Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί καποιος να μου πει που βρισκονται τα emoticons κατα τη σύνθεση μηνύματος? Δεν τα βλέπω πουθενά τα ατιμα...

 

Κανείς βρε παίδες!?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παίδες!?:wacko:

 

Αν δεν σου απανταει κανεις σημαινει οτι δεν ξερει

Δεν υπαρχουν ,γι αυτο δεν τα βρισκεις

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος ναμε βοηθήσει στο πως να συνδεσω ν95 με λαπτοπ με βιστα??μεσω adhoc γινεται?τι πρεπει να κάνω??τα νεεεεευρα μου...

Τί εννοείς? Εγώ δεν είχα καμία δυσκολία να συνδεθώ στο δικό μου το laptop HP Pavillon dv9000 series

Στην αρχή με το παλιό PCsuite δεν μου το αναγνώριζε με σύνδεση με καλώδιο αλλά δεν είχα πρόβλημα να συνδεθώ κανονικότατα μέσω bluetooth.

Με την τελευταία έκδοση 6.84.10.3 του PCSuite δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνδεθώ είτε με bluetooth είτε μέσω καλωδίου

Έχω τα Vista Premium

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς? Εγώ δεν είχα καμία δυσκολία να συνδεθώ στο δικό μου το laptop HP Pavillon dv9000 series

Στην αρχή με το παλιό PCsuite δεν μου το αναγνώριζε με σύνδεση με καλώδιο αλλά δεν είχα πρόβλημα να συνδεθώ κανονικότατα μέσω bluetooth.

Με την τελευταία έκδοση 6.84.10.3 του PCSuite δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνδεθώ είτε με bluetooth είτε μέσω καλωδίου

Έχω τα Vista Premium

μεσω wifi εννοει και μαλλον χωρις pc..μπορει και να μη γινεται, δεν εχω καταλαβει ακριβως τι γινεται μ'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε να εχεις wifi adapter στο pc και να συνδεεσε με αυτον μεσω wifi με το ν95?εγω προσοπικα οταν ψαχνω για ασυρματο μου βρισκει το ασυρματο Modem και οχι το pc!δεν ξερω αν μπορεις να συνδεθεις με το pc με wifi.αν γινεται ας το πει καποιος πως γιατι δεν εχω ιδεα.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδιά... Έπαθα κι εγω το ιδιο πρόβλημα με την οθόνη του Ν95 μου, όπως εχουν πάει 4-5 ακομη από εδω.. Ξαφνικα η οθονη εβγαλε χιονια (οπως η τηλεόραση) και μαυρισε η οθονη. Απο τότε ανοιγει και δειχνει μια μαυρη φωτισμένη οθόνη..

 

Τι εχει πάθει ακριβώς και πως το αντιμετωπίσατε????

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΑΘΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΡΑ.....

:blink::blink::blink:

ΕΒΓΑΛΕ ΧΙΟΝΙΑ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΥΡΙΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ......

το κινητο δεν εχει πεσει κατω ποτε....

τι πραγματα ειναι αυτα ρε παιδια.....????

ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα σε κινητο αξιας 700 ευρω....???

δεν θα φωναζα τοσο αν δεν εβλεπα οτι δεν ειμαι ο μοναδικος..........

 

ΑΙΣΧΟΣ......

θα παω αυριο στη νοκια και θα γινει της ΜΠΙΠ.......:mad::mad::mad:

 

ΠΟ ΠΟ ΠΟ δεν μπορω να συνελθω απο τα νευρα μου μιλαμε.......

 

λετε να φταιει το κλείστρο....????

ημουν απο αυτους που το ειχαν "χαλαρό"......

 

πο πο πο.....τα νευρα μου.......

 

θελω να δω αν θα με καλύψει η εγγύηση :mad:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι..αφου κατεβασω τους χαρτες στο ν95..απο εκει και περα η χρηση του gps χρεωνεται η ειναι δωρεαν?

 

οχι δεν χρεωνεσαι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το ν95 το ξαδερφου μου,εχει γινει χαλια εξωτερικα,χαλια ομως...

Ποσο θα του κοστίσει να αλλαξει ολες τις προσόψεις?γνωρίζει κανεις?

Πολυ ευκολα παντως γρατζουνιεται αυτο το τηλ. αν πέσει κάτω,ειδικα μπροστα χαλια γινεται,παλι καλα που δεν μου εχει πεσει το δικο μου κατω ακόμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Το ν95 το ξαδερφου μου,εχει γινει χαλια εξωτερικα,χαλια ομως...

Ποσο θα του κοστίσει να αλλαξει ολες τις προσόψεις?γνωρίζει κανεις?

Πολυ ευκολα παντως γρατζουνιεται αυτο το τηλ. αν πέσει κάτω,ειδικα μπροστα χαλια γινεται,παλι καλα που δεν μου εχει πεσει το δικο μου κατω ακόμα!!!!!

 

~35€

http://cnn.cn/shop/nokia-deep-plum-housing-p-1677.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks nervous,θα του το πω και αυτο να το κοιταξει σαν επιλογη,απλα επειδη ειναι ασχετος και φοβάται μονος του,θα προτιμούσε απο Nokia shop.

Σε nokia shop εχει ρωτήσει κανεις?

Αν φυσικα ειναι πανω απο 100 ευρώ,τοτε φυσικα καλυτερα απο το net.

Ειναι γνήσια αυτα τα κομμάτια αραγε?

Αυτα που θέλει να αλλάξει είναι Nokia N95 OEM camera cover,Nokia N95 OEM deep plum housing,τα πληκτρα στο πλαι,αλλα και το πλαστικο που ειναι το κουμπι που κλεινει.

Επισης και το πλαστικο απο πισω στο slide οταν το ανοιγεις...

 

Πολλα ε?:p

 

 

αα τώρα είδα,το λινκ που μου δωσες,αυτα που δειχνει ειναι full housing ή ειναι αυτα μονο στην εικόνα?Γιατι αν είναι full housing ισως περιεχει Nokia N95 OEM camera cover και τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

@GEORGEGX20VF : Να σαι καλα .

Δεν ειναι δυσκολη η αλλαγη .Αρκει να εχεις και τα καταλληλα κατσαβιδακια.

Το λινκ που εδωσα αφορα μπρος πισω καπακι (κουμπακια κλπ) ,καλυμα μπαταριας

 

εδω για τα υπολοιπα

http://cnn.cn/shop/nokia-n95-c-24_261.html?osCsid=5d1069317a80bc464ad17897b610b0b4

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

thanks nervous,θα του το πω και αυτο να το κοιταξει σαν επιλογη,απλα επειδη ειναι ασχετος και φοβάται μονος του,θα προτιμούσε απο Nokia shop.

Σε nokia shop εχει ρωτήσει κανεις?

Αν φυσικα ειναι πανω απο 100 ευρώ,τοτε φυσικα καλυτερα απο το net.

Ειναι γνήσια αυτα τα κομμάτια αραγε?

Αυτα που θέλει να αλλάξει είναι Nokia N95 OEM camera cover,Nokia N95 OEM deep plum housing,τα πληκτρα στο πλαι,αλλα και το πλαστικο που ειναι το κουμπι που κλεινει.

Επισης και το πλαστικο απο πισω στο slide οταν το ανοιγεις...

 

Πολλα ε?:p

 

Kαλά το παληκάρι πώς το έκανε έτσι το κινητό??Ποδόσφαιρό έπαιζε μαζί του??Το κινητό αυτό το αγόρασε ο ίδιος?Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάνει έτσι έυκολα κάποιος καινούριο κινητό που κοστίζει 700€.

Και να σου πέσει 1 φορά, δε γίνεται τόσο χάλια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλά το παληκάρι πώς το έκανε έτσι το κινητό??Ποδόσφαιρό έπαιζε μαζί του??Το κινητό αυτό το αγόρασε ο ίδιος?Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάνει έτσι έυκολα κάποιος καινούριο κινητό που κοστίζει 700€.

Και να σου πέσει 1 φορά, δε γίνεται τόσο χάλια.

Thanks και παλι nervous!!

 

Ναι ο ιδιος το αγόρασε,και μαλιστα οταν πρωτο βγήκε,πολυ πιο πριν απο μένα....

Δεν το προσέχει,το βαζει σε τσέπες που εχει και αλλα αντικειμενα,πχ κλειδια,το πετάει οπως να ναι οπου βρει,σε αυτοκινητο κτλ,Του εχει πέσει αρκετες φορές κάτω.

Χαλια πολύ εχει γινει μπροστα,εχει ξεθωριασει κιολας,στο πισω μερος ειναι καλυτερα τα πραγματΑ,γιατι το πλαστικο ειναι πολυ καλης ποιοτητας και δυσκολα να πάθει κατι.

Αλλα το καπακι της καμερας επειδη προεξεχει,και ολο το βαρος εκει παει οταν το αφήνει,εχει γίνει χαλια και αυτό...

Επισης το κινητο του,ισως ειναι απο τα μοναδικα που ειχε τετοιο slide απο την αρχή,υπέροχο,χωρις να εχει κενο στο ενα σημειο με αποτελεσμα να τριζει και να κουνιεται.Μιλαμε αψογο.

Δεν ξερω αν φταει αυτος,ή το slide που ηταν τοσο γερό,αλλα τωρα εχει ξυθει παρα πολυ,εχει μαυρισει,και το slide ειναι σαν να σερνεται....

Link to comment
Share on other sites

Δεν παμε καλα....Σημερα το πρωι με πηραν τηλ απ την Vodafone και μου ειπαν οτι το Ν95 το ειδε ο τεχνικος και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....δεν ξερω ΤΙ να πω....ειμαι ΠΟΛΥ εκνευρισμενος....
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ότι το N95 έχει επεξεργαστή 320MHz. Παρόλα αυτά, όποιο σχετικό πρόγραμμα έχω δοκιμάσει (πχ PhoNetInfo, ActiveFile, X-plore), μου δείχνει ταχύτητα επεξεργαστή 206MHz.

 

Τι συμβαίνει; Τα ίδια βγάζει και σε εσάς ή μήπως έπεσα σε μούφα;

Link to comment
Share on other sites

τοσο βγαζουν τα προγραμματα γιατι η nokia ξεχασε να αναβαθμισει κατι στοιχεια στη cpu απο οτι μου ειπε καποιος οποτε τα προγραμματα οτι διαβαζουν λενε.εχει 320 παντως!

 

 

προσοψεις για το n95 ποτε θα δουμε σε νοκια club η μηπως εχουν βγει ηδη?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τοσο βγαζουν τα προγραμματα γιατι η nokia ξεχασε να αναβαθμισει κατι στοιχεια στη cpu απο οτι μου ειπε καποιος οποτε τα προγραμματα οτι διαβαζουν λενε.εχει 320 παντως!

 

 

προσοψεις για το n95 ποτε θα δουμε σε νοκια club η μηπως εχουν βγει ηδη?

Egw proswpika den exw vvrei se kanena katastima proswpsi gia to N95 kai dustuxws apo tis gratsounies pou tou exw kanei de gnwrizetai.To vlepw egw,anti gia N93i me tin anavathmisi tha parw pali N95....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια θηκη πλαστικη και ησυχασα.χαλαει η θηκη σιγα σιγα αλλα οχι το κινητο.αντε να βγει κα το μαυρο να δουμε και μαυρη προσοψη.με αυτο λετε να διορθωνεται το slide

 

http://cnn.cn/shop/nokia-midplate-with-antenna-pi-1604.html?invis=1

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

τωρα που βγηκε το Ν95 8gb θα μπορουμε να βαλουμε και εμεις την καινουργεια μπαταρια??ρε παιδια το slide με χει ξενερωση τρελα.η οθονη παιζει μου ειπαν στην νοκια να το αφησω και να το παρω μετα απο 2 ημερες.δεν ξερω τι να κανω?? τι προτεινεται???
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό έως αδύνατο το βλέπω για τη καινούρια μπαταρία...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...