Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε θα ήθελα τις γνώμες σας εδώ.

Με ενδιαφέρει να βρω τρόπο να καλώ όσο γίνεται πιο οικονομικά σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα.

Με ενδιαφέρει να μπορώ να το κάνω και μέσω pc αλλά και μέσω του Android κινητού μου.Ποιες υπηρεσίες υπάρχουν και τι χρειάζεται?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι σχετικό οπότε θα ήθελα τις γνώμες σας εδώ.

Με ενδιαφέρει να βρω τρόπο να καλώ όσο γίνεται πιο οικονομικά σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα.

Με ενδιαφέρει να μπορώ να το κάνω και μέσω pc αλλά και μέσω του Android κινητού μου.Ποιες υπηρεσίες υπάρχουν και τι χρειάζεται?

 

skype μεσω pc.

skype android μεσω κινητου.

www.panost.com
Link to comment
Share on other sites

voipdiscount

Έχει στη σελίδα την εφαρμογή για το PC και υπάρχει και εφαρμογή για android. Μέχρι πριν λίγο καιρό που το χρησιμοποιούσα, βάζοντας 12 ευρώ (10 + φόρους) έδινε για τέσσερις μήνες 300 λεπτά την εβδομάδα σε σταθερά πολλών χωρών, συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας. Και τα 12 ευρώ διαθέσιμα για κλήσεις σε κινητά ή ότι άλλο θέλεις (π.χ. sms).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

voipdiscount

Έχει στη σελίδα την εφαρμογή για το PC και υπάρχει και εφαρμογή για android. Μέχρι πριν λίγο καιρό που το χρησιμοποιούσα, βάζοντας 12 ευρώ (10 + φόρους) έδινε για τέσσερις μήνες 300 λεπτά την εβδομάδα σε σταθερά πολλών χωρών, συμπεριλαμβανομένης της Ελλάδας. Και τα 12 ευρώ διαθέσιμα για κλήσεις σε κινητά ή ότι άλλο θέλεις (π.χ. sms).

Σε ευχαριστώ για την πρόταση.Ειναι σχετικό με αυτό που θέλω.

Κάποιος φίλος μου είπε για κάποιο 12voip που πληρώνεις 10€ για 300λεπτά την βδομάδα για 3 μήνες.Είναι το ίδιο πράγμα?

Και τι γίνεται αν ένα μήνα δεν μιλήσεις πάνω από μερικές ώρες?Τα χάνεις τα χρήματα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πρόταση.Ειναι σχετικό με αυτό που θέλω.

Κάποιος φίλος μου είπε για κάποιο 12voip που πληρώνεις 10€ για 300λεπτά την βδομάδα για 3 μήνες.Είναι το ίδιο πράγμα?

Και τι γίνεται αν ένα μήνα δεν μιλήσεις πάνω από μερικές ώρες?Τα χάνεις τα χρήματα?

Τα χρήματα μένουν στο λογαριασμό σου αλλά δεν έχεις τις δωρεάν κλήσεις σε σταθερά. Έτσι όταν καλείς σε σταθερά Ελλάδας χρεώνεσαι κανονικά (0,10 το λεπτό).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμή το Σάββατο με το account ενός φίλου.

Πολύ καλή ποιότητα και κανένα πρόβλημα.Ούτε καν setup δεν χρειάζεται η εφαρμογή τους για Android.

Αλλά δεν είναι 10€.Τελικά πάει με τους φόρους 12€.Αλλά για αυτό που προσφέρει αξίζει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρόνια έχω μια αποσπώμενη συσκευή σταθερής τηλεφωνίας, την Siemens Gigaset 3010 micro.

Χάλασε το πλακε τηλεφωνικό καλώδιο που είχε, και έκτοτε όποιο άλλο πλακέ καλώδιο και αν δοκίμασα δεν λειτουργεί.

Σημειωτέον ότι άλλες συσκευές που δοκίμασα με τα νέα πλακέ καλώδια, λειτουργούν κανονικά.

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ;;!!

Υπάρχουν πολλών ειδών τηλεφωνικά καλώδια;;

Και αν ναι, που μπορώ να βρω τις κατηγοριοποιήσεις τους, για να ψάξω να δω τι καλώδιο μπορεί να θέλει, διότι το service της Gigaset δεν φιλοτιμήθηκε να μου απαντήσει, όταν τους πήρα τηλέφωνο. (Απορώ με την "ποιότητα" των help desk ορισμένων "μεγάλων" εταιριών)

Ευχαριστώ σε όποιον ασχοληθεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΣΥΡΜΑΤΟ SIEMENS gigaset c100. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΛΗΣΗ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ 1777 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΡΙΘΜΟ ΚΛΗΣΗΣ. ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΜΕ ΑΥΤΟ???
Link to comment
Share on other sites

Α*** Β****** 11/09/2011

[όνομα επώνυμο]

 

Κύριοι Στα μέσα Ιουλίου 2011 είχα καλέσει το τηλεφωνικό σας κέντρο και είχα ζητήσει για την σύνδεση 210******3 που είναι καταχωρημένη στα στοιχεία

 

να ενεργοποιηθεί φραγή εξερχομένων κλήσεων προς κινητά τηλέφωνα.

 

Η απάντηση της υπαλλήλου σας είναι ότι δεν παρέχεται αυτή την υπηρεσία σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό που παρέχει αυτή την ευκολία στους συνδρομητές τους

 

Ζήτησα επιτακτικά να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία αυτή καθώς το σύστημα είναι βασισμένο σε ψηφιακή τεχνολογία και μια τέτοια ευκολία είναι απλό να υλοποιηθεί

 

Η απάντηση σε όλες τις κλήσεις μου ήταν αρνητική ως προς την παροχή αυτής της ευκολίας

 

Ενεργώντας κακόπιστα και με δόλο οι τεχνικές σας υπηρεσίες θέλοντας να αυξήσουν με κάθε αθέμιτο τρόπο τα έσοδα της εταιρείας σας δεν μου πρόσφεραν την λύση στο πρόβλημα μου αποκρύπτοντας μου ότι μπορώ να το κάνω αυτό από την συσκευή modem Netfaster IAD2 (intracom) την οποία ΕΣΕΙΣ παρέχετε και ΕΧΕΤΕ εγκρίνει με τις διαδικασίες έλεγχου και πιστοποίησης που διαθέτετε προς τους συνδρομητές σας

 

Το αποτέλεσμα της ενημέρωσης μου από τους τεχνικούς και υπαλλήλους σας ενεργώντας κακόπιστα και με δόλο θέλοντας να αυξήσουν με κάθε αθέμιτο τρόπο τα έσοδα της εταιρείας σας ήταν να επιβαρυνθώ με χρεώσεις κλήσεων προς κινητά τηλέφωνα που δεν ήθελα και να βρίσκομαι σε αδυναμία εξόφλησης του λογαριασμού καθώς είμαι σε καθεστώς μειωμένης οικονομικής κατάστασης εδώ και 14 μήνες λόγο απόλυσης μου από την εργασία μου

 

Όταν πλέον βρήκα μόνος μου την λύση στο πρόβλημα μου και κάλεσα εκ νέου την υποστήριξη σας και το ανέφερα αυτό στον υπάλληλο σας μου ανέφερε ότι όντως αν και το ήξεραν δεν μου το ανέφεραν αυτό καθώς δεν είναι σίγουρο αν δουλεύει και αν το έκανα αυτό θα το έκανα με δική μου ευθύνη.

 

Σας δηλώνω ότι είμαι σε αδυναμία να πληρώσω τον λογαριασμό που μου αποστείλατε αξίας 145,56 ευρώ με στοιχεία – ΑΡ. ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ Λ-00ΛΟ10-0*****4 και ημερομηνία έκδοσης 06/08/2011 με περίοδο τιμολόγησης 06/07/11 έως 05/08/11

 

Σας καλώ λοιπόν να μην προχωρήσετε στην είσπραξη του ανωτέρω λογαριασμού και να μου κοινοποιήσετε τα προσωπικά στοιχεία (Όνομα – Επίθετο – Αριθμό Αστυνομικής Ταυτότητας) όσων ασχολήθηκαν με την αίτηση μου αυτή όλο αυτό το χρονικό διάστημα όπως φαίνεται και στο τηρούμενο αρχείο σας για να κινηθώ με κάθε πρόσφορο τρόπο εναντίον τους για την κακοπιστία και τον δόλο που επέδειξαν στην αίτηση μου να ενεργοποιηθεί φραγή εξερχομένων κλήσεων προς κινητά τηλέφωνα προσπαθώντας να αυξήσουν με κάθε αθέμιτο τρόπο τα έσοδα της εταιρείας σας προς βάρος της οικονομικής μου δυνατότητας να ανταποκριθώ στις χρεώσεις αυτές γνωρίζοντας ότι είναι δυνατόν να ενεργοποιηθεί φραγή εξερχομένων κλήσεων προς κινητά από την συσκευή Modem που ΕΣΕΙΣ παρέχετε προς τους συνδρομητές σας και έχετε εγκρίνει τόσο το λειτουργικό του σύστημα όσο και την αξιοπιστία του.

 

Παρακαλώ για την επιβεβαίωση λήψης της επιστολής αυτής

 

[όνομα επώνυμο]

699700***6

 

Η παρούσα επιστολή κοινοποιείται προς

Hol: customercare@hol.gr

ΕΕΤΤ: info@eett.gr

Γενική Γραμματεία Καταναλωτή: skaberidou@efpolis.gr

Edited by eLeKtriK EyE
24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως που είχα καλέσει το cc της HOL για 2 διαφορετικά θέματα, ήταν αγενέστατοι. Μπορεί να έπεσα σε περίπτωση αλλά δεν ακούγονται και τα καλύτερα!

 

Μακάρι να πιστώσουν το ποσό. "Λόγω καλής θελήσεως" πιστώνουν αρκετά ποσά το τελευταίο διάστημα. Όταν έχεις απάντηση ενημέρωσέ μας!

Link to comment
Share on other sites

Αν σε πιστωσουν θα ειναι μονο επειδη το θελουν, "Λόγω καλής θελήσεως" που λενε και παραπανω.

 

Εχεις υπογραψει τους Ορους Χρησης.

 

Τωρα αυτο που ζητας τα ονοματα και αριθμους ταυτοτητας ειναι λιγο ακυρα, την πολιτικη την καθοριζει η εταιρια και οχι οι υπαλληλοι που λενε οτι τους εχουν μαθει.

 

 

Καταλαβαινω οτι εισαι ανεργος και ελπιζω να σε πιστωσουν.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω ασυρματο ακουστικο για Panasonic deck.

Βρηκα αυτο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/WIRELESS-EASY-CLIP-HEADSET-PANASONIC-TWINPACK-DECT-/390308727131?pt=UK_MobilePhones_HomePhones_HomePhones_JN&hash=item5ae036895bστο ebay με 100% positive αρα δουλευει αλλα ΔΕΝ στελνει Ελλαδα:(

Εχω βρει και την εταιρια http://www.ce.com.hk/UC-01.html:rolleyes:

Eιναι ΙR η συνδεση οχι bluetooth

Το συγκεκριμενο εξυπηρετει γιατι ειναι μικρο, μπαινει με κλιπ ,μαζευει και εχει μεγαλυτερη εμβελεια απο τα bluetooth.

οποιαδηποτε εναλλακτικη λυση ευπροσδεκτη:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μπορεί να μου προτείνει κάποιος το καλύτερο VoIP για Βουλγαρία (σταθερό και κινητό). Αν στέλνει και SMS (και ως αποστολέας να φαίνεται ο αριθμός του κινητού μου) ακόμα καλύτερα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μήπως να εριχνες μια ματια εδω που συζητάμε ίδια πράγματα??

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ γενικά αυτά. Εκανα μια αναζήτηση και δεν έβγαλα άκρη, ήταν λίγο αρχαίες οι χρεώσεις και δεν είχε καν τις εταιρείες της Betamax.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω αυτο το ασυρματο αγορασμενο απο Πλαισιο

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Fixed-Phone/Cordless/Panasonic-KX-TG6611GRT-black-KX-TG6611GRT.htm

 

και πηρα αυτο απο play247

 

http://www.play247.gr/index.php?referrer=skroutz&main_page=product_info&products_id=26997

 

που ο sktoutz μου το εβγαζε 11 ευρω πιο φτηνα.

 

Μου ειπαν γιατι το ρωτησα οτι ειναι ελληνικης αντοπροσωππειας !!!

 

Το συνδεσα στο σπιτι και δεν εχει ελληνικο μενου πουθενα .Η ταινια σαφαλειας ελεγε "ταινια ασφαλειας " στα ελληνικα

 

Δεν μπορω να βρω πουθενα ρυθμιση για αλλαγη γλωσσας...Αν καταλαβα εχει γερμανικα μονο.

 

Αν ηταν ελληνικης αντπροσωπειας δεν θα επρεπε να εχει ελληνικο μενου οπως αυτο απο το Πλαισιο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα Γερμανικα κι αυτο...Ατιμη Μερκελ !!!!!!!!!!!!!!:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο ψαξιμο και λιγη τυχη καταφερα και βγηκα απο τα γερμανικα πηγα στα αγγλικα και μετα ηταν ευκολο να παω σε ελληνικο μενου.

 

Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο εξωτερικο και θελω να ενεργοποιησω το πακετο unlimited σε σταθερα. Εβαλα μια paysafe card στο λογαιασμο μου, αλλα δε μπορω να βαλω το προγραμμα αυτο. Δεν ειμαι της Τεχνολογιας, εχω προσπαθησει αρκετα, αλλα δε βλεπω αποτελεσμα. Μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει τι να κανω? Εχω στο λογαριασμο μου τα credit, αλλα δε μπορω να βαλω το subscription.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα 'έχω το εν λόγω router και παρουσιάζει το εξής πρόβλημα.

 

κατά την εκκίνηση ανάβουν τα led wired router και το led adsl αναβοσβήνει το led ίντερνετ δεν ανάβει καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανερχομαι με νεο προβλημα!!! βαζω το ρουτερ στην μπριζα κ αναβοσβηνει σαν τρελο...! τι κανω??????

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...