Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΛΑΡΙΣΑ: Πρωτοποριακή απόφαση

 

Υποστολή κεραίας

 

Πρωτοποριακή απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Λάρισας, με την οποία διατάσσεται η αποβολή κεραίας κινητής τηλεφωνίας που λειτουργεί κοντά στην πλατεία του Αμπελώνα.

 

Το δικαστήριο έκανε δεκτή αγωγή 18 κατοίκων της περιοχής και απαγορεύει τη λειτουργία της, αποδεχόμενο ότι η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία μπορεί να προκαλέσει προβλήματα υγείας στους ανθρώπους.

 

Το δικαστήριο, με εισηγητή τον πρωτοδίκη Σπύρο Μελά, ουσιαστικά στηρίζεται στην αρχή τής προφύλαξης. Δέχεται δηλαδή ότι «κρατούσα φαίνεται να είναι η άποψη ότι προκαλούνται βλάβες στον άνθρωπο, όταν αυτός εκτίθεται συνεχώς στην ακτινοβολία και βρίσκεται σε πολύ μικρή απόσταση από την πηγή της. Αποψη η οποία βέβαια δεν διαθέτει πλήρεις αποδείξεις, γι' αυτό και το ζήτημα είναι ακόμη ανοικτό στην επιστημονική έρευνα. Εκείνο όμως το οποίο αποδεικνύεται πλήρως είναι ότι από τη διάσταση απόψεων της επιστημονικής κοινότητας προκαλείται εύλογη και όχι φανταστική αβεβαιότητα του πληθυσμού, ο οποίος κατοικεί στην περιοχή όπου είναι εγκατεστημένη η κεραία.

 

Η αβεβαιότητα αυτή δεν αίρεται από σχετική γνωμάτευση της Ελληνικής Επιτροπής Ατομικής Ενέργειας (ΕΕΑΕ), η οποία ούτε κατά την εξέταση της μελέτης που της υπεβλήθη διενήργησε έλεγχο, ούτε στη συνέχεια απεδείχθη ότι προέβη σε μετρήσεις, ούτε αποδεικνύεται ότι η εκπομπή τής κεραίας, καθ' όλη τη διάρκεια της λειτουργίας της, δεν υπερβαίνει τα όρια ασφαλούς έκθεσης. Επικαλούμενη δε την αρχή τής προφύλαξης, που εισήχθη στο Κοινοτικό Δίκαιο με τη Συνθήκη του Μάαστριχτ, αναφέρει ότι "μόνη η ύπαρξη ενδείξεων ως προς πιθανούς κινδύνους σοβαρής βλάβης, μη δυναμένους να αποκλεισθούν με βάση τα επιστημονικά πορίσματα, επιβάλλει τη λήψη περιοριστικών μέτρων στην κυκλοφορία αγαθών ή στην ανάπτυξη δραστηριοτήτων..."».

 

 

Απο τη σημερινή Ελευθεροτυπια.

(δεν ξερω ποιας εταιριας)

 

Πρωτη φορα ακουω οτι ενα δικαστηριο ξερει καλυτερα απο τη ΕΕΑΕ. Γνωριζουμε οτι η ΕΕΑΕ λεει οτι ειναι ακινδυνη, αλλα δεν την πιστεουμε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εγώ τώρα;:worry:

Γιατί η ΤΙΜ έχει περιορισμένη ακόμα και σήμερα την εμβέλεια στις κεραίες 3g στο Βόλο; (Σωρό και Τεχνολογικό Πάρκο)

Πραγματικά θέλει μεγάλη εξήγηση αυτή η κίνησή τους,που την παρατηρώ εδώ και 1,5 χρόνο παρόλο που έχουν αλλάξει τα δεδομένα στον εξοπλισμό που χρησιμοποιούν(φθάνει η εμβέλειά του μέχρι 120ΚΜ με μηδενικό cell breathing) Τι πρόβλημα υπάρχει και δε προβαίνουν σε αύξηση της εμβέλειας; Στο Πήλιο τα κινητά σε περιοχές που έχουν οπτική επαφή με Βόλο ακόμα και γνωστές παραλίες όπως η Άφησσος μπαίνουν σε 3g με φουλ σήμα και παρόλο που το RSCP είναι πολύ καλό...έχουν εικονικό σήμα με αποτέλεσμα να χάνονται ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ κλήσεις καθημερινά! Και μιλάμε για όλες τις παραλίες σχεδόν του Νοτίου Πηλίου:!: Δεν είναι αστείο...

Από την άλλη δε βρίσκω λόγω να έχουν περιορισμένη ακόμα και σήμερα την εμβέλεια στα 20ΚΜ αφού άλλη cell εξυπηρετεί το Βόλο και άλλη το Ν.Πήλιο. Ανάμεσα στο Βόλο και το Νότιο Πήλιο υπάρχει θάλασσα,φοβούνται για cell breathing από τα ψάρια;:confused:

Μακάρι να αλλάξει σύντομα αυτή η προβληματική κατάσταση.

Επίσης υπάρχει πρόβλημα handover όταν κινείται κάποιος μέσα στους δρόμους του Πηλίου.Γίνονται που γίνονται γρήγορα οι αλλαγές των cell,αν δε γίνεται και μετάβαση από 3g->κεραίες του Πηλίου τη βάψαμε...Αυτό το πρόβλημα βελτιώνεται λίγο αν μπει 3g στην κεραία της Αργαλαστής(τουλάχιστον για Μηλίνα) αλλά χλωμό το βλέπω...!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έφταιγε το κινητό σου!!!

Λοιπόν για να μην έχετε το παραπάνω πρόβλημα βάλτε σε σειρά προτίμησης στα δίκτυα 1)ΤΙΜ 2)Vodafone και ... 3)Cosmote. Και αυτό γιατί θα έχετε τρελά προβλήματα σαν και αυτό του Παναγιώτη. Όταν θα πέφτει εκτός δικτύου η ΤΙΜ το κινητό αν βρει πρώτα "κανάλι" της Cosmote και καθίσει...τη βάψατε!!!

Ρε πράκτορα της Στετ γιατί φταίει το κινητό; :p :p :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε πράκτορα της Στετ γιατί φταίει το κινητό; :p :p :lol:

 

:lol: Έλεος:p

Κάθισε πρώτα σε Cosmote(βρήκε εκεί ένα κανάλι,δεν έκανε full search..)και μετά μπήκε σε Vodafone όταν θυμήθηκε. Και όμως γίνεται!!!;) Υπάρχει πιθανότητα. Κάνε αυτό που σου λέω και μετά θα είσαι οκ!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρε συ οτι υπάρχει πιθανότητα και άλλο οτι γίνεται κάθε φορά σαν τυπική διαδικασία επειδή π.χ. η Κοσμοτέ ειναι κατεξοχήν 1800άρα! Και εαν όντως δίνει λύση αυτό που προτείνεις γιατί δεν αρχίζουν να σκέφτονται να το περάσουν στις κάρτες σιμ των τιμ+βόντα οι operators; Θα ηταν καλη ιδεα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και εγώ έχω αγανακτήσει με το σήμα στο δήμο Κερκίνης,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.

Δεν γίνεται όσοι έχουν συμβόλαια στα σύνορα να έχουν 2in1 με άλλη εταιρεία π.χ. κοσμοτέ ή σκοπιανή μπας και σωθούν;Το roaming με βόντα δεν βοήθησε καθόλου!Ίσως μια συνεργασία με ένα από τα τόσα άλλα δίκτυα στην περιοχή θα βοηθούσε περισσότερο,εφόσον δεν είναι ικανοί να καλύψουν επαρκώς τα σύνορα με το δίκτυό τους!:O

http://aycu15.webshots.com/image/13974/2005671774735819669_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο του Βόλου υπήρξε βελτίωση στην κάλυψη,όχι τόσο εκτεταμμένη βέβαια,στο 2g/3g στο δίκτυο της ΤΙΜ. Αισθητά νομίζω ότι η χωρητικότητα αυξήθηκε(καιρός ήταν)

Ωστόσο περιμένω ακόμα micro στα δύο καταστήματα ΤΙΜ(Δημητριάδος και αρχή Ιάσονος) μιας και η χωρητικότητα πρέπει να αυξηθεί ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΑ. Απορώ πόσους συνδρομητές έχει η ΤΙΜ στο Βόλο για να φορτώνει ακόμα:p Πραγματικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ:!:

Επίσης περιμένω και άλλο σταθμό προς περιοχή Αγίου Κωσταντίνου(προβληματική περιοχή και για τις 3 εταιρίες και κυρίως για την Cosmote με GSM 1800,γιατί e-gsm 900 τα πάει καλύτερα από όλες)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης περιμένω και άλλο σταθμό προς περιοχή Αγίου Κωσταντίνου(προβληματική περιοχή και για τις 3 εταιρίες και κυρίως για την Cosmote με GSM 1800,γιατί e-gsm 900 τα πάει καλύτερα από όλες)

 

Προς το σπίτι σου δηλαδή!!!:lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα όντως η περιοχή είναι προβληματική,αλλά μέσα στο Βόλο ποια δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Για εσένα δουλεύω:p

Υπάρχουν περιοχές με καλό σήμα: Νεάπολη,Αλυκές,Πευκάκια,Ν.Ιωνία,λιμάνι,κάποιες περιοχές στο κέντρο πλέον,Ν.Δημητριάδα...ε,δεν είναι και όλες!!! Μεταμόρφωση,Αγιος Νικόλαος και Άγιος Κωσταντίνος είναι μόνο με πρόβλημα,και αυτές όχι παντού! 3 bts και "λύνεται" το δίκτυο!

 

 

Συμφωνώ με τα στοιχεία που μου έδωσες αλλά είπα μέσα στο Βόλο (δεν συμπεριέλαβα δηλ. Αλυκές,Πευκάκια,Νεάπολη,Ν.Ιωνία που αποτελούν ξεχωριστούς δήμους).

Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα Θεσ/νικης πρίν λίγες ώρες που ήμουν φίλος με ΤΙΜ μιλούσε 1-2 λεπτά και έπεφτε η γραμμή. Τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο και έλεγε οτι ήταν κλειστό.

 

Ρόδο (οχι μέσα) ΤΙΜ (και ΚΟΣΜΟΤΕ) μέσα σε σπίτια δεν έχουν καλό σήμα, με την ΤΙΜ να μην μπορείς να μιλήσεις ανθρώπινα με μικροδιακοπές συνέχεια..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα Θεσ/νικης πρίν λίγες ώρες που ήμουν φίλος με ΤΙΜ μιλούσε 1-2 λεπτά και έπεφτε η γραμμή. Τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο και έλεγε οτι ήταν κλειστό.

 

Ρόδο (οχι μέσα) ΤΙΜ (και ΚΟΣΜΟΤΕ) μέσα σε σπίτια δεν έχουν καλό σήμα, με την ΤΙΜ να μην μπορείς να μιλήσεις ανθρώπινα με μικροδιακοπές συνέχεια..

 

Tha diafoniso me thn teleftea sou parathrhsh. Exo filo Rodo me Cosmote, o opios einai poly efxarhsthmenos me thn kalypsh, alla kai ego den mboro na po to antitheto, kathos opou kai an ton exo petyxei milame katharotata akomh kai en kinhsh ektos kentrou.(to 3G exei problhma sto kentro ths Rodou)Oso gia thn TIM pano sthn Rodo pote den htan asxhmh kai exei beltiothei akomh perisotero.

Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα Θεσ/νικης πρίν λίγες ώρες που ήμουν φίλος με ΤΙΜ μιλούσε 1-2 λεπτά και έπεφτε η γραμμή. Τον έπαιρνα εγώ τηλέφωνο και έλεγε οτι ήταν κλειστό.

Ακόμα στη Θεσσαλονίκη υπάρχει πρόβλημα στο Πανόραμα;;;:lol: Είχα περάσει πρόπερσυ από την περιοχή και ανάμεσα στις βίλες:p είχα από -95 μέχρι το πολύ -89dBm!!! Πραγματικά ήταν χάλια.

 

 

όσον αφορά τη Ρόδο μου κάνει εντύπωση που αναφέρεις πρόβλημα κάλυψης μιας και έχουν αναβαθμιστεί τα bts,μπήκε και 3g(άσχετα αν έχει πρόβλημα στο κέντρο της πόλης όπως αναφέρει ο AthensUK) καθώς και νέος σταθμός. Αυτό συμβαίνει συχνά;

Πάντως στη Σκιάθο το δίκτυο "πετάει" μαθαίνω! Έχουμε κανένα Σκιαθίτη να μας πει;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τη Ρόδο μου κάνει εντύπωση που αναφέρεις πρόβλημα κάλυψης μιας και έχουν αναβαθμιστεί τα bts,μπήκε και 3g(άσχετα αν έχει πρόβλημα στο κέντρο της πόλης όπως αναφέρει ο AthensUK) καθώς και νέος σταθμός. Αυτό συμβαίνει συχνά;

 

Να επαναλάβω, οτι δεν μιλάω για μέσα στην Ρόδο αλλά λίγο έξω σε "προάστιο". Και αυτό μέσα σε σπίτι. Με ΤΙΜ που μιλούσα, πάντα έκανε μικροδιακοπές ενώ ΚΟΣΜΟΤΕ είχε λίγο καλύτερο σήμα χωρίς ΤΟΣΕΣ διακοπές. Πάντως σε άλλο δωμάτιο ΜΕΣΑ στο σπίτι υπήρχε σήμα. Η Vodafone στον συγκεκριμένο χώρο είναι καλύτερη (από όσο μου είπε η φίλη... :p)

 

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο Πανόραμα δεν υπάρχει καλό σήμα και στους εσωτερικούς χώρους χωρίς 3G. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο το σημείο...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα στοιχεία που μου έδωσες αλλά είπα μέσα στο Βόλο (δεν συμπεριέλαβα δηλ. Αλυκές,Πευκάκια,Νεάπολη,Ν.Ιωνία που αποτελούν ξεχωριστούς δήμους).

 

Αλυκές, Πευκάκια και Νεάπολη είναι περιοχές του Δήμου Βόλου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλυκές, Πευκάκια και Νεάπολη είναι περιοχές του Δήμου Βόλου.

 

Έμαθα και γω κάτι.Οκ, πιστεύω να κατάλαβες τι εννούσα τέλος πάντων.Όταν μια περιοχή την βλέπεις εκτός του βασικού πολεοδομικού συγκροτήματος(ειδικά τα 2 πρώτα) και για να πας εκεί πρέπει να περάσεις από την εθν.οδό για Αθήνα έχοντας δίπλα σου χωράφια δεν καταλαβαίνεις ότι αποτελεί και αυτό σημείο της πόλης...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα εκδρομή στο Β.Πήλιο και έκανα τη διαδρομή Βόλος-Χάνια με λεωφορείο και Χάνια-Κισσός με τα πόδια μέσα από τη ζούγκλα:lol:

Στη διαδρομή προς Χάνια με το λεωφορείo παρατήρησα μια κεραία της ΤΙΜ που δεν την είχα δει ποτέ με το netmonitor ούτε οπτικά:!: ήταν στις στροφές πριν φθάσουμε στα Χάνια δίπλα στα μικροκυμματικά του ΟΤΕ και την κεραία της Cosmote,λογικά οι τεχνικοί της ΤΙΜ θα κατάλαβαν:p Παρόλο λοιπόν που "έβλεπε" πολλά χωριά εγώ σε κανένα από αυτά δεν αντιλήφθηκα την ύπαρξη της κεραίας. Μήπως η κεραία δε βλέπεται με άλλες γειτονικές; Το θεωρώ απίθανο... Για αυτό λέω μήπως χρειαζέται κανένα re-tunelling ή αλλαγή:!: Αν είναι αυτή η κεραία που εκπέμπει το ch 25 τότε μάλλον οι μοίρες έχουν "ξεφύγει" πολύ μιας και στην Αργαλαστή βλέπω ένα άσχετο κανάλι από τέτοια απόσταση(25κμ) με -66dBm:!: :blink:

Από την άλλη στο πάρκο κεραιών Β.Πηλίου χωρίς να είμαι σίγουρος για αυτό που γράφω η ΤΙΜ πιθανότατα έχει σταθμό βάσης με 0.1 μοίρες εκπομπή:p

Να το Πάρκο κεραιών

Αναμφιβόλλως η κεραία της vodafone είναι αυτή που έχω σημειώσει. Της ΤΙΜ δε ξέρω αν είναι αυτή που έχω σημειώσει,πάντως της cosmote δεν είναι,cell βλέπω άρα εις άτοπον είναι της Q:p (μια μικρή παρένθεση,η vodafone την έχει πολύ δυνατά την κεραία της,σε απόσταση 6ΚΜ είχα -47dBm αλλά είναι πάρκο κεραιών και προφανώς οι εντάσεις επιτρέπονται)

To θέμα είναι ότι εγώ αυτή την κεραία με το nemonitor πάλι δεν την έπιασα(LG & Siemens) Μου θυμίζει την κεραία της Σκιάθου πριν την αλλαγή της,διακοσμητικό στοιχείο:X

Παρόλα αυτά σε όλη τη διαδρομή είχα σήμα παντού και πιο δυνατό από Cosmote/Vodafone. Μάλιστα στον Κισσό η ΤΙΜ είχε καλό σήμα(-69dBm) ενώ η Cosmote τρεμόσβηνε σε κάποια σημεία. Η vodafone μια χαρά και αυτή(-75dBm)

Γενικά η ΤΙΜ πρέπει να συντηρήσει το δίκτυο της...υπάρχουν σταθμοί που έχουν πολύ χαμηλή απόδοση και άλλοι που βγάζουν το φίδι από την τρύπα(πχ Σωρός) Αν όλοι οι σταθμοί ενισχυθούν και αποδώσουν όπως πρέπει και όπως έχουν σχεδιαστεί- δυστυχώς ο εξοπλισμός προδίδει κάποιες φορές- τότε άνετα μπορεί να χαρακτηριστεί το καλύτερο δίκτυο στο Β. Πήλιο! Βέβαια υπάρχουν και τα ξηλώματα στο πρόγραμμα αλλά δυστυχώς αυτά είναι αναπόφευκτα αν δεν αλλάξει το νομοπλαίσιο για τους σταθμούς βάσης!

 

PS: το post άλλαξε μετά από πολύ χρήσιμη παρέμβαση του AthensUK τον οποίο ευχαριστώ! Η φωτογραφία ανανεώθηκε με την σωστή πλέον πληροφορία!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα εκδρομή στο Β.Πήλιο και έκανα τη διαδρομή Βόλος-Χάνια με λεωφορείο και Χάνια-Κισσός με τα πόδια μέσα από τη ζούγκλα:lol:

Στη διαδρομή προς Χάνια με το λεωφορείo παρατήρησα μια κεραία της ΤΙΜ που δεν την είχα δει ποτέ με το netmonitor ούτε οπτικά:!: ήταν στις στροφές πριν φθάσουμε στα Χάνια δίπλα στα μικροκυμματικά του ΟΤΕ και την κεραία της Cosmote,λογικά οι τεχνικοί της ΤΙΜ θα κατάλαβαν:p Παρόλο λοιπόν που "έβλεπε" πολλά χωριά εγώ σε κανένα από αυτά δεν αντιλήφθηκα την ύπαρξη της κεραίας.////

 

An milas gia mikro sygrothma to opio briskete pano se strofh anebenontas to bouno aristera, exo antilifthei pos prepei na collocation Cosmo/TIM.H diafora edo einai pos ths Cosmo einai stathmos bashs eno ths TIM einai Repeater, profanos gia na kalypsh kapia trypa alla kai gia logous oikonomias kathos ena repeater einai pio fthino apo ena bts.Pio sygekrimena xrisimopoiei mia monada ths ALGON h opia xrisimopihte ebreos gia symbliromatikh kalypsh.

Link to comment
Share on other sites

An milas gia mikro sygrothma to opio briskete pano se strofh anebenontas to bouno aristera, exo antilifthei pos prepei na collocation Cosmo/TIM.H diafora edo einai pos ths Cosmo einai stathmos bashs eno ths TIM einai Repeater, profanos gia na kalypsh kapia trypa alla kai gia logous oikonomias kathos ena repeater einai pio fthino apo ena bts.Pio sygekrimena xrisimopoiei mia monada ths ALGON h opia xrisimopihte ebreos gia symbliromatikh kalypsh.

Ναι,μπράβο,ακριβώς για αυτό το σημείο μιλάω!

Αυτό είναι 100% σίγουρο; Γιατί είχε η ΤΙΜ μία κεραία κανονικά με κατευθυντικά cell(δυστυχώς δεν είδα αν ήταν repeater,δηλαδή να εξετάσω αν οι συχνότητες που χρησιμοποιούσε ήταν ίδιες με κάποιες από τις γειτονικές κεραίες) Είσαι της περιοχής προφανώς και ξέρεις πολύ καλύτερα μιας και εγώ μια φορά πέρασα και μάλιστα εν κινήσει:!: Εκτός αν η μια κεραία που είδα ήταν της vodafone(πάλι δεν ήλεγξα) και η άλλη της Cosmote/TIM με την ΤΙΜ να λειτουργεί με repeater όπως μας είπες(και έτσι λοιπόν εξηγείται η μικρή εμβέλεια της κεραίας)

Πιθανότατα μετά από αυτές τις εξελίξεις το ch25 έρχεται από την κορυφή του Πηλίου(πάρκο κεραιών) και χτυπάει χωρίς ιδιαίτερο λόγο σε περιοχές που ήδη καλύπτονται (?!?) αντί να καλύψει περιοχές όπως Αγριά κτλ...λογικό είναι από την άλλη καθώς αυτή η κεραία είναι πιθανότατα η πιο παλιά στη Θεσσαλία και ίσως δεν έχει γίνει retunelling από την τοποθέτησή της!

Πάντως αυτή η κεραία που λειτουργεί ως repeater καλό θα ήταν να γίνει κανονικός σταθμός καθώς θα πιάσει αρκετά χωριά αλλά και την Αγριά που αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα κάλυψης:!: Εκτός αν η ΤΙΜ ετοιμάζει κάτι καλύτερο από πλευράς θέσης για κεραία,τότε αλλάζει το πράγμα:p Η περιοχή ευνοείται για τοποθέτηση πολλών σταθμών βάσης χαμηλής εμβέλειας καθώς υπάρχει άπλετο backbone στην περιοχή!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από Ν.Επιβάτες έχουμε κανένα νέο για το ΑΠΑΙΣΙΟ σήμα? Τάχα συμφώνησαν με τον Δήμαρχο για τοποθέτηση κεραίας στους Άνω Ν.Επιβάτες όπου το πρόβλημα σήματος είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟ. Απλά...........περιμένουμε.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι απαίσιοι. Το πρόβλημα στο σήμα είναι από 28/10 και τίποτα μέχρι σήμερα. Εδώ και πόσες μέρες μου απαντούν ότι θα λυθεί σύντομα το πρόβλημα αλλά . . . . . . ΤΙΠΟΤΑ! Χθές επικοινώνησα με το κατάστημα ΤΙΜ της Περαίας και μου είπαν ότι έχουν προταθεί τρία σημεία για τοποθέτηση κεραίας αλλά μέχρι σήμερα...........ΤΙΠΟΤΑ! Να φανταστείτε ότι από τις 28/10/2006 που έκανα αναφορά στην ΤΙΜ για το πρόβλημα και μου είπαν ότι ξηλώθηκε η κεραία και είναι θέμα ημερών η αποκατάστασή της ............ περιμένουμε ακόμη !!!!!!!!!!!!

 

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Το πρόβλημα στο σήμα στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης είναι από 28/10 και τίποτα μέχρι σήμερα. Εδώ και πόσες μέρες μου απαντούν ότι θα λυθεί σύντομα το πρόβλημα αλλά . . . . . . ΤΙΠΟΤΑ! Χθές επικοινώνησα με το κατάστημα ΤΙΜ της Περαίας και μου είπαν ότι έχουν προταθεί τρία σημεία για τοποθέτηση κεραίας αλλά μέχρι σήμερα...........ΤΙΠΟΤΑ! Να φανταστείτε ότι από τις 28/10/2006 που έκανα αναφορά στην ΤΙΜ για το πρόβλημα και μου είπαν ότι ξηλώθηκε η κεραία και είναι θέμα ημερών η αποκατάστασή της ............ περιμένουμε ακόμη !!!!!!!!!!!! Πρίν μία βδομάδα ξαναέστειλα e-mail και όπως είναι ΦΥΣΙΚΟ για την ΤΙΜ ακόμη μου απαντάει..............................................................................................................!!!!!!!!!!!!

 

Καλά, μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το απαράδεκτο σήμα στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης? Μιλάμε για περιοχή με 10-12 χιλιάδες κατοίκους! Ξήλωσαν την κεραία που είχε λειτουργήσει για λίγους μήνες και μας έχουν χωρίς σήμα απ τις 28/10/2006!!!!!!!!! Τάχα συζητούν με τον Δήμαρχο για εγκατάσταση νέας κεραίας..........! Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι Άνω Ν.Επιβάτες κι όχι τόσο οι Κάτω. Ελπίζω η κεραία να μπεί στον 'Ανω Οικισμό!

 

Από Ν.Επιβάτες έχουμε κανένα νέο για το ΑΠΑΙΣΙΟ σήμα?

 

Στους Ν.Επιβάτες Θεσσαλονίκης ακόμη περιμένουμε να επανεγκατασταθεί η κεραία απ τις 28/10/2006...............!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑΛΙΑ ΣΗΜΑ, ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ ΤΙΜ................ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΕΩΣ ΑΙΣΧΟΣ!!!

 

Από Ν.Επιβάτες έχουμε κανένα νέο για το ΑΠΑΙΣΙΟ σήμα? Τάχα συμφώνησαν με τον Δήμαρχο για τοποθέτηση κεραίας στους Άνω Ν.Επιβάτες όπου το πρόβλημα σήματος είναι απλά ΤΡΑΓΙΚΟ. Απλά...........περιμένουμε.......................!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Τι θα γίνει ρε παιδιά τελικά με το ΑΠΑΙΣΙΟ

σήμα στους Νέους Επιβάτες;Θα κάνετε κάτι;Μου φαίνεται σας αρέσει να το παιδεύετε το παλικάρι...:p Damienrom δώσε τους το μπαλκόνι σου για micro να έχεις σήμα καμπάνα.

Αν και παλι δεν γίνει κάτι τότε πάμε μαζί να κάνουμε φορητότητα σε ΚΟΣΜΟΤΕ.Έχω και εγώ πολλά μαζεμένα λόγω της ολιγωρίας της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως εγώ νευριασμένος καθώς μου υποσχέθηκαν ότι θα με καλούσαν για ενημέρωση και δεν με κάλεσαν πήρα και τους είπα ότι αν δεν βελτιωθεί το σήμα στην περιοχή μου μέχρι την λήξη του συμβολαίου θα κάνω φορητότητα όλων των γραμμών σε ΚΟΣΜΟ.Το θεϊκό:Μου πρότειναν να μου έδιναν αν ήθελα επί τόπου το τηλ. για να ζητήσω ή να ενημερωθώ(ξέρω και γω τι) για φορητότητα σε ΚΟΣΜΟ:blink: ! Αφού είπα "πάει, πλάκα με κάνουν".

:lol:

Πάνε οι εποχές που οι εταιρείες έπαιρναν και έλεγαν "μα γιατί να κάνετε διακοπή;","πάρτε προνομιακές χρεώσεις"...Τώρα τους λες θα κάνω διακοπή και σου λένε πάρτε το τηλ. της τάδε ανταγωνιστικής εταιρείας... Οφείλω να ομολογήσω ότι πάνω από όλα βάζουν την εξυπηρέτηση του πελάτη οι τύποι στην ΤΙΜ!:lol:

Πολύ πρωτοπορεία πάντως ρε παιδί...Αλλά είπαμε,πάντα πρωτοπόρος ήταν αυτή η εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως εγώ νευριασμένος καθώς μου υποσχέθηκαν ότι θα με καλούσαν για ενημέρωση και δεν με κάλεσαν πήρα και τους είπα ότι αν δεν βελτιωθεί το σήμα στην περιοχή μου μέχρι την λήξη του συμβολαίου θα κάνω φορητότητα όλων των γραμμών σε ΚΟΣΜΟ.Το θεϊκό:Μου πρότειναν να μου έδιναν αν ήθελα επί τόπου το τηλ. για να ζητήσω ή να ενημερωθώ(ξέρω και γω τι) για φορητότητα σε ΚΟΣΜΟ:blink: ! Αφού είπα "πάει, πλάκα με κάνουν".

:lol:

Πάνε οι εποχές που οι εταιρείες έπαιρναν και έλεγαν "μα γιατί να κάνετε διακοπή;","πάρτε προνομιακές χρεώσεις"...Τώρα τους λες θα κάνω διακοπή και σου λένε πάρτε το τηλ. της τάδε ανταγωνιστικής εταιρείας... Οφείλω να ομολογήσω ότι πάνω από όλα βάζουν την εξυπηρέτηση του πελάτη οι τύποι στην ΤΙΜ!:lol:

Πολύ πρωτοπορεία πάντως ρε παιδί...Αλλά είπαμε,πάντα πρωτοπόρος ήταν αυτή η εταιρεία!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείσαι ακόμη με αυτούς ,αφού υπάρχει η δυνατότητα της φορητότητας και μάλιστα τώρα είναι και δωρεάν!Πάρε λοιπόν τις συνδέσεις σου και πήγαινε στο δίκτυο που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου!Απλά πράγματα ,μην κάθεσαι να περιμένεις και τους στέλνεις ξανά και ξανά e mails, οι άνθρωποι ή είναι αλλού ή δεν ενδιαφέρονται ή δεν μπορύν να κάνουν τίποτα στην παρούσα χρονική περίοδο.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείσαι ακόμη με αυτούς ,αφού υπάρχει η δυνατότητα της φορητότητας και μάλιστα τώρα είναι και δωρεάν!Πάρε λοιπόν τις συνδέσεις σου και πήγαινε στο δίκτυο που καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες σου!Απλά πράγματα ,μην κάθεσαι να περιμένεις και τους στέλνεις ξανά και ξανά e mails, οι άνθρωποι ή είναι αλλού ή δεν ενδιαφέρονται ή δεν μπορύν να κάνουν τίποτα στην παρούσα χρονική περίοδο.

 

E-mails δεν τους έστειλα.

Σιγά μην τους στείλω και mail.Περιμένω την λήξη και απλά θα κάνω φορητοτητα αν δεν γίνει κάτι.Αλλά με τόσα που διάβασες παραπάνω μάλλον με μπέρδεψες με τον Damienrom:worry:

Link to comment
Share on other sites

Στο κνιητο της μητερας μου περιμενω να ληξει η ανανεωση συμβολαιου τον Ιουνιο να το μεταφερω αλλου, το καλο ειναι οτι θα διατηρησει τον αριθμο της και δεν θα την χαρατσωνουν στην ΤΙΜ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...