Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάρηκα με τα Χανιά, τα είδα μπλε στον χάρτη γιατί παλιότερα η Wind δεν είχε και το καλύτερο σήμα. Τώρα αν έχει 4G θα το διαπιστώσω σε λίγες μέρες που θα κατέβω !

 

Κι εγώ επίσης...

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Β. Ελλάδα.

 

Το μόνο καλό που έχει η wind όπου ολοκληρώνει την αναβάθμιση κάνει φουλ κάλυψη του νομού όχι επιλεκτικά αφού κάνει ριζική αλλαγή στον εξοπλισμό. το μονό κακό ειναι ότι σε μερικά σημεία "πηδάει" από 4g σε 2g στην ομιλία. `Αυτό συμβαίνει και στην cosmote μου.

Μιλούσα για Χαλκίδα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το δίκτυο αποφασίζει να μεταβείτε σε 2ή γενιά εξαρτάται απο το reporting της συσκευής σας και απο τη συμφόρηση του δικτύου τρίτης γενιάς εκείνη τη στιγμή. Και δε βρίσκω που ειναι το κακό. Εκτός αν θέλετε να μιλάτε και να σερφάρετε παράλληλα αλλά ρε παιδιά ποιος το κάνει. Δε μου εχει τύχει ποτέ. Πολυ σπάνια για κανένα e-mail. Μετάβαση απο 2ή σε 3ή δε γίνεται στην Ελλάδα?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το δίκτυο αποφασίζει να μεταβείτε σε 2ή γενιά εξαρτάται απο το reporting της συσκευής σας και απο τη συμφόρηση του δικτύου τρίτης γενιάς εκείνη τη στιγμή. Και δε βρίσκω που ειναι το κακό. Εκτός αν θέλετε να μιλάτε και να σερφάρετε παράλληλα αλλά ρε παιδιά ποιος το κάνει. Δε μου εχει τύχει ποτέ. Πολυ σπάνια για κανένα e-mail. Μετάβαση απο 2ή σε 3ή δε γίνεται στην Ελλάδα?

 

Μετάβαση απο 2η σε 3η δεν εχω δει ποτέ! επίσης οι κλήσεις με 3η γενιά υποτίθεται οτι ειναι HD! (οχι υποτίθεται..είναι βασικά)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, απλά αναφέρω για το 4G για να ξέρει όποιος τυχόν ενδιαφέρεται και ψάξει για το 4G, επειδή έχει συσκευή χωρίς 800άρα μπάντα. το 3G καμπάνα στη Wind φυσικά και γρήγορο

 

Υπάρχει και Η+ anyway. Επεκτείνεται βρε παιδιά αλλά οι άδειες δέν έρχονται και κάθε μέρα.

 

Στην περιοχή της Χαλκίδας που ήμουν εχθές, η Wind καλύπτει 4G μάλλον στα 800MHz, δεν έπιανα τίποτα. Vodafone καμπάνα χωρίς 800άρα.

 

Μιλούσα για Χαλκίδα

 

Από Χαλκίδα πεζόδρομο τη Δευτέρα που μας πέρασε:

 

http://www.speedtest.net/result/5223454868.png

 

http://www.speedtest.net/result/5223473377.png

 

Μόνο 3G όπως φαίνεται και από τους χάρτες κάλυψης.

Link to comment
Share on other sites

Μετάβαση απο 2η σε 3η δεν εχω δει ποτέ! επίσης οι κλήσεις με 3η γενιά υποτίθεται οτι ειναι HD! (οχι υποτίθεται..είναι βασικά)

Στη Wind και η 2η γενιά είναι HD.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind και η 2η γενιά είναι HD.

 

Ναι ειναι....

 

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

 

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης*(HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.*

 

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.*

 

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή*) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου ().*

 

Βασική προϋπόθεση για να απολαύσει κάποιος κλήσεις με υψηλή ευκρίνεια είναι να χρησιμοποιεί συσκευές που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/hd-voice-sti-wind/?accept=1&refer=https%253A%252F%252Fwww.google.gr%252Furl%253Fsa%253Dt%2526source%253Dweb%2526cd%253D1%2526rct%253Dj%2526q%253Dhd%252520voice%252520wind%2526ved%253D0ahUKEwihuJPM34TMAhWNKCwKHXjADyEQFgglMAA%2526url%253Dhttps%25253A%25252F%25252Fwww.wind.gr%25252Fgr%25252Fgia-ton-idioti%25252Fkiniti%25252Fupiresies%25252Fhd-voice-sti-wind%25252F%2526usg%253DAFQjCNFQxO5ZQ8H6i6AY9pD7SCWrs_zkNQ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα με τα Χανιά, τα είδα μπλε στον χάρτη γιατί παλιότερα η Wind δεν είχε και το καλύτερο σήμα. Τώρα αν έχει 4G θα το διαπιστώσω σε λίγες μέρες που θα κατέβω !

 

Για το 3G σε διαβεβαιώνω ότι από Χανιά έως Ρέθυμνο πιάνει πλέον παντού 3G. Απο Χανιά προς Κίσσαμο πρέπει να ισχύει το ίδιο αν και δεν έχω πάει κατά εκεί μετά την αναβάθμιση. Για 4G δεν έχω συσκευή να σου πω ο ίδιος αλλά σε συσκευή φίλου έπιανε κανονικά και 4G στον Αποκόρωνα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το σχόλιο. Έβαλα τους χάρτες για να έχουμε πάνω κάτω μια εικόνα το τι πρόοδο έκαναν χοντρικά μέσα σε 2 μήνες. Το θέμα ειναι ότι με αυτόν τον ρυθμό θέλουν άλλα 2 χρόνια να βάλουν 3g/4g σε όλη την Ελλάδα. Το μαύρο χάλι ειναι στην Β. Ελλάδα και να νησιά του ανατολικού αιγαίου που ούτε 3g νέο δεν έχουν πολλές περιοχές. (Θάσος, Σέρρες, Δράμα κλπ). όπως και το κομμάτι της εγνάτειας πριν την Ασπροβάλτα δεν έχει ούτε για δείγμα 3g... Ελεεινή κατάσταση.

 

Το χάλι συνεχίζεται δυτικά της Θεσσαλονίκης και στην κεντρική Ελλάδα.

 

Το άλλο τρελό ειναι ότι πχ στον Βόλο αντί να το επεκτείνουν σταμάτησαν το έργο.

 

Δεν ειναι γκρίνια ειναι απλά διαπίστωση.

Ξέρεις τι διαπίστωσα;;στο σπίτι εχω πάντα 3G ενώ στην παραλία ποτε..το 3 G το πιανω μέχρι τον κεντρικό απο εκεί και προς παράλια εχω G..Είναι θεοί..και έλεγα το καλοκαίρι το 0.5 ταχυτητσς που έχω στο σπίτι πόσο θα είναι...

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι....

 

Η επικοινωνία σου περνά σε άλλο επίπεδο!

 

Στο πλαίσιο εκσυγχρονισμού του δικτύου, η δυνατότητα πραγματοποίησης*(HD voice) για τους συνδρομητές της WIND είναι γεγονός από τις αρχές του 2014.*

 

Μέσω αυτής της λειτουργίας η επικοινωνία περνάει σε άλλο επίπεδο, εξαλείφοντας ουσιαστικά οποιονδήποτε ενοχλητικό θόρυβο κατά την διάρκεια της συνομιλίας , προσφέροντας μια μοναδική εμπειρία επικοινωνίας.*

 

Η WIND προσφέρει αποκλειστικά δυνατότητα HD Voice στο 100% του 2G δικτύου (ή*) της εταιρίας και στο μεγαλύτερο μέρος του 3G δικτύου ().*

 

Βασική προϋπόθεση για να απολαύσει κάποιος κλήσεις με υψηλή ευκρίνεια είναι να χρησιμοποιεί συσκευές που υποστηρίζουν αυτή τη λειτουργία.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/hd-voice-sti-wind/?accept=1&refer=https%253A%252F%252Fwww.google.gr%252Furl%253Fsa%253Dt%2526source%253Dweb%2526cd%253D1%2526rct%253Dj%2526q%253Dhd%252520voice%252520wind%2526ved%253D0ahUKEwihuJPM34TMAhWNKCwKHXjADyEQFgglMAA%2526url%253Dhttps%25253A%25252F%25252Fwww.wind.gr%25252Fgr%25252Fgia-ton-idioti%25252Fkiniti%25252Fupiresies%25252Fhd-voice-sti-wind%25252F%2526usg%253DAFQjCNFQxO5ZQ8H6i6AY9pD7SCWrs_zkNQ

 

57% πληθυσμιακή κάλυψη 3g λέει η σελίδα :knife::knife:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Mεσα στο mtk είχε ενεργοποιημένο το umts amr-wb, καλού κακου ειχα ενεργοποιημένο και το gsm amr-wb.

Για αυτόν τον codec αναφέρεστε η για κάποιον αρκετά καλο αλλά προηγούμενης γενιας που είχε αναφερθεί εδω παλιότερα ?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον άρθρο... Κάντε τον κόπο και διαβάστε το όλο.

 

http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/epixeiriseis/wind-hellas-ependuseis-panw-apo-1-dis-eyrw-mpainei-sthn-thleorash.3981048.html

 

Λέει:

"Το 2015 η WIND ξεκίνησε να υλοποιεί ένα μεγάλο έργο ανάπτυξης δικτύου 4G σε όλη την Ελλάδα, κατορθώνοντας μέσα σε έναν χρόνο να πάει από 0% στο 60% πληθυσμιακής κάλυψης. Πρόκειται για ανάπτυξη σε χρόνο ρεκόρ και από τις πιο γρήγορες αναπτύξεις δικτύου 4G σε όλη την Ευρώπη. Οι μεγάλες επενδύσεις για το 4G θα συνεχιστούν ως και το 2018, οπότε η πληθυσμιακή κάλυψη του 4G της WIND θα αγγίξει το 100%. Συνολικά την περασμένη 5ετία ως και το 2015, η WIND επένδυσε σε υποδομές και νέες άδειες 570 εκατ. Ευρώ."

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε χωριό 100 κατοίκων πάνω στον Ταυγετο, στη Λακωνία, πάνω από 800 μέτρα υψόμετρο. Έκανα speedtest με WIND 3G. Περίπου στα ίδια επίπεδα ήταν και η Vodafone με 3G. Από 4G δεν είχε καμία, αλλά το 3G είναι πολύ καλό! ;)

http://s17.postimg.org/4pwq4n8jj/Screenshot_2016_04_10_09_42_15.png

 

Ξέρετε τι παρατήρησα; Ότι η ίδια κεραία που παίζει στα περίχωρα της Σπάρτης, παίζει και στην Αναβρυτη που πέρασα προχθές!! Είναι δυνατόν η ίδια 3G κεραία από 2100 MHz συχνότητα, να πιάνει με δυνατό σήμα και σε χωριά πάνω στο βουνό με υψόμετρο πάνω από 800μ και με ταχύτητες 25 Mbps;;; Η Σπάρτη έχει υψόμετρο λίγο πάνω από 200μ. Εκτός κι αν χρησιμοποιεί αναμεταδότες, για να ενισχύει το σήμα. Δηλαδή, η κεραία που πιάνει H+ μέσα στη Σπάρτη έχει το όνομα CID 8353, στο χωριό του πατέρα μου Νότια της Σπάρτης πιάνει με το όνομα 8355 και πάνω στον Ταυγετο έπιανε με το 8354!! Δηλαδή η ίδια κεραία από άλλο κελί, ανάλογα με την κατεύθυνση που βρισκόμουν. Μάλιστα, είδα και 4G σε περίπου 400μ. υψόμετρο στο δρόμο για το βουνό, με 3 σκάλες σήμα και 20 Mbps ταχύτητα, από την ίδια 800αρα που πιάνει σε όλα τα χωριά , στα περίχωρα της Σπάρτης, την 15627! Μπορεί η WIND να έχει ελάχιστες κεραίες ακόμα και σε περιοχές που έχει αναβαθμίσει , αλλά έχει κάνει καλή δουλειά και εύστοχη επιλογή τοποθέτησης! :)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι παρατήρησα; Ότι η ίδια κεραία που παίζει στα περίχωρα της Σπάρτης, παίζει και στην Αναβρυτη που πέρασα προχθές!! Είναι δυνατόν η ίδια 3G κεραία από 2100 MHz συχνότητα, να πιάνει με δυνατό σήμα και σε χωριά πάνω στο βουνό με υψόμετρο πάνω από 800μ και με ταχύτητες 25 Mbps;;; Η Σπάρτη έχει υψόμετρο λίγο πάνω από 200μ. Εκτός κι αν χρησιμοποιεί αναμεταδότες, για να ενισχύει το σήμα. Δηλαδή, η κεραία που πιάνει H+ μέσα στη Σπάρτη έχει το όνομα CID 8353, στο χωριό του πατέρα μου Νότια της Σπάρτης πιάνει με το όνομα 8355 και πάνω στον Ταυγετο έπιανε με το 8354!! Δηλαδή η ίδια κεραία από άλλο κελί, ανάλογα με την κατεύθυνση που βρισκόμουν. Μάλιστα, είδα και 4G σε περίπου 400μ. υψόμετρο στο δρόμο για το βουνό, με 3 σκάλες σήμα και 20 Mbps ταχύτητα, από την ίδια 800αρα που πιάνει σε όλα τα χωριά , στα περίχωρα της Σπάρτης, την 15627! Μπορεί η WIND να έχει ελάχιστες κεραίες ακόμα και σε περιοχές που έχει αναβαθμίσει , αλλά έχει κάνει καλή δουλειά και εύστοχη επιλογή τοποθέτησης! :)

 

Το ποιό σημαντικό είναι να πιάνει εκεί ψηλά στα βουνά της νότιας Ελλάδας και από εκεί και πέρα το χάος,η άβυσσος....Απίστευτη η εταιρία πού ακούει στις αξεπέραστες ταχύτητες 4G!!!!

Πόλεις όπως η Βέροια,Τα Γιαννιτσά,η Αλεξάνδρεια,το Πολύκαστρο,η Χαλκηδόνα...όλες πολύ κοντά στην Θεσσαλονίκη καλύπτωνται με το ΝΕΟ ελλειπές δύκτιο 3g της wind Ή καλύτερα με το ΠΙΟ ΝΕΟ 2g δύκτιο της wind!!!!

Μάλλον είναι σε κάποια άλλη εποχή έν έτη 2016 και έχει καλύψει την Ελλάδα όπως ήταν πρίν 500 χρόνια...δηλαδή μέχρι την Κεντρική...γιατί πιό πάνω δέν υπάρχει Ελλάδα!!!

Τα Σκοπιανά δύκτια Τ-Μobile και ONE είναι μάλλον σχεδιασμένα για εμάς εδώ κοντά τους Βόρειους μιά και στα 80 χιλιόμετρα μακριά από τα σύνορα πιάνουν Καμπάνα!!!!!

Είναι και λογικό πού θα πάνε τοοοοσοι Σκοπιανοί τώρα που καλοκαιριάζει????

Ααααα παραλίγο να ξεχάσω τους επενδυτές της προσφυγιάς....

Πάλι καλά πού είναι κι η Cosmote και μας Θυμίζει πώς υπάρχει και Ελλάδα εδώ στα Βόρεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ποιό σημαντικό είναι να πιάνει εκεί ψηλά στα βουνά της νότιας Ελλάδας και από εκεί και πέρα το χάος,η άβυσσος....Απίστευτη η εταιρία πού ακούει στις αξεπέραστες ταχύτητες 4G!!!!

 

 

Πόλεις όπως η Βέροια,Τα Γιαννιτσά,η Αλεξάνδρεια,το Πολύκαστρο,η Χαλκηδόνα...όλες πολύ κοντά στην Θεσσαλονίκη καλύπτωνται με το ΝΕΟ ελλειπές δύκτιο 3g της wind Ή καλύτερα με το ΠΙΟ ΝΕΟ 2g δύκτιο της wind!!!!

 

 

Μάλλον είναι σε κάποια άλλη εποχή έν έτη 2016 και έχει καλύψει την Ελλάδα όπως ήταν πρίν 500 χρόνια...δηλαδή μέχρι την Κεντρική...γιατί πιό πάνω δέν υπάρχει Ελλάδα!!!

 

 

Τα Σκοπιανά δύκτια Τ-Μobile και ONE είναι μάλλον σχεδιασμένα για εμάς εδώ κοντά τους Βόρειους μιά και στα 80 χιλιόμετρα μακριά από τα σύνορα πιάνουν Καμπάνα!!!!!

 

 

Είναι και λογικό πού θα πάνε τοοοοσοι Σκοπιανοί τώρα που καλοκαιριάζει????

 

 

Ααααα παραλίγο να ξεχάσω τους επενδυτές της προσφυγιάς....

 

 

Πάλι καλά πού είναι κι η Cosmote και μας Θυμίζει πώς υπάρχει και Ελλάδα εδώ στα Βόρεια!!!

 

 

 

Πες τα,Χαλκηδονα και Αλεξανδρεια περναω συχνα και το σημα ειναι για μπατσες ειδικα εκτος Αλεξανδρειας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπομονή.Αφού οι άνθρωποι το λένε ξεκάθαρα.Μέχρι το 2018 :lol: σε κάποιο άλλο παράλληλο σύμπαν :rotfl: το 4G της wind θα έχει κάλυψη 100%
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τι τα εχω ανοιχτά τα δεδομένα τι Όχι ειδοποιήσεις εχω πολύ σπάνια και κανονικά εχω στο σπίτι που πιάνει 3 G,παραλια σήμερα τίποτα.παω για σπίτι άρχισαν να έρχονται.Εκεί εχω wifi καλή μου και κεραίες που καλύπτουν ολη την περιοχή..σταματαω διασταύρωση σταυρού να ανοίξω την εφαρμογή του lidl ξα δω αν έχει τίποτα να παω να ψωνισω.2g ευτυχώς μπαίνοντας σταυρο άνοιξε η εφαρμογή.Αυτή το 3018 θα έχουν καλύψει το 100% πληθυσμιακής κάλυψης όταν η Άλλες θα έχουν καλύψει,Πλούτωνα Άρη και η πράσινη και την διαδρομή με 12G

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι τωρα θα αρχίσουν να ανηφοριζουν γιατί εκει φαίνεται το μεγάλο κενό στον χάρτη.

Σίγουρα θα "κάνουν" καλη δουλειά γιατι βασιζονται στην 800 και το πλεονέκτημα οτι φτάνει μακριά ειναι ορατο αν κρίνω από εδώ

(Τώρα περιμενω να ακούσω την "μ#_@:@" οτι σε κάποιους δεν φτανει και θελουν και 1800/2600)

Βέβαια η έκταση ειναι μεγάλη και ειναι και δύσκολο να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι, εδω σε εμας άφησαν στην απέξω πάλι την νότια πλευρά που δεν νομίζω οτι ηταν δύσκολο να κανουν κατι .

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τι τα εχω ανοιχτά τα δεδομένα τι Όχι ειδοποιήσεις εχω πολύ σπάνια και κανονικά εχω στο σπίτι που πιάνει 3 G,παραλια σήμερα τίποτα.παω για σπίτι άρχισαν να έρχονται.Εκεί εχω wifi καλή μου και κεραίες που καλύπτουν ολη την περιοχή..σταματαω διασταύρωση σταυρού να ανοίξω την εφαρμογή του lidl ξα δω αν έχει τίποτα να παω να ψωνισω.2g ευτυχώς μπαίνοντας σταυρο άνοιξε η εφαρμογή.Αυτή το 3018 θα έχουν καλύψει το 100% πληθυσμιακής κάλυψης όταν η Άλλες θα έχουν καλύψει,Πλούτωνα Άρη και η πράσινη και την διαδρομή με 12G

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι οτι τωρα θα αρχίσουν να ανηφοριζουν γιατί εκει φαίνεται το μεγάλο κενό στον χάρτη.

Σίγουρα θα "κάνουν" καλη δουλειά γιατι βασιζονται στην 800 και το πλεονέκτημα οτι φτάνει μακριά ειναι ορατο αν κρίνω από εδώ

(Τώρα περιμενω να ακούσω την "μ#_@:@" οτι σε κάποιους δεν φτανει και θελουν και 1800/2600)

Βέβαια η έκταση ειναι μεγάλη και ειναι και δύσκολο να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι, εδω σε εμας άφησαν στην απέξω πάλι την νότια πλευρά που δεν νομίζω οτι ηταν δύσκολο να κανουν κατι .

 

 

Είμαι έξαλλος με το θέμα της στασιμότητας στην βόρεια Ελλάδα. Κατά μέσο όρο καλύπτουν νέες γεωγραφικές περιοχές ανά 2-3 μήνες περίπου ( Πελοπόννησος, Κυκλάδες, Δωδεκάνησα κλπ) Άρα μέχρι τέλος της χρονιάς παίζει να καλύψει Θράκη και Μακεδονία. Φυσικά με την wind ποτέ δεν μπορείς να ειναι σίγουρος.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απογοητευμενος απ το δικτυο που μονιμως στο κινητο μου εχει Ε απο Θερμη και μετα προς Ραιδεστο και Βασιλικα. Χαλια. Η Vodafone καλυτερο αλλα ασταθες με χαμηλες ταχυτητες ιντερνετ παρολο που μπορει να εχει φουκ H+ δικτυο. Η Cosmote πιστευω λιγο καλυτερη απ τις αλλες 2.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σημερα είχε κέφια στο μπαλκόνι είδα ταχύτητα 0.75 https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160414/08015dd6f9b643e2f29cbc76f82c763d.jpg απο την άλλη βέβαια

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160414/133b01fc4920592da575d77605aa2310.jpg

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στο Ελαιορεμα-ΔΑΚ Πυλαιας εκει που σε σημεια εχει Edge τωρσ εβαλε 3G.Στη Λαζαρου Τσαμη ομως το 3G εχει θεμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο - Ηρακλειο με ενδείξεις κυρίως 3g και λίγο 4g δεν εχω ping στα 2/3 τις διαδρομής και βάλε.

 

 

off-topic Το ωραίο είναι οτι στο ράδιο ακούω καμπάνα 96.6 trt nagme ankara κατι παραδοσιακά τουρκικα και αμανέδες και νόμιζα ότι ακούω κάτι σε kosmos κλπ όταν συνειδητοποίησα οτι ακουω trt. (edit:στον κολπο της Σουδας έπαιζε χωρίς παρασιτα)

Ίσως να έπαιζε και παλιότερα αλλά δεν το ειχα προσέξει.

Διάδοση για αυτούς, παράδοση το ping για εμάς

 

edit : γενικότερα όλη η διαδρομή Χανια-Ηράκλειο και πίσω σήμερα ηταν χάλι μαυρο.

Καμία σχέση με πριν κανα μήνα αν συγκρίνω με το Χανιά -Ρέθυμνο που είχα τεστάρει μιλώντας στο whatsapp.

Απο την αλλη ίσως να ηταν και θέμα κινητού.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο - Ηρακλειο με ενδείξεις κυρίως 3g και λίγο 4g δεν εχω ping στα 2/3 τις διαδρομής και βάλε.

 

 

off-topic Το ωραίο είναι οτι στο ράδιο ακούω καμπάνα 96.6 trt nagme ankara κατι παραδοσιακά τουρκικα και αμανέδες και νόμιζα ότι ακούω κάτι σε kosmos κλπ όταν συνειδητοποίησα οτι ακουω trt. (edit:στον κολπο της Σουδας έπαιζε χωρίς παρασιτα)

Ίσως να έπαιζε και παλιότερα αλλά δεν το ειχα προσέξει.

Διάδοση για αυτούς, παράδοση το ping για εμάς

 

edit : γενικότερα όλη η διαδρομή Χανια-Ηράκλειο και πίσω σήμερα ηταν χάλι μαυρο.

Καμία σχέση με πριν κανα μήνα αν συγκρίνω με το Χανιά -Ρέθυμνο που είχα τεστάρει μιλώντας στο whatsapp.

Απο την αλλη ίσως να ηταν και θέμα κινητού.

off-topic Εγώ όταν πάω Χαλκιδίκη να δεις τι πιάνω στο ραδιο απο Τουρκία..χαμός. Και πάλι συγγνώμη για το εκτός θέματος σχόλιο :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς όπως Πάμε Τουρκία θα γίνει το Αιγαίο με.τους.300 ελεεινόυς που μας κυβερνάνε

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...