τα δύο δουλεύουν κανονικά. Τώρα ποιος είναι καλύτερος στην περιοχή σου... αυτό θα μας το πεις εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με δοκιμή σε αρκετές περιοχές της Αττικής, o MLS V2010.A.07 είναι καλύτερος (και με πολλά poi.) -Ο V3650 δεν βγάζει ονομασίες σε αρκετούς (συνήθως μικρούς) δρόμους,έχει περίεργες δρομολογήσεις σε αντίθεση με τον παλαιότερο 2009_40054 που τις κάνει σωστά (αναφέρει κανονικά πολλούς οδούς,αλλά δεν έχει ενημερωμένα poi λόγω παλαιότητας...αλλά μικρό το κακό αν ξέρει κανείς να βάλει).

 

Τέλος συγκριτικά με το 2010.1 της GI για το Ginius, o V3650 επειδή είναι της ίδιας εταιρίας GI και χρονολογίας διάθεσης,ο V3650 έχει περισσότερα Poi αλλά φαίνεται (όσο μπορεσα να καταλάβω) δεν έχει την ίδια χαρτογράφιση.

 

Οπότε για μια ακόμα φορά μάλλον είναι τι παραγέλνει κάθε εταιρία στις εταιρίες χαρτογράφισης για τα προιόντα της,άσχετα τι διαφημίζουν (νεώτεροι-καλύτεροι κλπ)

Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Administrators
destinator destinator......θέμα για το Ginius δε βλέπω πουθενά :)

 

Επίσημο θέμα δεν υπάρχει, αλλά μπορείς να ανοίξεις εσύ ένα αν έχεις κάτι να ρωτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας..εχω μια ερωτηση..εχω φορτωσει το destinator 7 σε ενα κινεζικο windows mobile και δουλευει μια χαρα αλλα εχω ενα προβλημα..δεν μπορω να ενεργοποιησω μονιμα τον φωτισμο της οθονης..μπορει καποιος να μου δωσει λυση?απο το μενου δεν υπαρχει καποια ρυθμιση..με το garmin που εχω επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας..εχω μια ερωτηση..εχω φορτωσει το destinator 7 σε ενα κινεζικο windows mobile και δουλευει μια χαρα αλλα εχω ενα προβλημα..δεν μπορω να ενεργοποιησω μονιμα τον φωτισμο της οθονης..μπορει καποιος να μου δωσει λυση?απο το μενου δεν υπαρχει καποια ρυθμιση..με το garmin που εχω επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα..

 

Δεν εχεις την σωστη βερσιον. Βαλε την V7.0.0.588.11.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις την σωστη βερσιον. Βαλε την V7.0.0.588.11.

 

το εκανα φιλε και πετυχε..ευχαριστω..ποιον χαρτη μου προτεινεις?εγω εχω εναν του 2007 και του 2008..

Link to comment
Share on other sites

το εκανα φιλε και πετυχε..ευχαριστω..ποιον χαρτη μου προτεινεις?εγω εχω εναν του 2007 και του 2008..

 

Φιλε μου εχω να ασχοληθώ πανω απο 1 χρονο, απλα εχω την βερσιον που σου ειπα και τον "2008.Q4 V.114 Greece U" χαρτη και κανω την δουλεια μου χωρις κανένα πρόβλημα.

 

Νομιζω ειναι ενα απο τους καλλιτερουσ συνδιασμους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια για το Destinator 4800 και ας ειναι λίγο αρχαίο. Μου κάηκε και μπορώ να τον αντικαταστήσω με τον 4800Α (ή ισως ΒΤ). Ειχα φορτωμένο ένα μενού και το IGO 8 σε 2GB SD με Ευρωπαικούς χαρτες. Μπορεί κάποιος να μου πεί εάν η κάρτα θα δουλέψει στο 4800Α ή ΒΤ?. Είναι κλειδωμένα? Εχουν κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με το 4800?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω να ασχοληθώ πανω απο 1 χρονο, απλα εχω την βερσιον που σου ειπα και τον "2008.Q4 V.114 Greece U" χαρτη και κανω την δουλεια μου χωρις κανένα πρόβλημα.

 

Νομιζω ειναι ενα απο τους καλλιτερουσ συνδιασμους.

 

ok filos..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα! εχω το htc mini και θέλω να εγκαταστισω to destinator 7 με ελληνικούς χάρτες. Είμαι λίγο ψιλοάσχετος μπορεί κανεις να με βοηθίσει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω το htc mini και θέλω να εγκαταστισω to destinator 7 με ελληνικούς χάρτες. Είμαι λίγο ψιλοάσχετος μπορεί κανεις να με βοηθίσει?

 

Καν' το Copy paste στην καρτα και τρεξε μετα το destinator.exe απο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα! εχω το htc mini και θέλω να εγκαταστισω to destinator 7 με ελληνικούς χάρτες. Είμαι λίγο ψιλοάσχετος μπορεί κανεις να με βοηθίσει?

 

Δες εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5384&highlight=keyboard+destinator

 

Είναι η πιο εύκολη διαδικασία και η πιο κατατοπιστική περιγραφή...

 

 

Παιδιά, με το MLSDestinatorUpdate.cab λύνεται και το θέμα που υπήρχε με την πληκτρολόγηση διευθύνσεων στο HTC HD2! :up:

 

Απλα, επειδή με παιδεψε λίγο, να σημειώσω πως όσοι έχουν ακολουθήσει τον παραπανω τρόπο για εγκατάσταση του Destinator στην καρτα, η απλή εκτέλεση του MLSDestinatorUpdate.cab δεν πιάνει. Χρειάζεται, αφού το εκτελεσετε, να πάρετε να αρχεια που δημιουργεί (destcore.dll, language and voice φακελους) και να αντικαταστήσετε τα αντιστοιχα (παλιοτερα) αρχεια στο φάκελο εγκαταστασης του Destinator. Εφοσον το update είναι επιτυχες, θα δείτε στην καρτελα "Περί" ως version destinator 7.0.24.183 !

 

 

GI MAP 2010 V3650

&

MLS V2010.A.07

 

Στο http://www.mlsdestinator.gr, στην επιλογή "MLS Destinator για PDA" περιέχεται μόνο ο χαρτης της GI... Τελικά, έχει όντως την ποιοτητα της GI? υπερτερεί σε σχεσει με τον MLS V2010.A.07 (και εάν ναι, πού βρίσκουμε τον MLS V2010.A.07 ?)? Εάν ξέρει κάποιος που είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει και τους δύο, γιατί εγώ δεν έχω προλάβει.

Edited by Jim84

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βγήκε πολύ πρόσφατα και νέος χάρτης από MLS 2010 V.5011.03.

 

Αν θες τη γνώμη μου μην ασχολείσαι καθόλου, δυστυχώς υπάρχουν αναφορές ότι κάθε φορά είναι και χειρότερος. Υπάρχουν τόσα προγράμματα πλοήγησης πλέον που δεν βρίσκω λόγο να ασχολείται κάποιος με το παρωχημένο destinator πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε πολύ πρόσφατα και νέος χάρτης από MLS 2010 V.5011.03.

 

Αν θες τη γνώμη μου μην ασχολείσαι καθόλου, δυστυχώς υπάρχουν αναφορές ότι κάθε φορά είναι και χειρότερος. Υπάρχουν τόσα προγράμματα πλοήγησης πλέον που δεν βρίσκω λόγο να ασχολείται κάποιος με το παρωχημένο destinator πια.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω...γίνεται να έχει κανείς πραγματική ανάλυση 480 x 800 στον χάρτη με το skin του Πάνου (Panosa); Το λέω γιατί παρότι αυτό χρησιμοποιώ στο HD μου, όταν το βάζω αλλάζοντας το .inf αρχείο σε αυτή την ανάλυση και όχι στην 240 x 400 δεν δείχνει σωστά ο χάρτης. Γίνεται να έχω πραγματική λοιπόν 480 x 800 ανάλυση παντού και κυρίως στον χάρτη?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει βγει κάποιο skin (γιατί αυτό χρειάζεται) που να υποστηρίζει την native wvga ανάλυση που ζητάς. Εντούτοις για την ποιότητας της απεικόνισης, πιστεύω ότι η μεγαλύτερη ανάλυση δεν θα είχε να προσφέρει τίποτα στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης, απεναντίας θα πρόδιδε περισσότερο τα χρόνια του λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει κάποιο skin (γιατί αυτό χρειάζεται) που να υποστηρίζει την native wvga ανάλυση που ζητάς. Εντούτοις για την ποιότητας της απεικόνισης, πιστεύω ότι η μεγαλύτερη ανάλυση δεν θα είχε να προσφέρει τίποτα στο συγκεκριμένο πρόγραμμα πλοήγησης, απεναντίας θα πρόδιδε περισσότερο τα χρόνια του λειτουργικού.

 

Λες ε?? χμ....δεν θα είχα πρόβλημα τρομερό να πάω σε ένα άλλο πρόγραμμα.....το θέμα είναι ότι όλοι συμφωνούμε στο ότι οι χάρτες της NGI ήταν και είναι ακόμα με μεγάλη διαφορά οι πληρέστεροι και καλύτεροι από κάθε άλλο πρόγραμμα.....

Και εγώ έχω δοκιμάσει μερικά και αυτό διαπίστωσα....και όχι μόνο εντός πόλης αλλά και εκτός...... οπότε.... δεν ξέρω......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ποιοι όλοι; :confused:

 

Πλέον με τόσες επιλογές που έχουμε σε προγράμματα πλοήγησης, το destinator το θέτω από τα τελευταία ακόμα και όσον αφορά τους χάρτες.

 

Προσωπικά προτιμώ iGO8/Primo με χάρτες της NAVTEQ, Teleatlas, CIT κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι όλοι; :confused:

 

Πλέον με τόσες επιλογές που έχουμε σε προγράμματα πλοήγησης, το destinator το θέτω από τα τελευταία ακόμα και όσον αφορά τους χάρτες.

 

Προσωπικά προτιμώ iGO8/Primo με χάρτες της NAVTEQ, Teleatlas, CIT κτλ.

 

Πάντως το Πάσχα που πήρα το touch 2 (δεν ήξερα δεν ρώταγα ;) μου έδωσαν

δώρο και το destinator και μπορώ να πω ότι είναι άψογο μέχρι τώρα για Αθήνα

και δεν έχω κάνει κανένα update μέχρι στιγμής.Το σύγκρινα με διάφορα

άλλα που έβαλα στο gps μου (MIO C220) και πραγματικά ήταν πολύ καλύτερο.

Απορώ πόσο καλύτερα μπορεί να είναι τα άλλα (εκτώς από της garmin βέβαια

που έχει φοβερά gps και πολλά updates free για Ελλάδα) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Πάσχα που πήρα το touch 2 (δεν ήξερα δεν ρώταγα ;) μου έδωσαν

δώρο και το destinator και μπορώ να πω ότι είναι άψογο μέχρι τώρα για Αθήνα

και δεν έχω κάνει κανένα update μέχρι στιγμής.Το σύγκρινα με διάφορα

άλλα που έβαλα στο gps μου (MIO C220) και πραγματικά ήταν πολύ καλύτερο.

Απορώ πόσο καλύτερα μπορεί να είναι τα άλλα (εκτώς από της garmin βέβαια

που έχει φοβερά gps και πολλά updates free για Ελλάδα) :)

 

Εγώ πάντως από προσωπική πείρα αλλά και από όσα διαβάζω σε όλα τα φόρουμς οι χάρτες του destinator της NGI είναι μακράν οι καλύτεροι και λεπτομερέστεροι.......

Σε άλλους έχω βρει πολλά πράγματα να λείπουν.....αν και ομολογουμένως τα προγράμματά τους είναι καλύτερα.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν τα έχεις δοκιμάσει όλα και έχεις καταλήξει στο Destinator... δεν έχω να πω κάτι, απλά σεβαστό. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγκες!

Θέλω να ανανεώσω τον χάρτη μου στο Destinator διότι τον εχω 2 χρόνια και πλέον ορισμένους δρόμους δεν μου τους αναγνωρίζει...μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...:)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...