Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εφαρμογες προσπαθεις να βαλεις??

υπαρχει το αναλογο θεμα για apps

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

μηπως βαζεις Unsigned ??

 

το kaspersky mobile_s60_3rd_v_6_0_77_7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το kaspersky mobile_s60_3rd_v_6_0_77_7.

 

Αν δεν πιάνουν τα παραπάνω που σου είπαν , τότε θα θέλει να το κάνεις sign.

Διάβασε ποια είναι η διαδικασία για να το κάνεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια, απο χτες το κιν μου κανει καποια κολπα!!!!

Παω να παρω ενα τηλ και μου γραφει ανακτιση δεδομενων και κλεινει η γραμμη!!!!

Παω κανω μη αυτοματη ζητηση δικτυου βαζω Vodafon που εχω και δεν μπαινει, προσπαθω να βαλω καποιο αλλο και φυσιολογικα δεν μπαινει, μολις ξαναπροσπαθω να βαλω Voda μπαινει μια χαρα και μπορω να παρω τηλ. Μου εχει γινει 3 φορες αυτο απο εχτες!!!

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια?

1.ακουγετε αντιλαλος οταν μιλαω με καπιον αλλο.

2.τριζει παλι το ακουστικο

3.αποσυνδεετε το ακουστικο το ασυρματο.

4.κανει restart συχνα

5.κατα το κλεισιμο μιασ κλησης κολαει για μερικα δευτερολεπτα.

αυτα τα ολιγα.μηπως να κανω εγκατασταση παλι την 12.00.13?

μονο το μαπς δουλευει σωστα.επιτελους.να στειλο στην μαμα νοκια ενα χαρτι καινα τουσ σκυλοβρισο.το πληρωσα γιατι το γουσταρα αλλα θελω να το ευχαριστηθω.με ολεσ τισ δυνατοτητεσ του.

 

ευχαριστω φιλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μου κανει πολλα περισσοτερα παρασιτα το bluetooth απο οτι πριν με το w810 (δεν ξερω αν παιζει ρολο που το bluetooth ειναι sony ericsson)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια?

1.ακουγετε αντιλαλος οταν μιλαω με καπιον αλλο.

2.τριζει παλι το ακουστικο

3.αποσυνδεετε το ακουστικο το ασυρματο.

4.κανει restart συχνα

5.κατα το κλεισιμο μιασ κλησης κολαει για μερικα δευτερολεπτα.

αυτα τα ολιγα.μηπως να κανω εγκατασταση παλι την 12.00.13?

μονο το μαπς δουλευει σωστα.επιτελους.να στειλο στην μαμα νοκια ενα χαρτι καινα τουσ σκυλοβρισο.το πληρωσα γιατι το γουσταρα αλλα θελω να το ευχαριστηθω.με ολεσ τισ δυνατοτητεσ του.

 

ευχαριστω φιλοι μου.

 

 

σωσε τις επαφες κανε φορματ την μνημη τηλεφωνου.επανεφερε τις επαφες κανε φορματ τη καρτα μνημης

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ξέρετε μήπως υπάρχει λύση να βλέπουμε την πραγματική ώρα που λαμβάνουμε τα SMS και τα MMS και όχι την ώρα που ανοίγουμε το Ν95;;;

 

Το πρωί όταν άνοιξα το κινητό έλαβα 2 SMS και στα "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ώρα που έλαβα(άνοιξα) την συσκευή, ενώ μου τα έγραψαν βράδυ!

Μήπως παίζει ρόλο το δίκτυο; (Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ξέρετε μήπως υπάρχει λύση να βλέπουμε την πραγματική ώρα που λαμβάνουμε τα SMS και τα MMS και όχι την ώρα που ανοίγουμε το Ν95;;;

 

Το πρωί όταν άνοιξα το κινητό έλαβα 2 SMS και στα "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ώρα που έλαβα(άνοιξα) την συσκευή, ενώ μου τα έγραψαν βράδυ!

Μήπως παίζει ρόλο το δίκτυο; (Vodafone).

 

Vodafone sucks!!! Λεπτομέρειες σε προηγούμενο post μου.

 

Η αλήθεια είναι ότι εδώ και πολύ καιρό, αλλα τελευταία περισσότερο, η Vodafone δεν τα πάει πολύ καλά με τη Nokia, κι αυτό έχει να κάνει με το γεγονός ότι η τελευταία δεν της επιτρέπει να χακεύει τις συσκευές της (τις Symbian κυρίως). Σκοπός της Vodafone είναι να πουλάει μόνο κινητά με το άθλιο Live, γι' αυτό και «θάβει» τα smartphones της Nokia. Η πολιτική της σε σχέση με το Live είναι άθλια. Μέχρι πριν από 1,5 χρόνο κλείδωνε το bluetooth των συσκευών που διέθετε, έτσι ώστε οι χρήστες τους να είναι υποχρεωμένοι να στέλνουν MMS όταν ήθελαν να ανταλλάξουν κάποιο αρχείο.

 

Έχω γράψει παραπάνω την εμπειρία μου με τη Vodafone και το N95. Γι' αυτό και ήδη τους χαιρέτησα και περιμένω εντός ολίγων ημερών να ολοκληρωθεί η μεταφορά του αριθμού μου. Άντε γεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω σημερα ξενερωσα.Το ειχα ολο το βραδυ να φορτιζει αλλα ανοιχτο το κινητο.Το πρωι το εβγαλα εκανα διαφορες βολτες χωρις να παρω τα απειρα τηλεφωνα.Αντε 3-4 να πηρα απο 1 λεπτο?Και στις 4 η ωρα ειχε φτασει στη μια γραμμη?Τι εγινε ρε γμτ?Μεχρι προχτες μου κραταγε ολη μερα το κινητο!Μετα απο παλι φορτιση το απογευμα στις 12 το βραδυ ειμαι στις 4 γραμμες...Τα φτυνει απο τωρα η μπαταρια η απλα οταν ειναι σε λειτουργεια και το φορτιζεις δεν φορτιζει το ιδιο καλα με το αν ειναι κλειστο?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Ξέρετε μήπως υπάρχει λύση να βλέπουμε την πραγματική ώρα που λαμβάνουμε τα SMS και τα MMS και όχι την ώρα που ανοίγουμε το Ν95;;;

 

Το πρωί όταν άνοιξα το κινητό έλαβα 2 SMS και στα "στοιχεία μηνύματος" έγραφε την ώρα που έλαβα(άνοιξα) την συσκευή, ενώ μου τα έγραψαν βράδυ!

Μήπως παίζει ρόλο το δίκτυο; (Vodafone).

 

ρε παιδια αυτο ειναι πολυ σοβαρο προβλημα......

πραγματικα εχουν σπασει τα νευρα μου...

 

ειναι τρομερο να μην ξερεις τι ωρα σου στελνει sms ο αλλος οταν εχεις κλειστο το κινητο σου........

(ειναι μερικες φορες που ειναι απαραιτητο...)....

 

για να καταλαβω αυτο συμβαινει μονο με vodafone.....???

 

και αν οχι υπαρχει τροπος να λυθει....??

με το n73 δεν υπηρχε τετοιο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω πλέον ευτυχής κάτοχος του Nokia N95!!

 

Μία ερώτηση στα γρήγορα βρε παιδιά γιατί είμαι και σε net cafe!

 

Την πρώτη φορά που θα το πάρω πόση ώρα να το φορτίσω? Από το τελευταίο μου κινητό θυμάμαι έπρεπε ασυζητητί να το φορτίσω τουλάχιστον 9 ώρες!

 

Και στο n95 το ίδιο συμβαίνει?

==>www.wiinews.gr<== The best GREEK wii blog

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πωπω σημερα ξενερωσα.Το ειχα ολο το βραδυ να φορτιζει αλλα ανοιχτο το κινητο.Το πρωι το εβγαλα εκανα διαφορες βολτες χωρις να παρω τα απειρα τηλεφωνα.Αντε 3-4 να πηρα απο 1 λεπτο?Και στις 4 η ωρα ειχε φτασει στη μια γραμμη?Τι εγινε ρε γμτ?Μεχρι προχτες μου κραταγε ολη μερα το κινητο!Μετα απο παλι φορτιση το απογευμα στις 12 το βραδυ ειμαι στις 4 γραμμες...Τα φτυνει απο τωρα η μπαταρια η απλα οταν ειναι σε λειτουργεια και το φορτιζεις δεν φορτιζει το ιδιο καλα με το αν ειναι κλειστο?

 

Το είχα ξανααναφέρει σε παλιότερο ποστ.

Κάτι παίζει σε τέτοιες περιπτώσεις.Κάτι σου τρώει την μπαταρία.

Βάλε κανένα Taskman να δεις τι τρέχει όλη την ώρα και σου ρουφάει την μπαταρία και κλείστο.Εμένα είτε κλειστό είτε ανοιχτό γύρω στην ώρα θέλει για full γέμισμα από τελείως άδειο.Λίγο παραπάνω κάνει όταν το έχεις ανοιχτό.Αν όμως το έχεις ανοιχτό, θα τρέχει και η εφαρμογή που σου λέω, άρα θα στο ρίχνει πολύ πίσω στη φόρτιση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω πλέον ευτυχής κάτοχος του Nokia N95!!

 

Μία ερώτηση στα γρήγορα βρε παιδιά γιατί είμαι και σε net cafe!

 

Την πρώτη φορά που θα το πάρω πόση ώρα να το φορτίσω? Από το τελευταίο μου κινητό θυμάμαι έπρεπε ασυζητητί να το φορτίσω τουλάχιστον 9 ώρες!

 

Και στο n95 το ίδιο συμβαίνει?

 

Με γεια το κινητό!:)

Άστο μέχρι να φορτίσει πλήρως και λίγες ώρες ακόμα.

Τις πρώτες μέρες να το αφήνεις να σβήνει μόνο του όταν τελειώνει η μπαταρία.Μετά full φόρτιση με κλειστό κινητό.

Αυτό κάντο 3-4 φορές για να δυναμώσεις τη μπαταρία.Με τον καιρό θα δεις ότι θα βγάζει και 2 μέρες με νορμάλ χρήση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για αρχή!

 

ok παιδιά! Είναι από το πρωί στο σπίτι και φορτίζει!

 

Όταν λες να μην το ανοίξω τι εννοείς? Γιατί από το λίγο που είδα ακόμα και ένα κουμπί να πατήσεις ανάβει η οθόνη. (δεν βγάζει τίποτα απλός φωτίζει)

==>www.wiinews.gr<== The best GREEK wii blog

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για αρχή!

 

ok παιδιά! Είναι από το πρωί στο σπίτι και φορτίζει!

 

Όταν λες να μην το ανοίξω τι εννοείς? Γιατί από το λίγο που είδα ακόμα και ένα κουμπί να πατήσεις ανάβει η οθόνη. (δεν βγάζει τίποτα απλός φωτίζει)

 

Εννοώ οτι καθόλη τη διάρκεια που φορτίζει η μπαταρία πρέπει να μένει ανέπαφη, να μην χρησιοποιήτε και ο μόνος τρόπος για να γίνει αυτό είναι να μην πειράζεις ούτε το μηχανισμό που ανεβοκατεβαίνει (γιατι έτσι αναβεί η οθόνη-εστω και λευκή-) ούτε να πατάς το πλητρολόγιο ούτε να πατίσεις το κουμπί που ανοιγει το κινητό :) Αυτά ε συνδιασμό όσα σου έγραψε ο junglist για όσο το δυνατόν καλύτερη απόδοση της μπαταριάς.

Link to comment
Share on other sites

καμια βοηθεια?

1.ακουγετε αντιλαλος οταν μιλαω με καπιον αλλο.

2.τριζει παλι το ακουστικο

3.αποσυνδεετε το ακουστικο το ασυρματο.

4.κανει restart συχνα

5.κατα το κλεισιμο μιασ κλησης κολαει για μερικα δευτερολεπτα.

αυτα τα ολιγα.μηπως να κανω εγκατασταση παλι την 12.00.13?

μονο το μαπς δουλευει σωστα.επιτελους.να στειλο στην μαμα νοκια ενα χαρτι καινα τουσ σκυλοβρισο.το πληρωσα γιατι το γουσταρα αλλα θελω να το ευχαριστηθω.με ολεσ τισ δυνατοτητεσ του.

 

ευχαριστω φιλοι μου.

 

Ο αντιλαλος συνηθος ειναι προβλημα δικτύου! Το εχω και γω καποτε σε κλησεις μου! Επισης και εμενα μου κανει επανεκινησεις συχνα (μια με δυο φορες το 24ωρο) δεν ξερω τον λογο αλλα μιας και δεν μπορω να βρω λυση το λαμβανω ως ενα τροπο για να ελευθερωνετε η ραμ του κιν ;)

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι παιζεται τελικα με το silver sand? δεν θα ερθει τελικα ουτε σε nokia shops?αν ρωτησε κανενας ας μας πει

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

gia sas mia erotisi pos ginete na bro to tomtom mobile kai na to kano na doulepsi sto N95???

exo pai stin gnostes selides alla den bgaso akri... help parakalo

 

Δεν γίνεται ακόμα, δεν υποστηρίζει το Ν95.

Μπορεις να βάλεις το Route66 όμως.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

meta apo arketo kairo postarw k egw apo net cafe sti samothraki,as opsetai to fantariliki.....

apo xtes h kopelia moy, ekmetalleyomenh thn epidothsh mas, pire to n95 me 28.90 eyroylakia.

ta alla 720 epidothsh....

Ayto poy thelw na mathw giati opws katalavenete de mporw apo to stratopedo na diavaso 200+ pages sto topic einai

1- pairnei microsdhc 4gb h otan kykloforisoyn 8gb?

2- h syskeyh agorastike apo vodafone patision apenanti apo stoyrnari.htan me th mpataria profortismeni, h etsi eipe h pwlhtria oti kanei pia h nokia....karta mnimis den eixe.provlepetai kati tetoio???

eyxaristw prokatavolika, sorry gia ta greeklish, elpizw na epikoinwnw pio syxna k eidika otan metatethw apo noemvrio athina...

Link to comment
Share on other sites

gia sas mia erotisi pos ginete na bro to tomtom mobile kai na to kano na doulepsi sto N95???

exo pai stin gnostes selides alla den bgaso akri... help parakalo

 

καπου διαβασα οτι θα βγει patch για να δουλεψει με το gps του n95!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

meta apo arketo kairo postarw k egw apo net cafe sti samothraki,as opsetai to fantariliki.....

apo xtes h kopelia moy, ekmetalleyomenh thn epidothsh mas, pire to n95 me 28.90 eyroylakia.

ta alla 720 epidothsh....

Ayto poy thelw na mathw giati opws katalavenete de mporw apo to stratopedo na diavaso 200+ pages sto topic einai

1- pairnei microsdhc 4gb h otan kykloforisoyn 8gb?

2- h syskeyh agorastike apo vodafone patision apenanti apo stoyrnari.htan me th mpataria profortismeni, h etsi eipe h pwlhtria oti kanei pia h nokia....karta mnimis den eixe.provlepetai kati tetoio???

eyxaristw prokatavolika, sorry gia ta greeklish, elpizw na epikoinwnw pio syxna k eidika otan metatethw apo noemvrio athina...

 

1-Ναι, παιρνει μεγαλύτερες κάρτες

2- Ναι, κάρτα δεν έχει η συσκευασία και καλά κάνει.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...