Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θα προτιμούσες να μην ήταν μαζική η παραγωγή και να έβγαινε το κάθε κινητό ένα ένα με χειρονακτική εργασία??

Γιατί τότε δε θα έκανε 700€ αλλά 2.000€ και παραπάνω και αμφιβάλω να μπορούσαν πολλά άτομα να το αγοράσουν.

 

Θα προτιμούσα να έχει καλύτερες γραμμές παραγωγής η νόκια για να πάω και να της τα σκάσω, αλλά με τέτοιο slide δεν μου πάει το χέρι...

Όσο για τα sms και την ώρα παράδοσης, αν ήταν θέμα δικτύων θα γινόταν με όλα τα κινητά.

Νομίζω ότι έχει να κάνει με το n95.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε δεν μπορεί να διαβάσει και 205 σελίδες ο άνθρωπος για την ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ να βρει αυτό που ψάχνει! Και όσον αφορά την αναζήτηση, γράφω 'φαξ n95' για να μην κάνω το παραπάνω ερώτημα άδικα, και η λέξη φαξ δεν συμπεριλαμβάνεται στην αναζήτηση..

 

Οι σελίδες είναι 105 αλλά νομίζω είναι και θέμα ρυθμίσεων του κάθε χρήστη.

Επίσης εγώ έκανα αναζήτηση με τη λέξη FAX* και βρήκε 1 αποτέλεσμα κανονικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είναι θέμα του Ν95. Και στο Ε60 και στο Ε65 που είχα το ίδιο ακριβώς συμβαίνει. Δεν ξέρω μήπως φταίει το symbian 9.1 όποιος έχει άλλη συσκευή ας μας πεί.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ την εντύπωση πως πρόκειται για πρόβλημα της συσκευής και όχι του δικτύου.

Ανάλογο πρόβλημα έχω διαβάσει και στα ξένα φορουμ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα πριν λιγες μερες το ν95, το προβλημα με το τζογαρισμα στο πανω μερος του κινητου ειναι γενικο? θελησα να κανω αλλαγη συσκευης και οι υπαλληλοι στη wind δεν εφεραν καμια αντιρρηση. Το προβλημα ομως υπηρχε και στην νεα συσκευη, ετσι κρατησα την πρωτη που αγορασα. Πως ομως ειναι δυνατον οσες συσκευες ειδα σε διαφορα αλλα καταστηματα (δειγματα πραγματικα) να μην εχουν αυτο το προβλημα? Και κατι αλλο, η μπαταρια στα δικα σας κινητα ηταν σφραγισμενη η απλα μεσα σε ενα σακουλακι? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

 

ΥΓ. Διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες και βρηκα δυο αναφορες μονο σε αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, αγορασα πριν λιγες μερες το ν95, το προβλημα με το τζογαρισμα στο πανω μερος του κινητου ειναι γενικο? θελησα να κανω αλλαγη συσκευης και οι υπαλληλοι στη wind δεν εφεραν καμια αντιρρηση. Το προβλημα ομως υπηρχε και στην νεα συσκευη, ετσι κρατησα την πρωτη που αγορασα. Πως ομως ειναι δυνατον οσες συσκευες ειδα σε διαφορα αλλα καταστηματα (δειγματα πραγματικα) να μην εχουν αυτο το προβλημα? Και κατι αλλο, η μπαταρια στα δικα σας κινητα ηταν σφραγισμενη η απλα μεσα σε ενα σακουλακι? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

 

ΥΓ. Διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες και βρηκα δυο αναφορες μονο σε αυτο το προβλημα.

 

 

Καταρχην καλοριζικο φιλε μου .

Ολα τα Ν95 παρουσιαζουν το παραπανω προβλημα ,καποια ομως

λιγοτερο . Εχει ειπωθει παντως οτι στις συσκευες με το λιγοτερο

τζογο ,παρουσιαζονται γδαρσιματα στο εσωτερικο μερος με την χρηση. Ειναι λιγο αστα να πανε :wacko:

 

Η μπαταρια δεν ειναι σφραγισμενη ,αλλα βρισκεται σε σακουλακι.

 

Αφου το πηρες απο wind ,τσεκαρε με το product code εαν η συσκευη σου ειναι ελληνικη .

Τσεκαρε την 1η σελιδα του θεματος για τα product codes.

(Τουλαχιστον στην αρχη ,η wind ειχε φερει Ν95 εκτος alpha copy)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω χρήση κανονικού fax (όχι μέσω email δηλαδή, όπως γίνεται και στο 9500 αν έχετε δει). Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σχετικό? Φαντάζομαι το n95 έχει προφανώς τη δυνατότητα fax/modem.

 

scanR ... psaxe sto gnosto magazaki version 1.02

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σημαινει κατι αυτο??

οτι η nokia θα βγαλει γνησια μπαταρια 1200mah??:O

 

Απο οτι λεγεται στο παραπανω αρθρο ,το πισω μερος

του αμερικανικου Ν95 εχει επανασχεδιαστει -τροποποιηθει ετσι ωστε

να παιρνει την 1200αρα (συγκεκριμενα εχει αφαιρεθει το slider της καμερας)

 

Δεν γνωριζουμε εαν η συγκεκριμενη μπαταρια θα κανει στο ευρωπαικο Ν95..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι λεγεται στο παραπανω αρθρο ,το πισω μερος

του αμερικανικου Ν95 εχει επανασχεδιαστει -τροποποιηθει ετσι ωστε

να παιρνει την 1200αρα (συγκεκριμενα εχει αφαιρεθει το slider της καμερας)

 

Δεν γνωριζουμε εαν η συγκεκριμενη μπαταρια θα κανει στο ευρωπαικο Ν95..

 

Προφανώς αφού επανασχεδιάστηκε το πίσω μέρος, η μπαταρία αυτή ΔΕΝ θα κάνει στα δικά μας Ν95... :O

 

Αλλά η μαγκιά είναι να βρουν άκρη και για τους ήδη πελάτες... :rolleyes:

 

Μπα τί λέω... δεν τους νοιάζει πλέον για μας...:X τους νοιάζει για τους καινούργιους και με αυτόν τον τρόπο τους δελεάζει αφού ξέρει ότι η τραγική αυτονομία του ήταν ένας βασικός λόγος για τη μη αγορά του... :cool:

 

Άσε που το συγκεκριμένο Ν95 βγαίνει μόνο για τους Αμερικάνους (εκτός ΕΕ και ο νοών νοήτω, μαντάμ AC :mad::mad: )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το ραδιόφωνο του Ν 95 δεν έχει RDS ?

 

Οχι ,δεν ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι μετα την αναβάθμιση του firmware σε v12 χάθηκε το Nokia Classic theme που υπήρχε στην 11. Γιατί άραγε;

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα συστηματα πλοηγησης και χαρτων δεν ΑΠΑΙΤΟΥΝ συνδεση...Απλα με το gprs γινεται πιο γρηγορα το λοκαρισμα νομιζω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα συστηματα πλοηγησης και χαρτων δεν ΑΠΑΙΤΟΥΝ συνδεση...Απλα με το gprs γινεται πιο γρηγορα το λοκαρισμα νομιζω...

 

Κατεβάζει τους χάρτες την ώρα που βρίσκει στίγμα.Τότε κάνει σύνδεση.Kai sto manual έτσι γράφει...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει τους χάρτες την ώρα που βρίσκει στίγμα.Τότε κάνει σύνδεση.Kai sto manual έτσι γράφει...

 

Και αν εχουμε τους χαρτες φωρτομενους παλι απαιτει συνδεση με GPRS?

Αν ειναι ετσι να συνδεεται καθε φορα δεν συμφερει :X

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και αν εχουμε τους χαρτες φωρτομενους παλι απαιτει συνδεση με GPRS?

Αν ειναι ετσι να συνδεεται καθε φορα δεν συμφερει :X

 

δεν χρειαζεται να εισαι στο GPRS εχει επιλογη

να μην σε συνδεει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να εισαι στο GPRS εχει επιλογη

να μην σε συνδεει.

 

Ευτυχως γιατι φορτωσα τους χαρτες και λεω θα ειναι βλακεια να συνδεεται καθε φορα στο GPRS :blink:

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ. Κοιταξα το product code και ειναι Ελληνικο. Τωρα να εχουν κανει επεμβαση στο αυτοκολλητο (π.χ. αλλαγη) δεν πιστευω.

Ποια κατα την γνωμη σας ειναι η καλυτερη θηκη? Υπαρχουν στην Ελλαδα η θα πρεπει να παραγγειλω απο εξωτερικο?

Συγνωμη αν βγηκα εκτος θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ. Κοιταξα το product code και ειναι Ελληνικο. Τωρα να εχουν κανει επεμβαση στο αυτοκολλητο (π.χ. αλλαγη) δεν πιστευω.

Ποια κατα την γνωμη σας ειναι η καλυτερη θηκη? Υπαρχουν στην Ελλαδα η θα πρεπει να παραγγειλω απο εξωτερικο?

Συγνωμη αν βγηκα εκτος θεματος.

 

για θηκες ριξε μια ματια εδω

http://www.expansys.com.gr/a.aspx?i=141581&atype=Cases :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου τρέχει το map loader?το κάνει install κανονικά κι όταν πάω να το τρέξω βγάζει σφάλμα.Και κάτι άλλο,η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 12,0,013?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν μου τρέχει το map loader?το κάνει install κανονικά κι όταν πάω να το τρέξω βγάζει σφάλμα.Και κάτι άλλο,η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 12,0,013?

 

προσπαθησε να το ξαναπερασεις.

τι σου βγαζει ακριβως??

υπαρχει και το αναλογο θεμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

ναι η τελευταια ειναι η 12.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...