Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρει κανείς πως βάζω τα *.kml στο igo ?

Τα βάζω στο φάκελο pois και δεν κάνει τίποτα, ενώ μου έχουν πει ότι τα μετατρέπει αυτόματα σε pois και τα βλέπω μετά, αφού κάνω επανεκίνηση μετά την αντιγραφή των αρχείων.

 

Γίνεται όπως σου έχουν πει και περιγράφεις παραπάνω. Συγκεκριμένα στη διαδρομή Igo8\content\userdata\poi. Δεν πρόκειται όμως να τα δεις στην Διαχείριση αλλά θα εμφανίζονται κανονικά, τόσο στην Αναζήτηση όσο και στο χάρτη.

mind is like parachute...it works better when it's open....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γίνεται όπως σου έχουν πει και περιγράφεις παραπάνω. Συγκεκριμένα στη διαδρομή Igo8\content\userdata\poi. Δεν πρόκειται όμως να τα δεις στην Διαχείριση αλλά θα εμφανίζονται κανονικά, τόσο στην Αναζήτηση όσο και στο χάρτη.

 

OK. Ευχαριστώ. Έκανα λάθος την τοποθεσία.

Τελικά υπάρχει τρόπος και να φαίνονται στην Διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η φωνιτική οδηγία κατά την πλοήγηση να γίνει πιό νωρίς

χρονικά η σε μεγαλύτερη απόσταση από το σημείο που πρέπει να στρίψω πχ.??????

 

Τις περισσότερες φορές μέχρι να πεί .....ετοιμαστείτε να στρίψετε αριστερά σε 150 μέτρα.......(Και τα λέει και αργά η αφιλότιμη) έχω περάσει την στροφή η δεν προλαβαίνω να την δώ.

Μιλάμε για Γερμανία βέβαια που χρειάζεται μέσα σε 20-30 μέτρα να αλλάξεις 3-4 εξόδους - εισόδους και κατευθύνσεις.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η φωνιτική οδηγία κατά την πλοήγηση να γίνει πιό νωρίς

χρονικά η σε μεγαλύτερη απόσταση από το σημείο που πρέπει να στρίψω πχ.??????

 

Τις περισσότερες φορές μέχρι να πεί .....ετοιμαστείτε να στρίψετε αριστερά σε 150 μέτρα.......(Και τα λέει και αργά η αφιλότιμη) έχω περάσει την στροφή η δεν προλαβαίνω να την δώ.

Μιλάμε για Γερμανία βέβαια που χρειάζεται μέσα σε 20-30 μέτρα να αλλάξεις 3-4 εξόδους - εισόδους και κατευθύνσεις.

Ευχαριστώ.

 

Mήπως το τρέχει αργά το pna σου; Γιατί εμένα με προειδοποιεί στο moov 200 με απόλυτη ακρίβεια.

Aν σου λέει πολύ νωρίς να στρίψεις και μετά πρέπει να ξαναστρίψεις όμως θα μπερδευτείς...

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το τρέχει αργά το pna σου; Γιατί εμένα με προειδοποιεί στο moov 200 με απόλυτη ακρίβεια.

Aν σου λέει πολύ νωρίς να στρίψεις και μετά πρέπει να ξαναστρίψεις όμως θα μπερδευτείς...

 

Φιλαράκι μου σ΄ευχαριστώ για το ποστ σου. Το PNA δουλεύει μια χαρά τόχω τσεκάρει και με άλλα προγράμματα. Δεν μιλώ ότι έχω πάντα πρόβλημα, αλλά μερικές φορές που η ταχύτητα είναι μεγάλη (200 - 220 χιλ) υπάρχει πρόβλημα.

Μιλώ πάντα για Γερμανικούς δρόμους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

oi xartes pane analogos me poia ekdosh toy igo exeis. genika me th teleytaia seira thn opoia anagnorizeis apo to ''3'' poy exei meta to igo8 yparxopyn arketa problhmata.

ego tha perimeno na ginoyn oi dokimes kai meta tha to fortoso

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια μια ερωτηση για να μη ψαχνω ολο το φορουμ, ειναι το igo καλυτερο απο το destinator 7 με χαρτες ngi για pda ρωτω.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλυτερο προγραμμα σαφως...igo8

χειροτεροι χαρτες το igo8 παλι:)

εμενα παντως το dest μου φαινεται παρωχημενο

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εμενα το igo8 μου βγαζει διπλα στο ονομα των οδων και διαφορες αλλες π@π@ριες. ξερεται πως μπορω να το ρυθμισω να γραφει μονο το ονομα της οδου σκετο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία ποιός μ@λ.. βράβεψε τον navigreece σαν τον καλύτερο χάρτη του 2008?

 

Βέβαια για Αθήνα δεν έχω ιδέα αλλα στην επαρχεία μέχρι και ονοματα χωριών βγάζει λάθος. Μέχρι και τμήματα αυτοκινητοδρόμων έχουν ξεχάσει... Σουρωμένοι ήταν οι χαρτογράφοι;

 

Τεσπα.

Πιστεύω ότι η NGi αδικείται. Φανταστείτε τον 2008Q3 σε iGO8 με αναγλυφό χάρτη και κτίρια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Χρησιμοποιώ το iGO 8 δοκιμαστικα 2-3 μερες τωρα. Πηγαινοντασ στις πληροφορ'ίες αν καταλαβαινω καλα βλεπω εκδοση προγραμματος 8.3.2.6... και χαρτη Ελλαδα 2008.07

 

Αυτος ειναι ο τεέυταιος χαρτης ??

 

Καλο προγραμμα μεν πολυπλοκο δε, ψαχνω 3 μερες τωρα και δε μπορώ να απενεργοποιησω να φαινονται οι καμερες στο χαρτη !!!!

 

Απο πλοηγησ τι ναπω δε καταλαβαινει απο αναστροφες, απαγπρευτικα ΤΙΠΟτα. Με εβαλε νε διασχισω την Κατεχακη καθετα !!! Ρωσικη ρουλετα !!

 

Τουλαχιστον οι καμερες απο που φευγουν??

 

Ευτυχως εχω το Dest 6 για σιγουρα!!

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

εχω το igo 8.3.2.64873 στην sd με τον χαρτη navteq q2 .

ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να επιλεξω να με ενημερωνει για καμερες ,μπλοκα και λοιπα.

στον φακελο CONTENT/SPEEDCAM/ υπαρχουν τα αρχεια (καμερες ταχυτητας,λεωφορειολοριδων ,εκφοβισμου και λοιπα) ολα με καταληξη .text

αλλα παρολα αυτα σε καθε δοκιμη μεχρι τωρα δεν εχω ειδοποιηθει για τα παραπανω.

(στον ιδιο φακελο υπαρχουν και τα αρχεια speedcam.spdb,speedcam.text,speedcamupdates.spud,τα οποια μαλλον ειναι για ευρωπη και μεχρι τωρα δεν εχω δοκιμασει αν δουλευου.επειδη ομως επικειται ταξιδακι αλπεις παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει και για τα ελληνικα αλλα και για τα ευρωπαικα)

ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

εχωαγορασει ppc με αυθεντικη καρτα του igo.πορω να κανω αναβαθμιση χαρτων με τους τελευταιους διαθεσιμους?μενω ν\δωδεκανησα.το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο απο αλλο χρηστη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχω το igo 8.3.2.64873 στην sd με τον χαρτη navteq q2 .

ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις απο που μπορω να επιλεξω να με ενημερωνει για καμερες ,μπλοκα και λοιπα.

στον φακελο CONTENT/SPEEDCAM/ υπαρχουν τα αρχεια (καμερες ταχυτητας,λεωφορειολοριδων ,εκφοβισμου και λοιπα) ολα με καταληξη .text

αλλα παρολα αυτα σε καθε δοκιμη μεχρι τωρα δεν εχω ειδοποιηθει για τα παραπανω.

(στον ιδιο φακελο υπαρχουν και τα αρχεια speedcam.spdb,speedcam.text,speedcamupdates.spud,τα οποια μαλλον ειναι για ευρωπη και μεχρι τωρα δεν εχω δοκιμασει αν δουλευου.επειδη ομως επικειται ταξιδακι αλπεις παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει και για τα ελληνικα αλλα και για τα ευρωπαικα)

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Είναι κάτι πολύ απλό και δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σου δουλεύουν.

Σβήσε οτιδήποτε έχει στον φάκελο και βάλε το txt που κατέβασες από το GPSPocketPC

Εχει βγει update Δεκεμβρίου.

Κάνε επαννεκίνηση το πρόγραμμα και voila.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα ειναι στην εκδοση 8.3.2.χχχχ που χρησιμοποιω καθωσ στο ρυθμισεις-προειδοποιησεις-ρυθμισεις προειδοποιησεων 9 στις 10 φορες δεν εμφανιζει την επιλογη να ειδοποιει για καμερες ταχυτητας.

εμφανιζει μονο την προειδοποιηση γρηγορης ταχυτητας,

την προειδοποιηση σε λειτουργια για πεζους,και την λειτουργια ασφαλεις...

μια φορα ημουν πιο τυχερος και εμφανισε την επιλογη να ενημερωνει για καμερες ασφαλειας το τσεκαρα και πλεον δεν με πειραζει που δεν το εμφανιζει....

παντως η συγκεκριμενη εκδοση μου κανει και ενα αλλο ψιλοbug.

φτανοντας στον προορισμο κανει προσπαθεια για επαναυπολογισμο διαδρομης.

μικρο το κακο βεβαια αφου εχω φτασει στον προορισμο.

λογικα θα βγει συντομα νεα βελτιωμενη εκδοση του igo.(βγαινουν συνεχεια τετοιες ευτυχως)

ο χαρτης παντως navteq q2 ειναι μια ευχαριστη εκπληξη.

 

ody ευχαριστω για την απαντηση, θα αξιοποιησω το λινκ για να εχω την πιο ενημερωμενη εκδοση καμερων και μπλοκων.

 

 

τελικα διαβαζοντας πιο προσεκτικα στο λινκ που εδωσες βρηκα οτι για να εμφανισει την επιλογη πρεπει να εχει κλειδωσει οποτε δεν φταιει η εκδοση προγραμματος.

ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω χαρτη της ευρωπης και συγκεκριμενα για Βουλγαρια για το igo8.Οποιος τον εχει ας τον στειλει.Ευχαριστω πολυ.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα οι καμερες εμφανιζονται μονο σαν εικονιδια πανω στον χαρτη και δεν υπαρχει επιλογη για ρυθμιση στις προειδοποιήσεις.επισης αυτο με τις υψομετρικές διαφορες πανω στο δρομο ειναι καποιο ξεχωριστο αρχειο? εχω την εκδοση 8.3.2.64873 και χαρτη τον 2008.Q2
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Κατά τη διάρκεια της πλοήγησης όταν η απόσταση μέχρι την επόμενη στροφή είναι μεγάλη το igo σηκώνει την κάμερα από το δρόμο και βλέπεις ψηλά την διαδρομή χωρίς να έχεις προσανατολισμό. Πως μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Κατά τη διάρκεια της πλοήγησης όταν η απόσταση μέχρι την επόμενη στροφή είναι μεγάλη το igo σηκώνει την κάμερα από το δρόμο και βλέπεις ψηλά την διαδρομή χωρίς να έχεις προσανατολισμό. Πως μπορούμε να το αποφύγουμε αυτό;

 

πηγαινε ρυθμισεις-πλοηγηση-αυτοματη επισκοπηση.

το τσεκαρεις η το ξετσεκαρεις αναλογα με το τι θες...

μπορεις πατωντας τις τελειες διπλα να αλλαξεις το ποτε εμφανιζεται η λειτουργια αυτη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...