Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ακριβη διευθυνση για να κανω on line αναβαθμιση λογισμικου??

και αν υπαρχει καποιο τιπ που πρεπει να προσεξω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ακριβη διευθυνση για να κανω on line αναβαθμιση λογισμικου??

και αν υπαρχει καποιο τιπ που πρεπει να προσεξω.

 

θα την κανεις απο εδω

http://europe.nokia.com/softwareupdate

να προσεχεις να μην το πειραξεις το τηλ.

να εχει μπαταρια γεματη και θα χαθουνε απο το τηλ.

σου ολα οσα εχεις περασει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου δωσει ακριβη διευθυνση για να κανω on line αναβαθμιση λογισμικου??

και αν υπαρχει καποιο τιπ που πρεπει να προσεξω.

 

http://europe.nokia.com/softwareupdate

Από εδώ θα κατεβάσεις το πρόγραμμα για να κάνεις την αναβάθμιση.

 

Η διαδικασία είναι απλή. Πρέπει να προσέξεις όμως κάποιες λεπτομέρειες. Δηλαδή να μην απενεργοποιηθεί ο υπολογιστής ή το κινητό τηλέφωνο και να μην αποσυνδεθεί το καλώδιο USB ή το διαδίκτυο κατά τη διάρκεια της 20λεπτης αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα Πανόραμα Βούλας - Καμίνια και έχω να πω ότι το GPS έχανε το σήμα κ το έβρισκε διαρκώς με αποτέλεσμα οι φωνητικές εντολές να πέφτουνε στο άκυρο και να γίνεται συνέχεια recalculation. Τελικά πήρα το κινητό στα χέρια και κοίταζα συνέχεια τη διαδρομή για να καταφέρω να την κάνω...
Link to comment
Share on other sites

Nervous sorry alla eimai ap to palio pc kai den mporw na grapsw me greeklist.

Junglista apo tin Vodafone tin pira tin karta...oso gia tin thiki den tin proseksa otan tin pira.

Shmera piga stin Vodafone kai mou eipan oti ayrio to prwi tha to parw to kinito....ANTE NA DOUME

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως παρουσιαστει στις 29 Αυγουστου, λόγω Nokia Music Store!

 

και στα καταστηματα δηλαδη περιπου ποτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

ELEOS...

Kala oi typoi stin Vodafone einai apisteytei....piga simera to prwi apo ekei etsi opos mou eixan pei kai mou eipan oti to kinito tha to parw PEMPTI ME PARASKEYH....einai DYNATON?Em mou dosane MOUFA kinito em prepei na perimenw 1 bdomada?

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

ELEOS...

Kala oi typoi stin Vodafone einai apisteytei....piga simera to prwi apo ekei etsi opos mou eixan pei kai mou eipan oti to kinito tha to parw PEMPTI ME PARASKEYH....einai DYNATON?Em mou dosane MOUFA kinito em prepei na perimenw 1 bdomada?

 

επρεπε να το περιμενεις.

ειδικα που σου ειπανε και Σαββατιατικα:wacko:

εδω σε nokia shop περιμενεις ποσες μερες.

υπομονη.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να τα βρω για ν95 αλλα signed.υπαρχουν?αν ναι ασ βοηθεισει καποιος.ευχαριστω.

 

η εκδοση του route66 για να δουλεψει χρειαζεται η unsigned εκδοση.

Εχει επανελλημενος γραφτει στο αναλογο θεμα !

 

Για το live messenger εχεις κοιταξει στα γνωστα μερη ?

Μην λεμε τα ιδια & τα ιδια καθε φορα ,μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα.

Με μια αναζητηση θα το βρεις ,Οπως τα βρισκουμε ολοι μας δηλ

 

 

Τελος εχουμε πει ......οο..... φορες οτι υπαρχει αναλογο

θεμα για εφαρμογες & για το route66!!~

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω για τους χαρτες. Κατεβασα με το Nokia Map loader την Ελλαδα και την φωνη και με την βοηθεια που βρηκα εδω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791, το εγκατεστησα. Δεν εβαλα το smart2go navigator, διοτι λεει δεν ειναι για το Ν 95. Μηπως πρεπει να το εγκαταστησω και αυτο; Δεν μου δουλευει ομως.Ειμαι εκτος Αθηνων. Μηπως δεν πιανει εδω ο δορυφορος; Μπορειτε να με βοηθησετε; Σας ευχαριστω πολυ. Τελικα δουλεψε. Να δουμε τι θα μπορεσω να δω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έκανα Πανόραμα Βούλας - Καμίνια και έχω να πω ότι το GPS έχανε το σήμα κ το έβρισκε διαρκώς με αποτέλεσμα οι φωνητικές εντολές να πέφτουνε στο άκυρο και να γίνεται συνέχεια recalculation. Τελικά πήρα το κινητό στα χέρια και κοίταζα συνέχεια τη διαδρομή για να καταφέρω να την κάνω...

 

Nα σε ρωτήσω κάτι φίλε μου.

Το κινητό που το είχες κατά τη διαδρομή?

-Στα πόδια σου?

-Σε βάση gps, ώστε το κινητό να κοιτάει σταθερά τον ουρανό?

-Το κρατούσε άλλος?

 

Επίσης, πες μας αν έχανε το σήμα, ακόμα και σε ανοιχτά κομμάτια πχ. Βουλιαγμένης ή Ποσειδώνος.

 

Μου ακούγεται παράξενο που όλο το έχανε.

 

Θα ηθελα να ρωτησω για τους χαρτες. Κατεβασα με το Nokia Map loader την Ελλαδα και την φωνη και με την βοηθεια που βρηκα εδω, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791, το εγκατεστησα. Δεν εβαλα το smart2go navigator, διοτι λεει δεν ειναι για το Ν 95. Μηπως πρεπει να το εγκαταστησω και αυτο; Δεν μου δουλευει ομως.Ειμαι εκτος Αθηνων, Νεα Μάκρη. Μηπως δεν πιανει εδω ο δορυφορος; Μπορειτε να με βοηθησετε; Σας ευχαριστω πολυ

 

Νέα Μάκρη την έχει αρκετά αναλυτικά.

Για να δουλέψει το gps, oι χάρτες παίζουν ρόλο και όχι ποια έκδοση smart2go έχεις.Πο διαφορετικές εκδόσεις απλά έχουν καλύτερο interface και κάποιες άλλες βελτιώσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε skioure αν τα καταφερεις με τις οδγιες των παιδιων,θελω και εγω να το δω!

ΝεαΜακρη μενω και εγω και ενα κωλο GPS που εχω δεν την εχει καθολου αναλυτικα την περιοχη μας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτήσω κάτι φίλε μου.

Το κινητό που το είχες κατά τη διαδρομή?

-Στα πόδια σου?

-Σε βάση gps, ώστε το κινητό να κοιτάει σταθερά τον ουρανό?

-Το κρατούσε άλλος?

 

Επίσης, πες μας αν έχανε το σήμα, ακόμα και σε ανοιχτά κομμάτια πχ. Βουλιαγμένης ή Ποσειδώνος.

 

Μου ακούγεται παράξενο που όλο το έχανε.

 

 

 

Φίλε μου το είχα στο ταμπλό μπροστά τέρμα στο παρ-μπριζ, και μιας που το πίσω μέρος είναι αντιολισθητικό δεν είχα πρόβλημα να γλυστρά. Ενίοτε το έπαιρνα στο χέρι μου και το κράταγα υπό γωνία κοντά στο παράθυρο κ έτσι κάτι γινόταν καλύτερο. Αλλά γενικά το αποτέλεσμα ήταν κουραστικό. Όσο για τα ανοικτά τμήματα, ομολογώ ότι η κατάσταση ήταν καλύτερη εκεί. Όχι όμως καλή. Αλήθεια έχει χρησιμοποιήσει κανείς το GPS για μια μακρινή διαδρομή;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει την αναβάθμιση,άνοιξα το ραδιόφωνο. Ξαφνικά ο ηχος από το ένα ακουστικο χαμήλωσε,ευτυχώς χωρίς να σιγήσει.

Έκανα restart,αλλά το πρόβλημα, το οποίο δεν εμφανίζεται στην αναπαραγωγή μουσικής, συνεχίζει να υφίσταται.

Γνωρίζει κανείς σε τι οφείλεται; Το truphone θα μπορούσε να έχει κάποια σχέση;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας κάνει την αναβάθμιση,άνοιξα το ραδιόφωνο. Ξαφνικά ο ηχος από το ένα ακουστικο χαμήλωσε,ευτυχώς χωρίς να σιγήσει.

Έκανα restart,αλλά το πρόβλημα, το οποίο δεν εμφανίζεται στην αναπαραγωγή μουσικής, συνεχίζει να υφίσταται.

Γνωρίζει κανείς σε τι οφείλεται; Το truphone θα μπορούσε να έχει κάποια σχέση;

Οχι,δεν έχει σχέση.

Εχει γενικα προβλημα το ραδιο στην 12........

Εμενα τις περισσοτερες φορες μου κοβεται τελειως ο ηχος απο το ενα ακουστικο και ειναι πολυ σπαστικο.

Και ειναι κριμα γιατι πριν κοπει ο ηχος απο το ενα ακουστικο,παιζει εξαιρετικα ραδιοφωνο,πολυ καλυτερα απο το ν73,σε ποιοτητα και σε ενταση,αυτο με το ενα ακουστικο να μην γινοταν...

Ελπιζω στην 13 να λυθει και αυτο γιατι βαρέθηκα...

 

Τελικα έβαλες το truephone πάλι?υποθέτω την νέα εκδοση που εχει και ωραιο interface,δλδ υπαρχει εικονιδιο στο μενου.

Αντιμετώπισες παλι πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το ξαναεγκατέστησα. Λειτουργεί κανονικά και δε δημιουργεί προβλήματα.

Απλώς χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια για να αποσυνδεθεί εντελώς μετά από κλήσεις διαδικτύου. Το κάνω disconnect,αλλά αυτό επανασυνδέεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το είχα στο ταμπλό μπροστά τέρμα στο παρ-μπριζ, και μιας που το πίσω μέρος είναι αντιολισθητικό δεν είχα πρόβλημα να γλυστρά. Ενίοτε το έπαιρνα στο χέρι μου και το κράταγα υπό γωνία κοντά στο παράθυρο κ έτσι κάτι γινόταν καλύτερο. Αλλά γενικά το αποτέλεσμα ήταν κουραστικό. Όσο για τα ανοικτά τμήματα, ομολογώ ότι η κατάσταση ήταν καλύτερη εκεί. Όχι όμως καλή. Αλήθεια έχει χρησιμοποιήσει κανείς το GPS για μια μακρινή διαδρομή;

 

Αντιολησθητικό μπορεί να είναι.Αντιγρατζουνιστικό δεν ξέρω...:O

Χωρίς βάση gps δεν κάνεις δουλειά.Εγώ που το χρησιμοποιώ μόνιμα στο αμάξι με βάση, δεν έχω ποτέ πρόβλημα σε οποιαδήποτε διαδρομή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αντιολησθητικό μπορεί να είναι.Αντιγρατζουνιστικό δεν ξέρω...:O

Χωρίς βάση gps δεν κάνεις δουλειά.Εγώ που το χρησιμοποιώ μόνιμα στο αμάξι με βάση, δεν έχω ποτέ πρόβλημα σε οποιαδήποτε διαδρομή.

 

οκ προτεινέ μου σε παρακαλώ το προιόν που έχεις μπας και δω άσπρη μέρα.... (και το γκομενάκι να μου δίνει σωστές οδηγίες ;) )

 

ps. και το δαμασκηνί δεν είναι άσχημο, γιατί έχουν φαγωθεί όλοι να αλλάξουν χρώμα; (το θυμήθηκα απ'το "ο γραφίτης....")

Link to comment
Share on other sites

οκ προτεινέ μου σε παρακαλώ το προιόν που έχεις μπας και δω άσπρη μέρα.... (και το γκομενάκι να μου δίνει σωστές οδηγίες ;) )

 

ps. και το δαμασκηνί δεν είναι άσχημο, γιατί έχουν φαγωθεί όλοι να αλλάξουν χρώμα; (το θυμήθηκα απ'το "ο γραφίτης....")

 

Εγώ τη δικιά μου βάση την έχω πάρει γύρω στα 13€ από Ebay και είναι αυτή εδώ: http://images.andale.com/f2/119/125/23725305/1144183609150_PDAHOLDER.jpg

 

Σαν αυτή τη δημοπρασία:

http://cgi.ebay.co.uk/PDA-SAT-NAV-IPOD-N95-PHONE-CAR-HOLDER-UK-SELLER_W0QQitemZ170141238191QQihZ007QQcategoryZ35193QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Αλλά και σε κανένα carefour να πας, θα βρεις στάνταρ κάποια.Απλά να ελέγξεις να γραπώνει καλά το κινητό και όταν το έχεις και ανοιχτό με το κάτω slide.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω κάνει, για τα μηνύματα ρωτάω πως μπορώ να τα μεταφέρω

 

φίλε υπάρχει ένα πρόγραμμα στις μέσα στο κινητό που λέγεται "Μεταφορά" . Το επιλέγεις κ συνδέεται μέσω bluetooth με το παλιό κινητό σου και μεταφέρει σχεδόν τα πάντα. Ο,τι περισσέψει το κάνεις μέσω διαχείρησης αρχείων με Nokia Pc Suite...

 

thanks junglist

Link to comment
Share on other sites

φίλε υπάρχει ένα πρόγραμμα στις μέσα στο κινητό που λέγεται "Μεταφορά" . Το επιλέγεις κ συνδέεται μέσω bluetooth με το παλιό κινητό σου και μεταφέρει σχεδόν τα πάντα. Ο,τι περισσέψει το κάνεις μέσω διαχείρησης αρχείων με Nokia Pc Suite...

 

thanks junglist

 

Ναι αλλα δεν υποστηριζονται ολα τα κινητα απο αυτη τη λειτουργεια...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Paidia molis evala sto N95 memory card 4gb.Kserete an tha anagnwrizei megaluteri?telika tha vgei to N95i se mauro?

 

Θα κυκλοφορήσει νέο Ν95-8GB black.

 

Yποστηρίζει όμως και το Ν95 την νέα microSDHC 8GB που πρόκειται να κυκλοφορήσει...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδιά... Έπαθα κι εγω το ιδιο πρόβλημα με την οθόνη του Ν95 μου, όπως εχουν πάει 4-5 ακομη από εδω.. Ξαφνικα η οθονη εβγαλε χιονια (οπως η τηλεόραση) και μαυρισε η οθονη. Απο τότε ανοιγει και δειχνει μια μαυρη φωτισμένη οθόνη..

 

Τι εχει πάθει ακριβώς και πως το αντιμετωπίσατε????

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...