Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο τρεις μηνες συμβιωσης με το Ν95 εχω εντοπισει 3 προβληματα 1)Το ραδιο οταν το βαζω να παιξει απο τα ηχεια δεν ακουγετε σχεδων καθολου 2)το slide εχει ενοχλητικο τζογο 3)τα mp3 παρολου που τα δυναμονω με το mp3gain στα 100db παιζουν πολυ χαμηλα απο τα ακουστικα (σε σιγκρυση παντα με το s.e-w800 και με τα καλα ακουστικα του w800).Για πειτε μου ρε παιδια αν υπαρχει λυση!δηλ. αν μπορει να μου τα διορθωσει η alpha copy!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έγω έχω κανά πεντάμηνο το Ν95 και προβλήματα με το τζόγο δεν έχω... να φανταστείς και στη παραλία τώρα έλεω διακοπών αν και το πρόσεχα όσο γινόταν έμπαινε άμμος και πολλές φορες στα ανοιγοκλεισίματα που έκανε χριτς χριτς αλλά κ πάλι τώρα είναι όλα οκ.. μπορεί να χρειάζεται σφίξιμο η τίποτα τέτειο...αν και δεν μου δίνει την αισθηση πολύ στιβαρού και σταθερού μηχανισμού εν τούτοις στη πράξη συμπεριφέρεται πολύ καλα...

 

για τα μεγάφωνα κ μένα δεν ακούγεται πολύ δυνατά τώρα αν εσένα ακούγεται υπερβολικά σιγά μπορεί να χρειάζεται κανένα ηχέιο αλλαγή..

 

p.s. καμιά βοήθεια κανένας με τις παραπάνω απορίες μου...???

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από georgesim

Παιδια ήθελα να ρωτήσω λίγο κάτι για το "Χάρτες". Κατ αρχάς το GPS κάνει όχι λιγότερο από 3-4 λεπτά να βρεί σήμα. Άσχετα μ αυτό αγόρασα την τριετή άδεια. Διαβάζω κάτι για αναβάθμιση χαρτών και για ένα πρόγραμμα smart2go. Τι χρειάζομαι να κάνω και , αν και το πως το έχω βρεί θέλω να ξέρω γιατί να το κάνω. Θα έχω καλύτερη ταχύτητα; Είμαι ακόμα στην έκδοση 11 λογισμικού btw.

 

Περιμένω απάντηση...thanks

 

 

Από ό,τι διαβάζω στο θέμα, η καινούρια έκδοση του smart2go σε συνδυασμό με την έκδοση 12 του Ν95, βελτιώνουν αισθητά τον χρόνο που απαιτείται για να εντοπιστεί η θέση σου μέσω GPS.

Πιθανότατα θα κάνω την αναβάθμιση στις επόμενες μέρες και θα παραθέσω τις εντυπώσεις μου.

 

Thanks. Περιμένω εντυπώσεις. Αναφερω πάντως πως μετά την αγορά της άδειας για το πρόγραμμα (3-ετη έκανα) το GPS αποκτά σήμα σε ένα περίπου λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε η 12 ειναι πολυ καλυτερη σε οτι αφορά το gps,βρισκει σε μισο λεπτο περιπου στιγμα,και το νεο προγραμμα smart2go ειναι πολυ ευχρηστο και μολις πατησεις θεση gps σου τη βγαζει κατευθειαν.

Δλδ κανενα παραπονο πλεον απο το gps του ν95.Πολυ αποτελεσματικο.

 

 

 

Το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ απο τοτε που το αναβαθμισα στην 12 ειναι το ραδιοφωνο!!!πλεον δεν μπορω να ακουσω......Παιζει για λιγο στην αρχη κανονικα,και μετα απο λιγο οταν πειραξω τους σταθμους,δλδ αλλαζω κτλ,φευγει ο ηχος απο το ενα ακουστικο..Τοσο που κολλαει μετα και restart να κανεις δεν ξεκολλαει ευκολα.

Δεν ξερω τι να κανω,με την 11 ημουν μια χαρα,τετοιο προβλημα δεν ειχα.

ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ!

Link to comment
Share on other sites

GREAT NEWS i have just recieved the 1200 mah battery i bought of Ebay for £8.50 an it just fits straight into my N95 so no cutting down of the N95 at all as i have seen with the USA version i am just charging it fully now an i will let you know if th...

afto to vrika edw:

http://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716.php

εχουμα κατι νεοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ απο τοτε που το αναβαθμισα στην 12 ειναι το ραδιοφωνο!!!πλεον δεν μπορω να ακουσω......Παιζει για λιγο στην αρχη κανονικα,και μετα απο λιγο οταν πειραξω τους σταθμους,δλδ αλλαζω κτλ,φευγει ο ηχος απο το ενα ακουστικο..Τοσο που κολλαει μετα και restart να κανεις δεν ξεκολλαει ευκολα.

Δεν ξερω τι να κανω,με την 11 ημουν μια χαρα,τετοιο προβλημα δεν ειχα.

ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ!

 

Αυτο μου το εκανε και εμενα με την 12, οταν ενω ακουγα ραδιοφωνο,ανοιξα την καμερα .Με ενα restart εφτιαξε ομως .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε ενα site(xxxxxxxxxxx)υπαρχει πιθανοτητα να βγει νεα αναβαθμιση διορθωτικη για το Ν95.ηδη βγηκε για την ασια(APAC) η 12.0.014 στο Νokia software updater.
[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά?

Στο xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

λένε ότι τα νέα Ν95 στην Αγγλία έχουν έκδοση 3,0 του smart2go

 

Εδώ τί γίνεται?

Εγώ με update πήγα από την 1,0 στην 1,1 :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοουν το maploader.

 

Το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μπορω να τρεξω το software updater. Κολλαει εκει που δειχνει starting application. Εχω vista και την αγγλικη εκδοση του updater.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε ενα site υπαρχει πιθανοτητα να βγει νεα αναβαθμιση διορθωτικη για το Ν95.ηδη βγηκε για την ασια(APAC) η 12.0.014 στο Νokia software updater.

 

 

Akrivos file pithanon sintoma kai se mas na to valoun alla apo ti diavasa se kapio forum (then thimame tora) eihan kapio sovaro ellatoma me tin palia ver 12...13 sta asiatika diktia gia afto kai katevasane ekei mono tin anavathmish!

 

Μαλλον εννοουν το maploader.

 

Το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μπορω να τρεξω το software updater. Κολλαει εκει που δειχνει starting application. Εχω vista και την αγγλικη εκδοση του updater.

 

Den nomizw na exeis provlima me ta vista dioti kai egw vista exw kai den antimetopizw kanena provlima! Sviseto kai ksana kanto instal!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι η ακρίβεια στα δεδομένα του gps δεν είναι πια τόσο καλή με τις νέες αναβαθμίσεις.

Ενδεικτικά, με το firmware 11 είχα απόκλιση 5% στα 100 χλμ μεταξύ κοντέρ αμαξιού και gps (εννοείται το gps έδειχνε λιγότερα).

Τώρα μου βγάζει περίπου τα ίδια κλμ και στα 2 μέρη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εδώ έχει πρόσβαση κανένας ν ακατεβάσει τα αρχεία? http://www.nokia.com.gr/A4406171

 

χρειαζεται καποιο λογαρισμο να εχεις για να το κατεβασεις ή τα εχει φτυσει η σελιδα?

Link to comment
Share on other sites

κατεβαινει κανονικα αλλα ουτως η αλλως δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις στο ν95,δεν υποστηριζει τουλαχιστον ακομα τη συγκεκριμενη λειτουργια
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε αυτο τοτε : http://europe.nokia.com/A4286225

Μονο που το Ν95 δεν περιλαμβανεται στην λιστα :

 

Compatibility: Nokia E50, E65, E90 Communicator, N75, 5500 Sport,

5700 XpressMusic, 6110 Navigator, 6120 classic and 6290 phones.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας εχω το Ν73 αξιζει να το δωσω για να παω στο Ν95 ? καμερα εχει καλυτερη? Ο ηχος κατα την κληση ?Γενικα δεν εχω προβλημα με το τηλεφωνο μου αλλα λεω ,να κανω την αλλαγη ?Αν ναι γιατι και αν οχι παλι γιατι ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις σας:)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την εντύπωση ότι η ακρίβεια στα δεδομένα του gps δεν είναι πια τόσο καλή με τις νέες αναβαθμίσεις.

Ενδεικτικά, με το firmware 11 είχα απόκλιση 5% στα 100 χλμ μεταξύ κοντέρ αμαξιού και gps (εννοείται το gps έδειχνε λιγότερα).

Τώρα μου βγάζει περίπου τα ίδια κλμ και στα 2 μέρη.

 

Ποιός σου είπε ότι το κοντέρ του αυτοκινήτου είναι ακριβές;

 

Φιλε η 12 ειναι πολυ καλυτερη σε οτι αφορά το gps,βρισκει σε μισο λεπτο περιπου στιγμα,και το νεο προγραμμα smart2go ειναι πολυ ευχρηστο και μολις πατησεις θεση gps σου τη βγαζει κατευθειαν.

Δλδ κανενα παραπονο πλεον απο το gps του ν95.Πολυ αποτελεσματικο.

 

 

 

Το ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ απο τοτε που το αναβαθμισα στην 12 ειναι το ραδιοφωνο!!!πλεον δεν μπορω να ακουσω......Παιζει για λιγο στην αρχη κανονικα,και μετα απο λιγο οταν πειραξω τους σταθμους,δλδ αλλαζω κτλ,φευγει ο ηχος απο το ενα ακουστικο..Τοσο που κολλαει μετα και restart να κανεις δεν ξεκολλαει ευκολα.

Δεν ξερω τι να κανω,με την 11 ημουν μια χαρα,τετοιο προβλημα δεν ειχα.

ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ!

 

Μήπως το προβλημα είναι στα ακουστικά σου;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

File exeis dikio gia to provlima me to radiofwno me tin ekdosi 12....Kai egw pathainw to idio...Episis na parathesw oti me tin 12 kathe fora pou anoigw to n95 mou vgazei ena patathyro pou leei egkatastasi kai meta apo ligo mou leei oti exw mi asfaleis efarmoges sto kinito mou...

......

 

 

Perimenw kainourgia ekdosi pou na min exei kainourgia provlimata

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Γνωρίζει κανεις γιατί οι εικόνα που προσθέτω σε κάθε επαφή σαν μικρογραφία, εμφανίζεται στο τηλέφωνο "συμπιεσμένη". Σαν να βλέπεις τηλεοπτική εικόνα 16:9 σε τηλεοραση 4:3 η το αντίθετο.

Χρειάζεται να ρυθμίσω κάτι;

http://img515.imageshack.us/img515/4047/clipimage002ga2.th.jpg

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

.Episis na parathesw oti me tin 12 kathe fora pou anoigw to n95 mou vgazei ena patathyro pou leei egkatastasi kai meta apo ligo mou leei oti exw mi asfaleis efarmoges sto kinito mou...

......

 

Καταρχην γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες για να

καταλαβαινουμε τι γραφεις ...

 

Το προβλημα που αναφερεις δεν εχει να κανει με την 12 .

Μετα την αναβαθμιση, καποιες εφαρμογες χρειαζονται παλι εγκατασταση .

Πηγαινε στην διαχειριση των εφαρμογων και δες ποιες ειναι

αυτες...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα πρίν απο λίγες μέρες αγόρασα το Ν95 και αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω της ιστοσελίδας της ΝΟΚΙΑ έκανα την αναβάθμιση αλλα πλέον δεν έχω Ελληνικά γλώσσα στο κινητό μου (πράγμα ενοχλητικό για πολλούς λόγους) κατάλαβα ότι έκανα λάθος κατεβάζονταις λογισμικό απ την αγγλική τοποθεσία και μπήκα στο ΝΟΚΙΑ.gr κατέβασα απο εκεί την νεα έκδοση με το Nokia updater αλλά εξακολουθώ να μην έχω Ελληνικά τι μπορώ να κάνω χρειάζεται να το πάω στην Νοκια???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα πρίν απο λίγες μέρες αγόρασα το Ν95 και αποφάσισα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω της ιστοσελίδας της ΝΟΚΙΑ έκανα την αναβάθμιση αλλα πλέον δεν έχω Ελληνικά γλώσσα στο κινητό μου (πράγμα ενοχλητικό για πολλούς λόγους) κατάλαβα ότι έκανα λάθος κατεβάζονταις λογισμικό απ την αγγλική τοποθεσία και μπήκα στο ΝΟΚΙΑ.gr κατέβασα απο εκεί την νεα έκδοση με το Nokia updater αλλά εξακολουθώ να μην έχω Ελληνικά τι μπορώ να κάνω χρειάζεται να το πάω στην Νοκια???

 

δεν παιζει ρολο αμα το εκανες μεσο nokia.com η nokia.gr

απλως η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικης παραγωγης δες εδω

βημα βημα τι να κανεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712

post #3:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου αν η ενταση απο τα ηχεια του τηλ. οταν ακουτε ραδιο ειναι και σε σας πολυ χαμηλη!(και μενα καμια φορα ακουγετε μονο απο το ενα ακουστικο)
Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε ότι το κοντέρ του αυτοκινήτου είναι ακριβές;

 

 

 

Μήπως το προβλημα είναι στα ακουστικά σου;

oxi file ta akoystika einai mia xara,exo dokimasei ki alla.

To problima einai stin anabathmisi,stin 12 diladi.

Den mporo na akoyso radiofono,ligo na to peirakso na allakso stathmo kobete o ixos apo to ena akoystiko.

Kai einai krima,giati paizei eksairetika radio sta akoystika...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...