Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα γύρισα από Σκιάθο. και ακόμα 3G έχει μόνο COSMOTE. Πρέπει να βάλει και η TIM 3G γιατί η Σκιάθος είναι ενα απο τα τουριστικότερα νησιά της Ελλάδας και το αεροδρόμιο της έχει από τις περισσότερες αφίξεις τσάρτερ. Επίσης και η vodafone πρέπει να βάλει κάποια στιγμή 3G στο νησί, αλλά τη να περιμένεις από την τελευταία εταιρία σε πανελλαδική κάλυψη δικτύου 3G.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα γύρισα από Σκιάθο. και ακόμα 3G έχει μόνο COSMOTE. Πρέπει να βάλει και η TIM 3G γιατί η Σκιάθος είναι ενα απο τα τουριστικότερα νησιά της Ελλάδας και το αεροδρόμιο της έχει από τις περισσότερες αφίξεις τσάρτερ. Επίσης και η vodafone πρέπει να βάλει κάποια στιγμή 3G στο νησί, αλλά τη να περιμένεις από την τελευταία εταιρία σε πανελλαδική κάλυψη δικτύου 3G.

 

Υποθετω οτι 3g για σενα, ειναι απλως μια ενδειξη στην οθονη του κινητου. Απο οσο μπορω να καταλαβω απο τα γραφομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

H TIM prosfata kalypse tin poli tis Ptolemaidas me diktyo 3G. Etsi pleon sti dytiki Makedonia kalyptei: Kozani (apo ton oktomvrio 2005), Ptolemaida, Florina-Vigla, Grevena. Vevaia vrisketai pio pisw se kalypsi apo Cosmote (pou exei kalypsei oles tis dytikomakedonikes poleis kai exei piasei ta xwria), alla pio mprosta apo ti Vodafone pou prosfata topothetise 3G keraia se Kozani (apo ton dekemvrio 2006), kai Florina.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια μηνύματα που ήταν τελείως άσχετα με την ΤΙΜ διεγράφησαν. Αν συνεχιστεί αυτό το πράγμα, θα κλειδωθεί το θέμα και μπορούμε να συνεχίσουμε στα αντίστοιχα της vodafone και της cosmote αφού για αυτές συζητάτε εδώ μέσα.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κοιταζοντας τον χαρτη στο site της ΤΙΜ, βλεπω πως το βαρος επεσε στα νησια, μαλλον λογω καλοκαιριου!Αν δεν κανω λαθος, τα νεα νησια με 3G ειναι η Αμοργος, η Σαντορινη, η Παρος, η Κιμωλος, επεκταση στην Μηλο, η Καλυμνος, η Λημνος, αν δεν κανω λαθος επεκταση του 3G και στην Κερκυρα.

Δεν ξερω εαν εκανα λαθη για το τι ειναι παλιο και τι καινουργιο, μια ματια εριξα μονο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρατησει την τιμημενη εταιρια που την τιμησα και εγω ο ιδιος καποτε αλλα με εχει διαβεβαιωσει ολος ο κοσμος και εχω διαπιστωσει οτι ειχε και εχει την χειροτερη καλυψη στην επικρατεια,να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,ουτε ξερολας ειμαι ουτε το μαγκα παριστανω,καποιοι αλλοι προσπαθουν να μας παραπληροφορησουν,εγω παντως δεν εργαζομαι σε καποια εταιρια κινητης και ειμαι αντικειμενικος,μια που μιλαει το thread για αναφορες προβληματων ενημερωσα για την προβληματικη καλυψη στην περιοχη μου,αν θα γινει καποια βελτιωση στο μελλον δε ξερω αλλα και στις περιοχες που εχει γινει βελτιωση η ΤΙΜ συνιθιζει να χτυπαει με μικροτερη ενταση απο τη βονταφον,γιατι λοιπον mixtri αυξανουν τις μοιρες συνεχως αφου μπορουν να βαλουν και αλλα καναλια-συχνοτητες? και η βονταφον δουλευει με το ιδιο συστημα αλλα χωνει πραμα
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρατησει την τιμημενη εταιρια που την τιμησα και εγω ο ιδιος καποτε αλλα με εχει διαβεβαιωσει ολος ο κοσμος και εχω διαπιστωσει οτι ειχε και εχει την χειροτερη καλυψη στην επικρατεια,να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,ουτε ξερολας ειμαι ουτε το μαγκα παριστανω,καποιοι αλλοι προσπαθουν να μας παραπληροφορησουν,εγω παντως δεν εργαζομαι σε καποια εταιρια κινητης και ειμαι αντικειμενικος,μια που μιλαει το thread για αναφορες προβληματων ενημερωσα για την προβληματικη καλυψη στην περιοχη μου,αν θα γινει καποια βελτιωση στο μελλον δε ξερω αλλα και στις περιοχες που εχει γινει βελτιωση η ΤΙΜ συνιθιζει να χτυπαει με μικροτερη ενταση απο τη βονταφον,γιατι λοιπον mixtri αυξανουν τις μοιρες συνεχως αφου μπορουν να βαλουν και αλλα καναλια-συχνοτητες? και η βονταφον δουλευει με το ιδιο συστημα αλλα χωνει πραμα

Η ΤΙΜ κατά μέσο όρο έχει 60 μοίρες εκπομπή όπως και η Vodafone. Απλά η Vodafone έχει τη συνήθεια να κάνει όλες τις κομβικές κεραίες της dual band,δηλαδή με 32 carriers! Η Vodafone φτιάχνει ένα δίκτυο που προλαμβάνει την υπερφόρτωση ενώ η ΤΙΜ ένα δίκτυο που "αναμένει" την υπερφόρτωση και ανάλογα προσαρμόζεται. Όταν είχε μιλήσει στη σχολή μου ο τεχνικός διευθυντής του vodafone 3g για(παρουσίαση δικτύων 3ης γενιάς) χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι τόνισε τη σχεδίαση δικτύου βάσει ενός αναμενόμενου ποσού συνδρομητών,και ΟΧΙ μόνο για 3η γενιά(για το γνωστό link budget) αλλά και για GSM! Και αυτός είναι ο σωστός ο τρόπος για σχεδιασμό δικτύου αλλά μερικές φορές για επαρχία είναι λίγο υπερβολικός μιας και δε μπορείς να βάλεις dual band κεραία για ένα μήνα του χρόνου που ο Έλληνας θυμάται το χωριό του στην Αργιθέα;) Και για αυτό η vodafone δε βλέπω να έχει δίκτυο σε απομακρυσμένες περιοχές,είναι καθαρά θέμα πολιτικής ανάπτυξης δικτύου!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι 3g για σενα, ειναι απλως μια ενδειξη στην οθονη του κινητου. Απο οσο μπορω να καταλαβω απο τα γραφομενα σου.

Άμα ζούσες εκτός Αττικής θα έβλεπα τη θα προτιμούσες?! Το ανύπαρκτο 3G των TIΜ και vodafone ή το μοναδικό 3G που θα παρείχε στην περιοχή η COSMOTE, έστω και με αυτόν τον άθλιο τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρατησει την τιμημενη εταιρια που την τιμησα και εγω ο ιδιος καποτε αλλα με εχει διαβεβαιωσει ολος ο κοσμος και εχω διαπιστωσει οτι ειχε και εχει την χειροτερη καλυψη στην επικρατεια,να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους,

 

Έτσι είναι είτε μας αρέσει είτε όχι.

 

Στη πόλη VODAFONE

Στην επαρχία COSMOTE

 

και στο πηγάδι ΤΙΜ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Άμα ζούσες εκτός Αττικής θα έβλεπα τη θα προτιμούσες?! Το ανύπαρκτο 3G των TIΜ και vodafone ή το μοναδικό 3G που θα παρείχε στην περιοχή η COSMOTE, έστω και με αυτόν τον άθλιο τρόπο.

 

Για αυτό υπάρχουν 3 εταιρείες, για να επιλέγεις αυτό που σε συμφέρει. Tη Cosmote την ενδιαφέρει να έχει σε όσες περισσότερες περιοχές γίνεται κάλυψη, υποβαθμίζοντας τη ποιότητα (και με τον όρο ποιότητα εννοώ τις ταχύτητες). Καθαρά πολιτική της εταιρείας η οποία θέλει να έχει το προβάδισμα της κάλυψης και στο 3G ικανοποιώντας και το κάθε καμμένο 10χρονο που μία φορά το μήνα θα κάνει βιντεοκλήση διάρκειας μισού λεπτού να αποσυμφορήσει το 2G δίκτυό της που τώρα τελευταία πάσχει. Μην ξεχνάς πως η Cosmote στην επαρχία σύμφωνα με επίσημα στατιστικά μέσα από τις εταιρείες έχει πολλούς συνδρομητές στην επαρχία και λιγότερους στα αστικά κέντρα. Δεν έχει τόσους εταιρικούς και δεν προωθεί τόσο τις data υπηρεσίες. Αν εσύ ζεις στην επαρχία και δεν σε ενδιαφέρουν οι υπηρεσίες δεδομένων αλλά το αίσθημα ότι θα μπορείς να κάνεις videoκλήση, επιλέγεις Cosmote.

 

Oι άλλες δύο εταιρείες (και ειδικά η Vodafone που δίνει μεγάλη έμφαση στις εταιρικές data υπηρεσίες αφού έχει και τους περισσότερους εταιρικούς) ενδιαφέρονται για τη ποιότητα των υπηρεσιών τους και για αυτό πριν βάλουν κάπου 3G κάνουν χοντρή αναβάθμιση στο backbone του δικτύου με αποτέλεσμα το δίκτυο να πετάει από θέμα ταχυτήτων και οι πελάτες data (π.χ χρήστες VMCC ή ΤΙΜ data card) να έχουν πραγματικά υψηλές ταχύτητες. Απλώς αυτή η αναβάθμιση του κορμού στοιχίζει τόσο σε χρήμα όσο και σε χρόνο και για αυτό καθυστερεί η εξάπλωση του δικτύου. Εγώ όμως, που στη περιοχή μου με καλύπτουν οι Vodafone/TIM με 3G και που δεν με ενδιαφέρουν οι videoκλήσεις αλλά χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς το δίκτυο για internet και e-mail γιατι να επιλέξω Cosmote? Kαι πίστεψε με είναι πολλοί αυτοί που έχουν ανάγκη υψηλές ταχύτητες και είναι συνδρομητές που κάνουν και τεράστιους λογαριασμούς, συνεπώς οφείλουν να τους προσφέρουν ποιοτικές υπηρεσίες. Εσύ επέλεξε Cosmote. Απλώς δεν χρειάζεται να κατηγορείς τόσο έντονα τις άλλες εταιρείες επειδή επιλέγουν να προσφέρουν ποιοτικές υπηρεσίες. Κάποιοι τις θέλουν.:O

 

Στη πόλη VODAFONE

Στην επαρχία COSMOTE

 

και στο πηγάδι ΤΙΜ

Kατά τη γνώμη μου η ΤΙΜ είναι μία μέση κατάσταση. Αν και θέλει ακόμα δουλειά! Ευτυχώς όμως τώρα με την Q το έχουν πάρει ζεστά το θέμα!

 

Α, άσχετο, ξέρει κανείς αν στη Μύκονο έχει καλή κάλυψη 3G ή μόνο γύρω από το λιμάνι όπως συνηθίζεται στα νησιά?

Link to comment
Share on other sites

Στην Μυκονο εχει σχετικα εκτεταμενη καλυψη. Μεχρι κατω στον πλατυ γιαλο που πηγα ειχα καμπανα 3G. Κοιταζοντας τον χαρτη καλυψης στο site το επιβεβαιωνει αυτο, απ οτι φαινετε περιπου το μισο σχεδον νησι εχει 3G.
Link to comment
Share on other sites

Άμα ζούσες εκτός Αττικής θα έβλεπα τη θα προτιμούσες?! Το ανύπαρκτο 3G των TIΜ και vodafone ή το μοναδικό 3G που θα παρείχε στην περιοχή η COSMOTE, έστω και με αυτόν τον άθλιο τρόπο.

 

Δεν με ενδιαφερει να γραφει απλως 3g.

 

Και 4g να ειχα με Cosmote, μονο βιντεοκληση μπορει να εκμεταλευτει, γιατι δεν εχει services για 3g.

Link to comment
Share on other sites

Στην Μυκονο εχει σχετικα εκτεταμενη καλυψη. Μεχρι κατω στον πλατυ γιαλο που πηγα ειχα καμπανα 3G. Κοιταζοντας τον χαρτη καλυψης στο site το επιβεβαιωνει αυτο, απ οτι φαινετε περιπου το μισο σχεδον νησι εχει 3G.

 

Aλλοίμονο να μην είχαν 3g η/οι εταιρεία/ες στην Μύκονο ,διαφορετικά θα ήταν ιεροσυλία.Εγώ πάλι θα προτιμούσα να είχαν full σήμα η Σαμοθράκη η Λημνος ο Αι Στράτης, τα Ψαρά και κάποια άλλα νησάκια που είναι στην ''πρώτη'' αλλά και άγονη γραμμή.......

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Aλλοίμονο να μην είχαν 3g η/οι εταιρεία/ες στην Μύκονο ,διαφορετικά θα ήταν ιεροσυλία.Εγώ πάλι θα προτιμούσα να είχαν full σήμα η Σαμοθράκη η Λημνος ο Αι Στράτης, τα Ψαρά και κάποια άλλα νησάκια που είναι στην ''πρώτη'' αλλά και άγονη γραμμή.......

 

Kαλά κάνουν και έχουν 3G στη Μύκονο. :happy: Το νησί σχεδόν βουλιάζει από τον πολύ τουρισμό.;) Στον Αι Στράτη τι να το κάνεις το 3G?:confused: :O

Link to comment
Share on other sites

Kαλά κάνουν και έχουν 3G στη Μύκονο. :happy: Το νησί σχεδόν βουλιάζει από τον πολύ τουρισμό.;) Στον Αι Στράτη τι να το κάνεις το 3G?:confused: :O

Άλλοι βουλιάζουν απο τον τουρισμό και άλλοι ''βουλιάζουν'' απο την απομόνωση και την αδιαφορία.Δεν είπαμε να μην υπάρχει 3g στην Μύκονο αλλά δώσε στους ανθρώπους που κρατάνε τις θερμοπύλες το δικαίωμα της επικοινωνίας με τον ''έξω'' κόσμο!

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στη Λημνο εχει 3G.

Πως να εχει στον Αι Στρατη, οταν καλα καλα δεν εχουν καλυψει ολες τις πρωτευουσες νομών?

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι βουλιάζουν απο τον τουρισμό και άλλοι ''βουλιάζουν'' απο την απομόνωση και την αδιαφορία.Δεν είπαμε να μην υπάρχει 3g στην Μύκονο αλλά δώσε στους ανθρώπους που κρατάνε τις θερμοπύλες το δικαίωμα της επικοινωνίας με τον ''έξω'' κόσμο!

 

O.k δεν έχεις άδικο αλλά μιλάμε για 3G, όχι για GSM. Δεν νομίζω ότι οι κάτοικοι των νησιιών που ανέφερες δεν μπορούν να επικοινωνήσουν γενικά. Αυτό έλειπε. Απλώς δεν μπορούν να κάνουν ακόμα videοκλήση! Σιγά! Εδώ δεν έχουν καλύψει πόλεις μεγάλες με 3G,΄όπως είπε και ο H2SO4, στον Αη Στράτη θα βάλουνε? Μην γινόμαστε υπερβολικοί...:O

Link to comment
Share on other sites

Καλά ηρεμήστε. Δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα η ΤΙΜ και η κάθε ΤΙΜ για να σκέφτεται έτσι. Ανώνυμη εταιρία είναι με σκοπό το κέρδος.

Αν την εξυπηρετεί καλύτερα και της αποφέρει μεγαλύτερα κέρδη η κάλυψη με 3G της Μυκόνου, εκεί πέρα θα πάει και θα βάλει.

Τα υπόλοιπα είναι στα πλαίσια του κράτους πρόνοιας και όχι της οικονομικής πολιτικής της ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα στο Μενίδι την ώρα της νεροποντής. Δυστυχώς η TIM δεν ήταν <εκεί>. Αναγκάστηκα να πάρω τηλέφωνο από φίλου μου άλλης εταιρείας
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone φτιάχνει ένα δίκτυο που προλαμβάνει την υπερφόρτωση ενώ η ΤΙΜ ένα δίκτυο που "αναμένει" την υπερφόρτωση και ανάλογα προσαρμόζεται.

 

Φιλε dioskur, μην ανυσηχείς, στην επόμενη νεροποντή η ΤΙΜ θα έχει προσαρμοστεί και θα σας εξυπηρετήσει, αν την γλυτώσατε φυσικά αυτή τη φορά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dioskur, μην ανυσηχείς, στην επόμενη νεροποντή η ΤΙΜ θα έχει προσαρμοστεί και θα σας εξυπηρετήσει, αν την γλυτώσατε φυσικά αυτή τη φορά. :lol:

Ελπίζω να ξέρεις τι σημαίνει βλάβη... Και οι καιρικές συνθήκες προκαλλούν πολλές βλάβες και σε όλα τα δίκτυα του κόσμου(όχι μόνο τριτοκοσμικών χωρών όπως η Ελλάδα)

Τέλος,ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα όταν έλεγα προσαρμοζόμενη χωρητικότητα! Σπάνια μια κεραία της ΤΙΜ ξεκινάει με gsm 900/1800! Η αξιοποίηση των πόρων ενός δικτύου είναι ένα πολύ μεγάλο θέμα! Η διαχείριση του φάσματος επίσης. Αν πιστεύεις ότι ΟΛΑ τα κάνει καλύτερα η Vodafone τι να πω... Τουλάχιστον η ΤΙΜ μπορεί να μην έχει dual band δίκτυο στην Εθνική Οδό(όχι πως χρειάζεται) αλλά έχει και λίγο gsm στη Τσαγκαράδα. Το πόσες φορές έχει φορτώσει το δίκτυο στην Ε.Ο. δε μπορεί να συγκριθεί με το πόσες φορές έχει πέσει η γραμμή μου στη Τσαγκαράδα με vodafone...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να ξέρεις τι σημαίνει βλάβη... Και οι καιρικές συνθήκες προκαλλούν πολλές βλάβες και σε όλα τα δίκτυα του κόσμου(όχι μόνο τριτοκοσμικών χωρών όπως η Ελλάδα)

...

Το πόσες φορές έχει φορτώσει το δίκτυο στην Ε.Ο. δε μπορεί να συγκριθεί με το πόσες φορές έχει πέσει η γραμμή μου στη Τσαγκαράδα με vodafone...

 

Ένα σοβαρό δίκτυο με καλό σχεδιασμό εναλλακτικής διόδευσης και άνετη χωρητικότητα δεν αφήνει χωρίς κάλυψη μια περιοχή ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ επειδή έπαθε βλάβη ένας σταθμός! Εξάλλου εκεί φαίνεται η σοβαρότητα του δικτύου και όχι στις άχρηστες υπηρεσίες που πλασάρει για να τα οικονομάει..

 

Το ευχάριστο είναι ότι είσαι συνδρομητής VODAFONE. Kάτι θα ξέρεις παραπάνω ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένα σοβαρό δίκτυο με καλό σχεδιασμό εναλλακτικής διόδευσης και άνετη χωρητικότητα δεν αφήνει χωρίς κάλυψη μια περιοχή ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ επειδή έπαθε βλάβη ένας σταθμός! Εξάλλου εκεί φαίνεται η σοβαρότητα του δικτύου και όχι στις άχρηστες υπηρεσίες που πλασάρει για να τα οικονομάει..

 

Το ευχάριστο είναι ότι είσαι συνδρομητής VODAFONE. Kάτι θα ξέρεις παραπάνω ...:lol:

Εναλλακτική διοχέτευση υπάρχει σε όλο το λεκανοπέδιο και μάλιστα και με μικροκυματικά και με οπτικές ίνες. Αλλά φυσικά δε μπορεί ο καθένας να τα βλέπει αυτά...οι οπτικές ίνες δε φαίνονται:X Ωστόσο ο καθένας έχει λόγο φαρμάκι!

Η σοβαρότητα ενός δικτύου επίσης δε φαίνεται από βλάβη μέσα σε άσχημες καιρικές συνθήκες αλλά από βλάβη μέσα στο κατακαλόκαιρο και όχι μόνο στο Μενίδι αλλά σε όλη την Ελλάδα και για πολύ μεγάλη διάρκεια!

Και αν θες να μιλήσουμε για άχρηστες υπηρεσίες βάλε κάτω και δες πόσοι έλληνες χρησιμοποιούν καθημερινά υπηρεσίες της ΤΙΜ και πόσοι των άλλων δύο δικτύων!

Το ευχάριστο είναι ότι μπορώ να βλέπω τι γίνεται σε όλα τα δίκτυα χωρίς να είμαι απαραίτητα συνδρομητής τους:cool:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η σοβαρότητα ενός δικτύου επίσης δε φαίνεται από βλάβη μέσα σε άσχημες καιρικές συνθήκες αλλά από βλάβη μέσα στο κατακαλόκαιρο και όχι μόνο στο Μενίδι αλλά σε όλη την Ελλάδα και για πολύ μεγάλη διάρκεια!

Και αν θες να μιλήσουμε για άχρηστες υπηρεσίες βάλε κάτω και δες πόσοι έλληνες χρησιμοποιούν καθημερινά υπηρεσίες της ΤΙΜ και πόσοι των άλλων δύο δικτύων!

 

1)Αυτό ήταν ένα πρόβλημα μεγάλο πριν δύο χρόνια. Η ΤΙΜ στην επαρχία ξέρεις πόσα μικροπροβλήματα εφανίζει καθημερινά? Ειδικά σε νησιά... Όχι ότι και οι άλλες δεν έχουν προβλήματα αλλά εγώ προσωπικά προτιμώ ένα χοντρό για λίγες ώρες παρά πολλά μικρά καθημερινά...:mad: Επίσης αν είναι να κρίνουμε το δίκτυο μίας εταιρείας από ένα γεγονός πριν 2 χρόνια τι να πω... (Όπως επίσης και το να κρίνουμε το δίκτυο μιας εταιρείας από τη δυσλειτουργία που εμφάνισε σε μία περιοχή ένας σταθμός λόγω της βροχής).:O

2)Εχμ, ναι. Επειδή στη ΤΙΜ χρησιμοπούν λίγα παραπάνω άτομα το wap αυτό δεν σημαίνει κάτι...:rolleyes: Εδώ ένα 3G και δεν μπορεί να δώσει...:X

Link to comment
Share on other sites

Ο mixtri σωστα τα λεει ολα αυτα και ειναι γνωστης του αντικειμενου αλλα ξεχναει μαλλον οτι υπαρχουν περιοχες στην Ελλαδα που δεν εχουν γνωρισει το δικτυο της,η ποιοτητα ειναι αχρηστη σε τετοιες περιπτωσεις γι αυτο αλωστε ο κοσμος εμπιστευεται την κοσμοτε

 

Η παλια εθνικη οδος Θεσσαλονικης-κιλκις εχει καλυψη με τη συμβολη της βονταφον,εξαλλου εγω τους ειπα απο την αρχη να βαλουν colocation σε δυο σταθμους και το κανανε,με τα καναλια 620,611 και 19 ειμαστε οκ,σημερα που περασα απο κει ηταν μια χαρα παει κι αυτο

 

Παραμενουν προβληματα σε καποια αλλα χωρια τα οποια εχω αναφερει,το πηρανε χαμπαρι οτι δε βγαινει με το υπαρχον δικτυο? δε μπορει ενας σταθμος απο 30 χιλιομετρα να καλυψει μια περιοχη οσο ειναι το λεκανοπεδιο της Ατικης,υπαρχει και η μορφολογια του εδαφους που δημιουργει προβληματα στην επικοινωνια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...