Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αξίζει να αγοράσω το N95 το απλό τώρα που βγήκε το καινούργιο N95 8GB?Λέτε να πέσει η τιμή του?Μη πάω και το αγοράσω και μετά από λίγο πέσεί η τιμή του και τρελαθώ....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χλωμό έως αδύνατο το βλέπω για τη καινούρια μπαταρία...

 

μα συγνωμη..γιατι οχι.το ιδιο κινητο ειναι δεν αλλαζει τιποτα:cry:

Link to comment
Share on other sites

μα συγνωμη..γιατι οχι.το ιδιο κινητο ειναι δεν αλλαζει τιποτα:cry:

Η πίσω όψη του έχει αλλάξει σημαντικά… ώστε να χωράει η μεγαλύτερη μπαταρία.

Αν προσέξεις και στις φωτογραφίες το πλαίσιο του φακού της κάμερας είναι πιο μικρό και χωρίς το προστατευτικό διάφραγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια ασχετο καπου ειχα διαβασει οτι υπηρχε προβλημα στο wlan...εγω εχω ασυρματο δικτυο,το ν 95 το βλεπει, το αναγνωριζει μα οταν παω να συνδεθω γραφει οτι δεν υπαρχει!!!καποιος το ειχε αναφερει ξανα...αλλλα δεν ειχε απαντηθει...μηπως μπορει καποιος να μου πει τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Η πίσω όψη του έχει αλλάξει σημαντικά… ώστε να χωράει η μεγαλύτερη μπαταρία.

Αν προσέξεις και στις φωτογραφίες το πλαίσιο του φακού της κάμερας είναι πιο μικρό και χωρίς το προστατευτικό διάφραγμα.

 

δεν εχει καποιο φωτο απο πισω απο οτι προσεξα βεβαια

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καποιο φωτο απο πισω απο οτι προσεξα βεβαια

 

Δεν μας διαβαζεις βλεπω :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2001454#post2001454

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αξίζει να αγοράσω το N95 το απλό τώρα που βγήκε το καινούργιο N95 8GB?Λέτε να πέσει η τιμή του?Μη πάω και το αγοράσω και μετά από λίγο πέσεί η τιμή του και τρελαθώ....

δε βγηκε, απλα παρουσιαστηκε :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα πηγα το κινητό μου στην νοικια.....

μου ειπαν οτι κοπηκε η καλωδιοταινια(ετσι ακριβως το ειπαν δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο....)...και δεν κανει επαφη το κινητο με την οθονη........

 

οχι μονο θα πρεπει να περιμενω μια βδομαδα για να ερθει η καινουργια ταινία (3 μηνών κινητό παρακαλω) μου ζητανε και 45 ευρω:mad::mad:

 

καλα τους λεω ρε παιδια ειναι δυνατον σε κινητο αξιας 700 ευρω να κοβεται μια ταινία τοσο ευκολα και να μου ζητατε να την πληρωσω κιολας....?????(και να περιμενω κιολας...).....

 

ε μα ου κτλ δεν γινεται τιποτα.......κτλ κτλ κτλ...

τι να πω αισχος.......:mad::mad:

που χρησιμεύει αυτη η εγγύηση ακομη δεν καταλαβα..........

 

ευχομαι να μην συμβει σε αλλους κατι παρόμοιο.....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια σημερα πηγα το κινητό μου στην νοικια.....

μου ειπαν οτι κοπηκε η καλωδιοταινια(ετσι ακριβως το ειπαν δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο....)...και δεν κανει επαφη το κινητο με την οθονη........

 

οχι μονο θα πρεπει να περιμενω μια βδομαδα για να ερθει η καινουργια ταινία (3 μηνών κινητό παρακαλω) μου ζητανε και 45 ευρω:mad::mad:

 

καλα τους λεω ρε παιδια ειναι δυνατον σε κινητο αξιας 700 ευρω να κοβεται μια ταινία τοσο ευκολα και να μου ζητατε να την πληρωσω κιολας....?????(και να περιμενω κιολας...).....

 

ε μα ου κτλ δεν γινεται τιποτα.......κτλ κτλ κτλ...

τι να πω αισχος.......:mad::mad:

που χρησιμεύει αυτη η εγγύηση ακομη δεν καταλαβα..........

 

ευχομαι να μην συμβει σε αλλους κατι παρόμοιο.....

Δεν πιστεύω να πληρώσεις….; Κάνε φασαρία, κάνε καταγγελία στον ΙΝΚΑ αλλά ΜΗ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ!:protest::protest:

 

Δεν είναι δυνατόν να πληρώσεις εσύ για τη καλώδιο-ταινία.. δηλαδή έλεος!!:chair:

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

geia sas,exw agorasei to N95 edw kai mia evdomada me cosmote symvolaio,ti mporw na kanw gia na energopoihsw tin ploghsh kai na valw kai kanenan elliniko xarti?

 

Κατέβασε από εδώ το Nokia Map loader ώστε να κατεβάσεις τους χάρτες που θες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να κάνω βιντεοκλήση από το Ν95 σε ένα Ν73,αλλά κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό. Κι ο δέκτης κι εγώ είχαμε σήμα 3G.

Τι μπορεί να ευθύνεται για το παραπάνω πρόβλημα; Χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση για τις video κλήσεις.

 

Εγώ χωρίς καμία ρύθμιση κάνω video κλήσεις, έχω Cosmote και το ίδιο άλλοι φίλοι μου που έχουν Wind ή Vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα σήμερα να κάνω βιντεοκλήση από το Ν95 σε ένα Ν73,αλλά κάτι τέτοιο δεν κατέστη δυνατό. Κι ο δέκτης κι εγώ είχαμε σήμα 3G.

Τι μπορεί να ευθύνεται για το παραπάνω πρόβλημα; Χρειάζονται ειδικές ρυθμίσεις;

Εσυ εχεις cosmote,επομένως εχεις μπει αυτοματα στο 3g,η cosmote εγγραφει αυτοματα τους πελάτες χωρις τίποτα αλλο.

Ο αλλος συνδρομητής μήπως είχε vodafone ή tim?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τις φωνητικές εντολές. Έχω βάλει την αυτόματη ρύθμιση κι έτσι υπάρχουν "ρομποτικά" όλες σχεδόν οι επαφές μου. Κάποιες όμως δεν υπάρχουν. Γιατί συμβαίνει αυτό; Ξέρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχεις cosmote,επομένως εχεις μπει αυτοματα στο 3g,η cosmote εγγραφει αυτοματα τους πελάτες χωρις τίποτα αλλο.

Ο αλλος συνδρομητής μήπως είχε vodafone ή tim?

 

Ναι,ο δέκτης είναι συνδρομητής της Vodafone. Αυτό που με εξέπληξε ήταν ότι η κλήση τερματιζόταν πριν κάνει πραγματοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,ο δέκτης είναι συνδρομητής της Vodafone. Αυτό που με εξέπληξε ήταν ότι η κλήση τερματιζόταν πριν κάνει πραγματοποιηθεί.

Προφανώς θα εβγαζε και καποιο μηνυμα φαντάζομαι.

Πες τον φιλο σου,να παρει στο 13830,και να τους πει να του ενεργοποιησουν τις υπηρεσιες του 3g.Το πολυ σε 24 ωρες θα μπορει να πραγματοποιει κανονικα βιντεοκλησεις.Συνηθως γινεται αυτοματα.

Δεν κοστίζει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα το οποίο το παρατήρησα απ’ όταν έκανα αναβάθμιση στην 12 αλλά έχω την εντύπωση ότι επιδεινώνεται και ανησυχώ. Μερικές φορές όταν ανοίγω την κάμερα για να τραβήξω φωτογραφία, σε εσωτερικούς χώρους όπου δεν υπάρχει πολύ φως, η εικόνα που βλέπω στην οθόνη είναι πιο σκοτεινή από την πραγματικότητα και μωβίζει. Αν τραβήξω τη φωτογραφία, στο 90% των περιπτώσεων παίρνει το σωστό φως. Αν ανοίξω και κλείσω μερικές φορές το κάλυμμα της κάμερα, δουλεύει κανονικά. Φαίνεται ή να υπάρχει κάποιο bug (που φοβάμαι πως όλο και κάποιος θα το είχε αναφέρει) ή ο αισθητήρας φωτός δεν δουλεύει σωστά. Όλα αυτά με τις ρυθμίσεις στο auto. Αν παίξω λίγο με τις ρυθμίσεις βελτιώνεται η κατάσταση. Τα ίδια και με την λειτουργία video. Σε εξωτερικούς χώρους… όλα καλά!

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

 

Επίσης (συγχωρέστε με αν έχει αναφερθεί αλλά δε θυμάμαι να το έχω διαβάσει) έχετε προσέξει πως οτιδήποτε βάλουμε μέσα στο φάκελο ‘My videos’ (από την διαχείριση αρχείων) δεν φαίνεται στην ‘Έκθεση’. Μιλάω για φωτογραφίες, video, ήχους. Το ίδιο ισχύει αν βάλουμε αρχεία word κτλ με την εφαρμογή ‘γραφείο’. Μέσα σε αυτό το φάκελο μπορούμε να κάνουμε & folders. Αυτός ο φάκελος δεν υπάρχει (όσο το έχω ψάξει) στα άλλα S60 της Nokia και ήταν το μόνιμο παράπονο των χρηστών που ήθελαν προσωπικές φωτογραφίες ή videos να μην φαίνονται από την ‘Έκθεση’.

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα!

Link to comment
Share on other sites

xeret.exo mia aporia.basika eixa kapia problimata kai xanaperasa apo tin arxi tin 12.0.13 elpizo na einai i teleyte apoy iparxei ekdosi.to erotim a einai.eprepe na kano kai kati allo;;;;na peraso kai kati allo;;;;ti einia to truephone.apo ta polla poy penao pantos den leitoyrgei kala to gps.argei para poli na lokarei.gia doste moy ta fota sas.giati kathome kai diabazo ola ta post kathe mera kai akri den bgazo.
Link to comment
Share on other sites

τοσο βγαζουν τα προγραμματα γιατι η nokia ξεχασε να αναβαθμισει κατι στοιχεια στη cpu απο οτι μου ειπε καποιος οποτε τα προγραμματα οτι διαβαζουν λενε.εχει 320 παντως!

 

 

προσοψεις για το n95 ποτε θα δουμε σε νοκια club η μηπως εχουν βγει ηδη?

 

εχουν βγει φιλε μου προσοψεις.εγω εχω ηδη αλλαξει στο κλαμπ νοκια στο αιγαλεω στην λεωφορο θηβων.παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους.210-5315280

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Στην αλλαζουν εκει επιτοπου?Τιμες?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουν βγει φιλε μου προσοψεις.εγω εχω ηδη αλλαξει στο κλαμπ νοκια στο αιγαλεω στην λεωφορο θηβων.παρτους ενα τηλεφωνο και ρωτα τους.210-5315280

Εχεις αλλαξει προσοψη στο ν95 σε νοκια shop?

Συμφέρει?

Ποσο σου κοστισε?

Γιατι αν ειναι πανω απο 90-100 ευρώ,καλυτερα να παρεις απο το νετ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να πληρώσεις….; Κάνε φασαρία, κάνε καταγγελία στον ΙΝΚΑ αλλά ΜΗ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ!:protest::protest:

 

Δεν είναι δυνατόν να πληρώσεις εσύ για τη καλώδιο-ταινία.. δηλαδή έλεος!!:chair:

 

Απόλυτα σύμφωνος. Ψάχνουν για μ..... :mad::mad:

 

Η εγγύηση ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ τέτοιου είδους καταστάσεις, που, φυσικά, ΔΕΝ οφείλονται σε κακή χρήση ή ασυνήθη φθορά του κινητού. Δεν οφείλεις τότε ένα λεπτό του ευρώ !!!!!

 

ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΔΗΛΑΔΗ.... :X:X:X

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

xeret.exo mia aporia.basika eixa kapia problimata kai xanaperasa apo tin arxi tin 12.0.13 elpizo na einai i teleyte apoy iparxei ekdosi.to erotim a einai.eprepe na kano kai kati allo;;;;na peraso kai kati allo;;;;ti einia to truephone.apo ta polla poy penao pantos den leitoyrgei kala to gps.argei para poli na lokarei.gia doste moy ta fota sas.giati kathome kai diabazo ola ta post kathe mera kai akri den bgazo.

 

οχι δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο μετα την

αναβαθμιση.το truphone δες εδω τι ειναι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170996

το GPS στην αρχη αργει κανει καποια λεπτα μεχρι να κλεδωσει

μετα δεν αργει τοσο.

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

xeret.exo mia aporia.basika eixa kapia problimata kai xanaperasa apo tin arxi tin 12.0.13 elpizo na einai i teleyte apoy iparxei ekdosi.to erotim a einai.eprepe na kano kai kati allo;;;;na peraso kai kati allo;;;;ti einia to truephone.apo ta polla poy penao pantos den leitoyrgei kala to gps.argei para poli na lokarei.gia doste moy ta fota sas.giati kathome kai diabazo ola ta post kathe mera kai akri den bgazo.

 

Δεν έχουν δουλειά να επηρεάζουν το GPS τα διάφορα προγράμματα που περνάς στο κινητό.

Εκτός αν γενικά το σκαλίζεις, οπότε έχουνα αρχίσει και υπολειτουργούνε όλα μαζί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...