Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει 3542 μόνο 3642.Προφανώς ο φίλος έκανε τυπογραφικό λάθος.Και παρόλα τα προβλήματα που εμφανίστηκαν στην εύρεση οδών υπάρχουν βελτιώσεις σε σχέση με τον 2008.q4.

 

Eχεις δικιο V.3642 ειναι ο χαρτης sorry

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολλους τσακωμους βλεπω γυρω απο το νεο χαρτη για το destinator (αυτος που ανεφερε ο odytsak) και ειλικρινα εχω μπερδευτει. Τελικα δεν αποτελει αναβαθμιση του v115 που ειχαμε; Μπορει ως προγραμμα το destinator να ειναι αργο, παραπληγικο, ασχημο αλλα ο 115 εκανε περιφημη δουλεια στην Αττικη τουλαχιστον δυνοντας μου παντα τις πιο λογικες διαδρομες σε σχεση με τους 50 διαφορετικους χαρτες του igo :(

Τελικά αυτος ο χαρτης αποτελει αναβαθμιση του v115 η απλα ειναι καποιος που θελει να μοιάσει σε αυτον και χρησιμοποιει την επωνυμία της GI?

Link to comment
Share on other sites

πολλους τσακωμους βλεπω γυρω απο το νεο χαρτη για το destinator (αυτος που ανεφερε ο odytsak) και ειλικρινα εχω μπερδευτει. Τελικα δεν αποτελει αναβαθμιση του v115 που ειχαμε; Μπορει ως προγραμμα το destinator να ειναι αργο, παραπληγικο, ασχημο αλλα ο 115 εκανε περιφημη δουλεια στην Αττικη τουλαχιστον δυνοντας μου παντα τις πιο λογικες διαδρομες σε σχεση με τους 50 διαφορετικους χαρτες του igo :(

Τελικά αυτος ο χαρτης αποτελει αναβαθμιση του v115 η απλα ειναι καποιος που θελει να μοιάσει σε αυτον και χρησιμοποιει την επωνυμία της GI?

 

Απο οτι ξερω ειναι καινουργιος κυκλοφορισε σημερα για το destinator, τωρα αν υπηρχε πιο πριν για καποια αλλα προγραμματα δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βγάζει σε κανέναν πρόβλημα το NOD32, πριν ολοκληρωθεί το downloading του νέου χάρτη, από το site της MLS;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις αν έχει "forlinks" ???

 

από τι λέγεται φιλε μου,δεν έχει,η μάλλον έχει,αλλα για να εμφανιστούν χρειάζεται αντικατάσταση dll και κάτι τέτοια περίεργα..άλλωστε ο ίδιος είναι με αυτό που παρουσιάστηκε πριν 4-5 μέρες..:worry:

Edited by ibiza2003

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τσεκάρεις αν έχει "forlinks" ???

Δεν έχει forlinks όπως τα ξέραμε μέχρι τώρα.Οι αποφυγές όμως είναι ενσωματωμένες στο χάρτη και για να εμφανιστούν πρέπει να βάλουμε συγκεκριμένο destcore.dll και αρχείο γλώσσας.Αυτά παρέχονται κανονικά μαζί με οδηγίες εγκατάστασης στο download που υπάρχει στο site http://www.mlsdestinator.gr

Link to comment
Share on other sites

από τι λέγεται φιλε μου,δεν έχει,η μάλλον έχει,αλλα για να εμφανιστούν χρειάζεται αντικατάσταση dll και κάψει τέτοια περίεργα..άλλωστε ο ίδιος είναι με αυτό που παρουσιάστηκε πριν 4-5 μέρες..:worry:

 

Δεν ξερω τι λετε για dll και forlinks εγω τον κατεβασα, εβαλα μονο τον χαρτη μεσα και παιζει, ο φακελος του νεου χαρτη λεγετε "GreeceGRE"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε για dll και forlinks εγω τον κατεβασα, εβαλα μονο τον χαρτη μεσα και παιζει, ο φακελος του νεου χαρτη λεγετε "GreeceGRE"

 

Συγνώμη αλλά αυτή δεν είναι λογική. Γιατί να μην έχεις όλες τις δυνατότητες του χάρτη???

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τον νέο χάρτη σε Μio Α701 Dest7 (μόνο τον χάρτη χωρίς να αντικαταστήσω τα υπόλοιπα αρχεία). Ενώ σε off GPS mode δουλεύει μια χαρά (και το demo δουλεύει σωστά), μόλις πλανάρησα μια διαδρομή και ξεκίνησα με το αυτοκίνητο, άρχισε τα επαναυπολογισμός διαδρομής χωρίς λόγο ώσπου σε λίγο κόλλησε..

Υπάρχει κάποιος που να του δούλεψε σωστά σε Dest7 χωρίς να έχει αντικαταστήσει τα συνοδευτικά αρχεία (dll, language κλπ.)?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου δούλεψε κανονικά και έκανα και δρομολόγηση στην Αθήνα, χωρίς να χρειαστεί να βάλω κάτι αλλο. Δεν δοκίμασα όμως αποφυγές.

 

Όσον αφορά το χάρτη τώρα, παρατήρησα αρκετές αλλαγές σε σχέση με τον αρχαίο που μας είχαν αφήσει καιρό τώρα. Για παράδειγμα είχε τις καινούργιες μονοδρομήσεις στην Αγία Παρασκευή Αττικής, κάτι δρόμους τέρμα Θεού στο σπίτι στη Σύρο, καθώς και επιπλέον δρόμους στο Παράλιο Άστρος Αρκαδίας. Ανανέωση λοιπόν έχει γίνει σίγουρα σε σχέση με τον παλιό.

 

ΥΓ: Άντε να βρεις το dll τώρα.. :p

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε odytsak με την διορατικοτητα σου..... : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270588&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+myphone+%28myphone.gr+%3A%3A+my+news%29

 

Mερικά πράγματα είναι ηλίου φαεινότερα.

 

Κλασικό παράδειγμα η Ace-Hellas.

Μπες στο site της, δες το banner πάνω-πάνω για το iphone

(στα HTC έχει πλέον μόνο το service, άρα και ελάχιστα έσοδα)

και θα καταλάβεις γιατί ο banman που μέχρι πρότινος θεοποιούσε τα HTC, αβαντάρει φανερά τα iphone.

 

Θα μπορούσα να πω πάρα πολλά (είχαμε μέχρι και κωλοτούμπες)

και να τους ξεβρακώσω όλους εκεί μέσα

αλλά σέβομαι ότι κάνουν τη δουλειά τους και βγάζουν τα προς το ζειν τους από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή του παραπάνω χάρτη σε mio A501 με

1. Destinator 6 = Δούλεψε κανονικά, έκανε αποφυγή χωματόδρομων, έχει τμήματα της Εγνατίας που ο 2008.115 δεν είχε, έχει δρόμους σε μικρούς οικισμούς που ο 2008.115 δεν είχε. Ελαφρά καθυστέρηση στο επανυπολογισμός διαδρομής. Δρομολογήσεις στην περιοχή Κοζάνης.

2. Destinator 7 =Ξεκίνησε αλλά σε 1-2 λεπτά (ο 200αρης επεξεργαστής μάλλον) έδειχνε άλλα αντ' άλλων

Καμμία τροποποίηση στους υπάρχοντες φακέλους της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειραματιστηκα εχτες εβαλα το χαρτη και επαιξε μια χαρα.Τωρα για τα ForLinks εκανα το εξης:Αφου ειδα απο τον παλιο χαρτη με ονομασια GreeceU οτι τα ForLinks μεσα στον φακελλο ειχαν το ιδιο ονομα αλλαξα τα ονοματα των ForLinks απο GreeceU σε GreeceGRE οπως λεγετε και ο νεος χαρτης.Τα ειδε ολα κανονικα απλα δεν δοκιμασα διαδρομη να δω αν τα αποφευγει πραγματη.Απλα δεν νομιζω να εχει προβλημα γιατι τα ForLinks στην ουσια πρεπει να στελνουν εντολη στον χαρτη με το ιδιο ονομα κατα τα αλλα δεν αλλαζει κατι.Δοκιμαστε το και εσεις και πειτε μου αποτελεσματα.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Aν δε βάλετε το destcore αποφυγές περαν διοδίων και ακτοπλοϊκών δε λειτουργούν σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Aν δε βάλετε το destcore αποφυγές περαν διοδίων και ακτοπλοϊκών δε λειτουργούν σωστά.

 

Συμπεριλαμβάνεις και τους χωματόδρομους;

Θα το ξαναδοκιμάσω γιατί δεν φάνηκε να έχει κάποιο πρόβλημα. (Αναφέρομαι στους χωματόδρομους γιατί εδώ στην επαρχία αν δεν τους βγάλεις έξω διασχίζεις κάμπους και βουνά :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μένω στο παρίσι:lol: Για να δουλεύει σωστά η αποφυγή χωματόδρομων πρέπει να βάλεις το destcore.Πάντως αν έχεις ταχύτερη διαδρομή ακόμη και αν δε βάλεις αποφυγή χωματόδρομων,το πρόγραμμα θα προτιμήσει πρώτα άσφαλτο και μετά χώμα.Σε αντίθεση με την συντομότερη που αν δε βάλεις αποφυγή χωματόδρομων οι πιθανότητες να σε πάει από χώμα είναι πάνω από 50%
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια οπως εγραψα και πριν στο παλιο μοθ setup απλα εβαλα τον καινουριο χαρτη αλλαξα στα ForLinks ονομασια (οτι ονομα εχει και ο χαρτης) και σημερα εκανα μια διαδρομη απο Γερακα-Αττικης ως Πειραια και αποφυγη Αττικη οδο και με πηγε κανονικα απο κεντρο.Απεφυγε την αττικη οδο οπως επρεπε.Ολα τελεια οπως με τον παλιοτερο χαρτη.
ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,'Η ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ?
Link to comment
Share on other sites

Τι τροποποίηση ψάχνεις;

 

Λάθος έκφραση, συγνώμη. :O Εννοούσα ότι δεν πείραξα τίποτε, έριξα απλώς το χαρτη μέσα στο φάκελο και δούλεψε.

Δοκίμασα σήμερα και τη μετονομασία στα forlinks που αναφέρθηκε πιο πάνω και δουλεύει επίσης κανονικά, χωρίς κάποιο πρόβλημα (επιφυλάσσομαι για περαιτέρω διερεύνηση).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

υπάρχει θέμα συμβατότητας των win ce6 με dest7? Πήρα ένα πολύ καλό κινέζικο με 128 μνήμη, τρέχει το igo8.3 σαν νερό και το dest7 κολλάει συνέχεια (στο χάρτη μένει πάντα πίσω σαν να κάνει refresh μόνο κάθε 5δευτερόλεπτα, σε διαδρομή υπολογίζει για ατελείωτη ώρα - άλλες φορές κάνει 5 λεπτά, άλλες απλά κολλάει στον υπολογισμό).

 

Το καλύτερο όμως το άφησα για το τέλος: είμαι 99% σίγουρος οτι τις 2-3 πρώτες φορές που το έτρεξα ήταν ΟΚ. Μετά έβαλα (στη ίδια SD) και το dest9 για δοκιμή, έτρεξε και αυτό ΟΚ σαν χάρτης και διαδρομή (στα μενού κολλούσε καμμιά φορά). 4-5 μέρες μετά τη χρήση dest9 το 7 παρουσιάζει τα παραπάνω....δοκίμασα σε νέα κάρτα με το bkp του dest7 που είχα (όπως το πρωτοέβαλα δηλαδή), πάλι τα ίδια.... θα με τρελάνει! Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

υπάρχει θέμα συμβατότητας των win ce6 με dest7? Πήρα ένα πολύ καλό κινέζικο με 128 μνήμη, τρέχει το igo8.3 σαν νερό και το dest7 κολλάει συνέχεια (στο χάρτη μένει πάντα πίσω σαν να κάνει refresh μόνο κάθε 5δευτερόλεπτα, σε διαδρομή υπολογίζει για ατελείωτη ώρα - άλλες φορές κάνει 5 λεπτά, άλλες απλά κολλάει στον υπολογισμό).

 

Το καλύτερο όμως το άφησα για το τέλος: είμαι 99% σίγουρος οτι τις 2-3 πρώτες φορές που το έτρεξα ήταν ΟΚ. Μετά έβαλα (στη ίδια SD) και το dest9 για δοκιμή, έτρεξε και αυτό ΟΚ σαν χάρτης και διαδρομή (στα μενού κολλούσε καμμιά φορά). 4-5 μέρες μετά τη χρήση dest9 το 7 παρουσιάζει τα παραπάνω....δοκίμασα σε νέα κάρτα με το bkp του dest7 που είχα (όπως το πρωτοέβαλα δηλαδή), πάλι τα ίδια.... θα με τρελάνει! Καμμιά ιδέα?

Είναι σχεδόν γενικό πρόβλημα με τα κινέζικα pna με win ce 6 και το destinator.Ειδικά στα παλιότερα μοντέλα με 64αρα ραμ και win ce 6 είναι αδύνατο να λειτουργήσει σωστά.

Η mls σήμερα έβγαλε στη σελίδα της την νέα έκδοση χάρτη 2010 v3646 που διορθώνει το πρόβλημα της μη εύρεσης οδών στην Έδεσσα.Παρόλα αυτά το πρόβλημα της μη εύρεσης πεζοδρόμων,συνεχίζει να υφίσταται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...