Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έρθει Ελλάδα?μπορούμε να μετατρέψουμε τα δικά μας σε αυτό?

 

Δειτε αυτο...

 

http://cgi.ebay.de/Akku-Li-Polymer-fuer-Nokia-N95-BL-5F-POWER-Extended_W0QQitemZ200141292638QQihZ010QQcategoryZ141453QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

έχει αναφερθεί ξανά. Αλλάζει όμως το πίσω καπάκι το οποίο και προεξέχει...

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτη μια λυση αλλα ειναι συνετο σε κινητο 700 ευρω να βαλουμε μπαταρια κινεζικης κατασκευης και αμφιβολης αποδοσης και αξιοπιστιας?τοσα εχουν γινει.θα αντεχε κανεις στην εικονα του ανατιναγμενου ν95 του?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου αρέσει στο νέο κάλυμα ειναι το Nokia N series ενώ δεν μου αρέσει καθόλου που προεξέχουν τα multimedia πλήκτρα (οταν τραβηχτει η οθόνη) κατι που στο παλιο δεν υπάρχει μιας και ειναι λία η επιφάνεια... Επίσης ακόμη και το slide μου αρεσει.. Η νεα ακδοση που δεν εχει μου φαίναιτε πολύ "ψεύτικη".. Δεν ξέρω γιατι...:p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μου αρέσει στο νέο κάλυμα ειναι το Nokia N series ενώ δεν μου αρέσει καθόλου που προεξέχουν τα multimedia πλήκτρα (οταν τραβηχτει η οθόνη) κατι που στο παλιο δεν υπάρχει μιας και ειναι λία η επιφάνεια... Επίσης ακόμη και το slide μου αρεσει.. Η νεα ακδοση που δεν εχει μου φαίναιτε πολύ "ψεύτικη".. Δεν ξέρω γιατι...:p

Παντως απο τις φωτογραφιες που ειδα παραπανω διπλα διπλα απο πισω τα δυο ν95,ιδιο χώρο φαινεται να εχει για την μπαταρια και το αμερικανικο.

Ισως να ταιριαζει..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις πιο καλα,στο αμερικανικο εχει γινει πιο λεπτο το εξωτερικο καλυμμα,αρα η μπαταρια θα ειναι και πιο παχια.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω από το ebay το Ν95 , πολύ φθηνά λόγω κλειδώματος στο δύκτιο orange. Υπάρχει δυνατότητα να το ξεκλειδώσω μόνος μου με κάποια προγράμματα? η δεν υπάρχει καμία πληροφορία στο ίντερνετ ακόμα?. Σας ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω από το ebay το Ν95 , πολύ φθηνά λόγω κλειδώματος στο δύκτιο orange. Υπάρχει δυνατότητα να το ξεκλειδώσω μόνος μου με κάποια προγράμματα? η δεν υπάρχει καμία πληροφορία στο ίντερνετ ακόμα?. Σας ευχαριστώ:)

 

Δεν υπαρχει ακομα λυση για αυτο ,ειδικα να το κανεις και μονος

σου .Αν το παρεις ,θα σου μεινει να το κοιτας μονο.

(ρωτησε και 9-volto)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτη μια λυση αλλα ειναι συνετο σε κινητο 700 ευρω να βαλουμε μπαταρια κινεζικης κατασκευης και αμφιβολης αποδοσης και αξιοπιστιας?τοσα εχουν γινει.θα αντεχε κανεις στην εικονα του ανατιναγμενου ν95 του?

 

Το ζητούμενο είναι να ανατιναχτεί μόνο το Ν95. Φαντάζεσαι πόσος κόσμος βάζει το κινητό στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και τί αποτελέσματα θα είχε μια έκρηξη μπαταρίας εκεί ;;; :lol:

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω από το ebay το Ν95 , πολύ φθηνά λόγω κλειδώματος στο δύκτιο orange. Υπάρχει δυνατότητα να το ξεκλειδώσω μόνος μου με κάποια προγράμματα? η δεν υπάρχει καμία πληροφορία στο ίντερνετ ακόμα?. Σας ευχαριστώ:)

 

Δεν το εχω κανει αλλα ριξε μια ματια εδω: http://unlockmob.com/

Αν και εδω http://www.mobilefun.co.uk/nokia-n95-unlock.htm?referer=default λεει οτι ακομα δεν ειναι διαθεσιμο....

Υπαρχει και αυτο http://www.techgsm.gr/Crazzy_Nokia_N95_Unlock_Clip_no_soldering,7652.html αλλα πρεπει να κανεις το κινητο βιδες...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσω να εκτυπώσω φωτογραφίες από το Ν95,θα χρειαστώ κάποιον ειδικό εκτυπωτή; Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;
Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσω να εκτυπώσω φωτογραφίες από το Ν95,θα χρειαστώ κάποιον ειδικό εκτυπωτή; Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;

 

δεν ειναι κατι το δυσκολο

δεν χρειαζεσαι ειδικο εκτυπωτη.συνδεεις το ν95 με το εκτυπωτη(μεσο καλωδιου)

διαλεγεις εκτυπωση και ολα

τα αλλα γινονται αμεσως.εχω εκτυπωση και με HP και με SONY.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να ανατιναχτεί μόνο το Ν95. Φαντάζεσαι πόσος κόσμος βάζει το κινητό στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού και τί αποτελέσματα θα είχε μια έκρηξη μπαταρίας εκεί ;;; :lol:

εχεις απολυτο δικιο,και φαντασου να κανει μπαμ αυτο το τουβλο,θα σκοτοσει πολυ κοσμακι

Link to comment
Share on other sites

aigivl: Στην αρχή είχα πάρει το Ν73 αλλά αποφάσισα να το αλλάξω με το Ν95! εδώ μπορείς να το κάνεις αυτό εντός 14 ημερών! Τα προγράμματα ναι, δουλεύουν και στο Ν95 οπότε με τον καιρό θα τα εγκαταστήσω όλα. και πάλι ευχαριστώ!

 

για το θέμα των δικτύων δεν είχα χρόνο να το ψάξω ακόμα. νομίζω τελικά οτι κάτι παίζει με το router μου μιας και πλέον ούτε ο laptop μου μπορεί να το βρεί. Άλλωστε αν βγω έξω, βρίσκει μια χαρά αρκετά δίκτυα. Οπότε δε νομίζω οτι φταίει το κινητο τελικά. Ευτυχώς γιατί δε θα άντεχα να πάω πάλι στο μαγαζί! Απλά νομίζω οτι το σήμα του wireless του δεν πρέπει να είναι πολύ δυνατό ε; μπορεί να κάνω και λάθος

 

άλλα προγράμματα παιδιά που νομίζετε οτι αξίζουν να έχω στο Ν95 μου;;!!! έχει ακόμα χώρο η κάρτα μνήμης! ξέρετε πότε θα βγούν οι 8 GB?

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Εκάνα εγκατάσταση το firmware 12 , έβαλα και τους καινούριους Χάρτες Ελλάδος (με card reader η υπόθεση είχε τελειώσε σε λιγότερο από 5 λεπτά) αλλά δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορά με το AGPS

 

Έχω Vodaphone και ίσως να έχω βάλει λάθος τις ρυθμίσεις :O

 

Στο menu ΕΡΓΑΛΕΙΑ>ΓΕΝΙΚΕΣ>ΕΝΤΟΠΙΣΜΟΣ ΘΕΣΗΣ χρησιμοποίησα τις ρυθμίσεις που είχε ποστάρει ο nervous : ΣΗΜΕΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ-Web Vodaphone και Διεύθυνση Διακομιστή :h-slp.mnc005.mcc202.pub.3gppnetwork.org

Προηγουμένως η Διεύθυνση διακομιστή ήταν suppl.nokia.com αλλά ούτε με αυτή είχα δει διαφορά :(

 

Στις ρυθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα "ΧΑΡΤΕΣ" στη χρήση δικτύου και προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης τί να βάλω?

 

Δοκίμασα και το vodaphone web και το vodaphone GPRS postpaid αλλά δεν είδα καμία διαφορά

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

...

Καταρχήν οι προσόψεις αλλάζουν. Αλλαζει και η μπροστα. Μαλιστα η πίσω βγαίνει χωρις να χρησιμοιποιησουμε κατσαβιδι, βγαίνει ακομα και με γυμνά χερια :) Μερικά links ενδικτικά. υπάρχουν παρα πολλες σε διάφορες τιμές και ποιότητα.

 

http://cgi.ebay.com/New-Full-Housing-Cover-Faceplate-For-NOKIA-N95-Black_W0QQitemZ330151053159QQihZ014QQcategoryZ20369QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.com/Black-For-Nokia-N95-Faceplate-Housing-Cover-Keypad_W0QQitemZ220134793028QQihZ012QQcategoryZ20369QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

...

Φυσικα αλλαζει και η μπροστινη προσοψη ,αρκει

να εχεις το καταλληλο κατσαβιδακι .

http://img407.imageshack.us/img407/6259/890312vg1.th.jpg

...

Από ότι βλέπω, τέτοιες προσόψεις περιέχουν ΚΑΙ το κατσαβιδάκι μαζί!

Όμως τι γίνεται με το ηχείο στο μπροστινό μέρος; Περιλαμβάνεται κι αυτό, ή κρατάμε το παλιό; Στο service manual αναφέρει ότι χρειάζεται αντικατάσταση του λάστιχου που το κρατάει στην πρόσοψη. Με τέτοιες προσόψεις τι κάνουμε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κατι το δυσκολο

δεν χρειαζεσαι ειδικο εκτυπωτη.συνδεεις το ν95 με το εκτυπωτη(μεσο καλωδιου)

διαλεγεις εκτυπωση και ολα

τα αλλα γινονται αμεσως.εχω εκτυπωση και με HP και με SONY.:)

 

και αν ο εκτυπωτης δεν εχει υποδοχη usb??

Link to comment
Share on other sites

και αν ο εκτυπωτης δεν εχει υποδοχη usb??

 

συνηθως οι εκτυπωτες για φωτο εχουν usb(οποιαδηποτε μορφης),προσωπικα δεν εχω δει κανενα χωρις:O

Link to comment
Share on other sites

Μονό hands free έχει βγάλει η καλή μας Nokia για το Ν95 πριν μας αναγκάσει να χρησιμοποιούμε το πολύ καλό μεν, αλλά ογκώδες και άβολο δε διπλό hands free με το χειριστήριο; Ή είμαι ο μόνος που το θέλει;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μέσα στο πρόγραμμα "ΧΑΡΤΕΣ" στη χρήση δικτύου και προεπιλεγμένο σημείο πρόσβασης τί να βάλω?

 

Δοκίμασα και το vodaphone web και το vodaphone GPRS postpaid αλλά δεν είδα καμία διαφορά

 

Τα καταφερες τελικα ?

Την 1η φορα αργει λιγο παραπανω

 

Από ότι βλέπω, τέτοιες προσόψεις περιέχουν ΚΑΙ το κατσαβιδάκι μαζί!

Όμως τι γίνεται με το ηχείο στο μπροστινό μέρος; Περιλαμβάνεται κι αυτό, ή κρατάμε το παλιό; Στο service manual αναφέρει ότι χρειάζεται αντικατάσταση του λάστιχου που το κρατάει στην πρόσοψη. Με τέτοιες προσόψεις τι κάνουμε;

 

περιλαμβανεται το ηχειο αν ειναι original η προσοψη τελικα .

 

 

Μονό hands free έχει βγάλει η καλή μας Nokia για το Ν95 πριν μας αναγκάσει να χρησιμοποιούμε το πολύ καλό μεν, αλλά ογκώδες και άβολο δε διπλό hands free με το χειριστήριο; Ή είμαι ο μόνος που το θέλει;

 

Συμπτωση: Και εγω αυτες τις μερες εψαχνα για κατι τετοιο

αλλα δεν βρηκα κατι δυστυχως

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όταν αποφάσισε να καταργήσει τη θύρα όπου έμπαινε το παλιό handsfree, έπρεπε να προνοήσει για μια μεγάλη κατηγορία ανθρώπων που ΔΕΝ χρησιμοποιούν το κινητό σαν mp3 player (ειδικά όταν η μπαταρία βγάζει 1 μέρα και χωρίς τέτοια χρήση)... Και μην ακούσω για το bluetooth handsfree, διότι ακόμα και με την τελευταία έκδοση software έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά bluetooth και κάθε 3 και λίγο αποσυνδέονται με μαγικό τρόπο... Το καλωδιακό handsfree όμως δεν αποσυνδεόταν ποτέ... Τέλος, έχει δοκιμάσει να βγει κανείς στο δρόμο και να έχει κρεμασμένο πάνω του το handsfree της συσκευασίας; Αν είσαι πάνω από 15 δεν φαντάζει τόσο ωραίο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω, τέτοιες προσόψεις περιέχουν ΚΑΙ το κατσαβιδάκι μαζί!

Όμως τι γίνεται με το ηχείο στο μπροστινό μέρος; Περιλαμβάνεται κι αυτό, ή κρατάμε το παλιό; Στο service manual αναφέρει ότι χρειάζεται αντικατάσταση του λάστιχου που το κρατάει στην πρόσοψη. Με τέτοιες προσόψεις τι κάνουμε;

 

Δεν πρεπει να περιλαμβανεται το ηχειο .

Φανταζομαι οτι κανεις την αλλαγη προσεκτικα ,χωρις

να αλλαξεις κατι

Αν διάβασα καλά στο service manual, είναι κολλημένο στην πρόσοψη με κάποια "φλάτζα" που θέλει αντικατάσταση μαζί με την πρόσοψη. :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Nosferatu με το δικό μου το HDW-3 δεν έχω καμία αποσύνδεση, τουλάχιστον δεν μου έχει τύχει ποτέ, με την 11άρα δεν το είχα δοκιμάσει, αλλά από τη στιγμή που έχω τη 12 το χρησιμοποιώ κανονικά. Η μοναδική διαφορά είναι ότι όταν πηγαίνω στο άλλο δωμάτιο και παρεμβάλλονται ένας ή 2 τοίχοι ακούω τον άλλον ή τη μουσική με παράσιτα, όχι ότι δεν καταλαβαίνω τι λένε, απλά είναι που "πάει" να χάσει τη συνδεσιμότητα, και αυτό με σύγκριση πάντα με το 7610 στο οποίο δεν είχα ποτέ πρόβλημα, στον ίδιο χώρο δε έχω τέλεια ακουστική ακόμα και με αυτό το bluetooth που είναι τριετίας.
cypherth
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, πριν απο 2 μερες αγορασα το Ν95 , εχω διαβασει και ακουσει αρκετα σχετικα με τον δεκτη gps γι΄αυτο και θελω λιγη βοηθεια.

καταρχην, το προγραμμα της nokia θελει συνδρομη 70 ευρω για 3 χρονια , σωστα ???

επισης,θελω να ρωτησω αν καθε φορα που θες να χρησ/σεις το gps, χρειαζεται και συνδεση gprs για να κατεβαζει τους χαρτες ??? Αν χρειαζεται η συνδεση...υπαρχει τροπος να φορτωσω τους χαρτες στο κινητο ή στην καρτα μνημης...?

Τελος ηθελα να ρωτησω τι αλλες επιλογες εχω ,εκτος απο τους χαρτες την nokia,

και ποιο ειναι καλητερο.

ευχαριστω πολυ παιδια....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...