Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, εκτος απο αυτον. θελω να απεγκαταστισω την καινουρια εκδοση του smart2go και να βαλω την παλαιοτερη και ψαχνω τον τροπο χωρις να χρειαστει να κανω format.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σημερα-επιτελους-μετα απο 3 βδομαδες πηρα το κινητο μου πισω...οθονη σουπερ..και.....

ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΦΙΧΤΟ .....:rolleyes::rolleyes:

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....

Πραγματικα το βλεπω και δεν το πιστευω....

 

για οσα παιδια εχουν προβλημα με το κλείστρο(οπως ειχα εγω και αλλα παιδια) ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕΣ....και πατε σε νοκια κλαμπ να τους το τριψετε στην μουρη....

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ...

εγω την καλωδιοταινια την πληρωσα αλλα για το κλειστρο δεν εδωσα μια.......

αυτα....:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα-επιτελους-μετα απο 3 βδομαδες πηρα το κινητο μου πισω...οθονη σουπερ..και.....

ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΦΙΧΤΟ .....:rolleyes::rolleyes:

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....

Πραγματικα το βλεπω και δεν το πιστευω....

 

για οσα παιδια εχουν προβλημα με το κλείστρο(οπως ειχα εγω και αλλα παιδια) ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕΣ....και πατε σε νοκια κλαμπ να τους το τριψετε στην μουρη....

ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ...

εγω την καλωδιοταινια την πληρωσα αλλα για το κλειστρο δεν εδωσα μια.......

αυτα....:)

Εγω δεν σου το ειπα?Να τους τα πατε ολοι να σας κανουν το slide!Κατι μου λεει οτι ο τζογος πρεπει να φταιει για μασημενες καλωδιοταινιες και χαλασμενες οθονες αλλιως δεν εξηγηται πως μου το εφτιαξαν αφου πριν μου το αρνιοντουσαν πεισματικα!!! ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ 8GB ΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ http://mynokiablog.com/2007/09/28/nokia-n95-with-1200mah-bl-6f-battery-its-possible/

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σου το ειπα?Να τους τα πατε ολοι να σας κανουν το slide!Κατι μου λεει οτι ο τζογος πρεπει να φταιει για μασημενες καλωδιοταινιες και χαλασμενες οθονες αλλιως δεν εξηγηται πως μου το εφτιαξαν αφου πριν μου το αρνιοντουσαν πεισματικα!!! ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΝΕΟ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ 8GB ΧΩΡΑΕΙ ΜΕ ΠΑΤΕΝΤΑ http://mynokiablog.com/2007/09/28/nokia-n95-with-1200mah-bl-6f-battery-its-possible/

 

αν καταλαβα καλα χωραει χωρις να βαλουμε το πισω καπακι της μπαταριας??αν το ζωρισουμε δε μπαινει?

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Θα πεσει πολυ πατεντα:lol:.Και οι Κινεζοι θα κανουν σιγουρα το θαυμα τους.Η ΝΟΚΙΑ θελω να δω αν θα κανει τιποτα επισημα γιατι δεν καθονται ολοι οσοι εχουν παρει το τηλεφωνο να ψαχνουν για πατεντες ουτε ψαχνουν στο net.Και ειναι λογικο οταν εχουν σκασει του κοσμου τα λεφτα να θελουν το αναλογο support.Δεν εχω προβλημα με τη μπαταρια στο δικο μου,με βγαζει 1,5 μερα με πολυ χρηση αλλα σιγουρα αν μπορεις να παρεις περισσοτερα ειναι καλο.Και μην ξεχναμε οτι οσοι ηθελαν να πουν κατι κακο για το τηλεφωνο παντα για τη μπαταρια ελεγαν (ακομα και αν δεν το ειχαν δει ποτε απο κοντα:p).
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα χωραει χωρις να βαλουμε το πισω καπακι της μπαταριας??αν το ζωρισουμε δε μπαινει?

 

Μαλλον δεν μπαινει το καπακι αλλα αυτο ειναι μικρο προβλημα,πιστευω οτι θα κυκλοφορισουν πολλα πισω κοματια απο κινεζους που θα χωρουν τη μπαταρια η εστω αυτη η crystal case που φωραει το τηλ. στη φωτο σε καλυτερη ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν95 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο σημερα το πρωι δεν μου ανοιγει η εφαρμογη 'ιστος' για να σερφαρω δλδ παταω το εικονιδιο ειτε απο τη συντομευση ειτε απο το μενου κ δεν ξεκιναει!!Δεν εγκατεστησα τιποτα κ δεν πειραξα τιποτα!! εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα το προβλημα δεν λυθηκε..εχει τυχει σε κανεναν? δεν γλιτωνω το hard reset?
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ ΕΧΩ ΤΟ Ν95 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΤΖΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ

Δες τι είπαν μερικοί άλλοι που αντιμετώπισαν το ίδιο πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2049578#post2049578

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σου το ειπα?Να τους τα πατε ολοι να σας κανουν το slide!Κατι μου λεει οτι ο τζογος πρεπει να φταιει για μασημενες καλωδιοταινιες και χαλασμενες οθονες αλλιως δεν εξηγηται πως μου το εφτιαξαν αφου πριν μου το αρνιοντουσαν πεισματικα!!!

 

ετσι ακριβως.......οπως τα λες...πριν το παιζανε τρελιτσα και τωρα μου το κανανε καινούργιο....ακομη το βλεπω και δεν το πιστευω..και ολα αυτα χωρις την παραμικρη αντίρρηση ....

απο δευτερα θα κανω επιδρομη και για το ραδιο...δεν προκειται να γλυτωσουν απο μενα...ηταν να μην γινει η αρχη.....:)

φιλε HIEND ελπιζω να πηρες την απάντηση για το προβλημα σου...

δεν υπαρχει δικαιολογία για τον τζογο....

 

πηγαινε σε νοκια κλαμπ ΑΜΕΣΩΣ.....ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...η θα μου φτιαξετε το κινητο η θα γινει της τρελης....:)

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά, η τελευταία έκδοση του DVDFab υποστηρίζει dvd ripping με απευθείας ενσωμάτωση υπότιτλων, έχοντας ειδική επιλογή για Ν93 και Ν95. Το παραγώμενο αρχείο είναι ΜΡ4 με ανάλυση 320X240 (όση και η ανάλυση οθόνης του κινητού).

Το τελικό αποτέλεσμα, μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικό. Για μια 2ωρη ταινία το μέγεθος αρχείου έπιασε τα 450ΜΒ περίπου.

Πιστεύω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε. :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά, η τελευταία έκδοση του DVDFab υποστηρίζει dvd ripping με απευθείας ενσωμάτωση υπότιτλων, έχοντας ειδική επιλογή για Ν93 και Ν95. Το παραγώμενο αρχείο είναι ΜΡ4 με ανάλυση 320X240 (όση και η ανάλυση οθόνης του κινητού).

Το τελικό αποτέλεσμα, μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικό. Για μια 2ωρη ταινία το μέγεθος αρχείου έπιασε τα 450ΜΒ περίπου.

Πιστεύω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε. :)

Ωραία,Μήπως ξερεις προγραμμα που να μετατρέπει το video σε Mp4 απο avi και να βαζει και υπότιτλους?

ΤΟ ν95 τα παει περίφημα,εβαλα video στο κινητο αναλυσης 640*480,μεγεθος αρχειου 980 mb,και το επαιζε αψογα,μαλιστα μπορουσες να το γυρισεις αν ήθελες.

Και το καλυτερο,το ειχα συνδεσει στην τηλεοραση με tv-out,και η ταινια επαιζει οπως dvd.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,Μήπως ξερεις προγραμμα που να μετατρέπει το video σε Mp4 απο avi και να βαζει και υπότιτλους?

ΤΟ ν95 τα παει περίφημα,εβαλα video στο κινητο αναλυσης 640*480,μεγεθος αρχειου 980 mb,και το επαιζε αψογα,μαλιστα μπορουσες να το γυρισεις αν ήθελες.

Και το καλυτερο,το ειχα συνδεσει στην τηλεοραση με tv-out,και η ταινια επαιζει οπως dvd.

Για κάτι τέτοιο χρησιμοποιώ το Ulead VideoStudio 11 Plus.

«Βαριά» εφαρμογή, αλλά από τις καλύτερες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρατηρησα το εξης.οταν ανοιγω το κλειστρο να τραβηξω μια φωτο κολλαει κ δεν γινετε τιποτα.ξερει κανεις τι φταιει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πως μπρορούμε να βρούμε μια οδό μέσα απο το πρόγραμμα χάρτες;Έχω περάσει τον ελληνικό χάρτη με το map loader 1.2.1 αλλα όταν κάνω αναζήτηση δεν βρίσκει τίποτα είτε το έχω γραμμένο σε greeklish είτε σε ελληνικά..
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά, η τελευταία έκδοση του DVDFab υποστηρίζει dvd ripping με απευθείας ενσωμάτωση υπότιτλων, έχοντας ειδική επιλογή για Ν93 και Ν95. Το παραγώμενο αρχείο είναι ΜΡ4 με ανάλυση 320X240 (όση και η ανάλυση οθόνης του κινητού).

Το τελικό αποτέλεσμα, μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτικό. Για μια 2ωρη ταινία το μέγεθος αρχείου έπιασε τα 450ΜΒ περίπου.

Πιστεύω ότι αξίζει να το δοκιμάσετε. :)

Kai με το smartMovie δεν γινεται αυτο??Με τους υποτιτλους εννοοω,η μηπως το smartmovie δεν παιζει dvdrip?

 

Παιδια σημερα παρατηρησα το εξης.οταν ανοιγω το κλειστρο να τραβηξω μια φωτο κολλαει κ δεν γινετε τιποτα.ξερει κανεις τι φταιει?ευχαριστω
Koita μην εβαλες καμια περιεργη εφαρμογη(αν εβαλες κατι προσφατα απεγκαταστησε την),αν οχι κανε ενα hard format και αν δεις οτι επιμενει το προβλημα πηγαινε το στη νοκια για επισκευη
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως μπρορούμε να βρούμε μια οδό μέσα απο το πρόγραμμα χάρτες;Έχω περάσει τον ελληνικό χάρτη με το map loader 1.2.1 αλλα όταν κάνω αναζήτηση δεν βρίσκει τίποτα είτε το έχω γραμμένο σε greeklish είτε σε ελληνικά..
Θελει να γραφεις σε greekenglish και βεβαιωσου οτι οταν πχ πατας το "ο" να ειναι το αγγλικο μετα το n δηλαδη και οχι το ελληνικο μετα το ξ γιατι δεν θα σου βγαζει τιποτα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελει να γραφεις σε greekenglish και βεβαιωσου οτι οταν πχ πατας το "ο" να ειναι το αγγλικο μετα το n δηλαδη και οχι το ελληνικο μετα το ξ γιατι δεν θα σου βγαζει τιποτα

 

το γνωρίζω αυτο αλλα και πάλι δεν εμφανίζει τιποτα.. καμια άλλη ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω εχεις κατεβασει τους χαρτες ο μονοσ λογος που δε θα σου βγαζει αποτελεσματα ειναι ειτε δεν γραφεις σωστα τον δρομο ειτε βαζεις λαθος στοιχεια ειτε στην πολη ειτε λαθανθασμενα το ονομα του δρομου
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κωδικος για hard format?κ αν το κανω θα χασω τα ελληνικα απο το τηλ?γιατι σε εμενα δεν ειχε ελληνικα κ το πηγα στην tim κ μου τα περασε.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο κωδικος για hard format?κ αν το κανω θα χασω τα ελληνικα απο το τηλ?γιατι σε εμενα δεν ειχε ελληνικα κ το πηγα στην tim κ μου τα περασε.

Με κλειστό το κινητό, πάτα «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα άνοιξε το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ημερομηνία & ώρα έχει γίνει!

 

Όχι δεν θα τα χάσεις αφού στα πέρασαν στη Tim σημαίνει πως άλλαξαν το product code και έβαλαν το ελληνικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ΥΠΑΡΧΕΙ μονό handsfree για το Ν95 μας, για όσους δεν θέλουν να κουβαλάνε μισό μέτρο κορδόνια γύρω από το λαιμό τους και να το βρίσκουν λειτουργικό! Λέγεται HS-40, και μπαίνει στο Ν95 μέσω ενός μετατροπέα σε σχήμα ορθής γωνίας -δεν ξέρω πόσο ογκώδες θα είναι... Θα το ψάξω από Δευτέρα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω αυτο αλλα και πάλι δεν εμφανίζει τιποτα.. καμια άλλη ιδεα;

 

Στο search στην πόλη μη βάζεις "athens". Βάλε "athina" και θα στο βγάλει;)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το κινητό, πάτα «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα άνοιξε το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ημερομηνία & ώρα έχει γίνει!

 

Όχι δεν θα τα χάσεις αφού στα πέρασαν στη Tim σημαίνει πως άλλαξαν το product code και έβαλαν το ελληνικό.

 

Ειναι αλλο το hard format και αλλο το hard reset??:wacko:

http://www.telecyprus.com/images/stories/telecyprus_logo_small_news.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλο το hard format και αλλο το hard reset??:wacko:

Το ίδιο είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...