Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα,

οπότε κοινώς την κάτσαμε.:(

Για την αλοιφή γνωρίζεις τίποτα?

Αν δηλαδή είναι ασφαλής η χρήση της σε καινούριου τύπου οθόνες.

(Αν δεν κάνω λάθος το υλικό κατασκευής του εξωτερικού περιβλήματος της οθονης

είναι διαφορετικό από τα παλιά κινητά με αποτέλεσμα να δημιουργείται ένα θάμπωμα στο σημείο όπου θα τρίψεις την αλοιφή.)

 

Υπάρχει ειδικό θέμα για τις γρατζουνιές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και εχω πλέον την 12.0.013 έκδοση. Έχω όμως παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Όταν ανοίγω τις ρυθμίσεις κλήσεις,επανέρχομαι στο μενού. Είναι δηλαδή αδύνατο το άνοιγμά τους. Για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό;

Αν διαγράψω από τη Διαχείριση εφαρμογών το «Welcome» και το «Welcome Demo», θα υπάρξουν συνέπειες;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και εχω πλέον την 12.0.013 έκδοση. Έχω όμως παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Όταν ανοίγω τις ρυθμίσεις κλήσεις,επανέρχομαι στο μενού. Είναι δηλαδή αδύνατο το άνοιγμά τους. Για ποιον λόγο συμβαίνει αυτό;

Αν διαγράψω από τη Διαχείριση εφαρμογών το «Welcome» και το «Welcome Demo», θα υπάρξουν συνέπειες;

meta pou ekanes tin anabathmisi,ebales to truephone kai ekanes tis aparaitites rythmiseis gia na leitoyrgei?

An nai gi ayto den sto anoigei,to idio eixa pathei kai ego.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγκαταστήσει το Truphone ακόμα. Δηλαδή πρέπει να το εγκαταστήσω ή να μην το εγκαταστήσω;

 

Γενικά μετά από κάθε αναβάθμιση του firmware,

χρειάζεται να ξαναπερνούνται οι εφαρμογές για να λειτουργούν σωστά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Αρχικά: σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 και το laptop asus eee pc 701.

Επειδή είδα σε ένα συγκριτικό οτι το gps του Ν95 ναι μεν καλό αλλά μικρή οθόνη όταν οδηγείς θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω τους χάρτες στο laptop και να χρησιμοποιώ το gps του κινητου. Συνδεση φαντάζομαι bluetooth,usb ή wifi. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Paidia molis to pira kai prepei na agoraso tous xartes mou leei mesa apo to software? tous exeis kaneis na mou tous doseis sas parakalo ?

------------------------------------------

 

Simple the best

 

 

------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Paidia molis to pira kai prepei na agoraso tous xartes mou leei mesa apo to software? tous exeis kaneis na mou tous doseis sas parakalo ?

 

καλοριζικο!!

δες εδω πως να τους βαλεις βημα βημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση. Σεταρα το e-mail πριν λιγο και κατεβασα τα μυνηματα μου αλλα πως τα σβηνω? Παταω διαγραφη και μου λεει οτι η επικεφαλιδα του μυνηματος θα πεινει στην μνημη του τηλεφωνου αλλα εγω δεν θελω, θελω να την σβησω. Ξερει κανεις πως γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση. Σεταρα το e-mail πριν λιγο και κατεβασα τα μυνηματα μου αλλα πως τα σβηνω? Παταω διαγραφη και μου λεει οτι η επικεφαλιδα του μυνηματος θα πεινει στην μνημη του τηλεφωνου αλλα εγω δεν θελω, θελω να την σβησω. Ξερει κανεις πως γινεται?

 

Εκανες connect ,disconnect ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Αρχικά: σκέφτομαι να αγοράσω το Ν95 και το laptop asus eee pc 701.

Επειδή είδα σε ένα συγκριτικό οτι το gps του Ν95 ναι μεν καλό αλλά μικρή οθόνη όταν οδηγείς θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να έχω τους χάρτες στο laptop και να χρησιμοποιώ το gps του κινητου. Συνδεση φαντάζομαι bluetooth,usb ή wifi. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

 

Και το laptop που θα το βάλεις μέσα στο αμάξι?

Θα το κρεμάσεις από τον καθρέπτη?

Μια χαρά είναι η οθόνη του κινητού.Αρκεί να έχεις 1 βάση στήριξης κοντά για να βλέπεις την ώρα που οδηγείς.Αν και αρκετά χρήσιμο είναι να ακούς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

meta pou ekanes tin anabathmisi,ebales to truephone kai ekanes tis aparaitites rythmiseis gia na leitoyrgei?

An nai gi ayto den sto anoigei,to idio eixa pathei kai ego.

 

Τελικά,πράγματι το truphone ευθύνοταν για το πρόβλημα. Επαναφέροντας τα δεδομένα στο κινητό τηλέφωνο,είχαν απομείνει κάποιες στοιχεία της εφαρμογής στο Ν95. Τα διέγραψα όλα και οι Ρυθμίσεις Κλήσης λειτουργούν ομαλά.

Αν το εγκαταστήσω πάλι, θα παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά;πράγματι το truphone ευθύνοταν για το πρόβλημα. Επαναφέροντας τα δεδομένα στο κινητό τηλέφωνο,είχαν απομείνει κάποιες στοιχεία της εφαρμογής στο Ν95. Τα διέγραψα όλα και οι Ρυθμίσεις Κλήσης λειτουργούν ομαλά.

Αν το εγκαταστήσω πάλι, θα παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Τπτ:)

Την ειχα πατησει και εγω ετσι,μεχρι να βρω ακρη να δω τι συμβαινει....αστα να πανε...:lol:

Γενικα οταν κανεις αναβαθμιση μην κανεις πληρη αντιγραφα ασφαλειας.

Δλδ η νέα εκδοση του Pc-suite(κατεβασε την απο το site της νοκια, σου δινει επιλογες για το αντιγραφα που θα κρατήσεις)για πχ εγω επιλεγω επαφες-μηνυματα-ημερολογιο.

Δεν νομιζω να αντιμετωπισεις παλι προβλημα αν βαλεις το truephone,αν ομως γινει κατι στραβα πες μου,να σου πω καποιες ρυθμισεις που έκανα επιπλεον,γιατι και μενα και την δευτερη φορα μου το κανε...

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwthsh xeri kaneis me to root 66 ti ginete kai an trexei sto n95

 

Αν διαβαζες το αντιστοιχο θεμα του route66 ,θα το εβρισκες

μονος αου .Ναι ,με την καταλληλη εκδοση..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nokia N95 with Windows Live

 

Nokia Windows Live demo

 

Nokia and Microsoft to deliver Windows Live services to millions of mobile customers

 

Windows live for Nokia

 

http://nds3.nokia.com/pressphotos/public/global/experiences/n95_windowslive/07_n95_windowslive_low.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά,πράγματι το truphone ευθύνοταν για το πρόβλημα. Επαναφέροντας τα δεδομένα στο κινητό τηλέφωνο,είχαν απομείνει κάποιες στοιχεία της εφαρμογής στο Ν95. Τα διέγραψα όλα και οι Ρυθμίσεις Κλήσης λειτουργούν ομαλά.

Αν το εγκαταστήσω πάλι, θα παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Να ξέρεις ότι το Truphone δουλεύει καλά, αρκεί να σεταριστεί σωστά.

Τότε δεν πρόκειται να σου δημιουργεί κανένα πρόβλημα.Αλλά για ό,τι χρειαστείς για αυτό το πρόγραμμα, καλύτερα να το ρωτήσεις στο αντίστοιχο topic.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και το laptop που θα το βάλεις μέσα στο αμάξι?

Θα το κρεμάσεις από τον καθρέπτη?

Μια χαρά είναι η οθόνη του κινητού.Αρκεί να έχεις 1 βάση στήριξης κοντά για να βλέπεις την ώρα που οδηγείς.Αν και αρκετά χρήσιμο είναι να ακούς.

 

Κοίταξε για τι λαπτοπ μιλάω και μετά πες μου...

http://www.hothardware.com/Articles/Hands_on_with_the_ASUS_Eee/

λίγο ποιό μεγάλο απο ένα βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη ειμαι κατοχος του htc p3600 αλλα κολαει πολλες φορες καθως μιλαω.σκεφτομαι να παρω το n95. αξιζει η να περιμένω μηπως βγει καποιο καινουργιο καλυτερο

μπορειται σας παρακαλώ να μου πείτε τα αρνητικά του n95 επειδη

δεν εχω χρονο να διαβασω 200 σελιδες

 

please!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα και γω το Ν95 και τώρα ψάχνομαι γενικά με εφαρμογές,χάρτες κτλ.

 

Καταρχήν θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται γιατί δεν το χω βρει όπως όταν έχω κλήση και ανοίγω το τηλ να απαντάει την κλήση, όταν το κλείνω να τερματίζει την κλήση.

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος κατά την εγγραφή βίντεο να μην ανάβει το κόκκινο λαμπάκι;

 

Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού αν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη ειμαι κατοχος του htc p3600 αλλα κολαει πολλες φορες καθως μιλαω.σκεφτομαι να παρω το n95. αξιζει η να περιμένω μηπως βγει καποιο καινουργιο καλυτερο

μπορειται σας παρακαλώ να μου πείτε τα αρνητικά του n95 επειδη

δεν εχω χρονο να διαβασω 200 σελιδες

 

please!!!!!!!!!

Κυριότερα μειονεκτήματα αποτελούν η μικρή μπαταρία μόλις 950mAh η οποία σε βγάζει μόλις μιάμιση μέρα και η ram ~18mb θα έλεγα.

Επίσης έχει αναφερθεί και από άλλους κατόχους ότι υπάρχει ένας σχετικός τζόγος στο μηχανισμό slide.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αναφερμαι κυριως στους κατοχους του Ν95,

είστε ευχαριστημενοι απο αυτη την συσκευη

μου προτείνεται να την αγορασω ή να περιμένω για κάποια καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...